ivermectin ivermectin stromectol kaletra ivermectine super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Başbakanım, Bizim Mayın Tarlasına Sıra Ne Zaman Gelecek?

önceki konu   diğer konu
4 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Başbakanım, Bizim Mayın Tarlasına Sıra Ne Zaman Gelecek?
875 Mesaj -
Baþbakanm, Suriye snrna 1950’lerde döþenmiþ maynlar üzerinden kopan frtnaya kilitlenmiþ bir gündemde size “yine mi?” dedirtmeyi göze alarak yazyorum bu yazy.
Evet yine...
Ne yazk ki yine...
Geçtiðimiz haftalarda ard ardna yaþadðmz “tesettür” üzerinden had safhadaki kötücül giriþimler artk bu hayat bizler için iyice yaþanlmaz klacak seviyeye ulaþmþtr.
OLAY 1-
(Birinci Cinayet)
Boþanma davas sonrasnda tazminat talebiyle mahkemeye çkmþ Naciye Sönmez, çarþafl olduðu gerekçesiyle Hakim Ayla Kaya tarafndan duruþma salonundan kovulmuþtur. Hakim Ayla Kaya, dini inançlarndan dolay örtündüðünü söyleyen Naciye Sönmez’e: “Sizin Allah'nz ve Allah'nzn kanunlar burada geçmez." diye baðrdktan sonra zabtlara ilgili þahsn çarþafl olduðu gerekçesiyle davasnn ertelendiðini yazdrtmþ, kendisine adalet amacyla baþvuran kiþiyi salondan kovdurtmuþtur. Naciye Sönmez’in; Atatürk’ün eþi Latife Hanm’n da çarþafl olduðunu hatrlatmas üzerineyse hzn alamayan yargç; “terbiyesiz, ahlaksz, ukala” diyerek hakaretlerine devam etmiþtir...
Hakim Ayla Kaya; bu kanun dþ hareketle tüm vatandaþlarmzn anayasal hakk olan hak arama giriþimini iptal etmekle açkça suç iþlemiþtir. Baklmak üzere önüne gelen davada ilgili kiþiye sarfettiði hakaretlerse, onun bu davada adil olamayacaðnn en açk delilidir. Önüne gelen davayla ilgili þahsa “terbiyesiz, ahlaksz, ukala” gibi sözler söylemesi onun sadece mesleki açdan “ihsas- rey”i deðil, insanlk açsndan tümel manada “ihsas- rey”idir. Hakim Ayla Kaya, sadece Naciye Sönmez’e deðil, önüne gelecek tüm Naciye Sönmez gibilerin inandð deðerlere ve Allah’a karþ da mütecaviz bir ihsas- rey ilan etmiþtir... Adalet hislerini paramparça eden, hak arama ve savunma hakkn imha eden bu giriþimi, bir hukuk cinayeti olarak gördüðümü ifade ediyorum.
OLAY 2-
(Ýkinci Cinayet)
23 Nisan günü bademcik þiþmesi þikâyetiyle Çapa Tp Fakültesi Acil Servisi’ne getirilen hasta Aynur Tezcan, daha ambulanstan indirilir indirilmez kendilerini taþyan ambulans görevlisi de azarlanarak yine tesettür gerekçesiyle tbbi yardm alamamþtr. Kendisinin tesettürlü ve annesinin çarþafl olmas sebebiyle gereken ilgi gösterilmemiþ, 6 saat boyunca hasta haliyle kendisiyle ilgilenecek doktor beklerken kalbinin durmas üzerine bir baþka hastanedeki yoðun bakm ünitesine yetiþtirilmiþtir. Tesettürlü olduðu gerekçesiyle baklmayan hasta Aynur Tezcan’n beyin ölümü ne yazk ki geçtiðimiz günlerde gerçekleþmiþtir. Baba Tezcan, ölüme terk edilen kz hakkndaki yasal hak arama giriþimini baþlatmþtr...
Sayn Baþbakanm...
Bizler bu mayn tarlasnda yaþamaktan artk bktk usandk. Baþörtüsü meselesini siyasi bir yük ve sosyal bir sevimsizlik niþanesi haline getiren muhafazakar bakþ açs, alenen adam öldürme kastna yükselmiþ bu nefret karþsnda kendisini nasl aklayacaktr, cidden merak ediyoruz...
Giysileri, inançlar ve kimlikleri; demode ve çaðdþ bulunduðu için mahkemelerden kovulan ve ölüme terk edilen tesettürlü kadnlarn uzun on yllardr hapsedildikleri bu mayn tarlasn ne zaman gündemimize alacaðz Sayn Baþbakanm?
Hakimine ve hekimine güvenemeyecekse bu toplum, kime güvenecektir Efendim?

SÝBEL ERASLAN:VAKÝT
Gönderen: 05.06.2009 - 19:46
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Bunun Günahini RAB"BiM bütün müslümanlardan soracak ALLAH (c.c) bizleri affetsin.

Elinize Saglik Kardesim
Gönderen: 05.06.2009 - 20:14
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ônder23 su an offline Ônder23  
569 Mesaj -
oncelikle Allahin Selami hepinizin uzerinz olsun

Sevgili Muhtazaf kardesim sen diyiyorsunki Allah'u Teala Bunun Günahini bütün müslümanlardan soracak iyi guzelde? Asil suclu kim burda ona bakmak lazim, al sana bir ornek Hakim Ayla Kaya kim bilir kacsene okumus, hani bir laf var diyiyorlarya (okumadan adam olunmaz) iste ispati Hakim Ayla Kaya yeterince okumus, ama okudugundan bir nasip alamamis bide cehennem niye kurulmus yer yuzun de muslumanim deyip? Allaha sirk kosan allahini tanimiyan ve musluman kardeslerinin hakkina tecavuz eden zalimlerin orda toplanip
cezalarini cekmek icindir.
fazla basinizi agirtmama gerek yok Selam ve Duaile
Gönderen: 07.06.2009 - 15:07
Bu Mesaji Bildir   Ônder23 üyenin diger mesajlarini ara Ônder23 üyenin Profiline bak Ônder23 üyeye özel mesaj gönder Ônder23 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zübeyr b avvam su an offline zübeyr b avvam  
RE:
205 Mesaj -
önceliþkle belirtmek isterim ki yazýlarý okumadým sadece baþlýktan ötürü yazýyorum,,,kimileri bu yaptýðým için beni kýnayacaklar ama olsun,,ne yapayým açýkj sözlüyümkahkaha

kardeþim öncelikle oy vermeye devam edilmesi gerekir çünkü daha yapýlmasý gereken çok þey varkahkaha ,,tabi iþin þakasý bir yana

bazý þeyleri yapmak zaman alýr,,hemen olmaz,,yýkmak kolaydýr ama onarmak zor deðil mi,,,baþlýðý göz önüne alýrsak isteðinizi az çok tahmin edebiliyorum ve diyorum ki zamana ihtiyaç var,hemen olacak biþey deðil...deðiþmesi gereken zihniyetler,koltuklar var
þimdilik bu kadar yazýyorum inþALLAH vaktim olunca daha fazla yazarým

selam ve dua ile
Gönderen: 07.06.2009 - 18:34
Bu Mesaji Bildir   zübeyr b avvam üyenin diger mesajlarini ara zübeyr b avvam üyenin Profiline bak zübeyr b avvam üyeye özel mesaj gönder zübeyr b avvam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 852 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
nokta54 (45), karapapak (46), dosteren (60), ahmetkaya5v (40), AKIN TALHA (45), memetnur (60), ssarikoc2003 (43), yolcuxxx (38), adige11 (46), aydemir (45), terekeme (), tolga_27 (44), turkcomtayfur (), CNN (44), faruk741 (39), kürtislam (37), kenan_k (59), ercosserdar (42), siyahi (46), Ay Yuzlum (42), sevgim (45), sekersey (55), Melek_90 (34), mkilincarslan (33), emel meydan (48), karabela2000 (54)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59326 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.