kaletra lopinavir ritonavir generique stromectol generique colchicine fluvoxamine cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Yürekteki Yanık

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Yürekteki Yanık
Moderator

4254 Mesaj -

Genç kýz, el aynasýnda makyajýný kontrol etti; "-Gayet iyi." dedi. Güzelliðinden emindi. Çevresindeki erkeklerin pervane olmasýndan zaten biliyordu güzel olduðunu. Hayatýn tadýný çýkaran, rahat yaþayan biriydi.
Cep telefonu çaldýðýnda, akþam arkadaþlarýyla hangi eðlence yerine gideceðine karar vermeye çalýþýyordu. Telefondaki numaraya baktý, arayan annesiydi.
- Alo kýzým, nasýlsýn ?
- Ýyiyim anne. Ne oldu *
- Sana bir surprizim var.
- Surpriz mi ?
- Evet. Çok eski bir arkadaþým, dostum þehrimize gelmiþ.
- Eee kimmiþ.
- Kim olduðu surpriz. Fakat, onu senin almaný istiyorum.
- Ben mi ?
- Evet, senin iþ yerine yakýn olan parký biliyormuþ. Parka gitmesini ve seninle buluþmasýný söyledim. Senin de parka gidip onu almaný istiyorum.
- Anne, ben böyle þeyleri sevmem, kendin halletsen.
- Kýzým 1-2 saatlik bir iþim var. Ayrýca seni bebekliðinden tanýyan bir arkadaþým. Seni görünce mutlaka çok sevinecektir.
- Amaaan. Peki peki! Nasýl tanýyacaðým.
-Evden çýkarken üzerine giydiklerini tarif ettim.O parkta bazý oturaklar piknik masasý þeklinde. Parkýn sinema tarafý giriþindeki ilk piknik masasýna otur. O gelince seni bulacak.
-Tamam anne.. tamam!
- Kýzým senden her gün mü bir þey istiyorum.Üniversiteyi bitireli, hele de iþe gireli bir fatura yatýrmaya bile göndermedim.
- Hemen darýlma, tamam dedim ya!
- O nasýl tamam demekse! neyse, hadi o zaman, izin al da çýk, bekletme. Ben de iþlerimi bitirip hemen geleceðim.

Genç kýz , izin alýp çýktý.Kýsa bir yürüyüþten sonra parka vardý. Bu parkta daha önce hiç oturmadýðýný farketti. Arkadaþlarýyla hep paralý,lüks eðlence yerlerine giderlerdi.
Annesinin tarif ettiði, giriþteki ilk masayý buldu, boþ olan kýsmýna oturdu. Masanýn diðer tarafýnda bir köylü kadýnla, küçük kýz oturuyordu. Onlarla ayný yerde bulunmaktan utandýðýný hissetti. "-Annemin arkadaþý çabucak gelse de, þunlardan kurtulsam" diye düþündü.
Köylü kadýn çekinerek seslendi;
- Afedersin kýzým, bir þey sorabilir miyim ?
"Kýzým" diye seslenmesi iyice sinirlerini bozdu.
- Ne var, adres mi soracan !..
Sert çýkýþ karþýsýnda kadýn sesini alçalttý;

- Hayýr kýzým, baþka bir þey soracaktým.
- Sizin gibi cahiller ya adres sorar, ya para ister.
Köylü kadýnýn kýzaran yüzüne aldýrmadý bile. O sýrada þýk ve lüks giyimli, orta yaþlý bir kadýnýn uzaktan yaklaþtýðýný gördü. "-Nihayet." diye düþündü. Ayaða kalkýp kadýný karþýlamaya çalýþýrken, kadýn yanlarýndan geçip gitti. Somurtarak geri oturdu.
Yanýndaki küçük kýza daha sýký sarýlmýþ köylü kadýnýn gözünden bir damla yaþýn süzüldüðünü gördü. Kadýn gözyaþýný saklamak için diðer tarafa dönünce bir yüzündeki büyük yanýk izi göründü. Genç kýz manalý manalý güldü;
- Bak kolayca gözyaþý dökebiliyorsun, yüzünde de çirkin bir yanýk izi var. Burda ne bekliyorsun geç bir köþeye aç mendilini aðla! Fakat aðlamaylayla benden bir þey koparacaðýný sanma, tamam mý?
Kadýn dayanamadý;
- Cahil deyip duruyorsun. Ne cahilliðimi gördün. Tanýmadýðým bir kadýna, torununun yanýnda hakaret mi ettim?
- Oooo... laf yapmayý da biliyormuþ
-Anlaþýldý kýzým, sen üniversite bitirmiþ, çok þey öðrenmiþ olabilirsin ama insanlýktan sýnýfta kalmýþsýn. Torunumu okutmak için uðraþacaktým. Fakat seni görünce vazgeçtim.
Yaþlý kadýn, küçük kýzý alýp masadan kalkarken, boþalan yere doðru þýk giyimli bir kadýn yaklaþtý. Cevap vermek için hazýrlanan genç kýz zengin giyimli, þýk kadýný görünce uzaklaþan yaþlý kadýna cevap vermekten vazgeçti. Yaþlý kadýn geriye bakmaya çalýþan küçük kýzýn baþýný eliyle engelledi.
Bir süre sonra, genç kýzýn annesi parkta yanýna geldi.
- Merhaba kýzým, Zeynep teyzen nerde ?
- Kimse gelmedi anne. En son bir bayan geldi, yanýma oturdu. O da sadece dinlenmek için gelmiþ biriymiþ.
- ALLAH ALLAH !... giyindiklerini çok iyi tarif etmiþtim, seni nasýl bulamadý anlamadým. Yanýnda küçük bir kýz olacaktý.
Genç kýz bir an durakladý.
-Küçük bir kýz mý ?
- Evet
- Anne !. biz zengin, kültürlü insanlarýz. Herhalde arkadaþýn da zengin, kültürlü biridir, deðil mi ?
- Kültürsüz deðil ama zengin deðil.
- Sakýn bana köylü bir kadýn olduðunu söyleme.
- Köyden gelen kadýna ne denir ki !..
- Oh! iyi iyi, köylü kadýnlarý karþýlamaya beni gönderiyorsun.
- Kýzým, o kadýna bir borcumuz vardý. O zamanlarda borcumuzun karþýlýðý bir þey veremedik. " - Gün gelir, bir ihtiyacým olduðunda, ben kapýnýzý çalarým". Dedi ve iþte bu gün kapýmýzý çaldý.
- Ne istiyormuþ ?
- Torununu okutmamýzý istiyor. Baban þimdi arabayla gelip hepimizi alacak, kayýt için okula götürecek.
- Anne, o köylü kadýna ne borcun olabilir ki, anlayamadým ?
Annesi, kýzýnýn öfkeli ses tonuna dayanamadý;
- Kýzým, sen bebekken biz köydeydik.
- Eee!
- Sana yýllar önce bahsetmiþtim, köydeyken evimiz yandý, biz de inekleri, atlarý, tarlalarý neyimiz varsa hepsini satýp köyden göçtük, demiþtim.
- Evet, hatýrladým.
- O yangýnla ilgili bir ayrýntýyý, seni üzülebilir veya seni evde yalnýz býraktýðýmýz için darýlabilirsin korkusuyla anlatmamýþtýk.
- Herhalde þimdi anlatacaksýn!
- Baban evde yoktu, ben de su doldurmaya köy pýnarýna gitmiþtim. Lodos mu ne diyorsunuz, iþte o rüzðar bazen ters esiyormuþ, yukardan aþaðý filan. Sen beþikte uyuyorken rüzðar bacadan içeri esince közler ocaklýktan tahtalara sýçramýþ, yangýn baþlamýþ. Pýnar yerinden dumanlarý görüp koþtuðumda alevler heryeri sarmýþtý. Birazdan yýkýlacak gibi görünen eve yine de girmek için atýldýðým anda Zeynep teyzen kucaðýna seni almýþ olduðu halde dýþarý fýrladý. O sahneyi hiç unutamam; onun kucaðýndan seni aldýðýmda o çýðlýklar atýyordu!
- Niçin ?
- Seni kurtarýrken, sað tarafý yanmýþtý. Gelince görürsün sað yanaðýnda aðýr bir yanýk izi var. Çok acý çekti çook. Dur aðlama, seni bu kadar üzeceðini bilmiyordum. Tamam kýzým, bak makyajýn akýyor, aðlama. Hah !.. baban da geldi. Fakat Zeynep teyzen hala bizi bulamadý!

ALINTI
Gönderen: 09.11.2009 - 11:45
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
pembe_PAPATYA su an offline pembe_PAPATYA  
330 Mesaj -
gül
Gönderen: 10.11.2009 - 11:12
Bu Mesaji Bildir   pembe_PAPATYA üyenin diger mesajlarini ara pembe_PAPATYA üyenin Profiline bak pembe_PAPATYA üyeye özel mesaj gönder pembe_PAPATYA üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
RABBiM Cümlemizi RAZI oldugu KullarIndan Eylesin Insaallah.
Gönderen: 10.11.2009 - 19:09
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
la_tahzen su an offline la_tahzen  
RE:
17 Mesaj -
AMÝN ÝNÞALLAH ....

YÜREÐÝNÝZE SAÐLIK
Gönderen: 11.11.2009 - 22:19
Bu Mesaji Bildir   la_tahzen üyenin diger mesajlarini ara la_tahzen üyenin Profiline bak la_tahzen üyeye özel mesaj gönder la_tahzen üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_ESaDuLLaH_ su an offline _ESaDuLLaH_  
611 Mesaj -
Dis görünüse aldanip insanlari kücümseyenler yada yüceltenler. ALLAH kalp gözüyle görmeyi nasib etsin. ön yargi adami ipe götürür.
ALLAH razi olsun Muhtazaf kardes.
Gönderen: 12.11.2009 - 13:02
Bu Mesaji Bildir   _ESaDuLLaH_ üyenin diger mesajlarini ara _ESaDuLLaH_ üyenin Profiline bak _ESaDuLLaH_ üyeye özel mesaj gönder _ESaDuLLaH_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rahil su an offline rahil  
1191 Mesaj -
Wayy beee !!! Ýnsanlýk ölmüþ gerçekten... Aman makyajý felan bozulmasýn kýzýmýn..telaşlı
Gönderen: 12.11.2009 - 13:07
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
RE:
Moderator

4254 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý _ESaDuLLaH_

Dis görünüse aldanip insanlari kücümseyenler yada yüceltenler. ALLAH kalp gözüyle görmeyi nasib etsin. ön yargi adami ipe götürür.
ALLAH razi olsun Muhtazaf kardes.

aynen öyle kardesim
Cümlemizden kardesim
Gönderen: 12.11.2009 - 22:07
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 869 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
mouharem68 (56), Mavi mutluluk (42), gardiyan (51), hüzünn (36), yanardag (49), kalebeyi (43), Trabzon61 (34), Kameraman_63 (61), Rabia1 (52), MaviguL (42), YSMNT (45), kardelen_06 (40), PembeGül (39), aliosmantr (37), safak13 (46), secere (47), yasargokmen (51), mehmet23 (53), HaBeSii (43), tkardelen (42), MUSTAFA ONUR (63), efendi54 (54), cemilakgun (48), þip&thorn.. (45), cemilakgün (48), Moehh80 (44), ismailbaturay (47), tümtürk (36), SaBoTaJ (124), resadiyeli84 (40), muhammedali_x (49), metinx (49), Fatih almanya (44)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59164 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.