lopinavir ritonavir chloroquine generique plaquenil budesonide kaletra imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » Başkayım Bu gün

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Başkayım Bu gün
1504 Mesaj -
Yataðýndan taþan bir nehir gibiyim bugün, deli dolu akan,bentleri yýkan
Baþýnda deli rüzgarlar esen ulu daðlar gibiyimFýrtýnalarla yarýþýr haldeyim,lodos,poyraz karayel

Bu gün bir baþkayým,baþkalýk var bende,bana inat benden uzakta bir hayatýn içindeyim
Surlarla çevrili bir kalenin eþiðindeyim
Uzak yollar yorgunu,görünmez dertler vurgunu derdine derman bulmaz avareler, biçareler gibiyim
Zamansýz açan goncalar ,belki erken beklide
geç kalmýþlýðýn biçtiði elbiseler içinde daralmaktayým

Uzun uzun konuþacak birileri gerek bana,anlatýlmaz duygularýn içindeyim
Güneþ bugün baþka doðdu,baþka battý,gece daha bir karanlýk loþ ýþýklar içindeyim

Kaç yýldýz varsa gökte gözlerimin içine girercesine büyümekte,her emelim hevesim,yýldýzlara inat bugün küçülmekte
Hangi naðmeyi dinlesem,hangi faslýn melodisini duysam gam bugün,
bana keder olan her an,baþkasýna düðün

Yüreðin sýzlamasýna inat ne elem varsa yüklendim artýk,ben hamalým ben ameleyim,ben baþkayým bugün
Kime sorsam gamdan kederden anlatýr,kime dokunsam bin bir figan bana yansýtýr
Hararet var içimde,gözlerim fersiz,ne ben dünyaya biganeyim ne dünya bensiz

Merkezindeyim bütün duygularýn,geçmiþin bugünün,gelecek yarýnlarýn
Sevinçlerin ahlarýn yalvarmalarýn
Bir demet nergisin bir karanfilin bir solmakta olan goncanýn,derdine bile aðlamaktayým

Nice zamanlarýn beni kuþattýðý uzun soluklu yorgunluklarýn,
ayaklarýmdan çok ayakkabýlarýma vuran sýzýsýyla daðlanmaktayým
Bir can gerek bana,beni anlayan,benimle gülüp benimle aðlayanBedel derseniz, insanlýk onuruna
ödemeye hazýrým,caný anlayacak can gelsin,ben dahasýna razýyým

Heyhat;ne günler görecekmiþ bu can,ne günlerin anlamsýz tarzýyla geçecekmiþ hayat
Anlamýný bilmediði kendi dilinden olmayan kitaplarýn tercümesiyele geçerken zaman,
parantezler içinde hafýzamda her kalan

Derin düþlerin çizdiði sahih olmayan yollar,her umut diye tutunupta elinde kalan kuru dallar
Baþkayým bugün ben,çok baþkaNasýl anlatsam bilmem,eþe dosta

Hani demiþtimya bir can bana,cana yazýk þimdi,ben kendimi anlayamadýmsa
Verilmemiþ hesaplarýn beni saran korkusuyla,gözlerim dehlizlerde,keder kuyularýnda

Zamanýn anlaþýlmaz delisiyim sanki,bütün tabibler meftun bana,benden uzaklaþtýkça her þifa,
mecbur kaldým dermansýz yaþamaya
Ne kadar ince gönül varsa bugün gerekli bana,ne kadar yüzü gülen adem oðlu

Kalabalýklar içinde alýþkýn deðilim yalnýz yaþamaya,kim söz etse kapýmý çalsa,kabulümdür bu gün
Misafirperverim,selem veren her caný severim,k

im yüzüme gülecekse bugün,ben dizlerinin dibindeyim
Avuçlarýmý açtým,yüzümse yere dönük,baþkayým bugün,içimdeki her heves her umut daha bir sönük

Narin dallar gibiyim,ince zarif,baðrý yanýk bülbüller gibi,içimde saklý her hisKaç pýnara gittimse de,
hararetim dinmedi,kim ne teselli verse de içime sinmedi

Uzak diyarlarýn yolcusu gibi,bütün yetimlerin babasý gibi, bütün öksüzlerin anasý gibiyim bu gün
Ýþte ellerim,uzattým ufka doðru,tutsa bir can bileklerimden sýmsýký,
çekse eksenime yakýn yerlere,derman olsa içimdeki avare hisler

Biliyorum,ben baþkayým bugün,ne söz anlatýr beni ne romanlarAnlarsa ancak beni benim gibiler anlar
Durmadan eyyy ediyorum her yana,

Bir garip kul,halden anlayan olursa,hiç çekinmeden yüksünmeden anlatacaðým bana ait ne varsa
Getirsin heybesinde olanlarý döksün önüme,eski zamanlara ait,
samimi hislerle efsane sözlerle oturup anlatalým sözü yormadan

Kim gelirse derde derman olan,halden anlayan,kapýmý çalan,yaný yanýmdýr,bende ne varsa benden olan,
en sýcak iklimlerde en nadide açan,
bir demet haseneyle birlikte sunacaðým gönlüne
Yakup DÖÐER
Gönderen: 24.02.2009 - 20:10
Bu Mesaji Bildir   halk yolcusu üyenin diger mesajlarini ara halk yolcusu üyenin Profiline bak halk yolcusu üyeye özel mesaj gönder halk yolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Elinize Saglik kardesim

*Maskeler

Söyle güzel annem
En iyi sen bilirsin beni
Söyle annem hiç ayýrdým mý gülleri?
Pembeyi sarýya,
kýrmýzýyý beyaza küstürdüm mü hiç?

Ellerim diken sýyrýðý anne
Sakýndýðýma batýyorlar
Can dedim ateþe verdiler can evimi
'Gül' dediler, ''Gülüm,'' dedim.
Örse verdiler yüreðimi

Ne zamandýr ayaðýma dolaþýr piþmanlýklar
Üstüne basýp ezdikçe çoðalýyor ahlar
Kininiz kime dostlar
Çetelesini tutmadým hiç
Kaç kez týrmalandý þu yürek
Bu ben miyim?
Aynanýn yüzüme çarptýðý bu hüzün benim mi?
Kim aldý gülüþlerimi?
Hanidir koruk bir üzüm tadý boðazýmda demlenir.
Bir cendere ki sorma!
Yutkunsam olmaz, tükürsem olmaz.
Dilimin ucunda kümelenir söyleyemediklerim
Sözcükler kelepçeli anne
Duygular gözaltýnda
Faili meçhul uykular gecenin karasýnda

Hani nazlý bir çeltiktim ben,
nehirlere sevdalý
Hani bir boy versem uzanýp güneþi öpecektim.
Ah anne ah!
Býrakmýyor arsýz ayrýk otlarý
Piç sürgünler sardý dallarýmý

Ben saklý ay ýþýðýyým anne
Süzülürüm geceden
Kimse görmez beni
El ayak çekilince
Gider bir çocuðun gözlerine gömülürüm
Çocuk gözlerini özledim anne
Anladým ki büyümek bana göre deðilmiþ
Anladým ki kelebeðin kozadan çýkma vakti
Ýntihar arifesiymiþ

Maskeler anne
En çok maskeler gidiyor aðrýma
Ýndirsem maskeyi çýplak kalsa sýrtlanlar
Sihirli deðneðim olsaydý
Dokunurdum tüm kötülüklere
Bozardým þeytan oyunlarýný
Ýyilik yaðdýrýrdým yeryüzüne
Mavi kanatlarým yok ki hiç olmadý
Anla anla iþte!

Yataðýna sýðmayan nehirim ben anne
Gün olur taþarým
Taþarým da bentlerimi yýkarým
Yýkarým da koyarlara dökülürüm
Bulurum kardeþ sularý
Renklerimi bölüþürüm
Daha güçlü akarým yarýnlara
gün ola düþürürüm maskeleri
Dikensiz güller devþiririm
Güzel günler adýna
Anla anne anla iþte!
Nuriye Dündar
Gönderen: 25.02.2009 - 23:14
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  
1504 Mesaj -
Kim gelirse derde derman olan,halden anlayan,kapýmý çalan,yaný yanýmdýr,bende ne varsa benden olan,
en sýcak iklimlerde en nadide açan,
bir demet haseneyle birlikte sunacaðým gönlüne
allah razý olsun kardeþim yorumlarýn içinsevinçli
Gönderen: 28.02.2009 - 23:02
Bu Mesaji Bildir   halk yolcusu üyenin diger mesajlarini ara halk yolcusu üyenin Profiline bak halk yolcusu üyeye özel mesaj gönder halk yolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 868 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58317 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.