dexamethasone ivermektin ivermectine ivermectin kaletra imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » HZ. HÜSEYİN'DEN ÖZLÜ SÖZLER.

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
HZ. HÜSEYİN'DEN ÖZLÜ VE GÜZEL SÖZLER.
309 Mesaj -

Ben azgýnlýk, makam, fesat çýkarmak ve zulüm yapmak için Medine'den ayrýlmadým. Ben ceddim'in ümmetini ýslah etmek, marufa emir, münkeri nehyetmek, ceddim Resulullah'ýn (s.a.a) ve babam Ali'nin (a.s) çizgisinde hareket etmek için kýyam ettim.

Bizi [Ehlibeyt'i) sevmeyi vazife bilin; zira bizi seviyor olarak Allah’ýn huzuruna çýkacak olanlar bizim þefaatimize nail olacaklardýr.

Ben sizi Allah'ýn kitabýna ve Resulü'nün sünnetine çaðýrýyorum: Gerçekten sünnet öldürülmüþ ve bidat diriltilmiþtir.

Kimileri (cennet nimetlerine olan) hýrs ve tamahlarýndan Allah’a kulluk ederler; bu tür kulluk, tüccar sýfatlý insanlarýn kulluðudur. Kimileri (cehennem) korku(sun)dan Allah’a kulluk ederler; bu, köle sýfatlý insanlarýn kulluðudur. Kimileri de nimetlerinin þükrünü edâ edebilmek amacýyla Allah’a kulluk ederler; iþte bu, hür insanlarýn ibadeti, hürlerin kulluðudur ve kulluðun en iyi þeklidir.

Ey insanlar! Adý yüce olan Allah Teala, kullarýný sýrf O’nu bilip tanýmalarý için yaratmýþtýr. O’nu tanýyýnca, O’na ibadet edilir, O’na kullukta bulunulur. O’na kulluk edense, O’ndan baþkasýna kulluk etmekten müstaðni olur.

Kim, bir müminin gam ve üzüntüsünü giderirse, Allah-u Taala onun dünya ve ahret üzüntülerini giderir.

Cömertlik eden yücelir, cimrilik yapan ise alçalýr.

Ýyiliklerde yarýþýn ve manevi ganimetleri elde etmeye koþun.

Allah’ý öfkelendirmekle halkýn rýzasýný kazanmak isteyen bir kavim, kurtuluþa erememiþtir.

Kýyamet günü, yalnýz dünyada Allah’tan korkan kimse emniyette olabilir.

Ey insanlar! Resulullah (s) buyurmuþtur ki: “Kim, Allah’ýn haramýný helal bilen, ahdini bozan, Resulünün sünnetine muhalif olan, kullarý arasýnda günah ve zulüm yapan zalim bir yönetici görür de fiil ve sözüyle ona karþý çýkmazsa, Allah-u Teala onu da, o zalim yöneticiyi sokacaðý yere (cehenneme) sokar.’’

Allah’a isyan ederek bir þeye ulaþmak isteyen kimse, umduðundan uzaklaþarak korktuðu þeye yaklaþýr.

Hak üzere amel edilmediðini ve batýldan da kaçýnýlmadýðýný görmüyor musunuz? Böyle bir durumda, müminin ölümü arzulamasý yerindedir. Ben ölümü saadet, zalimlerle yaþamayý ise aþaðýlýk biliyorum.

Ey Ebu Süfyan’nýn oðullarýna uyanlar! Eðer dininiz yok, ahiretten de korkmuyorsanýz, en azýndan hür insanlar olun.

Allah’ým! Sen biliyorsun ki, bizim tarafýmýzdan gerçekleþen kýyam, saltanat için yarýþmak ve deðersiz dünya mallarýndan bir þeye ulaþmak için deðildir. Senin dininin (öðretilerini) öðretmek, ýslahat yapmak, mazlum kullarýna emniyet ve güvence kazandýrmak, Ýslam’ýn farzlarý ve Resulullah’ýn sünnetleri ve hükümleriyle amel olunmasýný saðlamak içindir.

Farz olan cihatlardan biri, insanýn kendisini günahtan korumasý için nefsi ile cihat etmesidir. Ýþte bu cihat, cihatlarýn en büyüðüdür...

Eðer dünya hayatý bazýlarýnýn nazarýnda deðerli sayýlýyorsa, Allah’ýn mükâfat evi (cenneti) daha yüce ve daha deðerlidir.

Eðer bu bedenler ölüm için yaratýlmýþsa, insanýn Allah yolunda kýlýçla öldürülmesi daha üstündür.

Eðer rýzklar takdir edilip bölünmüþse, servet elde etmekte insanýn hýrsýnýn azlýðý daha güzeldir.

Eðer dünya malýný toplamak ondan bir gün el çekmek içinse, insanýn böyle bir servet hakkýnda cimrilik yapmamasý gerekir.

Bilin ki, insanlarýn size olan ihtiyaçlarý, Allah’ýn size verdiði nimetlerdendir. Öyleyse o nimetlerden býkmayýn, yoksa belaya dönüþür.

Allah’tan baþka sýðýnaðý olmayan kimseye zulmetmekten sakýn.

Seni seven, kötü iþlerden seni sakýndýrýr; senden nefret eden ise seni bu iþlere teþvik eder.

Akýl, ancak hakka uymakla kâmil olur.

Allah korkusundan aðlamak, cehennem ateþinden kurtulmaya sebep olur.

Size bir ihtiyacýný söyleyip el açan biri, böylece onurunu size takdim ediyor demektir; o halde siz de kendi onurunuza saygýlý davranýn ve onun ihtiyacýný giderin.

Size bir ihtiyacýný söyleyip el açan biri, böylece onurunu size takdim ediyor demektir; o halde siz de kendi onurunuza saygýlý davranýn ve onun ihtiyacýný giderin.

Bir Müslüman kardeþin senden ayrýldýðýnda, arkanda söylemesini sevmediðin þeyi sen de onun arkasýndan söyleme.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son kolye7 tarafından, 03.01.2010 - 13:04 tarihinde.
Gönderen: 03.01.2010 - 13:03
Bu Mesaji Bildir   kolye7 üyenin diger mesajlarini ara kolye7 üyenin Profiline bak kolye7 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 702 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
mukaddes (42), kayzersoze (40), kardelen_99 (), Cihad-i_Ekber (37), 86Feyza (38), sahmal (47), 99Feyza (38), ismail dogan (45), ber (45), numanözen (37), sonsuzdiyar (36), 999Feyza (38), abd04 (39), k.aslan1000 (52), yunus76 (48), shadowsz (39), sevcan (39), s.f. (59), hatce (55), CengizC (54), cicek.ayhan06 (52), Habesi (48), _osmanli_ (42), cesuryurek (40), basri_ciftci (39), selamyolcu (37), kara gözlüm03 (37), iyi (27), Melike88 (36), enkin (44), oglum_burak (46), reco (42), muslima06 (35), DJ_NEZO (33), urartul (47), dinsizliginkabu.. (39), squid (48), süphan (47)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56323 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.