generique luvox generique stromectol kaletra ivermektin stromectol super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Hazreti Cebrail(a.s.)'in Hocasi

önceki konu   diğer konu
6 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Hazreti Cebrail(a.s.)'in Hocasi
922 Mesaj -
Birgün Server-i Enbiyâ 's.a.v.' mescidde oturmus idi.. Cebrâîl aleyhisselâm geldi.. Sultân-i Enbiyâ, hazret-i Cebrâîl ile söylesirdi..
Eshâb-i kirâm mescide gelip, Seyyid-i kâinâti mesgûl görüp, bildiler ki, hazret-i Cebrâîl ile söylesir.. Sükût edip, oturdular..
O sirada hazret-i Alî 'r.a.' içeri girip, selâm verip, yerine oturdu.. Hazret-i Osmân 'r.a.' gelip, selâm verip, yerine oturdu.. Sonra Ebû Bekr 'r.a.' gelip selâm verdikde, hazret-i Cebrâîl aleyhisselâm ayak üzerine kalkdi.. Sultân-i Enbiyâ hazretleri de ayak üzerine kalkdi.. Eshâb-i kirâm, Server-i kâinâti ayak üzere kalkdigini görüp, hepsi ayaga kalkip, hayret etdiler..
Zîrâ Fahr-i âlem, Eshâb-i güzînden kimseye ayak üzerine kalkmamisdir.
Sonra bu husûsu, hazret-i Resûl-i ekremden sordular.. Buyurdular ki:

- Ebû Bekr-i Siddîk mescide girip, selâm verdigi zemân, Cebrâîl aleyhisselâm Ebû Bekr-i Siddîka ta'zîm için ayak üzerine kalkdi. Ben de ayak üzerine kalkdim. Sonra, yâ kardesim Cebrâîl, Ebû Bekre ne için ta'zîm etdiniz, diye sordum. Dedi ki:

- Yâ Resûlallah.. Ebû Bekre ta'zîm bana vâcibdir. Zîrâ Ebû Bekr benim hocamdir. Ben sordum,

- Neden dolayi hocandir. Cebrâîl aleyhisselâm dedi ki:

- Yâ Muhammed 'sallallahü aleyhi ve sellem'.. Hak Sübhânehü ve teâlâ, Âdem aleyhisselâtü vesselâmi yaratdigi zemân, meleklere, hazret-i Âdeme secde ediniz, diye emr etdi. Benim hâtirima geldi ki, secde etmiyeyim. Ben ondan efdalim. Zîrâ ki, o balçikdan yaratilmisdir, dedim. Bunun üzerine olmaga niyyet eyledim. O zemân ki, Ebû Bekrin rûhu ars altinda nûrdan bir kösk içinde idi. Köskün kapisi açildi, Ebû Bekrin rûhu çikdi. Bana dedi ki,

- Yâ Cebrâîl secde eyle. Sakin muhâlefet etme. Bunu üç kerre tekrârladi. Arkama üç kerre eliyle vurdu. O sirada kalbimden kibr ve enâniyyet ve inâd gitdi. Âdeme secde eyledim. Benden kibr ve enâniyyet, iblîse intikâl edip, Âdeme secde etmedi. Ebedî tard edilip, mel'ûn oldu ve ben de ebedî se'âdete kavusdum. Yâ Muhammed 'sallallahü aleyhi ve sellem'! Ebû Bekr bu seklde bana hoca olmusdur, dedi.

Kaynak: Menakib-i Çihar Yar-i Güzin
Gönderen: 07.09.2009 - 04:18
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sonsuz yolculuk su an offline sonsuz yolculuk  
160 Mesaj -
bÖylE GüZel biR KOnuYU BÝZlerLE PayLAÞtýÐýn icin
Allah Razı Olsun daÝ KaRdEþÝM...
Gönderen: 07.09.2009 - 14:03
Bu Mesaji Bildir   sonsuz yolculuk üyenin diger mesajlarini ara sonsuz yolculuk üyenin Profiline bak sonsuz yolculuk üyeye özel mesaj gönder sonsuz yolculuk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Dai su an offline Dai  
RE:
922 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý sonsuz yolculuk

bÖylE GüZel biR KOnuYU BÝZlerLE PayLAÞtýÐýn icin
Allah Razı Olsun daÝ KaRdEþÝM...

amin
cümlemizden insAllah
yüregine, gözlerine saglik kardesim
Gönderen: 08.09.2009 - 03:42
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
BETÜLSENA su an offline BETÜLSENA  
64 Mesaj -
bilmediðimiz o kadar çok þey varki .ALLAH razý olsun kardeþim.Elinize Saglik
Gönderen: 11.09.2009 - 10:15
Bu Mesaji Bildir   BETÜLSENA üyenin diger mesajlarini ara BETÜLSENA üyenin Profiline bak BETÜLSENA üyeye özel mesaj gönder BETÜLSENA üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Afaki su an offline Afaki  
224 Mesaj -
paylasim icin dai-can

maalesef günümüzde o mübarekleri -bilincli yada bilincsiz- sevmeyen ve dahi halifeliklerini kabul etmeyen o kadar cok insanlarimiz varki ağlar
Gönderen: 24.09.2009 - 23:42
Bu Mesaji Bildir   Afaki üyenin diger mesajlarini ara Afaki üyenin Profiline bak Afaki üyeye özel mesaj gönder Afaki üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Dai su an offline Dai  
RE:
922 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý AFAKi

paylasim icin dai-can

maalesef günümüzde o mübarekleri -bilincli yada bilincsiz- sevmeyen ve dahi halifeliklerini kabul etmeyen o kadar cok insanlarimiz varki ağlar

mesaj alinmistir

lakin burasi siyaset bölümü degil bilader

ilgileriniz icin tesekkürler
Gönderen: 29.09.2009 - 22:43
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 855 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57380 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.