generique plaquenil ivermectin fluvoxamine generique rhinocortstromectol luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Ölüm...

önceki konu   diğer konu
8 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Hüzünlü_gurbet su an offline Hüzünlü_gurbet  
Ölüm...
138 Mesaj -
Ölüm.... Hep cok uzaktaymis gibi gelir cogumuza .Aklimiza getirmek istemeyiz.Vefat edenlerin ardindan üzüntüyle bakar bir gün kendi basimiza gelecegini pek düsünmeyiz.Peki yarin öleceginizi bilseydiniz,ne yapardiniz?
Gönderen: 02.04.2009 - 00:09
Bu Mesaji Bildir   Hüzünlü_gurbet üyenin diger mesajlarini ara Hüzünlü_gurbet üyenin Profiline bak Hüzünlü_gurbet üyeye özel mesaj gönder Hüzünlü_gurbet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
munazile su an offline munazile  
183 Mesaj -
bilmiyorum yarin ölecegim hic aklima gelmedi. ama bir defa ruyamda öldugumu gördum,yavrularima ne olacak diye feryat ettim.
Gönderen: 02.04.2009 - 00:31
Bu Mesaji Bildir   munazile üyenin diger mesajlarini ara munazile üyenin Profiline bak munazile üyeye özel mesaj gönder munazile üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
1090 Mesaj -
yarýn öleceðini bilmek nasýl bi duygu olur bimiyorum ama heralde sadece af dilerdim rabbimden düsün

hüzünlü gurbet kardeþim sen ne yapardýn peki sevinçli merak etimde ?
Gönderen: 02.04.2009 - 15:08
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
keskinmetal su an offline keskinmetal  
655 Mesaj -
hüzünlü gurbet kardeþim ölüm yarýn deyil bu gün ile yarin arasýnda 24 saat vardýr bence hayayta ölümde bir nefestir alýrsan veremezsin verirsen alamazsýn ama konuyu tabi anlýyorum sizin sorunuz yarýn ölebileceðinize dair bir soru ben þahsen öyle bir þeyin olacaðýna yani yarýn öleceðimi bilsem her halde ancak rabbimin rahmet ve merhametine sýðýnýrdým çünki malýmý versem benim deyil yani o an ne yaparsan yap senin olmayan can ý teslim etmekten baþka yol yok onun içinde sýðýnacak tek varlýk allahtýr yani rahmet ve merhametinden baþka sýðýnmaktan baþka bir yol yok
Gönderen: 02.04.2009 - 22:42
Bu Mesaji Bildir   keskinmetal üyenin diger mesajlarini ara keskinmetal üyenin Profiline bak keskinmetal üyeye özel mesaj gönder keskinmetal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hüzünlü_gurbet su an offline Hüzünlü_gurbet  
138 Mesaj -
Hercanli ölümü tadacaktir...Amenna...Er gec vakti geldigi zaman emanetimizi teslim edecegiz.Rabbim cümlemize imanli ölümler nasip eylesin...Insanin yarin ölecegini bilmesi cok zor olsa gerek cümlelerle ifade etmekte bile zorluk cekiyorum.
Yarin ölecegimi bilsem ne yapardim...Öncelikle vasiyetname yazardim.Ailem hakkinda yapmak isteyipte yapamadiklarimi bildirirdim.Maddi olarak verebileceklerimi garantilerdim.
Tanidigim insanlarla helallesirdim.Rabbime karsi boynum bükük
Rabbimin rahmetine ve merhametine siginirdim...

Gönderen: 02.04.2009 - 23:57
Bu Mesaji Bildir   Hüzünlü_gurbet üyenin diger mesajlarini ara Hüzünlü_gurbet üyenin Profiline bak Hüzünlü_gurbet üyeye özel mesaj gönder Hüzünlü_gurbet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Amerika' da bir Üniversitede , Profesör derse þöyle baþlamýþ. :
- "Düþünün ki bugün Dünyanýn son günü. Yarýn bu saatte her þey bitecek.
Kurtuluþ þansýnýz yok. Bugün ne yapardýnýz?"
Tüm öðrencilerden bir çok deðiþik cevap gelmiþ:
- Ýbadet eder ALLAH dan günahlarýmý affetmesini dilerdim,
- Tüm sevdiklerimle vedalaþýrdým,
- Ailemle zamanýmý geçirirdim,
- Anneme veya Babama giderdim,
- Arkadaþlarýmla yarým saat eski günlerdeki gibi basket oynardým,
- Tüm sevdiðim yemekleri son bir defa yerdim.
- Yatar uyurdum.
- Ormanda son defa dolaþýrdým,
- Güneþin doðuþunu ve batýþýný son defa seyrederdim.
- Akþam yýldýzlarý seyrederdim.
- En sevdiðim yemeði hazýrlar tüm sevdiklerimi akþam yemeðe davet ederdim.
- Piknik yapardým,
- Hayatta en çok gitmek istediðim yere gider orda ölümü beklerdim,
- Jet uçaðýna binerdim,
- Üzdüklerimi arar özür dilerdim beni affetmesini isterdim
vb.......... .
Hoca bütün hepsini tahtaya yazmýþ. Sonra gülerek ;
-" Çocuklar bunlarý yapmak için dünyanýn son günü olmasý þart
mý .?" diye sormuþ.
Bugün Dünyanýn Son Günü
Siz ne yapardýnýz?
Peki yapmak için neyi bekliyorsunuz?

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Muhtazaf tarafından, 03.04.2009 - 01:39 tarihinde.
Gönderen: 03.04.2009 - 01:36
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
Hiç ölmeyecek gibi dünya için, yarýn ölecekmiþ gibi de ahiret için çalýþýyoruz...

Dünya telaþesi bizi öylesine oyalýyor ki, gerçekleri görmüyor, hayal alemi içinde yaþýyoruz...

Yarýn öleceðini bil bakalým O Ölüm korkusu insaný nerelere götürür can gitmeden bedenden...

Her an dünya, Hem Ahiretimiz için en iyi þekilde deðerlendirmek lazým...

Ben her gece uyuyacaðým zaman Kelimei þehadet gitirip Ayetül Kürsü okurum Dua ederim, yarýný göremem diyerekten...

Gün baþlangýcýndada gülümseyerek kalkarým ALLAHým hayýrlýsýyla inþaALLAH diyede güne baþlarým...

Muhtemelen yakýnlarýmýza sevdiklerimize maddi alacak vereceklerimizi konu açar haberdar eder ve tabiki vasiyet verilirdi...

ALLAH'ým yaþamýmýzýn ve ölümümüzün hayýrlý olaný nasip eyle.

Bu konu her halikarda insana yinede hatýrlatýyor ölümü...!sevinçli

Teþekkürler Hüzünlü gurbet.

Gönderen: 03.04.2009 - 11:49
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Melek-kiz su an offline Melek-kiz  
98 Mesaj -
hep yarýn ölecekmiþ gibi yaþarýz ama alýnan tedbiri tam almýyoruz gibiüzüntülü şaşkın Te$ekkürler
Gönderen: 15.05.2009 - 02:18
Bu Mesaji Bildir   Melek-kiz üyenin diger mesajlarini ara Melek-kiz üyenin Profiline bak Melek-kiz üyeye özel mesaj gönder Melek-kiz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1023 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.64962 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.