ivermektine generique colchicine kamagra stromectol chloroquine fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » COCA COLA GAZETELERİ ZAMAN VE YENİ ŞAFAK'I BOYKOT EDİYORUZ!

önceki konu   diğer konu
59 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
COCA COLA GAZETELERİ ZAMAN VE YENİ ŞAFAK'I BOYKOT EDİYORUZ!
Moderator

4254 Mesaj -

COCA COLA GAZETELERÝ
ZAMAN VE YENÝ ÞAFAK'I BOYKOT EDÝYORUZ
Amerikan emperyalizminin sembol markasý ve soykýrýmcý siyonist iþgalcinin en büyük destekçilerinden olan Coca Cola'nýn reklamýna tam sayfa yer veren Yeni Þafak ve Zaman'a yönelik tepkiler sürüyor.
Tüm dünyada Müslümanlar, yýllýk gelirinin bir bölümünü siyonist iþgal þebekesine baðýþladýðýný gizlemeyen Coca Cola'yý boykot çaðrýlarý yaparken, Yeni Þafak ve Zaman'ýn iþgal destekçisi bu markanýn tam sayfa reklamýný yayýnlamalarý duyarlý Müslümanlarý harekete geçirdi.

Bir grup duyarlý Müslüman, Coca Cola ve iþgalci katillerin destekçisi benzeri markalarýn reklamlarýna yer vermeye devam ettikleri sürece Yeni Þafak ve Zaman'ýn boykot edilmesi yönünde kampanya baþlattý.
Aþaðýda da göreceðiniz gibi Zaman isimli gazetenin arka sayfasý tam sayfa olarak Amerikanýn sembolü olan Coca Cola reklamýna ayrýlmýþ! Mutluluða Kapak aç þeklinde ki reklamýn Neyin ve Kimlerin mutluluðuna hizmet ettiði malumunuzdur.
Biz de bu Boykot Kampanyasýna destek veriyor ve Coca Cola Gazeteleri olan Zaman ve Yeni Þafak isimli Siyonist ve Amerikan emperyalizmine cola reklamlarýný yayýnlayarak destek veren bu iki gazeteyi boykot ediyoruz... Ýþte COCA COLA Gazetesinde çýkan Tam sayfa Ýbretlik Reklam!

ALINTI.........

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Muhtazaf tarafından, 13.05.2009 - 01:22 tarihinde.
Gönderen: 30.04.2009 - 20:31
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
1090 Mesaj -

Mesaj 4 kez düzenlendi. En son sevdaa1 tarafından, 03.05.2009 - 21:09 tarihinde.
Gönderen: 30.04.2009 - 22:05
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
..ERDAL.. su an offline ..ERDAL..  
87 Mesaj -
Güzel kardeþim GERÇEKLER ZAMANLA ANLAÞILIR.Senin hocan kim sen önce onu söyle ona göre seni kaale alcam.O insanlarýn islamý temsiliyetlerini þu devirde baþka kim yapýyor sorarým sana,görmeyen gözden ürpermeyen kalpten Rabbime sýðýnýyorum ve hepinizi O na havale ediyorum.Bir gün gerçekleri göreceksiniz inþaallah,sen boykota devam etsevinçli
Gönderen: 03.05.2009 - 20:29
Bu Mesaji Bildir   ..ERDAL.. üyenin diger mesajlarini ara ..ERDAL.. üyenin Profiline bak ..ERDAL.. üyeye özel mesaj gönder ..ERDAL.. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
87 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý sevdaa1

TEÞEKKÜRLER SEVDA...
Gönderen: 03.05.2009 - 21:15
Bu Mesaji Bildir   ..ERDAL.. üyenin diger mesajlarini ara ..ERDAL.. üyenin Profiline bak ..ERDAL.. üyeye özel mesaj gönder ..ERDAL.. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1090 Mesaj -
rica ederim sevinçli
Gönderen: 03.05.2009 - 21:16
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yakup_33_5 su an offline yakup_33_5  
58 Mesaj -
s.Aleyküm
ya yapmayýn abilerim ablalarým muhtazaf abi...
zamanýn yaptýgý yanlýstýr ancak boykot derecesine varmasý çok aðýr olur...Zamaný boykot edeceksek vay halimize.O zaman davamýzý kim savunacak.Zaman ýn FÝlistinli kardeslerimize en büyük destek veren yardým toplyan gazete oldugunu unutmyalým
S.Aleyküm
Gönderen: 03.05.2009 - 21:32
Bu Mesaji Bildir   yakup_33_5 üyenin diger mesajlarini ara yakup_33_5 üyenin Profiline bak yakup_33_5 üyeye özel mesaj gönder yakup_33_5 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
87 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý yakup_33_5

s.Aleyküm
ya yapmayýn abilerim ablalarým muhtazaf abi...
zamanýn yaptýgý yanlýstýr ancak boykot derecesine varmasý çok aðýr olur...Zamaný boykot edeceksek vay halimize.O zaman davamýzý kim savunacak.Zaman ýn FÝlistinli kardeslerimize en büyük destek veren yardým toplyan gazete oldugunu unutmyalým
S.Aleyküm

Rüzgar sende el atsan diyorum bu iþe,fena olmaz yani...sevinçli Hadi yeniþafak neyse ama ZAMAN için bu konu saçma olmuþ bencesevinçli Yeniþafakta hak etmiyo þakaydý ayrýmýz gayrýmýz yok bizim...Mustafa Ýslamoðlu nun düþünceleri bunlarýn hepsi,Allah onuda affetsin ne diyelim...
Gönderen: 03.05.2009 - 21:40
keskinmetal su an offline keskinmetal  
655 Mesaj -
DEYERLÝ RAVDALI KARDEÞLERÝM BÝRAZ DÜÞÜNELÝM ALMAKMI ÝYÝ VERMEKMÝ
KARDEÞLERÝM ÝSRAÝL VE AMARÝKANIN NE OLDUÐUNU BU SÝTEDE OLAN KARDEÞLERÝMÝZÝN BÝLDÝÐÝNÝ SANIYORUM ELBETTE BOYKOTA DEVAM AMA BOYKOT YAPARKEN BÝZÝM ALACAKLARIMIZLA ALMAYACAKLARIMIZI KARIÞTIRMAMAK GEREK BÝZ KOLAYI BOYKOT EDMÝYORMUYUZ EVET OHALDE KOLAYI ALMAYIN AMA REKLAMLA ACABA NE ALIYORUZ ÝÞTE AYRINTI BURDA VARSIN REKLAMI YAPSINLAR AMA ALIP ALMAMAK BÝZÝM ELÝMÝZDE AMA REKLAM YAPILIRKEN NE KAZANIP NE KAYBETTÝÐÝMÝZ ÖNEMLÝ BENCE ZAMAN VE YENÝ ÞAFAK GAZETELERÝNE BURDA HAKSIZLIK OLUYOR BANA GÖRE ONUN ÝÇÝN BAZI ÞEYLERÝ ÝYÝ DÜÞÜNMEMÝZ LAZIM BENCE VERCEÐÝMÝZE ALMIÞIZ ÖYLE DEYÝLMÝ BÝRDE OLAYA BU AÇIDAN BAKIN DÝYORUM
Gönderen: 03.05.2009 - 22:43
Bu Mesaji Bildir   keskinmetal üyenin diger mesajlarini ara keskinmetal üyenin Profiline bak keskinmetal üyeye özel mesaj gönder keskinmetal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -

Gönderen: 04.05.2009 - 00:38
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
nurseven su an offline nurseven  
54 Mesaj -
ALLAHIM KARDEÞÝ KARDEÞE DÜÞÜRMEYE ÇALIÞANLARA ÜLKEMÝZÝ BÖLMEYE ÇALIÞANLARA SEN FIRSAT VERME... GERÇEKLER ZAMAN LA ANLAÞILIR.ÝYÝKÝ VARSIN ZAMAN.
Gönderen: 05.05.2009 - 12:20
Bu Mesaji Bildir   nurseven üyenin diger mesajlarini ara nurseven üyenin Profiline bak nurseven üyeye özel mesaj gönder nurseven üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
Bana kalýrsa olaylarý farklý boyutlara götürüp bulamac yapýyorsunuz .......

Gönderen: 05.05.2009 - 23:03
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
Moderator

4254 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Maksat kelam olsun

Bana kalýrsa olaylarý farklý boyutlara götürüp bulamac yapýyorsunuz .......

ALLAH RAZI OLSUN KARDESIM
KATILIYORUM
Gönderen: 06.05.2009 - 01:21
mercanbaba su an offline mercanbaba  
RE: COCA COLA GAZETELERİ ZAMAN VE YENİ ŞAFAK'I BOYKOT EDİYORUZ!
67 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Muhtazaf

COCA COLA GAZETELERÝ
Amerikan emperyalizminin sembol markasý ve soykýrýmcý siyonist iþgalcinin en büyük destekçilerinden olan Coca Cola'nýn reklamýna tam sayfa yer veren Yeni Þafak ve Zaman'a yönelik tepkiler sürüyor.
Tüm dünyada Müslümanlar, yýllýk gelirinin bir bölümünü siyonist iþgal þebekesine baðýþladýðýný gizlemeyen Coca Cola'yý boykot çaðrýlarý yaparken, Yeni Þafak ve Zaman'ýn iþgal destekçisi bu markanýn tam sayfa reklamýný yayýnlamalarý duyarlý Müslümanlarý harekete geçirdi.

Bir grup duyarlý Müslüman, Coca Cola ve iþgalci katillerin destekçisi benzeri markalarýn reklamlarýna yer vermeye devam ettikleri sürece Yeni Þafak ve Zaman'ýn boykot edilmesi yönünde kampanya baþlattý.
Aþaðýda da göreceðiniz gibi Zaman isimli gazetenin arka sayfasý tam sayfa olarak Amerikanýn sembolü olan Coca Cola reklamýna ayrýlmýþ! Mutluluða Kapak aç þeklinde ki reklamýn Neyin ve Kimlerin mutluluðuna hizmet ettiði malumunuzdur.
Biz de bu Boykot Kampanyasýna destek veriyor ve Coca Cola Gazeteleri olan Zaman ve Yeni Þafak isimli Siyonist ve Amerikan emperyalizmine cola reklamlarýný yayýnlayarak destek veren bu iki gazeteyi boykot ediyoruz... Ýþte COCA COLA Gazetesinde çýkan Tam sayfa Ýbretlik Reklam!

ALINTI.........

sen istersen boykot edebilirsin..

ama pekte yarari olma zgibi gorunuyor..

bilincsiz hareket eden birine benziyorsun

bugune kadar boykotla hangi mesele halledilmiski buyuk birhalk kitledini arkasina almis bir toplulugu boykot edeceksin

yanlis konu yanlis teshis

hemen geri kaldir konunu bencce
Gönderen: 07.05.2009 - 01:19
Bu Mesaji Bildir   mercanbaba üyenin diger mesajlarini ara mercanbaba üyenin Profiline bak mercanbaba üyeye özel mesaj gönder mercanbaba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
mercanbaba.

Muhtazaf abimiz bilincsiz bir insan degil abimizle biraz daha dikkatli konusmani öneriyorum..

konu kaldirilmiyacak..
Gönderen: 07.05.2009 - 11:54
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
omarbabuscu su an offline omarbabuscu  
RE: COCA COLA GAZETELERİ ZAMAN VE YENİ ŞAFAK'I BOYKOT EDİYORUZ!
11 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Muhtazaf

COCA COLA GAZETELERÝ

ALINTI.........

SELAMÜNALEYKÜM

MUHTAZAF KARDEÞÝM SENÝ BÜTÜN YÜREÐÝMLE DESTEKLÝYORUM.

AKTARDIÐIN YAZI VE KAMPANYA ASLINDA ÜLKEMÝZDE ÇOK GEÇ KALMIÞ VE PEK ÇOK ALANDA YAPILMASI GEREKEN BÝR HAK ÝÞTÝR.

BU ÜLKENÝN ÝNSANLARI ÝSLAM COÐRAFYASINA HER TÜRLÜ ZULMÜ VE SÖMÜRÜYÜ REVA GÖREN VE YAÞAMLARINI ÝSLAM COÐRAFYASINI MAHVETMENÝN ÜZERÝNE BÝNA ETMÝÞ HAÇLI VE SÝYONÝST ORTAKLIÐININ GERÇEK YÜZÜNÜ ARTIK GÖRMELÝ VE ONLARIN YANDAÞLARINI, ÝÞBÝRLÝKÇÝLERÝNÝ YALNIZLIÐA ÝTMELÝDÝR KÝ BU ÜLKE SÜRÜKLENMEKTE OLDUÐU BÝR FELAKETTEN EN AZ BADÝREYLE KURTULABÝLSÝN.

ZATEN ALLAHIN YARDIMIDA BU GERÇEKLERÝ ANLAYIÞTA SAKLIDIR.

ÞUNUDA HÝÇ UNUTMAYALIM. HAÇLI VE SÝYONÝST FÝTNESÝ SÝLAHLA PARÇALAMAYI BAÞARAMAYACAÐINI ANLADIÐI BU ÜLKEYÝ KARDEÞÝ KARDEÞE DÜÞMAN ETME YOLUYLA YAPMAYA ÇALIÞMAKTA, BUNUDA BU GÜZEL ÜLKENÝN ÝÇÝNDE MENFAAT SAÐLAYARAK ELE GEÇÝRDÝÐÝ GÜRUHLARI HER ALANDA, KENDÝ EMELLERÝ DOÐRULTUSUNDA KULLANARAK YAPMAKTADIR.

BÝLÝNÇSÝZ ABD VE AB HAYRANLIÐI TIPKI OSMANLININ SONUNDA OLDUÐU GÝBÝ MAALESEF BÝR KESÝM ÝNSANLARIMIZIN GÖZLERÝNÝ KÖR ETMÝÞ BULUNMAKTADIR.OYSA BU ÝKÝ GÜRUHUN TÜRKÝYEYÝ PARMPARÇA ETMEKTEN BAÞKA HÝÇ BÝR MAKSADI OLMADIÐI "LAÝLAHEÝLLALLAH" KELAMI KADAR GERÇEK VE APAÇIK ORTADADIR.

ALLAH MÝLLETÝMÝZE VE TÜM ÝSLAM DÜNYASINA ÇOK GEÇ KALMADAN UYANIÞLAR NASÝP EYLESÝN DÝYE DUA EDÝYORUM HER FIRSATTA.

SELAM VE SAYGILARLA....

NOT: MUHTAZAF KARDEÞÝMÝZÝN KÝÞÝLÝÐÝNE HEM VATANSEVER HEMDE DÝNÝ YÖNDEN BÝLGÝLÝ VE MÜTEVAZI OLMASI NEDENÝYLE BENDE RAHATLIKLA KEFÝL OLURUM.

Elinize Saglik Te$ekkürler
Gönderen: 07.05.2009 - 13:26
Bu Mesaji Bildir   omarbabuscu üyenin diger mesajlarini ara omarbabuscu üyenin Profiline bak omarbabuscu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
67 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý SaYaCGIN

mercanbaba.

Muhtazaf abimiz bilincsiz bir insan degil abimizle biraz daha dikkatli konusmani öneriyorum..

konu kaldirilmiyacak..

tamam patron
Gönderen: 07.05.2009 - 23:23
Bu Mesaji Bildir   mercanbaba üyenin diger mesajlarini ara mercanbaba üyenin Profiline bak mercanbaba üyeye özel mesaj gönder mercanbaba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
2687 Mesaj -
cumhuriyet alsayadiniz bari kardeslerim

lütfen ....

bu forumdan gitmemi isteyen birileri mi var

lütfen kucaklayici olun gündemimizde daha önemli seyler olsun

sizler ergenekon ile su anda ayni hizmeti istemeseniz
de sebep oluyorsunuz

buhaberlerin cogu haber olsun diye degil bir yerlerden bilincli servis yapilarak oluyor bilincizde olsa sonu ayni...

yaptiklarimiz alet oluyorsa sonucu ha sagdan gelmis ha soldan faketmez..

belki de muhtazaf kardesim biraz daha düsünmelidir hassasiyete davet ediyorum

kimse kirilmasin

kardeslerim ülkede yanlis yapiyoruz

biraz daha hassas olalim ...neyi boykot ediyoruz ulusalcilar da boykot ediyor

milli gazete ve milli görüs ekseninden pencereye bakarsak maalesef sizin düsündükleriniz gibi düsünmüyorlar..gazze ve kudüs hassasiyetimiz elhamdülilah her daim var..dikkat..

Mesaj 3 kez düzenlendi. En son NurBahcesi tarafından, 07.05.2009 - 23:34 tarihinde.
Gönderen: 07.05.2009 - 23:30
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Kardeslerim
Moderator

4254 Mesaj -
Selamün Aleyküm kardeslerim meseleyi hep yanlis pozisyondan görüyorsunuz. Ben sadece bir yanlisi hatirlatmak istedim yoksa hangi cemaatten mezhepten veya tarikattan olursa olsun hepsi benim kardesim onlar benim cesitliligim degilmiki müslüman hepsi basimin üstünde yeri var. oysa hedef zaman ve yenisafak gazetesinin reklamini yaptigi cocacola hedefimiz. Bizden oldugu icin adimlarini dogru atsin diye böyle bir ekleme yaptim. yoksa benim gazeteyle bir alip veremedigim yok öyleyse. Baskasi yapinca yerin dibine biz yapinca elestirme adalet bunun neresinde? Yinede özür dilerim ne düsünürseniz düsünün hakkim helal olsun
selam ve dua ile.....
Gönderen: 08.05.2009 - 01:15
Melek-kiz su an offline Melek-kiz  
RE:
98 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý mercanbaba

Alıntı
Orijýnalý SaYaCGIN

mercanbaba.

konu kaldirilmiyacak..

tamam patron

[/quote]

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son SuMeYRa tarafından, 15.05.2009 - 14:22 tarihinde.
Gönderen: 08.05.2009 - 01:33
Bu Mesaji Bildir   Melek-kiz üyenin diger mesajlarini ara Melek-kiz üyenin Profiline bak Melek-kiz üyeye özel mesaj gönder Melek-kiz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
Melek-kiz benim her zamanki konusma seklim budur

bu konuda kimi tehdit etigimi lütfen yazarmisin mercanbabayi kasdediyorsan önerdim banliyacam demedim resmen günahimi aliyorsun

NASIL helallik ALACAKSIN BENDEN..

ve bugüne kadar kac kisiyi haksiz yere banladigimi söylermisin

bir insani durup dururken banlamayiz icin rahat olsun

kac yildir ravdadayim ne kibirliyim nede dedigin gibi çok büyütmüþüm kendimi

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SaYaCGIN tarafından, 08.05.2009 - 02:20 tarihinde.
Gönderen: 08.05.2009 - 01:55
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
98 Mesaj -
açýklaman için teþekkür ederim ablacým ben seni daha kibar biliyorum. seni kýrmak için yazmadým bilmelisinki ben seni allah için seviyorum genelde bu tür yazýndan sonra banlýyorsun uyarý olduðunu elbette farkýndayým ki arkasý banlanýyor üye. ama neyse. düþünceler yazýlýrken nedense kendimizden helallik isteme hakkýna sahip çýkýlýyor. nasýl sizin konuþma uslüpünüz bu þekille baðlandýysa benim yazýmada saygý göstermelisiniz. þimdi bende sizin yazýnýza alýnarak siz benden nasýl helallik alacaksýn diyemi söylemeliyim.yapmayýn.
Gönderen: 08.05.2009 - 02:32
Bu Mesaji Bildir   Melek-kiz üyenin diger mesajlarini ara Melek-kiz üyenin Profiline bak Melek-kiz üyeye özel mesaj gönder Melek-kiz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
osi su an offline osi  
6 Mesaj
Alıntı
kardeslerim ülkede yanlis yapiyoruz

biraz daha hassas olalim ...neyi boykot ediyoruz ulusalcilar da boykot ediyor

Uzun zamandýr siteye bakmýyorum þöyle bir göz gezdireyim dedimde valla inanamadým gördüklerime.
Ne yani ulusalcýlar Allah dedi diye Allah demiyecekmiyiz, peygamber dedi diye peygamber demeyecekmiyiz.
Düþmanlarýn istediðide bu deðilmi
Kimdir bu ulusalcýlar vatan hainimi din düþmanýmý.

Yoksa türkiyeyi çok sevdiðinden parçalamak isteyenlerin Ergenekon davasýna muhatap üç beþ haddini bilmezi bahane ederek çamur atmaya çalýþtýðý susturmaya çalýþtýðý çoðunluðu masum ve haklý vatan evlatlarýmý.
Haçlý siyonist ortaklarýnýn daha ne demesi gerekiyor bizim uyanmamýz için BÝZ HAÇLI ÝRTÝCAYIZ diye haykýrmlarýnýmý bekliyoruz.

Kafamýzý kullanalým din adýna laf söyleyen herkes doðru yolda demek deðildir. Hatta Kuran bunu öne çýkaran ikiyüzlülerin þerrinden sakýnýn diye uyarmýyormu.

Bu ülkenin tüm insanlarý vatanýn ve milletin birliði için beraber olmalý.Þu ulusalcý þu bilmemneci diye vatamn evaladý arasýnda fitne fesat çýkarýlmamalý.

Yoksa din kardeþlerim bu bizden deðildir deyip tukaka yapmak Kuranýn ayaklar altýna aldýðý fakat yapýlamasý en kolay ve rezil iþlerdendir.

Alıntı
Reklam koyulduysa kardeþlerim vardýr bir sebebi mutlaka.

Kardeþimiz herhalde bu reklamlarla bu düþmanlarýn gelirlerinin arttýrýlýp para içinde boðulacaðýný zannediyor. Hakikaten müthiþ bir strateji.

Tabi gerçek bu deðil. Bu Allah diyor diye birilerine körü körüne inanmanýn en acý örneði bence....
Vardýr bir sebebi ha. Var tabi.......

Slm.

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son osi tarafından, 08.05.2009 - 11:49 tarihinde.
Gönderen: 08.05.2009 - 11:14
Bu Mesaji Bildir   osi üyenin diger mesajlarini ara osi üyenin Profiline bak osi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
Bu tür baþlýklara kanmayalým...

Amaçlarý zaten müslümanlarý birbirine düþürmek...

Yahuuu býrakýn da reklam alsýn HEM PARASINI ALALIM HEMDE COCACOLASINI ÝÇMEYELÝM...

Varmý bundan karlýsý.

Siz birbirinize sahip çýkýn bu iþin içeriðinde yine ergenekon var...

Buda ergenekon ve medya politikasý yani oyunu...

Oyunlarýna gelmeyin.

Gönderen: 08.05.2009 - 11:50
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Samimiyet yoksa İslamda yok demektir
11 Mesaj -
Selamünaleyküm

Rifat 56 kardeþ burada yazýlan yazýlar içinde en dikkat çekici deðerlendirmelerden birini yapmýþ.

Apaçýk gördüðüne baðýra baðýra ne olduðunu ortaya koyan fitneye inanmayacaksýnda neye ve kime inanacaksýn Rifat kardeþ ?????

Kuranýn samimiyet ilkesini dýþlarsanýz ordan, yani o iþlerden kar deðil felaket gelmezmi ?????

Haçlýnýn siyonistin içine fitnenin her türünü sokup inananlar arasýnda ikilik ortaya koyduðu bir ortamda, yine ayný ayný haçlýnýn sahtekarlýklarýylamý birbirimize sahip çýkacaðýz. Böyle akýl dýþý bir inanýþ olabilirmi ???

Daha dün araplarý Osmanlý dinden çýktý diye üzerimize saldýrtýp binlerce evladýmýzý arkadan vurduran bu haçlý deðilmi ? Yoksa geçen zaman içinde hepsi melek oldularda bizlermi göremedik ?
Yoksa araplarýda ergenekoncularmý kandýrýp Türklerin üzerine saldýrttý ????

Bizi birbirimize kim düþürüyor bu reklamlarý vernlerlerle, alanlarmý, yoksa bunlarýn ipini pazara çýkaranlarmý ????

Ýslam dinini kullananlarýn son dönemlerde kullandýðý en dürüst olmayan iþlerden biride bir iþte bir çarpýklýk olduðunda bu ergenekon iþi diye iþi yaftayý yapýþtýrýp örtmeye yada yanýltmaya çalýþmalarýdýr. Maalesef burada Rifat kardeþimizin yaptýðý gibi bu gerçek dýþý yoruma inanýp ona destek vermek ise þu anda bu ülkede ayrýþma fitnesinin en büyük etkenlerinden biri olarak ortaya çýkmaktadýr.

Rifat kardeþimiz hem ürünler için reklamdan para kazanalým hemde içmeyelim diyor. Þimdi bu fikri Ýslamýn Kuran hükümlerinin hiç bir yerine oturtmak mümkünmü ? Asla ve asla deðil.

Bir kere bu dürüstçe bir iþ olmaz ve bu þekilde bir kazanç haramdýr. Bir yandan adamlara evet ben senin ürünün reklamýný ve konusunu kabul ediyorum diyeceksin, sonrada arkasýndan ben bu enayiyi aldatýyorum sakýn bu ürünü almayýn diye halka öðüt vereceksin. Yakýþýrmý hiç Kuranýn müslümanýyým diyen birine ve Allah bunu kabul edermi ? Kaldýki bu adamlarýn ne olduðunu bile bile onlara para kazandýracak her hengi bir iþe bilerek yada bilmeyerek dahi destek bile Allah katýnda bir hüküm görecektir.

Ýnþaallah benim bu sözlerim üzerine bu SAMÝMÝYET kavramýda bir Ergenekon uydurmasýdýr anlamýnda bir harika yorumla karþýlaþmam.

ÝSLAM SAMÝMÝYET DÝNÝDÝR demiyormu Kuran ve Efendimiz ve Hak dostlarý. Yoksa Kuraný iþimize geldiðinde ve iþimize gelen ayetlerlemi yaþayacaðýz. Kuran bir bütün deðilmi ve Allah ondan bir tek ayetle ihtilafta olan, yok sayan mahvolmuþtur demiyormu ?

Ben fazla uzatmadan bazý alýntýlarla bu konuyu daha iyi anlatmaya çalýþayým.
Ha bu arada Melek kardeþimizin beni olmadýðým þekilde göstermeye çalýþmasý ve bu þekilde bir intiba oluþturulmaya çalýþýlmasý sadece sahiplerini baðlar. Ben müslümaným, türküm, vatanýmý seviyorum. Ayrým yapýp çeþitli þablonlarla (ergenekoncu, ulusalcý, gerici, mürteci v.b)insanlarýmýz arasýnda fitne çýkarýlmasýndanda nefret ediyorum. Çünkü bu kavramlarý HAÇLI VE SÝYONÝST birlikte bu ülkedeki iþbirlikçileri vasýtasýyla devreye soktu. Dah doðrusu eþeleyip kanayan yara haline getirdi.

SAMÝMÝYET konusunda en baþta Mevlanadan bir örnekle baþlayayým. Ne diyor mübarek "YA OLDUÐUN GÝBÝ GÖRÜN, YADA GÖRÜNDÜÐÜN GÝBÝ OL, ÜÇÜNCÜSÜ OLMAKÝ MAHVOLURSUN"

Bütün fetihlerin, keþiflerin, sanatlarin, ilerleme ve yükselmenin temelinde samimiyet vardir. Önündeki iþe inanmayan kimse, onun çilesine sabredemez, sabredemeyen hedefine eremez. Samimiyet, sabirla anlasilir. Içinde samimi, iþinde sabirli olan insan, hedefine ulaþýr.

Ýþte bu iþ için bütün müminlerden ilk önce istenen þey samimiyettir. Din, samimiyettir Rasulullah s.a.v.

Efendimiz: “Din, bütünüyle samimiyetten ibarettir” buyurmustur.

SAMÝMÝYET kelimesinin anlamýný kýsaca vermek istersek þu þekilde anlatabiliriz.
Kalbinden geçirdiklerini karþý tarafa olduðu gibi aktarmaktýr samimiyet ve Allah korkusuyla kazanýlýr.

Ve bu kavram karþýnýzdaki kim olursa olsun ister müslüman ister hristiyan ister yahudi ister putperest hiç farketmez ayný özelliðe sahiptir. Yani müslümana samimi, olmayana karþý iki yüzlü olamazsýnýz.
Ha olursunuz o zamanda samimi deðil kesinlikle riyakar olursunuz.

Allah huzurunda þirke ve küfüre girmek çok kolaydýr. Aman o nedenle çok dikkatli olalým. Hiç kimseyi karþýsýndakine ergenekoncu diye baðýrýyor diye Kuran hükümlerinden muaf tutmazlar sonra.

Selam ve saygýlar cümlenize.....
Gönderen: 08.05.2009 - 14:03
Bu Mesaji Bildir   omarbabuscu üyenin diger mesajlarini ara omarbabuscu üyenin Profiline bak omarbabuscu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: Samimiyet yoksa İslamda yok demektir
98 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý omarbabuscu

Selamünaleyküm

Ben fazla uzatmadan bazý alýntýlarla bu konuyu daha iyi anlatmaya çalýþayým.
Ha bu arada Melek kardeþimizin beni olmadýðým þekilde göstermeye çalýþmasý ve bu þekilde bir intiba oluþturulmaya çalýþýlmasý sadece sahiplerini baðlar. Ben müslümaným, türküm, vatanýmý seviyorum. Ayrým yapýp çeþitli þablonlarla (ergenekoncu, ulusalcý, gerici, mürteci v.b)insanlarýmýz arasýnda fitne çýkarýlmasýndanda nefret ediyorum. Çünkü bu kavramlarý HAÇLI VE SÝYONÝST birlikte bu ülkedeki iþbirlikçileri vasýtasýyla devreye soktu. Dah doðrusu eþeleyip kanayan yara haline getirdi.

SAMÝMÝYET konusunda en baþta Mevlanadan bir örnekle baþlayayým. Ne diyor mübarek "YA OLDUÐUN GÝBÝ GÖRÜN, YADA GÖRÜNDÜÐÜN GÝBÝ OL, ÜÇÜNCÜSÜ OLMAKÝ MAHVOLURSUN"

Aleyküm selam siz bir abimizin dediði gibi kendinizi pek zirvede görmüþsünüz. fazla uçmayýnýz düþersiniz. yazdýklarýnýz ve düþünceleriniz hiç uyuþmuyor. bir müslüman konuþmasýna dikkat etmeli bu tepki bu tahrikkar tavýrlarýnýz kime. ayrým yapmadýðýnýzý ne kadarda belli etmiþsiniz. siz üçüncüsü olmayýnki mahfolmayýn yada siz bilirsiniz.
konuyu saptýrmanýn alemi yok ticarette yahudi hristiyan müslüman alýþveriþi haram sayan bir hadis yada ayete þahsým ben rastlamadým siz haram yazdýðýnýza göre ispatýnýzda vardýr. sunarsanýz memnunluk duyacam. tahrikkar yazý yazmaz müslüman.şaşkın
Gönderen: 08.05.2009 - 19:47
rifat56 su an offline rifat56  
Hz. Osman’ın Dehası ve Boykotun Kazancı
5108 Mesaj -
Fazla polimiðe girmeye gerek yok Sahabilerden daha iyi bilenler çýkabiliyor bu zamanda eee ne diyelim...
ALLAH ýslah etsin...
Buyurun okuyunda bilgi edinin bari. Rahatsýzlýk duyanlar.

omarbabuscu
ASIL BOYKOTUN BÖYLESÝ HAYIRLIDIR HZ.OSMAN MÝSALÝ...
KONUYA GELÝRSEK YUKARDA YAZDIÐIM GÝBÝ ÜRÜNLERÝNÝN REKLAMINI YAPIP PARALARINI ALALIM AMA ÜRÜNLERÝNÝ KULLANMAYALIM...
BÝR MÜSLÜMAN AKLINI KULLANMALI.

Peygamber efendimizin Medine’ye hicretiyle birlikte onlarý bekleyen büyük sorunlardan biride su sorunu idi. Medine halký içme sularýnýn önemli bir bölümünü Yahudi bir tüccara ait olan Rume kuyusundan saðlýyordu. Ve kuyunun sahibi olan Rumetü’l-Gifari ismindeki Yahudi tüccar, bu suyu Araplara oldukca yüksek bir fiyatla satýyordu. Medine ticaretini elinde bulunduran Yahudiler, o zamanýn þartlarýyla Araplara hayatýn her alanýnda yaþam hakký tanýmýyor onlarý özellikle gelir getiren ticari sahalardan geri tutmaya çalýþýyorlardý. Bir anlam da medine pazarý tamamen onlarýn elindeydi.

Efendimiz (S.A.V.) Müslümanlarýn kimseye baðýmlý olmadan yaþamalarý gerektiðini biliyordu. Ticari iplerin Yahudilerin elinde olduðu sürece onlarýn Müslümanlarý yönlendirmeleride devam edecekti.

Efendimiz (S.A.V.) bir gün Mescid-i Nebevi’de “Kim cennet karþýlýðýnda bize Rume kuyusunu satýn alacak?” dedi. Hz. Osman bu göreve gözü kapalý atýldý. Mükafatý büyük olan bu görev gereði Rume kuyusuna gitti ve Rumetü’l-Gifari’ ye kuyusunu satýn almak istediðini ve deðerini sordu. Yahudi tüccar bunu fýrsat bilerek kuyunun deðerinin -hemen hemen iki katý olan bir rakam- 50.000 dirhem olduðunu söyledi. Hz. Osman 100.00 dirhem bile vermeye razýydý ama bunun islama hizmet için bile olsa israf olacaðýný biliyordu. ( Hem islam bayaraðýný açýp hem de lüks yaþantýdan vazgeçemeyenlerin kulaklarý çýnlasýn!) Ýsra suresi 27. ayetinde Rabbimiz israf edenlere ” Ýhvane’þ-Þeyatin ( Þeytanlarýn kardeþleri) demekteydi.

Hz. Osman kalbindeki heyecana gem vurarak muhteþem ticari dehasýný ortaya koyup Yahudi tüccara: ” Gel sen bu kuyunun tamamýný satma, iþletim hakkýnýn yarýsýný bana sat. Bir gün ben iþleteyim diðer gün sen iþlet.” dedi. Bu teklif Yahudi tüccarýn çok hoþuna gitti, çünkü hem kuyusu elinden gitmeyecek kuyudan para kazanmaya devam edecek, hem de eline toplu bir para geçecekti. Tekrar pazarlýk yaptýlar ve Hz. Osman Yahudi tüccarýn 25.000 dirhem olan teklifini 20.000 dirheme, sonra da 12.000 dirheme baðlayarak kuyunun yarý iþletim hakkýný satýn aldý.

Hemen mescide giderek kuyuyu nasýl aldýðýný anlattý ve müslümanlarýn kesinlikle kullanma hakkýnýn kendilerinde olduðu gün kuyuyu kullanmalarýný ve hiç bir þekilde Yahudi tüccaradan para karþýlýðý su almamalarýný tembih etti. Bu durumda müslümanlar Yahudi tüccarýn gününde bir anlamda boykot edecekler ve amel birliðiyle bu iþi hayýrla sonlandýracaklardý.

Yahudi Tüccar birkaç gün sonra kuyunun Araplardan gelen kazancýnýn kesildiðini ve gelen giden olmadýðýný görünce düþtüðü durumu fark etti ve Hz. Osman’a giderek kuyunun tamamýný satmak istediðini söyledi. Bu kez kozlar Hz. Osman’ da idi ve o da makul bir fiyat karþýlýðýnda alabileceðini söyledi. Yahudi tüccar Kuyunun yarýsý için diðer yarýsýnýn deðeri olan 12.000 dirhemi isteyince Hz. Osman bu fiyatý çok buldu. 8.000 dirhemden fazla vermeyeceðini söyleyince muhatabý mecbur kalarak kuyunun tamamýný ona sattý.

Gönderen: 08.05.2009 - 20:36
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1090 Mesaj -
ne güzel söylemiþsin rýfat abim

KONUYA GELÝRSEK YUKARDA YAZDIÐIM GÝBÝ ÜRÜNLERÝNÝN REKLAMINI YAPIP PARALARINI ALALIM AMA ÜRÜNLERÝNÝ KULLANMAYALIM...
BÝR MÜSLÜMAN AKLINI KULLANMALI

eline saðlýk gül
Gönderen: 08.05.2009 - 20:56
keskinmetal su an offline keskinmetal  
655 Mesaj -
deyilmi rýfat kardeþim aynýsýný bende yazýmda ima etmiþtim ama neyi alýp neyi verdiðimize baðlý kolayý almayýz ama paralarýn bir sakýncasý yok her halde ha birde daha önce bir yazýmda bahsetmiþtim bizler halk olarak bu mallarý ithalat eden firmalarý niye gözden kaçýrýyoruz birazda bu yahudi mallarýný ithal eden firmalarý boykot etsek acaba nasýl olur bizler almýyoruz ama bu mallar sonuç itibariyle ülkemize giriyor bu firmalarýn verdikleri paralar türk parasý deyilmi kardeþlerim olaya tek pencereden bakmasak diyorum ve boykota devam diyorum ama israil mallarýna amarikan dolarýna deyil
Gönderen: 08.05.2009 - 22:59
Bu Mesaji Bildir   keskinmetal üyenin diger mesajlarini ara keskinmetal üyenin Profiline bak keskinmetal üyeye özel mesaj gönder keskinmetal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE:
67 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Melek-kiz

Sayacgin abla bu konuþma uslüp þekliniz hiçte hoþ deðil kendinizi çok büyütmüþsünüz bu yazinizda bayan diliyle konuþmanýzý öneririm. Benide tehdit etmeyinde amaan. Mod admin olmanýz size bu hakký vermez siz vicdan ve adalet sahibi olmalýsýnýz önce vicdanýnýzý dinleyin her önünüze çýkaný banlamakla tehdit edecekseniz vay üyelerin haline. Muhtazaf abimizi tanimam fakat sizde tanýmýyorsunuz. siteye bir kaç konu kopya edilerek bir insaný tanýyor olmanýzý belirlemez. omarbabuscu yazýsýnda NOT: MUHTAZAF KARDEÞÝMÝZÝN KÝÞÝLÝÐÝNE HEM VATANSEVER HEMDE DÝNÝ YÖNDEN BÝLGÝLÝ VE MÜTEVAZI OLMASI NEDENÝYLE BENDE RAHATLIKLA KEFÝL OLURUM. ne kefilliði kardeþim Nurbahçesi kardeþimizin yazýsýný dikkatlice ve idrak ederek okumanýzý þiddetle ýsrar ediyorum. Bencede kendinize gelin kardeþ kardeþe düþman olmuþ kimler arkasýndan seviniyor farkýnda olamamýþ.
Reklam koyulduysa kardeþlerim vardýr bir sebebi mutlaka.

kim kimi banliyor

kimseden cekindigim yok benim..

varsa banlayacak hemen banlasin hic durmasin
Gönderen: 08.05.2009 - 23:37
seyyahekim su an offline seyyahekim  
birbirimizle sıkıntımız ne ki?
211 Mesaj -
Yaðmur, gülsenimize sensiz, baldiran düþtü
Düþmanlik içimizde; dostluklar yaban düþtü
Yenilgi, ilmek ilmek düðümlendi tarihe
Her sayfaya talihsiz binlerce kurban düþtü
...
Sensizlik depremiyle hancý düþtü; han düþtü
Mazluma sürgün evi; zalime cihan düþtü
Sana meftun ve hayran, sana ram olanlara
Bir bela tünelinde aðýr imtihan düþtü
...
Haritanýn en beyaz noktasýna kan düþtü
Kýrýldý adaletin kýlýcý; kalkan düþtü
Mahkumlar yargýlýyor; hakimler mahkum þimdi
Haklarýn temeline sanki bir volkan düþtü
...
Kardeþler arasýnda heyhat, su-i zan düþtü
Zedelendi saðduyu; körleþen iz'an düþtü
Þarkýsýyla yaþadýk yýllar yýlý baharýn
Ýnsanlýk bahçemize sensizlik hazan düþtü

nurullah genç

Gönderen: 09.05.2009 - 00:02
Bu Mesaji Bildir   seyyahekim üyenin diger mesajlarini ara seyyahekim üyenin Profiline bak seyyahekim üyeye özel mesaj gönder seyyahekim üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
87 Mesaj -
Ya mübarekler ne ilgileniyorsunuz bu kadar boykotla felan,býrakýn almayýn toplasanýz 10 kiþi yokki zaten,Zaman almýþ baþýný gidiyor,bu saatden sonra çöpe samana ihtiyaç yokki,bunu bilmeyen tanýmayan dünyada kalmadý,varsýn 3-5 kiþide almasýn desteklemesin bizi be yasevinçli Sakýn almayýn,ZAMAN size göre bir gazete deðil,okuyamazsýnýz zaten,sizin gibiler zaman okumuþ olsaydý,bugün bu konumda olamazdýk mazallah,iyikide boykot ediyorsunuz,seviyemiz belli olsun biraz demi yani...sevinçli

BOYKOTA DEVAM ZAMAN ALMAYIN ARKADAÞLAR

Gönderen: 09.05.2009 - 01:05
98 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý omarbabuscu

SELAMÜNALEYKÜM

MUHTAZAF KARDEÞÝM SENÝ BÜTÜN YÜREÐÝMLE DESTEKLÝYORUM.

AKTARDIÐIN YAZI VE KAMPANYA ASLINDA ÜLKEMÝZDE ÇOK GEÇ KALMIÞ VE PEK ÇOK ALANDA YAPILMASI GEREKEN BÝR HAK ÝÞTÝR.

BU ÜLKENÝN ÝNSANLARI ÝSLAM COÐRAFYASINA HER TÜRLÜ ZULMÜ VE SÖMÜRÜYÜ REVA GÖREN VE YAÞAMLARINI ÝSLAM COÐRAFYASINI MAHVETMENÝN ÜZERÝNE BÝNA ETMÝÞ HAÇLI VE SÝYONÝST ORTAKLIÐININ GERÇEK YÜZÜNÜ ARTIK GÖRMELÝ VE ONLARIN YANDAÞLARINI, ÝÞBÝRLÝKÇÝLERÝNÝ YALNIZLIÐA ÝTMELÝDÝR KÝ BU ÜLKE SÜRÜKLENMEKTE OLDUÐU BÝR FELAKETTEN EN AZ BADÝREYLE KURTULABÝLSÝN.

ZATEN ALLAHIN YARDIMIDA BU GERÇEKLERÝ ANLAYIÞTA SAKLIDIR.

ÞUNUDA HÝÇ UNUTMAYALIM. HAÇLI VE SÝYONÝST FÝTNESÝ SÝLAHLA PARÇALAMAYI BAÞARAMAYACAÐINI ANLADIÐI BU ÜLKEYÝ KARDEÞÝ KARDEÞE DÜÞMAN ETME YOLUYLA YAPMAYA ÇALIÞMAKTA, BUNUDA BU GÜZEL ÜLKENÝN ÝÇÝNDE MENFAAT SAÐLAYARAK ELE GEÇÝRDÝÐÝ GÜRUHLARI HER ALANDA, KENDÝ EMELLERÝ DOÐRULTUSUNDA KULLANARAK YAPMAKTADIR.

BÝLÝNÇSÝZ ABD VE AB HAYRANLIÐI TIPKI OSMANLININ SONUNDA OLDUÐU GÝBÝ MAALESEF BÝR KESÝM ÝNSANLARIMIZIN GÖZLERÝNÝ KÖR ETMÝÞ BULUNMAKTADIR.OYSA BU ÝKÝ GÜRUHUN TÜRKÝYEYÝ PARMPARÇA ETMEKTEN BAÞKA HÝÇ BÝR MAKSADI OLMADIÐI "LAÝLAHEÝLLALLAH" KELAMI KADAR GERÇEK VE APAÇIK ORTADADIR.

ALLAH MÝLLETÝMÝZE VE TÜM ÝSLAM DÜNYASINA ÇOK GEÇ KALMADAN UYANIÞLAR NASÝP EYLESÝN DÝYE DUA EDÝYORUM HER FIRSATTA.

SELAM VE SAYGILARLA....

NOT: MUHTAZAF KARDEÞÝMÝZÝN KÝÞÝLÝÐÝNE HEM VATANSEVER HEMDE DÝNÝ YÖNDEN BÝLGÝLÝ VE MÜTEVAZI OLMASI NEDENÝYLE BENDE RAHATLIKLA KEFÝL OLURUM.

omarbabuscu büyük harfle yazmak sanatmý? baðýrmakmý? ne anlama geldiðini biliyormusun? ne baðýrýyorsun? erdal beyin dediði gibi siz zaman ve þafak gazetesi almayýn. gavuru boykot edeceðinize özü ve sözü belli olan müslümanlarý boykot ediyorsunuz. bu ne perhiz? bu ne lahana? saçmalýk.
Gönderen: 09.05.2009 - 01:42
87 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN MELEK KARDEÞ BENÝ NE GÜZEL ANLAMIÞSIN;SENÝDE TEBRÝK EDÝYORUM;VE YOLLUYORUM BULUNDUÐUN YEREgöz kırpma
Gönderen: 09.05.2009 - 02:03
RE:
67 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ..ERDAL..

Ya mübarekler ne ilgileniyorsunuz bu kadar boykotla felan,býrakýn almayýn toplasanýz 10 kiþi yokki zaten,Zaman almýþ baþýný gidiyor,bu saatden sonra çöpe samana ihtiyaç yokki,bunu bilmeyen tanýmayan dünyada kalmadý,varsýn 3-5 kiþide almasýn desteklemesin bizi be yasevinçli Sakýn almayýn,ZAMAN size göre bir gazete deðil,okuyamazsýnýz zaten,sizin gibiler zaman okumuþ olsaydý,bugün bu konumda olamazdýk mazallah,iyikide boykot ediyorsunuz,seviyemiz belli olsun biraz demi yani...sevinçli

valla kardesim konuya cok guzel biryorum getirmissin bende bu yazinin altina imzami atiyorum

bende zamani boykot ediyorum...göz kırpma sevinçli
Gönderen: 09.05.2009 - 02:11
RE:
98 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ..ERDAL..

ALLAH RAZI OLSUN MELEK KARDEÞ BENÝ NE GÜZEL ANLAMIÞSIN;SENÝDE TEBRÝK EDÝYORUM;VE YOLLUYORUM BULUNDUÐUN YEREgöz kırpma

anlamadým erdal bey siz nereye yolluyorsunuz.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Melek-kiz tarafından, 09.05.2009 - 02:55 tarihinde.
Gönderen: 09.05.2009 - 02:16
87 Mesaj -
Seni nereye yollim mübarek,sen burda mutlusun,gitme bir yerlere,hep kal sen,seni yanlýþ anlamýþým orda heralde kaale alma o mesajýmý,gülmeye devam...
Gönderen: 09.05.2009 - 02:50
RE: RE:
87 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý mercanbaba

Alıntı
Orijýnalý ..ERDAL..

valla kardesim konuya cok guzel biryorum getirmissin bende bu yazinin altina imzami atiyorum

bende zamani boykot ediyorum...göz kırpma sevinçli

Vay mercan baba kardaþým benim sað olasýn,þöyle destek verin yalnýz komayýn bu irticacýlarýn yanýnda benisevinçli
Gönderen: 09.05.2009 - 02:53
98 Mesaj -
ben yanýndayým erdal kardesim
Gönderen: 09.05.2009 - 03:02
67 Mesaj -
dýkkatýmý cektýde sýzýnde dýkkatýnýzý cektýmý býlmýyorum erdal ýle melek arasýnda cýddý býr laf muhabbetý hasýl oluyor son mesajlara bakilirsa..

ne isssss
Gönderen: 09.05.2009 - 03:06
87 Mesaj -
Mercan baba asýl seninki ne iþ düsün Çokmu merak ettin...Cevabýný yakýnda öðrenirsin biraz sabýrlý ol,aceleci olmasevinçli Hadi hayýrl ý geceler arkadaþlar...
Gönderen: 09.05.2009 - 03:13
67 Mesaj -
ya ne isim olacak iplemem bile boyle meseleleri..

ne yaparsaniz yapin
Gönderen: 09.05.2009 - 03:20
osi su an offline osi  
6 Mesaj
Alıntı
Yahudi Tüccar birkaç gün sonra kuyunun Araplardan gelen kazancýnýn kesildiðini ve gelen giden olmadýðýný görünce düþtüðü durumu fark etti ve Hz. Osman’a giderek kuyunun tamamýný satmak istediðini söyledi. Bu kez kozlar Hz. Osman’ da idi ve o da makul bir fiyat karþýlýðýnda alabileceðini söyledi. Yahudi tüccar Kuyunun yarýsý için diðer yarýsýnýn deðeri olan 12.000 dirhemi isteyince Hz. Osman bu fiyatý çok buldu. 8.000 dirhemden fazla vermeyeceðini söyleyince muhatabý mecbur kalarak kuyunun tamamýný ona sattý.

Rifat kardeþ Hz.Osmandan bir kýssa anlatmýþ ama bence hiç uymadý. Çünkü bu ülkenin yöneticileri taa Osmanlýdan buyana yani yaklaþýk ikiyüz senedir haçlýyla siyonistle ne ortak iþler yaptý ne tavizler verdi.
Sonuçta Osmanlýda çökerken beþ parasýz borç bataðý içinde çöktü.
Þimdide bu cumhuriyet haçlýya gýrtlaðýna kadar borçlanmýþ durumda.
Bu adý geçen reklamlarýda taa bu reklam iþleri çýktýðýndan beri yapýyoruz. Deðiþen hiç bir þey yok. Yani haçlý sayesinde battýkça batýyoruz.

Bu durumda Rifat kardeþim Hz Osmanýn en fazla on küsur yýl içinde akýlcý bir strateji ile çözdüðü ve karlý çýkýlan bu durumu biz ÝKÝYÜZ küsur yýldýr çözemediðimize göre, daha kaç yüz yýl ayný kafayla mücadele etmemiz gerekiyor. Tabi batýp yok olmadan ayakta kalabilirsek.
Hz.Osmanýn iþine benzese çoktan ihya olmazmýydýk bizim yaptýðýmýz iþler.

Kapitülasyonlarýda uyanýk geçinip vermiþtik Osmanlý döneminde. Batýþýmýzýn en büyük nedenlerinden biri oldu. Þimdide ayný kapitülasyonlarýn deðiþik versiyonlarýný veriyor birileri haçlýlara nereye varýrýz bu kafayla dersiniz.

Ýthalatýn ihracatýn ancak % 60 küsurunu karþýladýðý bir ortamda, haçlýnýn bu açýðý koruyup bizi aðýr aðýr bataða soktuðu bir ortamda baþka þeyler düþünüpte tedbirmi almalý yoksa yemem yan cebime koy misali haçlýnýn kazýklarýna bu reklamlar gibi küçük kürdanlarla cevapmý vermeli.

Tabi deðiþik tepkiler veren kardeþlerimiz var. Mercanbaba gibi. Nediyor kardeþimiz iplemem böyle meseleleri.
Zaten Osmanlýnýn baþýnýda bu ne olup bittiðini anlamadan yoluna devam edenler yani ÝPLEMEYENLER ve haçlý hayranlarý yemiþti. Cumhuriyette önemli þeyleri ÝPLEMEYENLER ve haçlý hizmetkarlarý yüzünden bakalým daha neler görecek.

Bu arada kimsenin iþine karýþmak istemem ama Melek kardeþ Omarbabuscuya (büyük harflarle yazýp) neden baðýrýyorsun diye paylamaya çalýþýrken Erdal kardeþimizde onu takdirederken baðýrýyor yani büyük harflerle yazýyor.Bende bu duruma tebessüm ediyorum tabi.Bu iki kardeþimiz birbirini anlamakta biraz zorluk çektikleri için olmalý Erdal kardeþimiz meseleyi sonunda sadece karþýlýklý gülmekle halletme yoluna gitmeyi tercih etmiþ.Bu arada Erdal kardeþimizin Melek kardeþimize ne yolladýðýda soru iþareti.Þifrelimi konuþuyorlar ne.
Aman dikkat edelim Ergenekona takýlabilir.

Yinede daima gülümseyiniz.

Slm

kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son osi tarafından, 09.05.2009 - 09:31 tarihinde.
Gönderen: 09.05.2009 - 09:22
Bu Mesaji Bildir   osi üyenin diger mesajlarini ara osi üyenin Profiline bak osi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Tarihten gerekli dersleri almak
11 Mesaj -
Selamünaleyküm

Baþlýk altýnda bayaðý hararetli yazýþmalar olmuþ...........

Hem konuyla alakalý olduðu için hemde aydýnlatýcý olacaðý için kiþisel bazý sözlerede cevap vereceðim.

Melek kardeþimiz beni kendi þablonuna oturtamadýðýndan olmalý eleþtirmek ve yermek için bayaðý uðraþ vermiþ.
Muhtazaf kardeþimize ne anlamda destek verdiðimi anlayan anladý sanýrým. Melek bacýmýz anlamasada olur. Zaten hiç niyetide yok.
Yazýlarýmýn hiç bir satýrýnda tahrikkar tavýr yoktur. Bunu kabullenmem söz konusu bile olamaz. O satýrlarda Türkiyenin acý ve gerçek tablosundan sadece ufak bir yansýma vardýr. Son derecede samimiyetle yazýlmýþtýr.

Hristiyanlarla yada yahudilerle v.s ticaret yapmayýnýz gibi saçmasapan bir ifadede bulunduðumuda hiç zannetmiyorum.Ýddia eden buyursun... Dediðim apaçýk þudur. Ülkemizin kuyusunu kazanlarla ve onlara kazanç saðlayanlarla çok daha akýlcý bir ticaret politikasý güdülmeli ve bu anlamda apaçýk müslümanlara karþý savaþ için yardým eden yabancý kuruluþlara dersini vermek lazým.

Sanýyormusunuzki o reklam paralarýný Amerika ödüyor. Hayýr bu ülke içinde isim kullanarak üretim yapan tüm yabancý isimli kuruluþlarýn reklam ve baþka giderleri o ülkedeki temsilci firma tarafýndan kendi kazancýndan karþýlanmaktadýr. Yani bu anlamda bu reklam paralarýný son kuruþuna kadar bu ülkenin insaný ödemektedir.
Kaldýki o firmalar zarar edecek dahi olsa menþei olan ülkeden yani Amerika v.s den bir kuruþ yardým gelmez ve o firmanýn kapýsýna anýnda kilit vurulur.Ýsim kirasýný alamayacaklarý için.

Peki mesele bu kadarla bitiyormu ? Kesinlikle hayýr.
Bu COCACOLA gibi tanýnmýþ yabancý firmalar için bu isim hakkýný kullanýp ticaret yapýlan ülkelerin Amerikaya bu isim kullanma için ödedikleri isim kirasýnýn ne büyük rakamlar ihtiva ettiðini biliyormusunuz ? Sanýrým hayýr. Yoksa burada olduðu gibi hiçte anlamý olmayan karþýlýklarla uðraþmak zorunda kalýnmazdý.

Bugün Türkiye ve pek çok ülkede bu yabancý firmalarýn ismini kullanmak için ne büyük rakamlar ödendiðini ve Amerikanýn en büyük ticaret gelirlerinden birini bu bu büyük firmalarýn isim kiralarýndan saðladýðý büyük gelirlerin olduðunu çok iyi bilmemiz gerekiyor.

Bu anlamda baktýðýmýzda bu yabancý firma birde Ýslama ihanet anlamýnda iþlere katkýdada bulunuyorsa olayýn boyutu çok daha farklý olmaktadýr. Burada iþlenmeye çalýþýlanda çoðunlukla budur. Yoksa körü körüne yabancý ürün protestosu deðil.
Elbetteki ülkeler arasýnda ticaret her alanda olacaktýr. Fakat kendi ülkenizin menfaatlerini gözardý etmeden...

Rifat kardeþimizin Hazreti Osmanla ilgili anlatýmýna Osi kardeþimiz çok güzel bir cevap vermiþ Fakat verdiði örnekteki kapitülasyonlarla ilgili tarih yanlýþ.
Doðrusu, ilk kapitülasyonlarýn tarihi 1536 yýlýdýr.
Yani ayni düþüncenin bugün hala ayný zihniyetle devam ettiðini yani haçlýya tavizler ve rüþvetler vererek ayakta kalma zihniyetinin hala devam ettiðini kabul edersek yaklaþýk 500 yýldýr bu kanýmýzý emen haçlý sülüðü mevcuttur. Bugün yani cumhuriyetten ve özellikle Atatürkten sonra sadece kisve deðiþtirmiþtir.

Tabidir ki ilk kapitülasyonlarýn þartlarý çok aðýr olmamakla birlikte haçlýlar sýkýþtýrdýkça Osmanlý bu kan emici haçlý sülüðünün þartlarýný aleyhimize daha arttýrmýþtýr. Daha doðrusu haçlý bizden gittikçe daha çok taviz koparmýþtýr.

Sonuçta lafý uzatmadan toparlarsak bu iþlerden kimlerin karlý çýkýp kimlerin zararlý çýktýðýný hatta borç bataðýnýn içine saplandýðýný görebilmek için yaþanan tablo apaçýk ortadadýr.

Cumhuriyetin kuruluþunda uzunca süre YERLÝ MALLARIN TÜKETÝMÝ ýsrarla desteklenip halkýn alýþmasý saðlanmaya çalýþýlmýþtý. Fakat sonralarý bugüne kadar gelen süreçte bilinçsiz bir teknoloji tüketimi baþladý. Üstelik teknoloji üreten deðil ithal eden bir ülke olduðumuz bilindiði halde bu feci yanlýþ yapýldý.
Facianýn boyutlarý apaçýk görüldüðü halde halada tam gaz devam ediyor.

Aslýnda bu konu sadece Ýslam karþýtý iþlere yardým eden yabancý kuruluþlarý protesto etmekten çok daha önemli, çok daha acil ve vahim bir konu.
Çünkü,
KAZANDIÐINDAN DAHA FAZLA YÝYEN, YANÝ ÝTHAL EDEN BÝR ÜLKE OLARAK GÜN GEÇTÝKÇE DAHA ÇOK BORÇ BATAÐINA SAPLANIYORUZ. HEM DEVLET, HEMDE MÝLLET OLARAK.

Bugün Türkiyenin elini kolunu haçlý karþýsýnda baðlayanda bu borç iþidir. Çünkü ekonomik baðýmsýzlýklarý sallantýda olan ülkeler emperyalist ülkelerin emirlerini yerine getirmeye yani onlara tavizler vermeye mahkümdurlar.

Birde Melek kardeþimiz özü sözü bir olan kiþi ve kurumlara haksýz eleþtiriden yakýnýyor. Benim yazdýklarým ve daha pek çok gerçekler ýþýðýnda Türkiyenin bugün geldiði süreç bunun asýl gerçek yüzünü anlamak isteyenlere çok güzel anlatýyor.
Ayrýca benim hangi sözlerim özü ve sözü bir olmayan bir kiþiyi iþaret ediyor gösterirseniz. Öyle sýrf karalamak için eleþtiri uydurmak hiç ama hiç yakýþmýyor hele hele bir bacýmýza......

Bir müslüman elbette aklýný kullanýp öyle hareket etmeli. Mesela bir caddeye çýktýðýnýzda kendinizin Nevyorktamý, Washingtondamý, Paristemi yoksa Türkiyenin herhangi bir þehrindemi olup olmadýðýnýzý çok rahat bir þekilde anlamanýz gerekiyor deðilmi ???
Mesela,
Hastaneye, HOSPÝTAL
Berbere, COUFFEUR
Lokantaya, RESTAURANT
Oyuncakçýya, TOYS
Bakkala, MARKET
Nakliyeye, LOJÝSTÝK
V.B.
gibi yabancý isimler verme kompleksinden kurtulup, kendi özbe öz Türkçe sözlerimizi kullanmamýz gerek.Bu þekilde sokaklarýmýzda caddelerimizde de kendimizi yabancý bir ülkede deðilde kendi ülkemizde ve komplekssiz ve gururla gezmemiz gerek.
Tabi bunun içinde akýl fikir bilgi ilim çalýþma ve gayret gerek.

Selamlar ve saygýlar cümlenize

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son omarbabuscu tarafından, 09.05.2009 - 13:35 tarihinde.
Gönderen: 09.05.2009 - 13:22
Dai su an offline Dai  
922 Mesaj -
coca colaya boykot colaturkaya devam... ne farki var ?
zamana boykot cumhuriyete devam... ne fark eder ?

kisiler önce kendilerini boykot etmeli !
Gönderen: 09.05.2009 - 18:59
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
98 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý omarbabuscu

Orijýnalý omarbabuscu

Birde Melek kardeþimiz özü sözü bir olan kiþi ve kurumlara haksýz eleþtiriden yakýnýyor. Benim yazdýklarým ve daha pek çok gerçekler ýþýðýnda Türkiyenin bugün geldiði süreç bunun asýl gerçek yüzünü anlamak isteyenlere çok güzel anlatýyor.
Ayrýca benim hangi sözlerim özü ve sözü bir olmayan bir kiþiyi iþaret ediyor gösterirseniz. Öyle sýrf karalamak için eleþtiri uydurmak hiç ama hiç yakýþmýyor hele hele bir bacýmýza......

ne kurumlardan haberdarsýnýz. nede türkiyenin dünü ve bugününden. karalamak demiþsiniz evet yazýnýz hep karalama olmuþ. yakýþmýyor olmasý bacýya deðil. müslümana bay ve bayana yakýþmaz. kelimelerimizi aklý baþýnda gözden geçirelim. ve fazla uzatmayalým.yoksa iman gider farkýnda olunmadan. haramdýr diye hüküm verilmiþya. DÝKKAT.

hem ürünler için reklamdan para kazanalým hemde içmeyelim diyor. Þimdi bu fikri Ýslamýn Kuran hükümlerinin hiç bir yerine oturtmak mümkünmü ? Asla ve asla deðil.

Bence abi çok doðru demiþ. ticarette alýþveriþi allah serbest býrakmýþsa siz kim oluyorsunuz? hüküm vermiþsiniz. ne yazýkki siz biz oturtmuyoruz bu fikri oturulmuþ birþey yazýlmýþ.bilinçli olsak diyorum.

Bir kere bu dürüstçe bir iþ olmaz ve bu þekilde bir kazanç haramdýr. Bir yandan adamlara evet ben senin ürünün reklamýný ve konusunu kabul ediyorum diyeceksin, sonrada arkasýndan ben bu enayiyi aldatýyorum sakýn bu ürünü almayýn diye halka öðüt vereceksin. Yakýþýrmý hiç Kuranýn müslümanýyým diyen birine ve Allah bunu kabul edermi ? Kaldýki bu adamlarýn ne olduðunu bile bile onlara para kazandýracak her hengi bir iþe bilerek yada bilmeyerek dahi destek bile Allah katýnda bir hüküm görecektir.

inanmýyorum ya omarbabuscu siz kendi hükmünüze göremi bu þekildeki kazancý haram kýldýnýz? allahýn hükmünü siz kabul etmeyin.burada 500 kez yazsanýzda düþünsenizde kendinizi aklýyamazsýnýz. DÝKKAT.

Ýnþaallah benim bu sözlerim üzerine bu SAMÝMÝYET kavramýda bir Ergenekon uydurmasýdýr anlamýnda bir harika yorumla karþýlaþmam.

bence siz ortamý gerecek þekilde yazý yazmýþsýnýz. samimiyete kimsenin itiraz ettiði yok. yalnýz samimi deðilsiniz.samimi olsak diyorum hiç fena olmayacak.

Allah huzurunda þirke ve küfüre girmek çok kolaydýr. Aman o nedenle çok dikkatli olalým. Hiç kimseyi karþýsýndakine ergenekoncu diye baðýrýyor diye Kuran hükümlerinden muaf tutmazlar sonra.

bencede çok dikkatli olalým þirke küfre girenler olmuþ kolaylýkla tabi farkýnda olamamýþ.DÝKKAT.

omarbabuscu Samimiyet yoksa Ýslamda yok demektir denmiþ doðrudur.

samimiyete davet ediyorum.

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Melek-kiz tarafından, 10.05.2009 - 02:13 tarihinde.
Gönderen: 10.05.2009 - 02:09
98 Mesaj -
osi ve omarbabuscu bir olup türkiyeyi siz kutarýn birlikten kuvvet doðar.mýþ vatan severler
Gönderen: 10.05.2009 - 02:33
Mona_Rose su an offline Mona_Rose  
374 Mesaj -
.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Mona_Rose tarafından, 12.08.2009 - 01:17 tarihinde.
Gönderen: 10.05.2009 - 12:00
Bu Mesaji Bildir   Mona_Rose üyenin diger mesajlarini ara Mona_Rose üyenin Profiline bak Mona_Rose üyeye özel mesaj gönder Mona_Rose üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ülkenin gerçekleri ve görülmek istenmeyenler
11 Mesaj -
Selamünaleyküm

Site yönetimi ve üye kardeþlerim kusura bakmasýn ama yine Melek kardeþimizin yazýsý üzerinden bir çok yanlýþa hem düzeltmek ve gerçekleri paylaþmak açýsýndan yanýtlar vermek durumundayým.

Sanýrým Melek kardeþimiz ahdetmiþ Omarbabuscunun söylediði tüm gerçekleri onlara cevap veriyorum diye kocaman kocaman harflerle sanki onlara verilen mantýklý cevaplarýn haykýrýlmasý gibi gösterirse gerçekler yok olup onun ne anlama geldiði belli olmayan, hiç bir anlam ifade etmeyen ve dediðim gibi söylediklerimin karþýlýðý olmayan sözler gerçek olarak kabul edilecek.

Yok böyle bir þey tabi benim yazdýklarým ne söylemek istediðim apaçýk ve samimi bir þekilde ortada. Türkiyenin gerçeklerini objektif ve akýl ve mantýk ýþýðýnda okuyabilenler benim sözlerimin hiç bir kelimesine hayýr doðru söylemiyorsun diyemez.
Kaldý ki bu sözlerin ne kadar doðru olduðu önümüzdeki zaman dilimi içinde ispatlarýnýda yapacak.

Benim hem ülke gerçekleri hem tarih hem dinsel açýdan çok þükür yeterli donanýmým var.

Allah katýnda haline acýrým o kiþilerin ki kendi ilimsiz ve bilgisizliðini ilim ve bilgi sahibi olmak zannederde bunu hem marifet olarak ortaya koymaya çalýþýr hemde ilim ve bilgi sahibine sen bilmiyorsun der ve üstüne üstlük birde yine kendinde olup olmadýðý rahatlýkla tartýþýlabilecek bir erdeme yani DÜRÜSTLÜÐE davet eder.

Sanýrým Melek kardeþimizin benim yazdýklarýmý kabullenmemesinin gerçek nedeni onlarýn yaþamsal gerçekliði deðil, o yazýlarý yazan kiþinin yani benim Atatürk ve Cumhuriyeti savunan bir kiþi olmam. Eh durum böyle olunca benim sayýsýz defalar Atatürk ve Cumhuriyet karþýtlarýnda gördüðüm hal oltaya çýkýyor. Yani benim çizgimde yada yakýn kiþiler kiþiler ALLAH deseler, sen Allah demesini bilmiyorsun anlamýna dahi gelecek akýllara zarar yakýcý tepkilerle reddetmeler geliyor.

Peki seni doðrulayan ne ? Ýslam coðrafyasýnda yaþananlarmý ? Irakta, Afganistanda, Filistinde ve hatta þimdilerde Pakistanda yaþananlar benim anlattýklarýmý doðrulamýyormu ?

Niye iþi orasýndan eðip burasýndan bükerek ne olduðu belli olmayan bir mecraya sürükleme gereði duyulur ? Akýl ve mantýk dahilinde ve yaþamsal gerçeklerle örtüþtürerek karþýlýk vermek varken...

Ortamý gerecek þekilde yazý yazdýðým nasýl iddia edilebilir ?
Bir adamýn kolu koparýlýyor diye bir þeyi haber vereceksiniz bunu nasýl anlatýrsýnýz ortamý germemek için ADAMIN KOLUNU EK YERÝNDEN SÖKÜYORLAR OKÞAYIP SONRA TEKRAR MONTE EDECEKLER mi dersiniz ?

Yada bir kadýn uçurumun kenarýnda biri onu itiyor ve aþaðý düþüp parmparça olacak diye bir olayý anlatmak isterseniz.
BÝR ADAM YÜCELERDEN BÝR YERDEN BÝR KADINI UÇURDU YERE UÇARAK MELEKLER GÝBÝ KONACAK mý dersiniz ?

DOST ACI SÖYLER diye bir atasözü var bunu hiç duymadýnýzmý ? Yani gerçek dost SAMÝMÝDÝR yalan söyleyemez lafý eðip bükemez diyor atasözü ?
Yani gerçek olmayaný kandýrmaktan baþka hiç bir anlamý olmayan þeylerimi söylemeliyim ?
Bu SAMÝMÝYETSÝZLÝÐÝN en rezil hallerinden biri olmazmý ? Allah bu aðýr yanlýþa ne karþýlýk verir ?

Allaha olan inancým üzerine yemin ederim benim diyenle ana hatlarýyla Türkiyenin dünü ve bugününü, Ýslam tarihinin dünü bugününü rahatlýkla tartýþýrým. Deðil sýradan bir vatandaþýmýzla. Onun için bu sözlerin asýl hitap ettiði kiþinin böyle bir ithamda bulunmasý biraz tirajý komik olmuyormu ?
Nerededir benim bilgisizliðim ? Doðrularý apaçýk söylemiþ olmamdamý ?

Ticaret konusunda çok geniþ bir açýklama getirdiðim halde hala benim sanki yasak getiren bir görüþ ortaya koyduðum neden iddia edilir ? Ticarette dinsel ayrým diye bir þey asla söz konusu olmaz, olamaz. Elbette her insanla ve her ülkeyle ticaret yapacaksýnýz. Fakat asla akýl mantýk ve dürüstlük çizgisinden ayrýlmadan ve bunlarla birlikte vatan deðerlerini muhafaza yükseltme noktalarýný gözardý etmeden....
Önceki yazýmda bu konudaki uzun izahatýmý sanýrým anlayamadýnýz Melek haným. Lütfen yavaþ yavaþ ve sindire sindire bir daha okuyunuz.

Melek haným bir þey daha dikkatimi çekti. Ýkidebir küfürden bahsedip DÝKKAT çekip duruyorsunuz. Ýþte ülkelerin insanlarý kendilerine doðrular söylendiðinde birde dini bilinçsizce bahane edip bu doðrulara isyan ettiklerinde esaslý þekide silkeleneceklerinin yani Allah katýndan bir gazabla imtihan ediceklerinin iþaretlerini vermiþ olurlar.
Ýslam coðrafyasý bunlarýn hem devletsel olarak hemde kiþisel olarak örnekleriyle adeta kaynýyor.

Bu acý tablolar Ýslam coðrafyasýnýn çoðunluðu gerçek Kuran hükümlerine dönüp dine yamanan hezeyanlarý terkedinceye kadarda devam edecek öyle görünüyor.

Tarih tekerrürden ibarettir Osmanlýnýn sonunda haçlýya teslim olmayý ve Ankara civarýnda ufak bir toprak parçasýna razý olan TESLÝMÝYETÇÝLER nasýl bir kenara itilip bugün varolan sýnýrlar için bir büyük mücadele verilmiþse, yine mecbur kalýndýðýnda bu Anadolu topraklarýndan ayný mücadeleyi verecek insanlar tekrar çýkar.

Ýllede mücadelenin ayný þekilde olmasý þart deðil.Haçlý ve siyonist çok güçlü bir ordusu olan bu ülkeyi batýrmak için silahsýz çok sinsi baþka bir mücadele yürÜtüyor çünkü.
Onun için birilerini ILIMLI ÝSLAM yalanýyla kandýrýp bu ülkenin ordusunu kukla haline getirmeye ve bu ülkedeki baðýmsýzlýk ve ABD ile AB karþýtlarýný sindirmeye içeri týktýrmaya çalýþýyorlar, bir kaç mafya mensubu ve darbe heveslisi emekli subayý bahane ile.

SAMÝMÝYET davetine katýlmak yada devam etmek için ilkönce SAMÝMÝYET denen kavramýn hem DÝNSEL hemde VATAN kavramý açýsýndan ne olduðunu çok iyi anlamýþ olmak ve bugün Türkiyenin içinde yaþadýðý hali hem ekonomik hemde siyasi açýdan çok iyi etüd etmiþ olmak gerekiyor.
Bu iþ öyle yeterli yada hiç bir donanýmý olmadan samimiyete devam ediyorum ben zaten öyleyim demekle olmuyor yani.........

Bir kurumun yada firmanýn malýnýn reklamýný yapýp oradan kazanç elde ettikten sonra el altýndan yani gayri resmi yoldan bu reklamýný yaptýðý ürünün kötü reklamýný yapmak Allah indinde günahýn ve rezaletin ta kendisi deðilse ben bu inanýþ karþýsýnda sadece tüylerimin diken diken olduðunu söyleyebilirim.
Allah Ýslamý bu þekilde anlamaktan tüm müslümanlarý muhafaza etsin. Çünkü Ýslam coðrafyasýnýn yaþadýðý kahýrlarýn en büyük nedenlerinden biride bu bir nevi FIRKALAÞMAK yada HÝZÝPLEÞMEK anlamýndaki sapkýnlýklarýn bunlar Kuranýn hükümleridir diye dayatýlmasý ve yaþama katýlmasý nedeniyledir.

Selam ve saygýlar cümlenize....
Gönderen: 10.05.2009 - 12:26
98 Mesaj -
Tamam ablacým yazmam bir daha düþünceniz için tþk. ederim sizede iyi günler.Monarose ablacým
Gönderen: 10.05.2009 - 12:28
rahil su an offline rahil  
1191 Mesaj -
MUHTAZAF ABÝ, OMARBABUSCU VE OSÝ ABÝLERÝME BENDE KATILIYORUM..

ÖNCELÝKLE BÝR KÝÞÝNÝN YADA ÝKÝ KÝÞÝNÝN COCA COLA'YI BOYKOT YAPMASINDAN NE ÇIKAR DÝYE DÜÞÜNENLER ÝÇÝN, BÝREYLER TOPLUMLARI OLUÞTURMAZ MI DÝYE SORMAK ÝSTÝYORUM.. HER BÝREY BOYKOTA KATILIR VE DEWAM EDERSE BUNLARIN TOPLUM OLUÞTURACAÐINI EMÝNÝM HERKES BÝLEBÝLÝYORDUR.. DAHA ÖNCEDE BOYKOT KONUSUNDA COCA-COLA'NIN SATIÞLARINDA AZALMANIN VE BU AZALMA SONUCUNDA ÝNTERNETTE ACIKLAMA YAPTIKLARININ HABERLERÝNÝ OKUMUÞ OLDUÐUNUZU TAHMÝN EDÝYORUM..
BOYKOTA DEWAM..
Gönderen: 11.05.2009 - 14:31
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zübeyr b avvam su an offline zübeyr b avvam  
RE:
205 Mesaj -
SELAMUN ALEYKÜM CANLAR,,
BEN ZAMANIN ABONESÝYÝM AMA NEDENSE BU ÝLANI BEN GÖRMEDÝM,VEYA HATIRLAMIYORUM,,AMA BAKIÞ AÇILARINA ÞAÞIRDIM,,ÖRNEKLERSEK BÝR MÜSLÜMAN BÝR HATA ÝLE KAFÝR OLAMAZ DEÐÝL,,FARZEDELÝM KÝ BU ÝKÝ GASTE BÖYLE BÝR ÝLANDA BULUNDULAR BOYKOT GEREKÝR MÝ,,,
VE KANAATÝMDÝR KÝ BU SAYFALARA YAZI YAZANLAR KENDÝLERÝNÝ SAVUNABÝLÝRLER DEÐÝL MÝ KARDEÞLERÝM

BOYKOT TARAFTARI OLAN KARDEÞLERÝM BÝR DAHA DÜÞÜNMENÝZÝ ÖNERÝYORUM SÝZE,,,
Gönderen: 12.05.2009 - 23:10
Bu Mesaji Bildir   zübeyr b avvam üyenin diger mesajlarini ara zübeyr b avvam üyenin Profiline bak zübeyr b avvam üyeye özel mesaj gönder zübeyr b avvam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Moderator

4254 Mesaj -

BOYKOT Listesi
Tüketiciler Birliði, BOYKOT edilecek ABD, Ýngiliz ve Ýsrail markalarýný belirledi! Ýþte tam liste: Ýsrail’in Gazze’de gerçekleþtirdiði katliamý finanse etmeyeceklerini belirten Tüketiciler Birliði Onursal Baþkaný Av. M. Bülent Deniz; “tüketimden gelen gücümüzü kullanýyor ve Ýsrail-ABD ve Ýngiliz mallarýný boykot ediyoruz” dedi. Bu liste tüketiciler birliðinin açýklamýþ olduðu boykot listesidir. Buradaki marka ve ürünler direkt olarak boykot edilmesi gereken markalardýr. Hasassiyetiniz için tüm Mazlum halklar sizlere teþekkür eder…
Chetos , 7up, BRÝTHIS AMERÝCAN TABACCO, ALGÝDA, AQUAFÝNA, AXE, BURGER KING, Cappy , Chesterfield, Cif, Coca Cola, DOÐADAN, Domestos, Dove, DUNHILL, evian, FritoLay, Fruko, HAYAT, KFC, Knorr, Lark, Lipton, Becel, Fanta , LUCKY STIKE, Marlboro, McDonald’s, OMO, Danino, PEPSI, Schweppes, Signal, Sprite, Yedigün, ACTIVIA, Calve, Danette, Doritos, Johnson’s, NESTEA, PALL MALL, PHÝLIP MORRIS, Rexona, TAMEK, TURKUAZ.
http://www.tuketiciler.org

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Muhtazaf tarafından, 13.05.2009 - 01:52 tarihinde.
Gönderen: 13.05.2009 - 01:23
67 Mesaj -
bu listede zaman yok
Gönderen: 13.05.2009 - 02:25
cuneytarkin82 su an offline cuneytarkin82  
RE:
5 Mesaj
Alıntı
Orijýnalý Muhtazaf

BOYKOT Listesi
Tüketiciler Birliði, BOYKOT edilecek ABD, Ýngiliz ve Ýsrail markalarýný belirledi! Ýþte tam liste: Ýsrail’in Gazze’de gerçekleþtirdiði katliamý finanse etmeyeceklerini belirten Tüketiciler Birliði Onursal Baþkaný Av. M. Bülent Deniz; “tüketimden gelen gücümüzü kullanýyor ve Ýsrail-ABD ve Ýngiliz mallarýný boykot ediyoruz” dedi. Bu liste tüketiciler birliðinin açýklamýþ olduðu boykot listesidir. Buradaki marka ve ürünler direkt olarak boykot edilmesi gereken markalardýr. Hasassiyetiniz için tüm Mazlum halklar sizlere teþekkür eder…
Chetos , 7up, BRÝTHIS AMERÝCAN TABACCO, ALGÝDA, AQUAFÝNA, AXE, BURGER KING, Cappy , Chesterfield, Cif, Coca Cola, DOÐADAN, Domestos, Dove, DUNHILL, evian, FritoLay, Fruko, HAYAT, KFC, Knorr, Lark, Lipton, Becel, Fanta , LUCKY STIKE, Marlboro, McDonald’s, OMO, Danino, PEPSI, Schweppes, Signal, Sprite, Yedigün, ACTIVIA, Calve, Danette, Doritos, Johnson’s, NESTEA, PALL MALL, PHÝLIP MORRIS, Rexona, TAMEK, TURKUAZ.
http://www.tuketiciler.org

Direkt yada dolaylý yahudi finansörlüðü yani gazzedeki katliama katkýda bulunan ürünlerin ve bu ürünlerin reklamýný yapanlarýn protestosu söz konusu olan sanýrým.
Ürünler ortadayken bu ürünlerin reklamýný yapanlarýn yaptýðý iþin anlamý ne olabilir ?
Boykot kelimesinin anlamý bir ürünün satýþýnýn protestoyla azaltýlýp en azýndan mesaj vermek deðilmidir. Reklam alan gazete acaba hem islama hizmet ettiðini söyleyip hem nasýl bu tersine icraatle bunu yaptýðýný iddia edebilir.
Zaman ve Yeniþafak gazetelerinin illede bu boykotun muhatabý olabilmesi için reklamdan gelen gelirlerle bizzat silah alýp Ýsrailemi vermesi gerekir bizim anlayabilmemiz için.
Aklýn yolu bir deðilmi ?
Daha gerçekçi misal verelim. Yasin El Kadý bu batýlý ve yahudi topluluklarý tarafýndan afaroz edeilip teröre hizmet ediyor diye kara listeye alýp yok etmeye çalýþmýyorlarmý hemde tüm ülkelere dayatarak. Ýþin gerçeðini bilmiyoruz tabi.
Peki Ýsrailin yaptýðý bir terör deðilmi. Böylece onun bu halini bile bile yardým eden firmalar vs teröre hizmet etmiyorlarmý. Buradaki boykot örneðiyle baðdaþtýracak olursak. Dosdoðru israilin terör için silahlanmasýna yardým eden ürünlerin reklamýný yapanlarda teröre hizmet etmiþ olmuyorlarmý ?
Bence bu çarka katkýda bulunanlarýn hepsi israil terörüne yardýmcý oluyor. Ama isteyerek ama istemeyerek ama apaçýk ama ikiyüzlülükle.
Burada sanýrým kardeþlerimin en rahatsýz olduðu konu din konusunda mangalda kül býrakmadan sallayan bazý medyanýn bu iþe alet olmalarý. Yoksa sýradan medyanýn zaten böyle bir sorunu yok. Onlar için her yol paris.Bu arada bende bu riyakarlýktan çok rahatsýz oluyorum.
Benim kanaatim kimin ne kadar islama hizmet ettiðinin en bariz imtihanýdýr bu boykot olayý. Tabi körleþtirilmiþ gözlerle bakmýyan vatandaþlarýmýz için.
Bizim layt medya gibi düþünüp yaþayanlar için no problem yani.

Vesselam.

Gönderen: 13.05.2009 - 13:44
Bu Mesaji Bildir   cuneytarkin82 üyenin diger mesajlarini ara cuneytarkin82 üyenin Profiline bak cuneytarkin82 üyeye özel mesaj gönder cuneytarkin82 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1191 Mesaj -
PARA insaný deðiþtiri derlerya, gerçektende öyle...

Baþka bi konuda bi atasözü yazmýþtým ama bu konuya daha çok uyacaðý için tekrar burayada eklemek istiyorum..

Para ve insan arasýndaki karþýlýklý iliþki þöyledir: Ýnsan paranýn sahtesini yapar, para da insanýn.
Benjamin Franlin

Ortada para olunca insanlarda sahteleþiyor malesef..
Gönderen: 13.05.2009 - 13:52
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
Muhtazaf abi alem adamsýn yahu bir ekle yaptýn ortalýk toz revan oldu baksana ....

Kimi alalým diyor,kimi içelim doya doya,výzýrtýnýn biride zamaný boykot edelim diyor,kimi de boykot etsek ne olur diyor daha baþlamadan maðlubiyeti kabulleniyorsunuz ne günlere kaldýk yahu,ben sana demþtim bulamak oluyor diye hani bir söz vardýrya her doðru her yerde söylenmez...Bazýlarýný hafsalasý almýyor evet yahudiyi ötmek eyvallah ama lüzum yoksa zaruret yoksa bizler boykota devam edelim.Unutmayalým ALLAH Resulu s.a.v islam davasýna baþlarken tek olarak baþlamýþtý eee öyleyse daha ne sende bunu imanýn en alt merte besi kabul et yahu mevlam gönül gözümüzü açsýn inþallahurahman ...Neyse gene herkes ne okuyacaðýný kendi karar versin,ben milli,vakit okuyorum ..

Baki selamlar ....

Gönderen: 14.05.2009 - 21:14
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
Moderator

4254 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Maksat kelam olsun

Muhtazaf abi alem adamsýn yahu bir ekle yaptýn ortalýk toz revan oldu baksana ....

Kimi alalým diyor,kimi içelim doya doya,výzýrtýnýn biride zamaný boykot edelim diyor,kimi de boykot etsek ne olur diyor daha baþlamadan maðlubiyeti kabulleniyorsunuz ne günlere kaldýk yahu,ben sana demþtim bulamak oluyor diye hani bir söz vardýrya her doðru her yerde söylenmez...Bazýlarýný hafsalasý almýyor evet yahudiyi ötmek eyvallah ama lüzum yoksa zaruret yoksa bizler boykota devam edelim.Unutmayalým ALLAH Resulu s.a.v islam davasýna baþlarken tek olarak baþlamýþtý eee öyleyse daha ne sende bunu imanýn en alt merte besi kabul et yahu mevlam gönül gözümüzü açsýn inþallahurahman ...Neyse gene herkes ne okuyacaðýný kendi karar versin,ben milli,vakit okuyorum ..

Baki selamlar ....

Ve Aleykümselam
Maksat kelam olsun kardes yarin RAB"BiM bunlari ahirette sorarsa bütün bu yapilan zulme karsi sen ne yaptin diye ne cevap verecegiz? iste onun icin ekliyorum dogru bildiklerimi bende senin okudugun gazeteleri okuyorum ama zaman ve yeni safagi kötülemek icin degil inandiklari davada sabit olsunlar diye yoksa bir taraftan ah vah bir taraftan cepleri doldur RAB"BiM sorar bütün bunlari bizden vesselam ALLAH RAZI OLSUN Beni anladigin icin rahil, cuneytarkin82 kardesimden ve digerlerinden ALLAH RAZI OLSUN.
Selam ve dua ile.
ALLAHA EMANET OLUNUZ EFENDiM.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Muhtazaf tarafından, 15.05.2009 - 01:07 tarihinde.
Gönderen: 15.05.2009 - 01:05
1191 Mesaj -
RABBÝM SÝZLERDEN RAZI OLSUN ABÝLERÝM.. SAVUNDUÐUN DAVANIN ARKASINDA OLDUÐUN ÝÇÝN VE ÝSLAM DAVASINDAN VAZGEÇMEDÝÐÝN ÝÇÝN.. RABBÝM HAKYOLDAN AYIRMASIN BÝZÝ...
Gönderen: 15.05.2009 - 10:34
RE:
Moderator

4254 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý rahil

RABBÝM SÝZLERDEN RAZI OLSUN ABÝLERÝM.. SAVUNDUÐUN DAVANIN ARKASINDA OLDUÐUN ÝÇÝN VE ÝSLAM DAVASINDAN VAZGEÇMEDÝÐÝN ÝÇÝN.. RABBÝM HAKYOLDAN AYIRMASIN BÝZÝ...

Amin Kardeþim
Gönderen: 15.05.2009 - 13:42
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 899 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.67142 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.