ivermectin generique kaletra lopinavir ritonavir chloroquine dexamethasone detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Ne Kadar DOGRUYUZ

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Ne Kadar DOGRUYUZ
922 Mesaj -
Gencin birisi Kâbe'de hep;
“Ey dogrularin yardimcisi olan Allahim! Ey haramdan sakinanlarin yardimcisi olan Allahim, sana hamdü sena ederim!” diye duâ eder.

Biri sorar:
“Neden hep ayni duâyi yapiyorsun, baska bir sey bilmiyor musun?”

Genc söyle anlatir:

"7-8 sene önce yine Kâbe'de iken içinde 1000 altin olan bir torba buldum.
Içimden bir ses; “Bu altinlarla, sunlari sunlari yaparsin!” diyordu.
Kendi kendime; “Hayir, bu benim degil, baskasinin mali, kullanmam haram olur.” dedim.
Bu sirada birisi, “Söyle bir torba bulan var mi?” diye bagiriyordu.
Çagirdim onu. Torbayi tarif etti ve; “Içinde 1000 altin vardi.” dedi. Torbasini verdim.
Adam bana torbadan 30 altin verdi.

Pazara gittim.
Temiz yüzlü genç bir esiri överek satiyorlardi.
Gencin temizligi dikkatimi çekti.
“Bu esir için ne istiyorsunuz?” dedim. 30 altin dediler.
Altinlari verip genci satin aldim. Bir iki yil geçti. Genç çok çaliskan, çok edepli idi.

Birgün onunla giderken karsidan 3 kisi geliyordu.
Genç bana dedi ki:
“Efendim, ben Fas emirinin ogluyum. Bu gelenler babamin adamlari. Beni buldular. Senden beni satin almak isterler. Sen iyi bir insansin, 30 bin altindan asagiya satma!” dedi.
O kisiler yanima geldi; “Bu esiri bize satar misin?” dediler.
“Satarim ama, 30 000’den asagi olmaz.” dedim.
Uzun bir pazarliktan sonra, çaresiz kabul ettiler. Altinlari verip, genci alip gittiler.

Ben bu altinlarla is yerleri açtim, ticaret yaptim, daha çok zengin oldum.
Birgün yakinlarim; “Çok zengin bir ailenin iyi bir kizi var. Babasi yeni vefât etti. Onunla seni evlendirelim.” dediler.
Ben de “Olur.” dedim.

Nikâh kiyildi.
Deve yükleri ile çeyizini getirdiler. Çeyiz arasinda bir torba dikkatimi çekti.
Karima; “Bu nedir?” dedim.
“Içinde 970 altin var, babam Kâbe'de bir zaman bunu kaybetmis. Bulan kimseye 30’unu vermis. Kalanini da bana hediye etti, çeyizine koyarsin.” dedi.

Demek ki; buldugum altinlar benim rizkim imis, vermese idim haram yoldan gelecekti.
Simdi helâl yoldan yine bana geldi.
Bana yardim edip haramlardan koruyan, nice nimetler ihsan eden yüce Rabbime hamd ederim."

Aci da olsa, dogrulari söyleyiniz.
Takdirden ötesi yok...
Nasipten ötesi yok..!

Gönderen: 03.08.2009 - 00:06
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rahil su an offline rahil  
1191 Mesaj -
ÇOK GÜZEL ÝBRETLÝK BÝ HÝKAYE.. ALLAH DÝLEDÝÐÝNE DÝLEDÝÐÝ RIZKI VERÝR.. BÝZ ÇALIÞIR ÇABALARIZ SONRA TEVEKKÜL EDERÝZ..
KISMETÝMÝZDE NASÝBÝMÝZDE NE VARSA ONU YERÝZ.. DAHA ÖTESÝNE GÝDEMEYÝZ.. DÜNYA MALI ÝÇÝN AHÝRETÝMÝZÝ SATMAK NE BÜYÜK BÝ AKILSIZLIKTIR.. RABBÝM ÞAÞIRTMASIN ÝNÞAALLAH.. DOÐRUDAN AYIRMASIN BÝZLERÝ ÝNÞAALLAH.. PAYLAÞIM ÝÇÝN Allah Razı Olsun
Gönderen: 03.08.2009 - 14:58
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
keskinmetal su an offline keskinmetal  
655 Mesaj -
malesef günümüz anlayýþýnda rýzk ve servet bir biriyle karýþtýrýlmakta dai kardeþ sanki bol rýzk deyince insanlar
servet zannediyor oysa rýzk ayrý servet ayrý rabbim tüm mahlukatlarýn rýzkýna kefil olmuþ ama serveti istediðime veririm buyurmuyormu daha doðrusu ben ilmi isteyene serveti dilediðime veririm demiþtir tabi allah c.c.tüm müslümanlarý haram rýzktan korusun
rahil kardeþin dediði gibi dünya malý için ahiret satýlmaz
Gönderen: 03.08.2009 - 21:01
Bu Mesaji Bildir   keskinmetal üyenin diger mesajlarini ara keskinmetal üyenin Profiline bak keskinmetal üyeye özel mesaj gönder keskinmetal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Dai su an offline Dai  
922 Mesaj -
katkilarinizdan dolayi kardeslerim

her ikinizin yorumu da yüreklerinizin güzelligini gösteriyor

iyiki varsiniz

gül gül
Gönderen: 04.08.2009 - 03:17
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rahil su an offline rahil  
1191 Mesaj -
'Bakara Suresi
(3) Onlar gaybe inanýrlar, namazý dosdoðru kýlarlar, kendilerine rýzýk olarak verdiðimizden de Allah yolunda harcarlar.

Bakara Suresi
(172) Ey iman edenler! Eðer siz ancak Allah'a kulluk ediyorsanýz, size verdiðimiz rýzýklarýn iyi ve temizlerinden yiyin ve Allah'a þükredin.

Bakara Suresi
(212) Ýnkar edenlere dünya hayatý süslü gösterildi. Onlar iman edenlerle alay etmektedirler. Allah'a karþý gelmekten sakýnanlar ise, kýyamet günü bunlarýn üstündedir. Allah dilediðine hesapsýz rýzýk verir.

Nisa Suresi
(39) Bunlar, Allah'a ve ahiret gününe iman etselerdi ve Allah'ýn verdiði rýzýktan (gösteriþsiz olarak) harcasalardý kendilerine ne zarar gelirdi? Allah, onlarý en iyi bilendir.

Maide Suresi
(88) Allah'ýn size rýzýk olarak verdiklerinden helal, iyi ve temiz olarak yiyin ve kendisine inanmakta olduðunuz Allah'a karþý gelmekten sakýnýn.

Rabbim cümlemizi helal rýzýkla rýzýklandýrsýn inþaALLAH..

Allah cümlemizden razý olsun.. iyiki varsýnýz..
Gönderen: 04.08.2009 - 13:18
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sonsuz yolculuk su an offline sonsuz yolculuk  
160 Mesaj -
ÇOK GÜZEL BÝR HÝKAYE

PAYLAÞIMIN ÝÇÝNAllah Razı Olsun
Gönderen: 04.08.2009 - 13:56
Bu Mesaji Bildir   sonsuz yolculuk üyenin diger mesajlarini ara sonsuz yolculuk üyenin Profiline bak sonsuz yolculuk üyeye özel mesaj gönder sonsuz yolculuk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
keskinmetal su an offline keskinmetal  
655 Mesaj -
o senin güzelliðin dai kardeþ senin gibi kardeþlerimiz olduðu sürece elbette bizim varlýðlmýzda belli oluyor
selam ve saygýlar
Gönderen: 04.08.2009 - 21:19
Bu Mesaji Bildir   keskinmetal üyenin diger mesajlarini ara keskinmetal üyenin Profiline bak keskinmetal üyeye özel mesaj gönder keskinmetal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 876 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61031 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.