generique kaletra stromectol generique colchicine ivermectin fluvoxamine 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DENEME TAHTASI » Mezarım Beni Bekliyor.....

önceki konu   diğer konu
10 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Mezarım Beni Bekliyor.....
Moderator

4254 Mesaj -

Mezarým Beni Bekliyor.....
Kendi üzerinde dönen deðirmen taþlarý misali dönüyorum odalarda;
Seccadeler nerde?..
Kýble hangi yöne doðruydu bu evde?..
Baþýma koymak icin takke, çekmek icin tesbih var mý?..
Bugün bitti. Gece de gidiyor...
Bir günüm daha bitti; ben nereye gidiyorum?..
Gün gün, saat saat, dakika dakika ölüyorum!.. Gidiyorum!.. Tükeniyorum;
Haberim var mý?..
Herseyi sevmek çok güzel.
Kendini sevmek çok güzel.
Peki, bu nasil kendini sevmek?
Seviyorum çýðlýklaýýyla yak kendini hadi!..
Erit kendini, tüket, bitir!..
Sen...
Ey sen, aynadaki!..
Kalan”ýn farkýnda mýsýn?
Peki “talanýn?
Sen...
Ey sen, aynadaki!..
Dün de bakmýþtýn aynaya.
Farkýnda misin; bugün daha yaþlýsýn!..
Bugün daha çökük, bugün daha çirkin, bugün daha tedirgin!..
Cünkü biraz daha dökülmüþ saçlarýn, biraz daha buruþmuþ suratýn!
Biraz daha; bir saniye, bir dakika, bir saat, bir gün daha yaklaþmýþsýn
düþeceðin çukura!..
Nerde, Nerde seccadeleeer?..
Kýble hangi yöndeydi bu evde?..
Ninem son geliþinde ne tarafa doðru namaz kýlmýþtý?..
Katlanýr rahlenin nasýl açýldýðýný unuttum.
Ve onun içinde açýlan “Kitab”ýn yüzümü ve içimi nasýl aydýnlattýðýný...
Ýçim...
Aahhh, içim yanýyor.
Bugün bitti, gece de gidiyor...
Bir günüm daha bitti; ben, ben nereye gidiyorum?..
Gün gün, saat saat, dakika dakika ölüyorum...
Gidiyorum...
Tükeniyorum haberim var mý?..
Son tuttuðum orucu hangi iklimde biraktým?..
Son kýldýðým namaz hangi seccadeyle katlandý?..
Merak ediyorum;
Kabe hala bekliyor mu beni?..
Bilmiyorum...
Bilemiyorum.
Ama sundan eminim.
Mezarým beni bekliyor!
Muammer Erkul
Gönderen: 17.03.2009 - 23:11
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rahil su an offline rahil  
1191 Mesaj -
Ubade Ýbnu's-Samit radýyallahu anh anlatýyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Kim Allah'a kavuþmayý severse, Allah da ona kavuþmayý sever. Kim Allah'a kavuþmaktan hoþlanmazsa Allah da ona kavuþmaktan hoþlanmaz!"
Hz. Aiþe radýyallahu anha: "Biz ölmekten hoþlanmayýz" dedi. Aleyhissalatu vesselam:
"Kasdýmýz bu deðil. Lâkin, mü'mine ölüm gelince, Allah'ýn rýzasý ve ikramýyla müjdelenir. Ona, önünde (ölümden sonra kendisini bekleyen) þeyden daha sevgili birþey yoktur. Böylece O, Allah'a kavuþmayý sever, Allah da ona kavuþmayý sever. Kâfir ise, ölüm kendisine gelince Allah'ýn azabý ve cezasýyla müjdelenir. Bu sebeple ona önünde (kendini bekleyenlerden) daha menfur bir þey yoktur. Bu sebeple Allah'a kavuþmaktan hoþlanmaz, Allah da ona kavuþmaktan hoþlanmaz."
Buhari, Rikak 41; Müslim, Zikr 14, (2683); Tirmizi, Cenaiz 67, (1066); Nesai, Cenaiz 10, (4, 10).
Elinize Saglik Te$ekkürler
Gönderen: 20.03.2009 - 17:35
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
1090 Mesaj -
Elinize Saglik
Gönderen: 20.03.2009 - 17:51
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
CümlemizdenAllah Razı Olsun Kardeslerim

Gönderen: 21.03.2009 - 18:06
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
Yazý o kadar güzel kaleme alýnmýþ ki güzel olmuþ okunup ta düþünnesi gelir insanýn okurken aklýma büyüyk Osmanlý Mimari Sinan'ýn þu meþhur sözü geldi birden aklýma ne güzel deyi vermiþ mübarek.....

Falan Öldü .... Filan Öldü ..... Bir Günderler SÝNAN öldü..

Bir günderler bizlerede.... mevlam hayýrlý ömür hayýrlý ölümler nasip etsin cümlemize ...Amin....

Baki selamlar olsun...

Gönderen: 21.03.2009 - 22:17
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Mona_Rose su an offline Mona_Rose  
374 Mesaj -
.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Mona_Rose tarafından, 30.03.2009 - 00:39 tarihinde.
Gönderen: 22.03.2009 - 00:31
Bu Mesaji Bildir   Mona_Rose üyenin diger mesajlarini ara Mona_Rose üyenin Profiline bak Mona_Rose üyeye özel mesaj gönder Mona_Rose üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rahil su an offline rahil  
1191 Mesaj -
Maksat Kelam olsun abi büyük Mimar Sinan Çok Güzel Sözler söylemiþ... Birgün de bizim için derler...
Gönderen: 23.03.2009 - 10:54
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Moderator

4254 Mesaj -
Hepinizden Allah Razı Olsun ALLAH (c.c) Hakkimizda
Hayirlisini versin.

Cehenneme, kalplerini günahlarla üþütenler girer.
Abdulkadir Geylani

En yakýn þey ölüm, en uzak þey ise arzulardýr.
Socrates

Hep ileriye giden insan ölüme giden insandýr. Zaman zaman arkana dönüp bakmazsan yaþayamazsýn.
Maksim Gorki

Ölüm, bazen ceza, bazen bir armaðan, çoðu zaman da bir lütuftur.
Seneca

Ölmesini bilene hiçbir þey zorla yaptýrýlamaz.
Seneca

Ölüm korkunç bir þeydir ama insan eðer ölmeyi baþaramayýp sonsuza kadar yaþasaydý bu daha korkunç olurdu.
Anton Pavlovic Cehov

Dünyaya geldiðimiz gün bir yandan yaþamaya, bir yandan ölmeye baþlarsýnýz.
Montaigne

Daha hayatý bilmiyoruz, ölümü nasýl bilebiliriz ki?
Konficyus

Bütün günler ölüme doðru gider; son gün varýr.
Montaigne

Bir kiþinin ölümü trajedi, bir milyon kiþinin ölümü ise istatistiktir.
Josef Stalin

Doðanlar hem yaþamayý hem de ölümü kabullanirler ve arkalarýnda çocuklar býrakýrlar; böylece ölüm yeniden doðar.
Herakleitos

Aslýnda insanlar hiç ummadýklarý ve geleceðine inanmadýklarý ölümü beklerler.
Herakleitos

Asýlmak için doðanlar suda boðularak ölmezler.
Voltaire

Açmamak olmaz ölüm kapýyý çalýnca.
Jean De La Fontaine

Dünyayý idare edenler, dirilerden çok ölülerdir.
James Howel

Ölümün eþiðini herkes yalnýz aþar.
Selma Lagerloef

Sadece ölüler savaþlarýn sonunu görmüþtür.
Platon

Yaþayanlar için umut her zaman vardýr. Umutsuzluk, ölüler içindir.
Theokritos

Ýnsan kaç hayat yaþarsa, o kadar ölümle ölür.
Oscar Wilde

Gerçek ölüm musallada yatmak deðil hayatýn akýþýna kendini kaptýrmaktýr.
Anonim

Hayatý komedi sayanlar, son espriyi iyi düþünsünler.
Seneca

Hasta oldugun icin deðil, hayatta olduðun için öleceksin.
Seneca

Neden ölümden korkayým ki? Ölüm varkne ben yokum, ben varken ölüm yok.
Lucretius

Ölümü geciktirmek sonsuzluðu kýsaltmaz.
Lucretius

Ey hayat! Ölüme þükret, seni, onun yüzünden seviyorum.
Seneca

Cehennem yerinde hiç ateþ yoktur. Herkes ateþini yanýnda götürür.
Karacaoðlan

Ýyi geçirilmiþ bir günün, mutlu bir uyku getirmesi gibi; iyi yaþanmýþ bir hayat da mutlu bir ölüm getirir.
Leonordo Da Vinci

Belki de bu dünya baþka bir gezegenin cehennemidir.
Aldous Huxley

Aný yazmak, ölümün elinden bir þey kurtarmaktýr.
Andre Gide
Gönderen: 23.03.2009 - 12:22
Moderator

4254 Mesaj -
Dün geçmiþtir, yarýnýn geleceði ise (bizim için) garanti deðildir. Oysa bugün bizim elimizdedir. Yeni ve esaslý bir baþlangýç için en uygun gün bugündür. Uyanýþý kabre ve ahirete ertelemeyin, o zaman çok geç olacaktýr. Allah(cc) bizi Cennette görmek istiyor...
Gönderen: 20.01.2012 - 19:53
keskinmetal su an offline keskinmetal  
655 Mesaj -
hiç ölmeyecek gibi yaþayanlar düþünsün
hep ölecekmiþ gibi ibadet edenlerde kurtuluþa ersin inþaallah

Elinize Saglik

Te$ekkürler

hatýrlattýðýn için
Gönderen: 20.01.2012 - 21:25
Bu Mesaji Bildir   keskinmetal üyenin diger mesajlarini ara keskinmetal üyenin Profiline bak keskinmetal üyeye özel mesaj gönder keskinmetal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 522 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Muhtazaf (66), güllük (49), Tarik1001Ziyad (42), seraga (54), HÜSEYiN KARA (64), karaelmas38 (50), cemal57 (60), M.fansa (56), TATLIBELA (46), bbs (44), sedatf (49), uslu (48), ..ERDAL.. (42), metpay (54), derya_611 (49), aleyna nur (45), dilara0038 (58), aydin2004 (64), GülMuhammed (40), nurhalil (58), mustafa1 (55), kociste (69), osmanca (55), emin cinar (71), gulyuzlu (41), muhammedsafi (60), 0beyhan (54), alemihuccet (46), ahmet_37 (60), koreli09 (50), semsihamdi (61), dstar34 (48), seferyaþa.. (67), istanbulluzeki (58), atalayx (52), muhammet karagö.. (45), Rana-iyl (54), memo-nrw (50), yagmurum (51), sefadostu (50), abdulkadirorçan (39), sertan birol (44), bey57 (57), minikserce76 (50), orkan (47), fatma aktan (51), daliyavuz (53), Suffii (46), capanoglu66 (46), Ferhat37 (44), cansever80 (43), tete (46), telli (52), adidas_021 (26), mtura01 (49), Erdogandk (44), Otoriter (53), hmei? (52), furkan_guven (47), hasankaya01 (44), scorpion (41), talha57 (54), ali kaman (55), yueksel77 (47), wellness (54), Eness (60), nihanhane (41), ceek13 (44), samsat (40), ahmet-33 (50), temeksiz (60), SAVAÞ (49), isyan (38), nacikilci (54), Financial1982 (44), Simsek1974 (50), nurdansaka (44), BEKIR KOCA (43), haydaruzun (47), kadr (67), TONYUKUK (54), adim55 (45), AyMelek (52), melih_6 (50), Izzet Demirhan (65), mirkli (52), keser29 (52), muhsincan (48), 55hilal (65), ResoAga (53), 56emrullah (38), TAMER&CAMDERELi (49), birkulun (40), armagan63 (48), zekeriya- (55), acizane_23 (39), alibis (50), ilhan7979 (53), makedon (61), atikus (53), bay z021 (41), ruveyda_1983 (41), baranagri (54), Sessizlik_50 (35), SANLI (46), mrgol (72), mkaplan (43), arap (36), mna_metu (37), meloman (51), NæTiv&#83.. (37), Hazanyeli (47), gonul-_-dostum (44), ussaki (55), gencosman64 (60), M_K_S_37 (54), osmandenizci (60), DELÝBA&T.. (52), akýnc&ya.. (48), raif1971 (53), eren06 (59), vuslat_65 (39), mustafawarburg (53), mavi_ (41), afacan (55), Protoss (53), hayrettin23 (62), Hamdi (57), mustafaarda (56), hasta_genc23 (39), Usta74 (50), gulaislame (44), gulum_sevgi (60), emin2535 (55), fizme (55), santana (38), ahmet33 (41), serco (48), s.durdu (49), sulo (), tGb (38), zorbey66 (50), nurayse (50), raptor26 (46), orhan-velioglu (47), gülyunah (56), cendel (44), el bilo (49), PeYGaMBeR_GüLLe.. (35)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56373 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.