kaletra kaletra kaletra ivermektine chloroquine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Var mi aranizda böyle hitaba layik olan?

önceki konu   diğer konu
5 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Var mi aranizda böyle hitaba layik olan?
288 Mesaj -

Ve izzetli hürmetli, akýllý, gayretli, þefkatli güzel yüzlü, þirin sözlü,
melek huylu çelebi kollu, nâzik belli, þirin yýldýzlý has ve talihim oðlum annesi
gönlüm cânânesi inci tânesi hatunum ve hanýmým küçük kadýn Zeliha hatun huzuruna;

Candan selamlar ve gönülden dualar edip ol mülayim hatýrýn kat kat sual ederiz.
Allah'ýn birliðine emanet veririz.

Benim küçük kadýným benim emektarým. Ne keyiftesin ne haldesin ne demdesin? Neyliyorsun ne iþliyorsun? Ýyi misin hoþ musun? Allah muînin (yardýmcýn) olsun. Kendin uþak (küçük) iken uþak hizmetine düþtün. Allah emeklerini zayi etmesin seni bana baðýþlasýn. Bir dahi dünya gözü ile görüþmek müyesser eylesin; âmin!

Aceb cihanda senin gibi var mýdýr? Zeliham! O tatlý canýný seveyim o tatlý bakýþlarýný seveyim. Hiç fikrimden gitmezsin. Böylece âyân gönlümde durursun. Maþallah maþallah! Benim nazlý aþýkým senin için yollarda ve Ýstanbul'da besteler yazýyorum öðreniyorum ki inþaallah gelende seninle ses sese verelim de çok türlü besteler güzel kitaplar okuyalým. Allah Tealâ'ya aþýk olalým safalar edelim.

Bir küçük kadýn gördüm hemen sana benzettim. Selam-sabah ettim. Sesi dahi sana benzerdi. Senin hatýrýn için sokak ortasýnda ona yarenlik edip ahvalini sordum. Bir ihtiyar kocasý varmýþ zindandaona ekmek götürmüþ. On kuruþ borcunu verip onu halâs edip sevabýný sana baðýþladým.

Allah Tealâ senden razý olsun. Zira ben senden yer-gök dolusu razýyým. Allah Þeyh Osman'ý bize baðýþlasýn âmin! Ve cümle küçük kadýnlar sana kurban olsun! Ve büyük kadýnlar bacýlarýna kurban olsun! Benim hakkýmda siz bana dünya yetersiniz. Hak Tealâ dördünüzü bana dünyada baðýþlasýn ve ahirette Firdevs-i Âlâda dahi sizi bana versin. Âmin ya Erhame'r-Râhimin..

Var mýdýr bu hitaba layýk aþklar...?
Deðiþen toplum deðiþen dünya ile duygular da mý deðiþti
gunumuzde var mýdýr bu muhabbete mazhar ...?

("Marifetname" isimli meþhur kitabýnda "Ýbrahim Hakký Efendi"nin gurbetteyken hanýmýna yazdýðý mektubundan bir kesit...)

Gönderen: 12.11.2009 - 13:35
Bu Mesaji Bildir   ReYYaN üyenin diger mesajlarini ara ReYYaN üyenin Profiline bak ReYYaN üyeye özel mesaj gönder ReYYaN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rahil su an offline rahil  
1191 Mesaj -
Amin Amin Amin... MaþaAllah.. Ne de güzel tatlý dilli güzel sözlü bir hitapmýþ sevinçli Ýnsanýn Zeliha olasý geliyor sevinçli sevinçli sevinçliElinize Saglik
Gönderen: 12.11.2009 - 13:50
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Elinize Saglik
Gönderen: 12.11.2009 - 22:03
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ReYYaN su an offline ReYYaN  
RE:
288 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý rahil

Amin Amin Amin... MaþaAllah.. Ne de güzel tatlý dilli güzel sözlü bir hitapmýþ sevinçli Ýnsanýn Zeliha olasý geliyor sevinçli sevinçli sevinçliElinize Saglik

evet, cok haklisin sevinçli sevinçli sevinçli
Ben okudugunuz icin sizlere tesekkür ediyorum.
Gönderen: 15.11.2009 - 19:48
Bu Mesaji Bildir   ReYYaN üyenin diger mesajlarini ara ReYYaN üyenin Profiline bak ReYYaN üyeye özel mesaj gönder ReYYaN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
gizlizor su an offline gizlizor  
70 Mesaj -
þiir gibi mektup vallasevinçli

þimdi bu iþler maille cep mesajlarý ile olduðu için hiç zevki yoksıkıntılı
Gönderen: 16.11.2009 - 04:42
Bu Mesaji Bildir   gizlizor üyenin diger mesajlarini ara gizlizor üyenin Profiline bak gizlizor üyeye özel mesaj gönder gizlizor üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1032 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60677 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.