generique plaquenil ivermectin ivermectine budesonide generique stromectol apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » *** NAMAZ PLATFORMU *** » Bir de Benim Kalemimden NAMAZ..

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Bir de Benim Kalemimden NAMAZ..
Moderator

4254 Mesaj -
Bir de Benim Kalemimden NAMAZ..
NAMAZ
Habibin gözünün nuru,kalplerin huzuru,içte yanan ateþin koru,Sensin ey namaz…Her halin ayrý bir ihtiþam,ayrý bir zarafet ve bambaþka bir lezzet.Senin tadýn ne anne þefkatinde,ne yar muhabbetinde ne de dost sohbetinde var.Nasýl olsun ki?Söyle nasýl olsun ki Sen en sevgiliye kavuþmakken,Sen kendini ONUN huzurunda hissetmekken… Öyle bir diriliþsin ki sabah serinliðinde küçük ölümden.Her þey karanlýkta,her þey en koyu karanlýkta…Sonra bir ses evet evet bu O… Rabbim beni huzuruna çaðýrýyor.Rabbim bana günün ilk vakitlerinde haydi diyor.Haydi gel ve taptaze baþla güne;kalbin, kafan,ruhun henüz günahla kirlenmemiþken,tertemizken gel…Gel ve içine fani sevdalarý koymamýþken kalbinin anahtarýný bana ver,bu teslimiyeti ve teslimiyetin rahatlýðýný yaþa,ayrýlýrken ömrünün,zamanýnýn ,gününün bereketini de al yanýna… Ýþte öðle vakti yaklaþtý.Gün yoðun temposuyla devam ederken gözleri ilahi buluþmaya müsait bir zemin ararken buluyoruz.Rabbinin çaðrýsýný duyan kulaklar yolu gösterir ayaklara.Dünya nýn tüm yoðunluðunu, gürültüsünü,derdini,tasasýný “ALLAHU EKBER” sözleri eþliðinde iki eli ile geriye atýyor ve “rabbim diyor:sabahtan beri özlem içerisindeydim,gaflete dalma korkusundaydým ve nefes almaya geldim.Nefes almasam öleceðim,huzura gelmesem bin kez öleceðim… Güneþ guruba kaymakta þimdi.Bir hüzün çökerken yüreklere,güneþin batýþý gibi ölümün de kapýmýzý çalacaðýný hatýrlarken;yine onun çaðrýsý ile canlanýyor,ýþýldýyor gözler ve bir tebessüm kaplýyor o asýk çehreleri…”Evet, rabbim beni tüm günahlarýma raðmen yine çaðýrýyor,gidip gelmelerime,düþüp kalkmalarýma raðmen yine çaðýrýyor…” diyor ; annesine kavuþmuþ küçük bir çocuk gibi seviniyor ve sarýlýyor rabbinin sýcacýk merhametine.En derin lezzetleri buluyor seccadesinde… Karardý gökyüzü de günahla kararan kalbimiz misali… Sokaklarda insanlarýn yerini büyük bir sessizlik kaplarken ilahi çaðrý ile renkleniyor kainat.Ýþte þu etrafý kaplayan karanlýk gibi kara bir kabir görmek istemiyorsan acele et aydýnlat yüreðinde yaþanan geceyi… bak göreceksin onu:yüreðini Yaradan ýn, onun içerisine ne ziyalar,ne nurlar ne güzellikler koyduðunu…Kalbinde bulduðun ýþýðýn hayatýn boyu girdiðin tüm yollarý aydýnlatacak güçte olduðunu fark et sonra.Ve o ýþýkla gerçek aydýnlýða doðru yürü. Gece en koyu rengine bürünürken,yürekleri gaflet,gözleri uyku sarmýþken bir kez daha sevgili ile buluþmaya çaðrýlýyorsun.Evet koþ ey insan, koþ ey nisyan,Rabbine koþ…Günün son saatleri de kayýp gitmeden ellerinin arasýndan yakala, sarýl af fermanýna, huzura,miraca… Sarýl ve eðilerek yükselmenin,yoklukta deðer bulmanýn rayihasý bürüsün geceni…
ALINTI
Gönderen: 28.09.2009 - 17:41
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 699 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56342 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.