chloroquine hydroxychloroquine ivermektine generique luvox lopinavir ritonavir apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Yeni yıl...Hicret...telefondaki sesle diriliş...sizde varmısınız?

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Yeni yıl...Hicret...telefondaki sesle diriliş...sizde varmısınız?
110 Mesaj -
Dün gece telefonuma yeni yýl kutlama mesajý geldi ama bende kayýtlý olmayan bir numaradandý ve ilginç bir üslubu vardý sahibini merak edip aradým. Karþýma bir çocuk çýktý. Sen kimsin dedim, ben Ayþenur; annemin kontörü yoktu babamýn telefonundan mesaj attým yeni yýlýný kutlamak istedim teyze cim dedi. Ayþenur okula bu yýl baþlayan deðerli bir arkadaþýmýn henüz yedi yaþýndaki kýzýydý. Ayþenur yýlbaþýna daha var çok acelecisin dedim, Ayþenur’un cevabý ise, ama teyze ben bizim yýlbaþýmýzý kutlamak istedim yani hicri yýlbaþýný, yarýn hicri yýlbaþý ya dedi. Beni þaþýrtmaya devam eden Ayþenur’a; küçük meleðim hicri yýlbaþý ne demek diye sordum, Müslümanlarýn Mekke’den hicret ettikleri tarih dedi, peki sen hicretin ne olduðunu biliyor musun dedim, ayrýlmak yani Allah için bulunduðun ortamý terk etmek, geride sevdiklerin kalsa bile Allah’ýn dinini yüceltmek için yollara düþmek dedi. Bu cümleleri yedi yaþýndaki çocuktan duymak beni inanýlmaz duygulandýrdý ne diyeceðimi bilemedim aðlamaya baþladým seni seviyorum Ayþenur Allah annenden ve babandan razý olsun senin gibi bir evlat yetiþtirdikleri için dedim. Bende seni seviyorum sen benimle oynuyor ve bana hediyeler alýyorsun beni mutlu ediyorsun bende seni mutlu etmek istedim ilk sana yazdým dedi.

Ayþenur’la konuþurken sevinçten aðlayan ben telefonu kapatýnca halime aðlamaya baþladým. Küçücük bir çocuðun sözleri kendimi tahlil ettikçe beni derinden yaraladý. Hicreti küçük bir çocuðun anladýðý kadar bile anlayamamýþtým.

…….Eðer HÝCRET ayrýlmaksa küfür ortamlarýndan ve küfürden, biz bu küfür ve zulüm kokan beldelerde sýrf rýzýk endiþesi, kariyeri kaybetme korkusu bu ana kadar kazandýklarýmýzý kaybetme korkusuyla, zalimin zulmüne taviz vererek Ýslam kimliðimizi yitirerek katlanýp bana dokunmuyorsa yýlan ben yoluma devam edeyim zihniyetiyle yaþýyorsak nasýl bir imana sahip olduðumuzu sorguladým!
# Allah yolunda hicret eden, yeryüzünde barýnacak çok yer de bulur, geniþlik (ve bolluk) da. Allah'a ve Resûlü'ne hicret etmek üzere evinden çýkan, sonra kendisine ölüm gelen kiþinin ecri þüphesiz Allah'a düþmüþtür. Allah, baðýþlayýcýdýr, esirgeyicidir. (NÝSA SURESÝ / 100) Ýman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda mallarýyla ve canlarýyla cihad edenlerin Allah katýnda büyük dereceleri vardýr. Ýþte 'kurtuluþa ve mutluluða' erenler bunlardýr. (TEVBE SURESÝ / 20)

…….Eðer HÝCRET Allahýn Resulünün “Allahýn emri olmasaydý asla senden ayrýlmazdým Mekke” deyip elli yýllýk anýlarýný evini ocaðýný ve içinde Kabenin olduðu Mekke’yi böylesine sevmesine raðmen aðlayarak terk etmesi ise; sevdiði eski bir kýyafeti bile Allah rýzasý için sadaka veremeyip eski bir gömlekten bile ayrýlamayan bizler, hangi sevdiklerimizi sýrf Allah rýzasý için, Allahýn dini yücelsin mücadelesi için terk ettik? Rahat yaþantýmýzý mý? Güzel mekânlarýmýzý mý? Önünde eðilin en koltuklarýmýzý mý? Þehvetlerimizi mi? Kalplerimizi ve beyinlerimizi istila eden tutkularýmýzý aþklarýmýzý mý? Hangi sevdiklerimizden hicret ettik?

De ki: "Eðer babalarýnýz, çocuklarýnýz, kardeþleriniz, eþleriniz, aþiretiniz, kazandýðýnýz mallar, az kâr getireceðinden korktuðunuz ticaret ve hoþunuza giden evler, sizlere Allah'tan, O'nun Resûlü'nden ve O'nun yolunda cihad etmekten daha sevimli ise, artýk Allah'ýn emri gelinceye kadar bekleyedurun. Allah, fasýklar topluluðuna hidayet vermez. (TEVBE SURESÝ / 24)

………Eðer HÝCRET sadece ve sadece Allah’a güvenerek kendisini nelerin beklediðini bilmediði halde Allah rýzasý için Allah’ýn dininin yeryüzüne hakim kýlýnmasý için bütün geçmiþine bir sünger çekip yeni ufuklara yelken açmak ise; bizler yeni bir baþlangýcý risk olarak görüp, mülkün Allah’ýn olduðunu unutuyorsak; Ve onu hesaba katmadýðý bir yönden rýzýklandýrýr. Kim de Allah'a tevekkül ederse, O, ona yeter. (TALAK SURESÝ / 3) ayetinin geregini kavrayamamýþ isek, komþu þehre bile giderken kalacak yerimizi ayarlayýp rezervasyon yaptýrmadan gidemiyor isek, yolcu olan bir Müslüman kardeþimizi tanýmadýðýmýz için evimize alamýyorsak soframýza bir muhaciri oturtamýyorsak bizler imanýn neresindeyiz?

Þeytan, sizi fakirlikle korkutuyor ve size çirkin -hayasýzlýðý emrediyor. Allah ise, size kendisinden baðýþlama ve bol ihsan (fazl) vadediyor. Allah (rahmetiyle) geniþ olandýr, bilendir. (BAKARA SURESÝ / 268)

……..Eðer HÝCRET bizi sýkýp daraltan dan hayatýmýzý karartan dan(þeytandan) ayrýlmaksa ve koþmaksa güven veren, huzur veren, dünya ve ahret nimetlerini ayaðýmýza seren Medine’nin ve alemlerin Rabbi’ne sýðýnmaksa; bizler hala hicret edememiþsek kötü amellerimizden, Allah’ýn hoþuna gitmeyen bizden, bizi esir alan duygu ve düþüncelerimizden, hicret edememiþsek dünya ve içindekilerin sevgisinden ve korkusundan, o zaman þaþýrmamalýyýz neden Ýslam alemi olarak bu kadar zulüm, sýkýntý ve sefalet içinde oluþumuza ve düþünmeliyiz, bizler HÝCRETÝN, ÝMANIN, KULLUÐUN neresindeyiz?

Siz O'na (peygambere) yardým etmezseniz, Allah O'na yardým etmiþtir. Hani kâfirler ikiden biri olarak O'nu (Mekke'den) çýkarmýþlardý; ikisi maðarada olduklarýnda arkadaþýna þöyle diyordu: "Hüzne kapýlma, elbette Allah bizimle beraberdir." Böylece Allah O'na 'huzur ve güvenlik duygusunu' indirmiþti, O'nu sizin görmediðiniz ordularla desteklemiþ, inkâr edenlerin de kelimesini (inkâr çaðrýlarýnýgöz kırpma alçaltmýþtý. Oysa Allah'ýn kelimesi, yüce olandýr. Allah üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. (TEVBE SURESÝ / 40) Bizler hicreti anlatan bu ayette iþaret edilen Hz. Ebu Bekir’ ler olur isek mutlaka bu ayetin kapsama alanýna girenlerden olacaðýz.

Yüreðinde zerre miktarý imaný olan tüm kullarýna ve kendi nefsime Rabbimin Ayþenur’a idrak ettirdiði kadar HÝCRETÝ idrak ettirmesini diliyor, bu konuyu ele almama vesile olan küçük meleðimin ailesinin ve tüm Ýslam aleminin, hayatýmda yeri olan gönlümde sevgisi olan tüm dostlarýmýn yeni yýlýný kutluyor, kafirin zulmünün bittiði, Rabbimin nusretini rahmetini, selametini indirdiði nice yýllar diliyorum…

N. Yenidünya (http://nazli64.blogcu.com)
Gönderen: 17.12.2009 - 01:05
Bu Mesaji Bildir   nazli64 üyenin diger mesajlarini ara nazli64 üyenin Profiline bak nazli64 üyeye özel mesaj gönder nazli64 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
seyyahekim su an offline seyyahekim  
211 Mesaj -
hicret et ey ruh...
elinde nefsinin yularý, yine onun sevdiði dünyalýklarýn üzerinde sürükleyerek nefsini hicret et.

Gönderen: 21.12.2009 - 20:56
Bu Mesaji Bildir   seyyahekim üyenin diger mesajlarini ara seyyahekim üyenin Profiline bak seyyahekim üyeye özel mesaj gönder seyyahekim üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Elinize Saglik
Gönderen: 21.12.2009 - 21:41
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 579 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57757 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.