dexamethasone generique luvox generique colchicine generique plaquenil generique rhinocortnaprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » D U A L A R » ALLAH’ım

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
ALLAH’ım
33 Mesaj -
ALLAH’ým, beni azami ihlâsa, azami sadakata, azami takvaya, azami uhuvvete, azami gayrete ulaþmada muvaffak eyle. ALLAH’ým, aþkullah ile bî karar eyle. Ya Vedud. Ya Vedud. Ya Vedud. ALLAH’ým, vakarýmý artýr. Beni ahlakýn en güzeline eriþtir. En güzel ahlaka ancak Sen eriþtirirsin, Ya Erhamerrahimin. ALLAH’ým, kalbimi kibirden, gururdan, fahrden, ucbdan, nifaktan ve hasetten arýndýr. Beni acz, fakr, mahviyet, tevazu, kanaat, hilm ve cömertlik sýfatlarýyla tezyin eyle. ALLAH’ým, kalbimi Sana karþý gizli ve açýk haþyet, saygý ve iþtiyak ile doldur. ALLAH’ým, yaþarmayan gözden, kabul olmayan duadan, dinlenmeyen sözden, faydasýz ilimden, Sana karþý saygý ve haþyet duymayan kalpten, mâlâyâni ile iþtigalden Sana sýðýnýrým. ALLAH’ým, her iþimde Senin rýzaný aramayý en birinci gaye bilmeye beni muvaffak kýl. ALLAH’ým, ehl-i dalaletin arkasýna düþmekten, ehl-i dalalet ve ehl-i nifaktan olmaktan Sana sýðýnýrým.

ALLAH’ým, ilay-ý kelimetullah yolunda hizmet eden kardeþlerimin þevk ve gayretlerini, hizmet ve saylerini tehlikeye düþürecek, iptal ettirecek ümitsizlikten, yeisten, tembellikten, fitneden, ordu bozanlýktan, ihanetten ve diðer yaramaz haller ve sözlerden Sana sýðýnýrým. ALLAH’ým, Senden baþkasýný büyük saymaktan, Senden baþkasýný sevgili bilmekten, Senden baþkasýnýn minnetini almaktan, Senden baþkasýna tezellül etmekten, Senden baþkasýna ihtiyaçlarýmý ve isteklerimi arz etmekten Sana sýðýnýrým. Beni tamamen Sana ait mülahazalarla dirilt, yaþat ve yine Seni dileye dileye öldür.

ALLAH’ým, Senden diliyor ve dileniyoruz; gözlerimize yaþ ver ve bizi aðlat, merhamet etmen için aðlat. Senden uzak kalýþ hasretini duyamayýþýmýza aðlat. Gönlün þak-þak oluþuna aðyar ateþine yanýþýna… Öyle aðlat ki, sineler kebap olsun; ondan bir bir feryat çýksýn, meleði ve feleði velveleye versin. Beni de aðlat, gece kadar karanlýk ruhuma þefkat et de aðlat. Aðlamalarýma dahi aðlamam lazým geldiði için aðlat. Bükülmüþ þu kaddime, solgun ve ölgün rengime, burulmuþ boynuma ve kýrýk kalbime merhamet de aðlat. Þu en sakin anda sýzlanýþlara cevap verdiðin dakikalarda, kapkara gönlümle deðil, senden baþkasýna secde etmeyen baþýmla Sana dönüyor, titreyen dudaklarýmla aðlatmaný diliyorum. ALLAH’ým, benim uzaklýðým itibariyle deðil, Senin yakýnlýðýn hürmetine kalbime rikkat ver ki, aðlanacak halime aðlayayým. Ola ki, düþen damlalardan bir tanesi aþkýna düþmüþ olur; iþte o benim için ummanlara bedeldir. Þehid kaný kadar aziz gözyaþlarý içinde nefesimi keserken varlýk sýrrýný bana duyur. Þu kararsýz gönlümü doyur, ALLAH’ým.

Ey benim nankör nefsim! Hayatýný günahlarla, isyanlarla israf etmiþ nefsim! Utanýp, sýkýlmaz mýsýn? ALLAH baþka yöne dönmüyor. Rahmetiyle sana müteveccih, daima senin kalbine nazar ediyor, senden ihlasa doymuþ, salim kulluk isterken; sen ey sersem ve gafil nefsim, sýkýlmaz mýsýn, baþka kapýlara bakarsýn, döneklik üstüne döneklik yaparsýn. Rabb-i Rahimim sana basiret, teyakkuz ve vefa ihsan etsin. Nimet verdiklerinin yoluna, kendi yoluna hidayet etsin.

Ey Rabbi Rahimim! Güneþ uful etti, karanlýk çöktü, yýldýzlar da parladý. Perdeler çekildi, kapýlar kapandý. Sevenler sevdikleriyle hemdem oldu. Ýþte bende kalktým, Senin huzurundayým. Derdime derman deyip, kapýna geldim. Sýkýldýðým için geldim. Bunaldýðým için geldim. Kimse derdime derman olmadý, olamadý onun için Sana geldim.

Ýlahi! Binlerce günahý ve hatalarý yüklendim, Affýnýn ve Maðfiretinin önüne döktüm. Gazabýndan korktum, Rahmetine kaçtým. Celalinden ürperdim, Cemaline sarýldým. Nefis ve þeytandan býktým, Senin dostluðuna el attým. Nefisten yandým, þeytandan yandým, hissiyatýmdan yandým, yanlýþ yerde aradým, beyhude dolandým; yanmayacaðým, yanýlmayacaðým bir kapý bildiðim için Sana geldim.

Alem beni hep oyaladý, alem beni hep iðfal etti. Nefsimin taþkýnlýðý baþýma çok belalar açtý, günahlar kalbimi delik deþik etti, yabancý sevdalar, kirli hayaller beni sersem ve sarhoþ etti. Lutfedip kapýný açarsan, derdimi Sana þerh etmek istiyorum. Zira, sinenin derdini ancak Sen anlarsýn.

Daðidâr olmuþ, kýrýk bir gönlüm vardýr, gönüllerin mahbubunun sevilmediði, Rasulullah’ýn kalplerde yerini alamadýðý þu asýrda. Gönüllerde Mevla’nýn yerine maddenin kaim olduðu bir devirde sinesinde kalp taþýyan bir insanýn daðidar ve mahzun olmamasý mümkün deðildir. Bana, Zatýný nasýl tanýmam gerekiyorsa, onu bana lutfeyle, ALLAH’ým. Kalbime saygýný, haþyetini ve muhabbetini doldur. Seni sayayým, Senden korkayým ve yalnýz Seni seveyim. Korktuðum þeyler bana korku ve dehþet saldýlar. Merhamet etmediler, yüzüme bakmadýlar. Ne cihanýn þarký, ne de garbý benim derdime derman olmadý. Dövdüðüm kapýlar hep yüzüme kapandýlar. Akýl edip bir kere kapýný dövmeye gelemedim. Gelseydim “Lebbeyk kulum!” diyecektin, ama gelemedim.

Ýþte geç de olsa þimdi kapýna geldim. Nasýl dökük, nasýl yýkýk, nasýl periþaným, bunu Sen çok iyi bilirsin. Benim, Sana takdim edeceðim ibadetlere deðil de, þu kalbimin periþaniyetine, yýkýlmýþ hissiyatýma, merhamet et ve yýkýk taraflarýmý tamir eyle. Biz yirminci asýrda törpülenmiþ bir nesiliz. Saðýmýz ve solumuzdan esen fýrtýnalar, saðýmýzdan ve solumuzdan bir þeyler koparýp götürüverdi. Fýrtýnanýn en büyüðü neye maruz kaldýðýmýzý bilememe fýrtýnasýydý. Bilseydik, Sana teveccüh edecektik. Dýþtan kafirler saldýrdýlar ve bütün kafirleri tahrik eden nefsi emmare saldýrdý. Can evimizde ne varsa hepsini yaðma ettiler. Ve topyekün bir nesli ALLAH’a karþý saygýsýz, Rasulullah’a karþý muhabbetsiz hale getirdiler. Bu bir nesil için çok korkunç bir yýkýmdýr. Bir nesil, ALLAH’ýn azameti karþýsýnda secde etmezse, ALLAH’ýn davasýna sahip çýkmazsa, o nesil esasen mahvolmuþtur. Ýþte ben o nesilden bir ferdim. Keþke kendi halime aðlayabilseydim, keþke kalbim ýzdýrap ve kalaklar için çýrpýnabilseydim ve bunun tercümaný olarak yalnýz Senin bildiðin ve gördüðün bir noktada Sana teveccüh edip gözyaþlarýmý dökseydim. Günahkar yüzümü gözyaþlarýmla yýkasaydým. Gözlerimi kurutma, gözlerime yaþ ver ALLAH’ým. Rahmaniyet ve Rahimiyetin hürmetine azametini kalbime duyur ve beni muhabbetinle doyur. Ta ki, Senin lütuf ve kereminle periþaniyetten, daðýnýklýktan, derbederlikten ve nefsimin serkeþliðinden kurtulayým. Sevdiðin bir kul olayým.

Ýlahi, ben kendi muhasebemi yaptýðým zaman, neticede cehenneme bir yol çýkýyor benim karþýmda. Kulluðumu formüle ettiðim zaman, upuzun yatýp uyuduðum gaflet dolu gecelerimi formüle ettiðim zaman, halkla gafil geçirdiðim günlerimi formüle ettiðim zaman, dilinden anlamadýðým Kuran’ýn acý acý ve garip garip yüzüme bakýþý karþýsýnda, Mevlamýn emirlerinin neler olduðunu anlayamadýðýmýn muhasebesini yaptýðým zaman, bakýyorum ki, benim önümdeki yollar cehenneme gidiyor.

Rasulullahý, Seyyidimi, Rehberimi, Piþdarýmý tanýmayýþým beni cehenneme götüren ayrý bir yol. Mevla-yý Müteal’e binlerce fani þeyi tercih ediþim beni cehenneme götüren ayrý bir yol. Önüme dikilen, benim iðfalime sebep olan makam, halkýn teveccühü, riyakarlýk, bir türlü yakamý elinden kurtaramadýðým gösteriþ beni cehenneme götüren ayrý bir yol. Beni þu hastalýklardan ve benim bilmediðim Senin bildiðin zararlý hallerden beni halas eyle, Ey þefkat ve merhameti sonsuz Rabbim.

ALLAH’ým Sen ölüden diriyi, diriden de ölüyü çýkarýrsýn, azizi zelil, zelili aziz edersin. Beni de ihya eyle. Beni de aziz eyle, Ya Rabbi. Nereye gideyim ki, baþka kapý yok. Baþka Settar yok. Baþka Gaffar yok. Baþka Rahman yok. Þimdi Senin kapýný buldum. Ya Rahman, Ya Rahim, Ya Settar, Ya Gaffar diye sesleniyorum. Beni günahlarýmýn aðýr yükünden kurtarman için Sana yalvarýyorum. Hal dilden daha güzel anlatýr. Sen benim her halime nigehbansýn, neye muhtaç isem onu bana ihsan eyle, Ya Rabbi. Kovarsan benim derdime derman olacak yoktur. Hekim-i hazýk, Tabib-i kulub Sensin. Senden dünyada ve ahirette af ve afiyet istiyorum. Þekâvetimi, saadete; seyyiatýmý hasenata tebdil eyle, beni kahrýndan muhafaza eyle, Ya Erhamerrahimin.

Þu periþan halime bakýp bana merhamet et Ey Rabbim. Yollarýn týkandýðý, kapýlarýn kapandýðý, Sana gelecek imkanlarýn yok olduðu noktada, her köþe baþýnda nefsin ve þeytanýn tuzaklarýyla sanki mayýn tarlasý haline gelen, Zatýna ait mülahazalara yol vermeyen, gönüllerimize daima kir akýtan, gözlerimizi haram renklerle bulandýrýp hakikate karþý kör eden, þu muhit ve atmosferin tesiriyle yolunu þaþýrmýþ, müsrif ve müflis kapýna gelmiþ bu kuluna merhamet et, Ey baðýþlamayý seven Rabbim.

Senin rahmetini, Senin affýný, Senin keremini süllem olarak kabul ediyorum, onu bana uzat. Hablullah-ý metin olan ona sarýlayým. Senin arþ-ý rahmetine ve maðfiretine yükseleyim. Orada kerem ve lütfuna mazhar olayým. Makbulinden olayým, muvaffakinden olayým, maðfurinden olayým. Senin engin rahmetinden þeytanýn bile bir þeyler ümit ettiði hengamda, þeytanýn derekesine düþmemiþ biri olarak, Senden baþkasýna secde etmemiþ baþýmla, Sana müteveccih gönlümle, Sana yalvarýyor ve dua ediyorum ki, beni bir daha kapýndan ayýrma, Ey merhametli Rabbim.

Nefisle bir muharebe yaptým, bu muharebede maðlup düþtüm. Þeytanla bir mücadele yaptým, onda da maðlup düþtüm. Maðlubiyeti de galibiyeti de yaratan Sensin Ey Rabbim. Mülk Senindir, mülkünde ortaðýn yoktur. Þu gedaya da sultanlýk mülkünü ihsan eyle, Ey ihsaný bol Rabbim. Rabia Adviyye’nin dediði gibi, benim liyakatýma deðil, Senin bize olan muhabbetine, Senin bize olan merhametine ve Senin kullarýna olan ref’et ve þefkâtine güvenerek diyorum ki, bize merhamet ettiðin için bizi maðfiret eyle, bizi sevdiðin için bize merhamet eyle. Bizi kapýnda istediðin için, kapýna çevir Ey Rabbim.

Ya Rabb-el alemin, þeytan ve nefis gönlüme hakimiyet kurdu. Ruhumu esir aldýlar. Ýrademi felç ettiler. Ben sana kullukla þahlanamadým. Halim, haline aðlanýlacak haldir. Amellerim nasýl periþansa, sözlerim de öyle periþandýr, anlayýþým da ona göre periþandýr. Nakýs ve yanlýþ idrakimden, yanlýþ sözler sarfedersem beni muaheze etme, Ey þefkâtli Rabbim. Beni rahmetinle kavra, hýfzýnla koru, inayetinin kýlýcýyla kuþandýr, nefsime ve þeytanýma karþý beni muzaffer ve muvaffak kýl, Ya Rahim, Ya Hafiz, Ya Muin, Ya Kahhar.

Ey keremi bol, lütfu geniþ, rahmeti sonsuz Rabbim, liyakatlýlar kazandýklarýyla cennete girecekler, liyakatsiz kafirler de cehenneme girecekler, bu günahkar, mücrim de Senin gazabýna sebkat eden rahmetinin tecellisi bekliyor. Beni ve benim gibileri de fazl u kereminle cennetine koy, Ey þaný büyük Rabbim.

Ya Rabbi, Seni gerektiði gibi her an zikredemiyorum. Dünyevi meþakkatler, nefsimin oyalamasý, gafletimin derinliði, þeytanýmýn tuzak ve oyunlarý, Seninle olan münasebetime zarar veriyorlar, bazen kesiyorlar. Ben, Senden ayrý kalýyor gurbetlere düþüyorum. Ya Rabbi, Sen bana benden daha yakýnsýn, uzaklýk bana ait. Ayrýlýðýmý, uzaklýðýmý, Senden inhirafýmý baðýþla. Seninle olan zamanýmý çoðalt. Senden beni riyasýz, azami ihlas ile dolu amele muvaffak kýlmaný istiyorum. Ýhsan et Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Rahman, Ya Rahim, Ya Erhamerrahimin. ALLAH’ým, ben “Rabbim” dediðimde, Senin “kulum” dediðini vicdanýmda duymaya beni muvaffak eyle. ALLAH’ým, kalbimin kasvet baðlamasýndan, taþ kesilip duymaz ve duygulanmaz hale gelmesinden, engin keremine ve sonsuz rahmetine sýðýnýrým.

Ya Rabbi, bana adaletinle muamele edersen cezaya maruz kalýrým. Ben adaletine deðil; fazlýný, rahmetini, ihsanýný, lütfunu bekliyorum. Ancak lütfunla, kereminle kurtulurum, þahsi meziyet ve kemalimle deðil. Þayet meziyetim varsa, bütününü toplasam, bir tek dakikalýk nefes alýþ nimetinin karþýlýðý bile olamaz. Ya Rabbi, beni affeyle. Ben Senin affýndan baþka bir kurtuluþ yolu bilmiyorum; affýna, fazl-ý keremine muhtacým.

ALLAH’ým, kötü arkadaþtan, kötü çevreden, kötü komþudan, kötü atmosferden, kötü yerden sana sýðýnýrým. ALLAH’ým, beni þöhretperestlikten ve nefisperestlikten halas eyle. Beni hak duygusu ve hakikatperestlikle serfiraz eyle.

ALLAH’ým, içimi fethetmede bana yardýmcý ol. Ýçimin fatihi olmadan, dýþý fethetmeye kalkýþan, büyük büyük laflar eden ahmaklardan olmaktan, yapmadýðým þeyleri söyleyip, Seni gazaplandýrmaktan Sana sýðýnýrým. ALLAH’ým, din ve diyanet adýna dava diyerek, hizmet diyerek anlatacaðým þeyleri evvela kendi nefsimde yaþamaya beni muvaffak eyle. ALLAH’ým, irþad ve teblið maksadý dýþýnda, çirkef akan sokaklarda bulunmaktan beni muhafaza buyur. ALLAH’ým, beni, aþk ve þevkle bir müddet hizmet edip, sonra hizmetten fütur getirip rehavete ve gevþekliðe düþüp çürümekten muhafaza eyle. ALLAH’ým, beni hizmet-i Kur’an-iye ve imaniyede ömrümün sonuna kadar ihlas ile daim eyle. Benim aþk ve þevkimi her an canlý ve taze kýl, Ya Rabbi. Hizmet ettik, Ýslam güç kazandý, sözü dinlenir hale geldi; artýk biraz da kendi dünyamý mamur edeyim deyip, kendi elimle kendimi tehlikeye atmaktan, çürümeye salmaktan beni muhafaza buyur Ya Rabbi.

Bütün mevcudatý yoktan var eden; her þeyi terbiye edip kemale erdiren; diriden ölüyü, ölüden diriyi çýkaran; dilediðine mülk veren, dilediðinden de mülkü alan; dilediðine hesapsýz rýzk ihsan eden; kudreti her þeye yeten, rahmeti her þeyi kuþatan; lütfu, keremi ve ihsaný hesapsýz; günahlarý affeden, hatalarý temizleyen, kusurlarý baðýþlayan, ayýplarý örten; kuluna her þeyden daha yakýn, anne ve babasýndan daha þefkâtli olan Sensin ey Rabbim. Ahiret azýðý olmayan veya pek az olan, Naci kulunun elinden tut ALLAH’ým. Senin kapýna hayatýný günahlarla, isyanlarla israf etmiþ, müflis bir halde, azabýndan korkarak, rahmetini umarak, mahcup ve kalbi kýrýk olarak gelmiþtir. Ondan isyan, ondan nisyan, ondan saygýsýzlýk; Senden af, Senden maðfiret, Senden ihsan, Senden lütuf. Sen affetmeyi seversin. Nefsimin isyanýný, tuðyanýný, nisyanýný affet Ey Rabbim.

ALLAH’ým, Senin daralttýðýný geniþletecek, Senin geniþlettiðini daraltacak; Senin yücelttiðini küçültecek, Senin alçalttýðýný yüceltecek yoktur. Dalalete attýðýný hidayete, hidayete eriþtirdiðini de dalalete çevirecek yoktur. Engellediðini verecek, verdiðini engelleyecek; uzaklaþtýrdýðýný yakýnlaþtýracak, yakýnlaþtýrdýðýný uzaklaþtýracak da yoktur. Beni ve bu kudsi davaya omuz veren arkadaþlarýmý ihlas ve sadakatten ayýrma, gönlümüze geniþlik, kalbimize hidayet, fikirlerimize istikamet, aramýza uhuvvet ver, her türlü þerden arkadaþlarýmýzý ve müesseselerimizi muhafaza eyle ve bizleri iki cihanda mesut ve bahtiyar eyle, sevip razý olduðun hakiki kullarýnýn arasýna kat. Cennet-ül Firdevste, “Bundan sonra, artýk size gazaplanmayacaðým, sizlerden razý oldum.” hitab-ý mukaddesini iþitip onun zevkiyle mest ve mahmur olmak nasip et, Ya Rabbena.

Ya Rabb-el alemin! Eltaf-ý Sübhaniyeni bir an üstümüzden eksik eyleme. Tevfikat-ý Sübhaniyeni bizlere yar edip, rýza-i þerifini tahsile bizleri muvaffak eyle. Bizleri yolunda kaim ve daim eyle. Bizleri Kur’an idrakine, irfanýn semasýna i’la eyle. Bu þuur ve bu anlayýþ içinde yaþamaya, yaþadýðýmýz gibi ölmeye ve öldüðümüz gibi haþru neþre muvaffak eyle.

Ya Ýlah-el alemin ve Ya Rabb-el alemin! Zahir ve batýnýmýzý envar-ý Kur’aniye ve imaniye ile münevver eyle. Nefsin ve þeytanýn þerrinden bizleri masun ve mahfuz eyle. Cümlemizi cennet ve cemalullah þerefiyle þerefyap ve serfiraz eyle. Ýslam düþmanlarýnýn þerrine karþý bizlere yardým eyle. Hile, plan ve tuzaklarýný kendi baþlarýna çevir, düzenlerini boz, birliklerini daðýt, kendi aralarýnda onlarý birbirlerine düþür, bizimle uðraþmaya fýrsat bulamasýnlar. ALLAH’ým, burada ve orada rahmet ve himayeni üzerimizden çekme. Bizleri de duygu ve düþüncede, özümüzü bulmada ihya eyle. Bizi bir lahza ihlastan ayýrma, inayetini üzerimizden çekme, ömürlerimizin ahirine kadar bizleri ihlas ile bu kudsi davada istihdam eyle. Hüsn-ü akýbetle bizleri sevindir. Kardeþlik baðlarýmýzý koparýcý gýybet, tenkit ve su-i zandan bizleri uzak eyle.

ALLAH’ým, baþlattýðýmýz þu kudsi hizmeti ebedlere kadar devam ettirmeyi, ahd-u peymânýmýza sadýk kalmayý bizlere nasip et Ya Rabbi. Bizi, solmuþluk, çürümüþlük, gevþemiþlik, rahata ve rehavete düþmüþlük gibi su-i akýbetle bitirme Ya Rabbi Soldurma Ya Rabbi. Çürütme Ya Rabbi. Öldürme Ya Rabbi. Senin elinde Ya Rabbi ölüyü diriltmek. Senin elinde Ya Rabbi nâehili ehil hale getirmek. Senin elinde Ya Rabbi zayýf ve güçsüzü, kuvvetli ve güçlü yapmak. Bizi ihya eyle, bize güç ve kuvvet ver.

Ya Rabb-el âlemin ve ya Ekrem-el ekremin, Ya Ýlahena, Ya Halikana, Ya Rabbena, Ya Mevlana; Habibin ve risaleti hürmetine, cümle enbiya ve evliya hürmetine, cümle þüheda ve gaziler hürmetine, Kelamullah Kur’an-ý Kerim ve hidayeti hürmetine, Risale-i nur ve davasý hürmetine, âlemi þenlendiren Rahmaniyet ve Rahimiyetin hürmetine, güzel isimlerinin hürmetine, Cebrail, Azrail, Mikail, Ýsrafil (A.S.) ve avaneleri hürmetine, Senden isteyen, Sana yalvaran kullar hürmetine, Senin dergahýna boþ uzanýp ta Rahmetinle dolmuþ eller hürmetine dualarýmýzý en güzel þekilde kabul et. Bizleri buradan, afvýna ve rýzana ermiþ, gönüllerimiz azametini duymuþ, muhabbetinle dolmuþ, günahlarýndan arýnmýþ olarak çýkar ve bir daha da bizleri nefsimizle baþbaþa býrakma ALLAH’ým. Efendimizden (A.S.) öðrendiðimiz þekliyle; Sen merhametli ve kerem sahibisin, kullarýnýn, Senin dergahýna uzatýlýp açýlmýþ ellerini boþ olarak çevirmezsin. Bizler bir sürü eksiklik ve arýzalarýmýzla, hata ve günahlarýmýzla, isyan ve nisyanlarýmýzla mahcup olarak, aczimizi ve fakrýmýzý Rahmetine vesile olsun diye, iþte ellerimiz sýfýr olarak Senin dergahýna uzattýk, Senin, ellerimizi sýfýr olarak, bomboþ geri çevirmeyeceðin ümidi içindeyiz. Bizleri, Senden alacaðýný almýþ olarak buradan çýkar. Niyetlerimize deðil ama, þimdilik dualarýmýzý hitama erdirirken, dualarýmýz iki makbul dua arasýnda kalsýn ve onlarýn arasýnda bizim dualarýmýzda makbul olsun diye. Sevgili Peygamberimize (A.S.) sâlat ve selam getirmek istiyoruz. ALLAH’ým, Efendimize bizden, kerrat-ý kainat adedince, Seni tesbih eden diller adedince, selam ve esenlikler eriþtir. Sen de þanýna ve azametine yakýþýr bir þekilde, onun gönlünü hoþnut edecek þekilde sâlat ve selam eyle. Amin! Amin! Amin! Bi hürmeti Kur’an-ýl Kerim ve bi hürmeti Rasul-ü ekrem, ve bir hürmeti sýrr-ý suret-il Fatiha.
Gönderen: 26.02.2009 - 21:31
Bu Mesaji Bildir   mira üyenin diger mesajlarini ara mira üyenin Profiline bak mira üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ Ýbrâhime ve alâ âli Ýbrâhim. Ýnneke hamîdün mecîd.
Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârekte alâ Ýbrâhime ve alâ âli Ýbrâhim. Ýnneke hamîdün mecîd.
Eûzubillâhimineþþeytânirracîym Bismillâhirrahmânirrahîym Elhamdü lillâhi rabbil’âlemîn. Errahmânirrahîm. Mâliki yevmiddîn. Ýyyâke na’büdü ve iyyâke neste’în. Ýhdinas-sýrâtal müstekîm. Sýrâtallezîne en’amte aleyhim gayrilmagdûbi aleyhim ve leddâllîn. AMiN...

Elinize Saglik Te$ekkürler
Gönderen: 27.02.2009 - 16:50
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  
RE:
1504 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Muhtazaf

Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ Ýbrâhime ve alâ âli Ýbrâhim. Ýnneke hamîdün mecîd.
Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârekte alâ Ýbrâhime ve alâ âli Ýbrâhim. Ýnneke hamîdün mecîd.
Eûzubillâhimineþþeytânirracîym Bismillâhirrahmânirrahîym Elhamdü lillâhi rabbil’âlemîn. Errahmânirrahîm. Mâliki yevmiddîn. Ýyyâke na’büdü ve iyyâke neste’în. Ýhdinas-sýrâtal müstekîm. Sýrâtallezîne en’amte aleyhim gayrilmagdûbi aleyhim ve leddâllîn. AMiN...

Elinize Saglik Te$ekkürler

amin
Gönderen: 27.02.2009 - 20:08
Bu Mesaji Bildir   halk yolcusu üyenin diger mesajlarini ara halk yolcusu üyenin Profiline bak halk yolcusu üyeye özel mesaj gönder halk yolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 900 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59302 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.