lopinavir ritonavir stromectol generique kaletra ivermectin budesonide detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Hira' dayım Bu Gece...

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Hira' dayım Bu Gece...
Moderator

4254 Mesaj -
Hira' dayým Bu Gece...
Bana Uzanacak Ellerin Nerde?
Hira’ dayým Bu Gece.
Hira’ dayým iþte Rabbim; ellerimle birlikte semaya kaldýracak yüzüm olmadýðýndan, baþým yerde, Hira’dayým bu gece yüzüm çakýl taþlarý üstünde, kapýndayým Ya Rabbel alemin secde secde…
Hangi yüzle kapýma geldin de..
De Rabbim.
Dünyanýn bir oyun ve eðlenceden ibaret olduðunu bildiðin halde, seni oraya imtihan için gönderdiðim halde, dalýp kayboldun dünya keþmekeþinde, þimdi hangi yüzle kapýma geldin de…
De Rabbim.
En acý sözlerini bir tokat gibi indirsende bu rahmet gecesinde yüzüme, ben hatalarýmdan dolayý tüm yüzsüzlüðümle…
iþte hiradayým Rabbim katran karasý yüzüm çakýl taþlarý üstünde…
Sanki ruhumun karanlýðý gecenin karanlýðýný bastýrýr halde.
HÝRA=ARAYIÞTIR dedin,..
HÝRA=ÖNCE KENDÝ ÝÇÝNE SONRA RABBÝNE YÜRÜYÜÞTÜR dedin...
HÝRA=KARANLIÐIN ÜZRÝNE ÝNER NUR dedin...
HÝRA =ZULMÜN ZULMETÝN ÜZERÝNE ÝNEN SELAMETTÝR dedin…
HÝRA= NEFSÝN DELALETÝNDEN EBEDÝ SELAMETE AÇILAN KAPIDIR dedin…
HÝRA=YÜRÜMEKTÝR ZAHMETLER ÝÇÝNDE RAHMETE dedin…
HÝRA =KADÝR BÝLENE “KADR”in, KADRÝ BÜYÜK VAHYÝN ÝNZAL OLDUÐU YER dedin…
Ya Ýlahi öyle ise iþte bende HÝRA’na geldim.
Aradým Rabbim ebedi selameti aradým, yýllarca nefsimin sürüklediði sarp daðlarda, derin uçurumlarda, dipsiz kuyularda, susuz çöllerde yaþadým. Attýðým her adýmda yaralandým kanadým.
Sýrtýmý yasladýðým duvarlar bir bir üzerime yýkýldý.
Menfaatler uðruna sýfýr pula satýldým.
Yeri geldi kirli bir gömlek gibi bir kenara atýldým.
Dost bildiklerimin ihanetiyle yýkýldým.
Ben bir kardelen çiçeðiydim, güvendiðim daðlara kar yaðmadý buz yaðdý, yandý yapraklarým yere döküldüm.
HÝRA=ARAYIÞTIR dedin, Benim yýllardýr peþinden koþtuðum neydi, neyi arýyordum çektiðim tüm acýlarýn sebebi neydi?
Gördüm ki yýlardýr hasretini çektiðim þey…
Mutluluktu…
Esenlikti…
Selametti…
Aradýðým bunlar olduðu halde neden bunca bedeller ödememe raðmen, hala acýlar denizi içindeydim nedennn?
Ya Rabbel alemin; Ben bütün yollarýn sende baþlayýp sende bittiðine iman ettim.
Ne olur düþüncelerimin sonunu Sana, kalbimin yolunu Sana, iþlerimin sonunu sana çýkar.
HÝRA=ÖNCE KENDÝ ÝÇÝNE SONRA RABBÝNE YOLCULUKTUR dedin…
Öyle ise benle ilgili her þey bende baþlayýp bende bitiyordu.
Aradýðým saadeti selameti hala bulamamýþsam demek ki suç bendeydi.
Zira Rabbim sen beni bana zulmetmek için yaratmadýn.
Ayetinde buyuruyorsunki; “(Zâriyât Sûresi 56 ) Ben cinleri ve insanlarý, ancak bana kulluk etsinler diye yarattým”…
Ahhh Rabbim oysaki ben yýllarca kendi nefsime, sevdiklerime ve korktuklarýma arzu ve tutkularýma kulluk etmiþim…
Ben tüm bunlara kulluk ederken hangi akla hizmetle senin bana hala Rab olmaný beni kollayýp gözetmeni, sýkýntýlarýmý gidermeni beklemiþim?
Oysaki SEN SAMED’tin (ihtiyaçlarý gideren tek merci).
Ben nasýl senden baþka kapýlardan medet beklemiþim?
Sen MÜMÝN’din ( güven duyulan tek merci), ben nasýl yaratýlanlara güvenip dayanmýþým.
Nasýl untmuþum Efendimizin bile elinden sýrtýný güvenle dayadýðý, Annesini babasýný dedesini, Hz. Haticeyi ve Ebu Talibi aldýðýný, tek dayanagýn sen olduðunu kanýtladýðýný…
Nasýl hesap etmemiþim Hz Ebu Bekir’den sonra dost kavramýnýn yok olduðunu.
Dostum dediklerimin kendi nefisleri için beni sýrtýmdan vurduðunu?
Sen VEDUUD’ tun ( seven, sevilen, sevdiðini sevdiren) Ben nasýl senden baþka aþk aramýþým yaratýlanlarda?
Nasýl hesap etmemiþim, senden baþka kimsede asla olmayacaðýný sadakat aþk ve vefa?
Ya Rabbel alemin; dünya ve içindekilere ait sevgilerimi korkularýmý arzu ve tutkularýmý, vermesem de CEBBAR ismi celilinle al benden, at kýrk kilitli zindanlara.
Yüreðimi aþkýnla, beynimi ilminle, hallerimi Salih amellerinle donat.
Soyundur beni çirkin elbiselerimden, soyundur beni boþ emellerimden, soyundur beni senden uzak eden sebeplerimden.
Ýpekle atlasla deðil TAKVA ile giydir.
Ya Ýlahi SEV beni ve sevmenle SEVÝNDÝR…
Sevmeyi bilmeyenlere inat…
Baþtan aþaðý bu fakiri sevginle süsle ve donat…
HÝRA=KARANLIÐIN ÜZERÝNE ÝNEN NUR dedin.
Nasýl bi haber yaþadýmki senin isminin NUR (aydýnlatan, saadetin,selametin ýþýðýgöz kırpma olduðundan.
Üzerime saðanak saðanak yaðarken karanlýklar, hep yanlýþ adreslerde aradým karanlýklarýmý delecek ýþýðý.
Ya Rabbel alemin, ben iman ettim senden baþka NUR’un olmadýðýna.
Ne olur tecelli et NUR ismi celilinle bu zavallý kuluna…
Ýþte secdedeyim yüzüm taþlar üstünde HÝRADA, Resulün bulmuþtu seni ve rahmetini burada.
Tek gerçeðin sen olduðunu inzal eyle kalbime, karanlýklar içindeyim merhamet et halime.
Ýnmeyeceðim HÝRADAN ermeden Rahmetine.
Aþkýnla yak beni savur küllerimi Beytine.
HÝRA=ZULMÜN, ZULMETÝN ÜZERÝNE ÝNEN SELAMETTÝR dedin.
Ben her an öz ellerimle kendi nefsime zulmettim.
Zulme uðradým en sevdiklerimden dahi.
Ama selameti hep kendi çabalarýmda aradým.
Oysaki ben kendi nefsime bile hükmedemezken sen kainata hükmediyordun.
Bütün kalpler, iþler ve haller senin kudret elindeydi. Sen istemesen bir yaprak bile kýmýldamazdý.
Nasýl kavrayamadým bu ayetin içeriðini?
Ey Alemlerin Rabbi benim bana gücüm yetmiyor, Senin bana gücün yeter, bana zulmedenlerinde Rabbi sensin ve onlara gücün yeter.
Zulmün ellerini senden baþka kýracak baþka bir güç var mý Yarabbi…..
Ya Ýlahi Ýþte Hira’dayým yüzüm taþlar üstünde secdede, kaldýrayým baþýmý semaya SANA beni affettiðini söyle de…
HÝRA NEFSÝN DELALETÝNDEN EBEDÝ SELAMETE AÇILAN KAPIDIR dedin...
Dünya ve içindekilerin cazibesi, þeytanýn yardýmýyla nefsim beni delalete düþürdü.
Oysaki sen her namazda defalarca kez okumamý emrediyordun Fatihayý.
1. Bismillahirrahmânirrahîm3
2,3,4. Hamd, Âlemlerin Rabbi, Rahmân, Rahîm hesap ve ceza gününün (ahiret gününün) maliki Allah’a mahsustur.
5. (Allahým!) Yalnýz sana ibadet ederiz ve yalnýz senden yardým dileriz.
6,7. Bizi doðru yola, sýratý mustakýme (kendilerine nimet verdiklerinin yoluna) ilet; gazaba uðrayanlarýnkine ve sapýklarýnkine deðil.
Nasýlda papaðan gibi anlamadan okumuþum.
Sýratý müstakimden ayrýlanýn delalete düþeceðini anlamadan.
Nasýl hesaba katmamýþým her delaletin öz nefsime en büyük zulüm olduðunu.
Ya Ýlahi…
Senden baþka beni bu dalaletten kurtaracak baþka bir güç olmadýðýna iman ettim.
Piþmaným gafletimden delaletimden, Ýþte sulamakta Hira’nýn taþlarýný gözyaþým, Bana hidayet etmeden kaldýrmayacaðým yerden baþým…
HÝRA=YÜRÜMEKTÝR ZAHMETLERE RAÐMEN RAHMETE dedin.
Nasýlda görmezden gelmiþim; Rahmete yolculuk uðruna sevgili Resulünün, sevgili Hatice’sini Mekke’ye býraktýðýný, rahat yatak yerine HÝRANIN taþlarýna yattýðýný, yalnýzlýða kucak açýp dünyayý arkasýna attýðýný.
Ya Ýlahi dünyada huzur olsaydý yürümezdi Resulün HÝRA’ya, beni getiren sebepte ayný buraya.
HÝRA =KADÝR BÝLENE “KADR”in, KADRÝ BÜYÜK VAHYÝN ÝNZAL OLDUÐU YER dedin…
Ya ilahel alemin geçte olsa kadrini bildim kadir bulmaya HÝRANA geldim…
1.Þüphesiz, biz onu (Kur’an’ýgöz kırpma Kadir gecesinde indirdik.
2.Kadir gecesinin ne olduðunu sen ne bileceksin!
3.Kadir gecesi bin aydan daha hayýrlýdýr.
4.Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iþ için iner de iner.
5.O gece, tan yerinin aðarmasýna kadar bir esenlik, selamettir.
Mademki bu gece (1000 ay=80 yýl) yani bir ömre bedel.
Gözyaþlarým olsun sel, aksýn HÝRA tepelerinden mekke’ne.
Ýþte HÝRA’dayým taþlar üzerinde secdede.
Muhtacým bana inzal edeceðin bir tek cümlene.
“Afettim seni ve senden razýyým kulum”demene…
Yarýn bayram diyorlar seviniyorlar.
Bayram affedilen, rýzaya erenlere, Rýzana ermemiþsem Bayram gelmiþ bana ne…
Sev beni sevindir sevginle, bu fakire adý BAYRAM olan dünya ve ahiret selametini MÜJDELE…….
Ýbrahimim bu gece ateþlerde, Ne olur serin ol de ateþlerime, Yusufum bu gece karanlýk kuyularda, Ne olur bana ip sarkýtacak kervanýný yolla, Ýsmailim bu gece, býçak dayandý kemiðe, ne olur Cebrail AS gönder adý rahmet olan koç ile.
Kaldýr baþýný kulum de....
Bu fakir kulunada BAYRAMI MÜJDELE.................
Nazlý Yenidünya

Gönderen: 28.11.2009 - 10:39
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 679 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58407 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.