dexamethasone ivermectine generique rhinocortivermectin generique luvox apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » MiZAH - KARiKATÜR - FIKRA » Güldüren Mizahlar…

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Güldüren Mizahlar…
Moderator

4254 Mesaj -
Namaz Batýl Oldu
Bir cemaat namaza durmuþtu Ýçlerinden biri konuþunca, öteki
- "Namazda konuþtun ve namazýn bozuldu!" diye çýkýþtý Bir baþkasý gülerek
- "Ýkinizin namazý da bozuldu" diye güldü
Dördüncüsü "Üçünüzün namazý da bozuldu Çünkü üçünüz de konuþtunuz" dedi
Ayný safta duran bir baþkasý
- "Allah'a þükür ben hiç konuþmadým!" deyiverdi

Nuh Gelmiyorsa
Arap sabah namazýný kýlmak için mescide girdi ama acelesi vardý Ýmam Fatiha'dan sonra Nûh sûresini okumaya baþladý ve
"Ýnnâ erselnâ Nûhen" yani "Kuþkusuz biz sana Nuh'u gönderdik" âyetini okudu ama gerisi bir türlü gelmiyordu; unutmuþtu Bir süre sessizlikten sonra arap dayanamadý:
- Hoca efendi ! Nuh gelmiyorsa, baþka birini gönder! Acelemiz var yahu!

Dahasý Var
Adam namaza durmuþtu
Arkadaþlarý onun hakkýnda konuþmaya baþladýlar:
- Dindar, takva sahibidir doðrusu
Bunu duyan adam namazýný kesip arkadaþlarýna döndü:
- Dahasý var; oruçluyum da!
Cehennemin Neresinde?
Fazl b Rebî anlatýyor: Halifenin meclisindeyken biri bana bir mektup verdi ve gizlice okumamý istedi Yanýmda þehirli bir arap oturuyordu Ben okurken o da göz ucuyla mektuba bakýyordu
- "Ne bakýyorsun? Bunun doðru olmadýðýný bilmiyor musun?" dedim
Arap "Bir hadis duydum Kim bir mümin kardeþinin mektubunu izinsiz okursa cehennem ateþini öðrenirmiþ Benim atalarým ölmüþ Onlarýn cehennemin hangi katýnda yandýklarýný öðrenmek istiyordum" deyince beni bir gülmedir tuttu Durumu halifeye anlattým O da çok güldü

Aman Evlenme!
Ticaret için o þehir senin bu þehir benim dolaþan çirkin ve köse bir adam anlatýyor :
Vaktiyle Isfahan'daydým Bir gün bir sokaktan geçerken süslü püslü bir kadýn yanýma gelip
- "Nerelisin kardeþ?" diye sordu
- "Kaþanlýyým; ticaretle uðraþýrým" dedim
- "Kaþan'dan güzel ve akýllý delikanlýlar çýkar " dedi ve "siz evli misiniz?" diye sordu
Kadýnýn bana aþýk olduðunu sandým Çünkü þimdiye kadar hiç nasibim çýkmamýþtý Hoþuma gitti ve
- "Hayýr, evlenmedim Bu ilginizin sebebini sorabilir miyim?" diye sordum
Kadýn:
- "Maksadým Allah'a hizmet Þimdiye kadar evlenmedinse, Allah aþkýna sakýn evlenirim deme!" dedi
- "Neden?" diye sorduðumda
- "Aman yeryüzünde neslin kalmasýn! Çünkü bu halinle senden doðacak nesil adama benzemez de ondan !" diye cevap verdi

Sadi'nin Dil Kýlýcý
Þirazlý Þeyh Sadî'nin baþý dazlaktý Bir gün bilginlerden biriyle münazaraya girdi Ancak rakibi münazarayý kaybedip de Sadî'nin dil kýlýcý karþýsýnda çaresiz kalýnca iþi sataþmaya kadar götürdü ve
- " Senin baþýndaki saçlarýn sayýsý kadar ilim tahsil ettim ben!"
Sadî bu; altta kalýr mý? Derhal baþýndan külahýný çýkarýp mecliste bulunanlara
- "Þu baþýma bakýn da efendinin ne denli fazilet sahibi olduðunu anlayýn!" dedi

Varrýk Da Desen
Lor, ayran satýn almýþtý, ama ayrancý, içinde bir kaç kurbaða yavrusunun bulunduðu suyu karýþtýrývermiþti ayrana kaþla göz arasýnda
Lor, ayraný içmeye niyetlenmiþ ti kurbaða yavrularý baðýrmaya baþladýlar
Lor hiç istifini bozmadan
- "Varrýk da deseniz vurruk da deseniz içeceðim, parasýný verdim" dedi

Yoksa
Bedevînin devesi kaybolmuþtu Bulursa iki dirheme satacaðýna dair adak adadý Bir süre sonra devesini buldu; buldu ya bu kez de iki dirheme deveyi satmaya gönlü varmýyordu Düþündü taþýndý; nihayet devenin boynuna bir kedi asýp pazara çýktý "Ýki dirheme deve, beþyüz dirheme kedi! Ýkisi bir arada " diye baðýrýyordu
Bunu duyan bir baþka bedevî içini çekti:
- Ah þu devenin gerdanlýðý olmasaydý, bayaðý ucuza gelecekti!

Nedir Düþmanlýðýn?
Bir arap Muaviye ile birlikte kýzartma yiyor ve etleri hýzla parçalayýp mideye indiriyordu Bu manzara karþýsýnda Muaviye dayanamadý:
- Nedir bu kuzuya düþmanlýðýn? Yoksa anasýndan boynuz mu yedin?
Arap:
- Ben de seni kuzuya karþý pek müþfik görüyorum Anasý seni emzirmiþ olmasýn ha?!

Kýyamet
Hoca okulda kýyamette olacaklardan söz ediyordu ki çocuðun biri kalkýp sordu:
- Hocam, kýyamet günü bizim okul da tatil olacak mý?

Lakap
Abbasî soyundan biri hilafet iddiasýnda bulunmuþtu Öte yandan son derece kan dökücü zalim biriydi Bir gün nedimini çaðýrdý:
- Bana bir lakap bul; ne bileyim, Mu'tasýmbillah, Mütevekkilalallah gibi
Nedim: Neûzübillah olsun efendim!

Git, Canýný Kurtar
Biri arkadaþýna:
- "Haydi; bizim eve gidelim de ekmekle tuz yiyelim" dedi
Adamcaðýz "Ekmekle tuz"un leziz yemeklere kinaye olduðunu düþünüp arkadaþýyla birlikte yola koyuldu
Ama gerçekten de önüne birkaç somun ekmekle tuz konulunca þaþýrdý kaldý; ama sesini de çýkarmadý Derken kapý çalýndý Bir dilenci gelmiþti
Ev sahibi:
- "Git, yoksa yaralarým seni!" dedi
Misafirin sabrý tükenmiþti Dilenciye döndü ve
- "Bu adam dediðini yapar Git, canýný kurtar!" dedi

Deliler
Üç deli kayýkla denizde geziniyorlardý ki birdenfýrtýna patladý Birbirlerine akýl danýþmaya baþladýlar Biri dedi ki:
- Ýkiniz suya girip kayýðý itin, ben de dümene geçeyim!

Kim O?
Bir gün Þeytan, Firavun'un kasrýna gelip çaldý kapýyý
Firavun:
- Kim o?
Þeytan gülerek: Sen Ýlah olsaydýn, kapýyý kimin çaldýðýný mutlaka bilirdin!

Sen Sanýrým
Bir gün Abdurrahman Câmî dost meclisinde þu beyti okudu:
Bes ki der cân-i fegâr oçeþm-i bîdârem toyî
Her ki peydâ mîþeved ez dûr, pindârem toyî
[Yaralý gönlümdeki sensin hep; uyanýk gözümdeki sen
Uzaktan kim görünse, sanýrým ben sen ]
Meclistekilerden biri sordu:
- Ya bir eþek görünürse peki?
- Yine sanýrým sen!

Þairin Karýsý
Þair Mecd-i Hemger'in karýsý çok yaþlanmýþtý Þair Yezd'den Isfahan'a geldikten bir süre sonra karýsý da peþinden Isfahan'a geldi Dostlarý
- "Karýn eve geldi!" diye müjde verince mecd-i Hemger cevabý yapýþtýrdý:
- Ev karýmýn baþýna gelseydi, bu müjde olurdu!

Hangisi Soðuk
Birisi ünlü bilgin Kazî Azûduddîn'e sordu:
- Sultaniye'nin mi buzu daha soðuk, Ebher'inki mi?
- Senin sorun ikisinden de soðuk!

Býrak Eteðimi
Bekçi gece yarýsý çarþýda yerde yatan bir sarhoþ gördü Eteðinden tutup "Kalk hadi, gidiyoruz" dedi
Sarhoþ: Nereye gidiyoruz?
Bekçi: Nereye olacak? Padiþahýn zindanýna!
Sarhoþ : Býrak eteðimi Allah aþkýna! Yürüyebilseydim ben kendi evime giderdim zaten !

Cehenneme Gitsinler!
Kaçar hanedanýnýn kurulup ülkede istikrarýn saðlanmasýnda çok emeði geçen Hac Ýbrahim Kelanter-i Þirazî baþvezirliðe getirildikten sonra tüm ülkeyi kontrolünde tutabilmek için eþini dostunu kilit noktalara yerleþtirdi
Bir gün adamýn biri Hac Ýbrahim'in Fars valiliði yapan oðlunu þikayet için Tahran'a geldi
- Oðlunun zulümleri yüzünden Þiraz halkýna yaþamak haram oldu! dedi
Vezir: Isfahan'a gitsinler öyleyse
Adam: Orada kardeþin var
Vezir: Burûcerd'e gitsinler
Adam: Orada da diðer oðlun var
Vezir: Kûh Gîlûye'ye gitsinler
Adam: Orada öbür kardeþin var
Vezir her kentin adýný saydýkça adam da "Orada filan akraban var" diyordu
Sonunda sabrý tükenen vezir patladý:
- Öyleyse Cehennem'e gitsinler!
- Orada da baban var!

Ulak
Adamýn biri Baðdat'tan Kazvin'e gitmiþti Birkaç gün sonra ailesine bir mektup yazdý Yazdý ama mektubu ailesine ulaþtýracak kimse yoktu
- "Bari mektubu aileme kendim götüreyim" diye mýrýldandý
Sonra mektubu alýp Baðdat yolunu tuttu Baðdat'a gelince evinin kapýsý çaldý Çocuklarý karþýlarýnda babalarýný görünce çok sevindiler ve içeri buyur ettiler Adam içeri girmedi ve
- "Burada kalýcý deðilim Size nasýl olduðuma dair bir mektup yazmýþtým Mektubu vermek için geldim" dedi ve gerisin geri dönüp gitti

Bir Taþta Ýki Kuþ
Adamýn tembel mi tembel bir uþaðý vardý Bir gün onu üzüm ve incir almaya gönderdi, ama uþak sadece üzümle çýkageldi
- Ben sana demedim mi, sana bir iþ verirsem iki iþ birden yap diye ha?
Tesadüf bu ya, efendi o gün hastalandý Uþaðý doktor çaðýrmaya gönderdi Uþak da doktorun yanýnda bir gassal bir de mezarcý getirmiþti
Efendi uþaðýna çýkýþtý:
- Niye getirdin bu mezarcýlarý yahu?
- Efendim, sana bir iþ verirsem iki iþ birden yapacaksýn demediniz mi? Ýþte, tedavi etsin diye doktor getirdim Tedavi kâr etmez de ölürseniz, mezarcý hazýr olsun bari dedim!

Ýtmesenize!
Otobüs her zamanki gibi týklým týklýmdý Sinirli yolculardan biri yanýnda duran þiþman adama baðýrdý:
- Ýtip durmasana be kardeþim!
Þiþman adam da sinirlendi:
- Ýttiðim falan yok be kardeþim! Nefes almaya çalýþýyorum þurda!

Hanýmlarýn Yaþý
Öðretmen öðrenciye sordu:
- Kaç yaþýndasýn?
- Bilmiyorum
- Nasýl bilmezsin?
- Çünkü annem ben doðduðumda 25 yaþýndaydý Ama þimdi yirmidördünde olduðunu söylüyor!

Hafýzanýn Böylesi
Kaðýda bakarak ezan okuyan bir müezzine sordular:
- Yazacaðýn yerde ezberleyip okusan ezaný olmaz mý?
- Gidin, kadýya sorun
Kadýya gittiler ve "Selamün aleyküm" dediler
Kadý bir kaðýt çýkarýp uzun uzun baktýktan sonra "Ve aleyküm selam" dedi
Bunun üzerine müezzini mazur görüp kadýnýn huzurundan çýktýlar

Doðru Söylersen
Bir hýrsýz yargýlanýyordu Yargýç sanýða sordu:
- Yalan söylersen sonunun ne olacaðýný biliyorsun deðil mi?
- Evet, biliyorum; cehenneme giderim
- Ya doðru söylersen?
- O zaman da hapse giderim!

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Muhtazaf tarafından, 19.11.2009 - 22:51 tarihinde.
Gönderen: 19.11.2009 - 22:45
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_ESaDuLLaH_ su an offline _ESaDuLLaH_  
RE: Güldüren Mizahlar…
611 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Muhtazaf

Namaz Batýl Oldu

Git, Canýný Kurtar
Biri arkadaþýna:
- "Haydi; bizim eve gidelim de ekmekle tuz yiyelim" dedi
Adamcaðýz "Ekmekle tuz"un leziz yemeklere kinaye olduðunu düþünüp arkadaþýyla birlikte yola koyuldu
Ama gerçekten de önüne birkaç somun ekmekle tuz konulunca þaþýrdý kaldý; ama sesini de çýkarmadý Derken kapý çalýndý Bir dilenci gelmiþti
Ev sahibi:
- "Git, yoksa yaralarým seni!" dedi
Misafirin sabrý tükenmiþti Dilenciye döndü ve
- "Bu adam dediðini yapar Git, canýný kurtar!" dedi

Deliler
Üç deli kayýkla denizde geziniyorlardý ki birdenfýrtýna patladý Birbirlerine akýl danýþmaya baþladýlar Biri dedi ki:
- Ýkiniz suya girip kayýðý itin, ben de dümene geçeyim!

Kim O?
Bir gün Þeytan, Firavun'un kasrýna gelip çaldý kapýyý
Firavun:
- Kim o?
Þeytan gülerek: Sen Ýlah olsaydýn, kapýyý kimin çaldýðýný mutlaka bilirdin!

Valla cok güldüm ALLAHda seni güldürsün hocamkahkaha kahkaha
Gönderen: 21.11.2009 - 18:01
Bu Mesaji Bildir   _ESaDuLLaH_ üyenin diger mesajlarini ara _ESaDuLLaH_ üyenin Profiline bak _ESaDuLLaH_ üyeye özel mesaj gönder _ESaDuLLaH_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 360 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61810 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.