stromectol lopinavir ritonavir stromectol budesonide ivermektin oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Dikkat Kamera Var....... Ve Neden Dualarım..............

önceki konu   diğer konu
4 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Dikkat Kamera Var....... Ve Neden Dualarım..............
110 Mesaj -
Allahýn Kameramanlarý
Rýzasý miktarýnca Rabbime hamd eder, sevgili efendimize, âline ashabýna ve yolunu takip edenlere salât ve selam ederim.
Bir gurup arkadaþla toplanmaya karar vermiþtik. Ben gittiðimde arkadaþlar oradaydý, içlerinden biri kulaðýma eðilerek çýkýþta özel konuþmak istiyorum vaktin var mý sana ihtiyacým var dedi. Vaktim yok ama bakalým dedim. Tam oturmak üzereyken bir diðer arkadaþ çok kötü görünüyordu. Neyin var dedim?
……Ýyi deðilim kendimi çok kötü hissediyorum dedi. Hastamý sýn dedim? Bilmiyorum içim daralýyor nefes alamýyorum duvarlar üzerime geliyor ve kalbim sýkýþýyor, her an sebepsiz huzursuzluklarla doluyum dedi.
……Az mý dua ediyor ve az mý tövbe ediyorsun acaba dedim.
……Birde sen baþlama lütfen, dün psikiyatra gittim oda bana aynen senin dediðini dedi, lütfen dualara sarýlýn çok tövbe edin, bir Müslüman’ýn Allaha sýðýnmak tan ve dualara sarýlmaktan daha etkili bir ilacý olmamalý, zira doktora veya ilaca güvenirseniz doktor sadece anlattýklarýnýzla yanlýþ yönlendirebilir nihayetinde beþerdir þaþar her ilacýn faydasý kadar yan etkisi vardýr. Ama kâinatý hükmü altýnda tutan, sizin bana anlatmadýðýnýz veya anlatamadýklarýnýzý da bilip, havadaki kuþun, karadaki karýncanýn, sudaki balýðýn kýsaca sayýsýzca canlýnýn hayatýný hiçbirini unutmaksýzýn düzene koyan ve bunu yapmak kendisine zor gelmeyen Allah, sizin hayatýnýza da merhamet ve rahmetiyle hükmetmeye gücü yeter. Bütün iþler ona döndürülürken, mülkünde tek yetki Allahýn iken ve sende o mülkten bir parça iken neden seni ve âlemleri yaratandan deðil de benden yardým diliyorsun? Oysaki görünüþün itibarýyla da imanlý birine benziyorsun dedi. Yani doktorun beni bir dövmediði kaldý daha kötü oldum geldim eve, dedi.
Olayý herkesin içinde anlattýðý için bende aleni konuþmaya baþladým. Belli ki doktoru beðenmemiþsin istersen doktorunu deðiþtir, sana yogayla, meditasyonla, tatille veya eðlenceli ortamlarla rahatlayacaðýný tavsiye edenlerde olacaktýr.!
….. Kardeþim doktor sence doðru söylememiþ mi? Bir Müslüman niye bunalýma girer? Ýçinde bulunduðu durumu kabullenemediði için, hayatý kendi istediði doðrultuda gitmediði, yani Allahýn kendisi için yazdýðý kaderden razý olmadýðý için önce þikayet eder, bazen de daha ileri gidip kadere isyan eder aslýnda bu isyan kadere deðil Allaha dýr. Ýþlemiþ olduðu bu günahtan dolayý kalbi daralýr. Bir âlimin görüþümüydü yoksa hadis mi tam hatýrlayamýyorum Rabbim beni affetsin; “günahýn belirtisi kalp de sýkýntý olarak tezahür eder. Kimin kalbinde darlýk varsa bol bol tövbe etsin” der. Ayette de;
Bunlar, iman edenler ve kalpleri Allah'ýn zikriyle mutmain olanlardýr. Haberiniz olsun; kalbler yalnýzca Allah'ýn zikriyle mutmain olur. (RA'D SURESÝ / 28) der yüce rabbimiz.
Arkadaþlar hayatýmýzda her þey kötü gidiyorsa durumu düzeltmenin yolu, önce geriye dönüp nerede hata yaptým ki bunlar baþýma geldi diye kendimizi tahlil etmeliyiz. Zira;
(Ey insan) Bu, senin ellerinin önceden yaptýklarýndan dolayý baþýna gelmiþtir. Þüphesiz Allah, kullar için zulmedici deðildir. (HAC SURESÝ / 10)
Size isabet eden her musibet, (ancak) ellerinizin kazandýðý dolayýsýyladýr. (Allah,) Çoðunu da affeder. (ÞURA SURESÝ / 30) buyurur Rabbimiz.
Ayetlerin ýþýðýnda anlamamýz gereken þu ki bu sýkýntýlardan kurtulmanýn yolu önce kendimizi tahlil edip varsa hatalarýmýzý düzelteceðiz ve bol bol tövbe edip dualara sarýlacaðýz. Yok hayatýmýzda hiç hata görmemiþsek o zamanda Hz. Eyyub’u hatýrlayýp bu musibet benim imtihanýmdýr Rabbim katýndaki derecemi yükseltmek için bana bunlarý yaþatýyor deyip, Rabbimizden musibete sabýr ve imanda sebat dileyeceðiz. Odaya ilk girdiðimde vaktin var mý diye soran arkadaþ söz alýp
…….Aslýnda seninle konuþmak istediðim konu buydu. Bende kardeþimizden daha büyük sýkýntýlar içindeyim, kendimi de çok tahlil ediyorum ama elimden geldiðince kulluðun gereðini yerine getiren biriyim , hayatýmda neredeyse hata bulamýyorum . Buna raðmen sorunlardan baþýmý kaldýramýyorum, ibadetlerimden hiç lezzet alamýyorum çünkü geçmiþimden bir türlü kurtulamýyorum ve dualarým kabul olmuyor. Ben bu durumu nasýl düzelteceðim çok bunalýmdayým?
…….Güzel kardeþim 1…Yiyeceklerine dikkat et hatta kýlý kýrk yar haram þüphesi olanlarý dahi yeme zira efendimiz derki; “boðazýndan bir lokma haram geçen kiþinin kýrk gün duasý kabul olmaz.” Ve þuna da dikkat edin sadakasý ve zekatý verilmemiþ olan, alnýnýzýn teri zannettiðiniz malýnýza da haram karýþmýþtýr çünkü meal okuyanlar bilir sayýsýz yerde ÝNFAK EDÝN emri geçer.
2…..Sýlayý rahimi kesenin (akrabalarýyla iliþkisini kesenin) duasý kabul olmaz. Özellikle ana baba kardeþ ve birinci derece yakýnlarýn kalplerini yýkmýþsanýz….
3…..düþüncelerinizi, gözlerinizi ve ellerinizi haramla kirletmiþseniz ! ! !
4…..Adaletten merhametten ve hoþgörüden uzaklaþmýþsanýz ! ! ! zira; "Siz yerdekilere merhamet edin ki göktekiler (Allah ve melekler) de size merhamet etsin" (Ebu Davud, Edeb, 58; Tirmizi, Birr, 16)
5…..Günahlarýnýzdan dolayý tövbe etmemiþseniz ! ! !
6…..Allah'a ve elçisine itaat edin, ki merhamet olunasýnýz. (AL-Ý ÝMRAN SURESÝ / 132) ayetin gereðini yerine getirmemiþseniz niye dualarým kabul olmuyor sorusunu sormayýn. Ýþte size bir dünya sebep….
Bu sözlerimin ardýndan herkeste derin bir suskunluk oldu ve arkadaþlarýn çok gerildiklerini gözlerini yerdeki halýya dikip sanki omuzlarýnýn yere düþtüðünü hissettim. Ortamý biraz yumuþatmak adýna;
……Arkadaþlar görüyorum ki hepimizde de durum çok vahim, mutlu olmanýz bu bunalýmlardan daha kestirme yoldan kurtulup kuþ gibi olmanýz için size baþka bir adres vereyim istermisiniz? Geçenlerde bizim caddede bir tabelada þunu okudum; hipnotizma ile her sorununuza kesin çözüm. Psikolog S… K…..
……Bu nasýl olacak yani bizi uyutarak mý tedavi edecek?
……Detaylarý bilmiyorum ama sanýrým öyle olacak yani sizi uyutup bütün hayatýnýzýn içine girip sonra sizin hoþunuza gitmeyen yerleri silecek yeni sýfýrlanmýþ biri olarak uyanacaksýnýz. Ýþte size geçmiþten ve sorunlardan kurtulmanýn en kestirme yolu 
Bütün yüzler bir anda gülümsedi olayýn ilk anda tahkikini yapamayan arkadaþlar bu güzelmiþ dediler. Ama içlerinde en zeki olaný;
……Bir dakika, ne yani psikolog bizi uyutunca bütün sýrlarýmýzý ona anlatacaðýz öylemi kendimizden bile sakladýklarýmýzý hatýrlamaya dahi korkup utandýklarýmýzý ona anlatacaðýz aman Allah’ým bu korkunç bir þey ben hayatým boyunca bu bunalýmlarla yaþarým ama yinede asla böyle bir þeye razý olmam dedi..!!!
Bütün yüzler tekrar yere düþtü evet yaaaa dediler. Ýþte o an kendimi çok kötü hissettim. Arkadaþ farkýna varmadan çok önemli bir konuya parmak basmýþtý…

“Hayatým boyunca acý çeksem de ben utanýrým ve hatalarýmý, hayatýmý bir baþkasýna deþifre edemem. !!!”

……Sessizliði bozan yine ben oldum avuçlarým buz gibi terlemiþti. Korkudan buz kestim dediklerini þimdi daha iyi anlýyordum.
……Arkadaþlar aklýma þu ayetler geldi; • Göklerde ve yerde ne varsa Allah'ýndýr. Ýçinizdekini açýða vursanýz da, gizleseniz de, Allah sizi onunla sorguya çeker. Sonra dilediðini baðýþlar, dilediðini azablandýrýr. Allah, her þeye güç yetirendir. (BAKARA SURESÝ / 284)
• De ki: "Sinelerinizde olaný -gizleseniz de, açýða vursanýz da- Allah bilir. Ve göklerde olaný da, yerde olaný da bilir. Allah, her þeye güç yetirendir." (AL-Ý ÝMRAN SURESÝ / 29)

Þimdi size ve kendi nefsime soruyorum bugün hiç tanýmadýðýmýz bir yabancýya bile þifa bulmak adýna dahi korkumuzdan ve utancýmýzdan HAYATIMIZI sergileyemiyorsak, bu yaþadýklarýmýz hep bizde ebediyen gizlimi kalacak sanýyoruz. Acaba karþýmýzda elinde kameralý birini görmediðimiz içinmi hayatýmýzýn kaydedilmediðini zannediyoruz.

Allahýn bizimle ilgili görevlendirdiði kameramanlar (melekler) bütün video kayýtlarýný MAHÞERDE BÜTÜN ÝNSANLARIN, BÜTÜN MELEKLERÝN, BÜTÜN CÝNLERÝN YANÝ TÜM YARATILMIÞLARIN VE ALLAH’IN ÖNÜNDE BÝR KARESÝNÝ ATLAMAKSIZIN SERGÝLEDÝÐÝNDE ana babamýzýn, evlatlarýmýzýn, tüm bizi tanýyanlarýn sevenlerin bizi mükemmel bilenlerin ve Peygamberimizin aman Allah’ým bu benim ümmetim diye gözlerini bize çevirdiðinde acaba anlýmýz ak bir þekilde gururla videomuzun bitmesini mi bekleyeceðiz yoksa utancýmýzdan sizce kaçýp saklanacak bir yer mi arayacaðýz ? ? ? yada ayette belirtildiði gibi utancýmýzdan acýmýzdan sýkýntýmýzdan yok olup gitmeyi mi dileyeceðiz.

LÜTFEN ALLAHTAN KAÇIP SAKLANACAK BÝR ADRES BÝLEN VARSA SÖYLESÝN !? !? !?
O gün, küfre sapýp da elçiye isyan edenler, yer yarýlýp içine girmiþ olmayý 'severek-isteyecekler.' Oysa Allah'tan hiç bir sözü gizleyemezler. (NÝSA SURESÝ / 42)
Bugün bir kere yok olmayý istemeyin, bir çok (kere) yok olmayý isteyip-çaðýrýn. (denir)
(FURKAN SURESÝ / 14)

UMULURKÝ RABBÝM BÝZLERE ES-SETTAR, ER-RAHÝM VE ER-RAUF ÝSÝMLERÝYLE MUAMELE EDER…

Nazlý Yenidünya
Gönderen: 05.02.2009 - 19:50
Bu Mesaji Bildir   nazli64 üyenin diger mesajlarini ara nazli64 üyenin Profiline bak nazli64 üyeye özel mesaj gönder nazli64 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
keskinmetal su an offline keskinmetal  
keşke öncede olsaydı
655 Mesaj -
selanün aleyküm aslýnda senin bahsettiklerni çok iyi anladým ama o gizli kamarayý bazý kafalar görmüyor nediyeyim allah islah eylesin inþaallah birgün gec olmadan onlarda bilir rbbimizin herþeyden haberdar olduðunu hala kuran kurslarýaçmak isteyen kiþiler var tabi kendi bildiði kurslardan oysa rabbimin her þeyden haberdar olduðunu bir kendi kamarasýyla görse yinede allah hidayet etsin inþaallah ðörürler aslýnda eklenecek o kadar olay varki ne diyelim bazen konuþmak haykýrmak geliyor ama bizler iradeli ve hoþ görülü olmak zorundayýz zaten dinimizin güzel ve hoþ yanlarýndan biri hoþ görü vegüzelliktir ama allah bizzat nurunu tamamlayacak kafirler inanmasada selamün aleyküm allah hepinizden razý olsun
Gönderen: 05.02.2009 - 22:58
Bu Mesaji Bildir   keskinmetal üyenin diger mesajlarini ara keskinmetal üyenin Profiline bak keskinmetal üyeye özel mesaj gönder keskinmetal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
1090 Mesaj -
Bütün insanlar, yaptýklarý her þeyden yaratýcýlarý olan Allah`a karþý sorumludurlar. Allah, kullarýnýn ne yaptýklarýný, ne düþündüklerini ve kalplerinden geçenleri bilir. Ýnsan, eðer bir suç iþlemiþse, bu suçundan dolayý önce Allah`tan korkmalý ve utanmalýdýr. Çünkü, hiçbir þeyin kendisine gizli olmadýðý Allah, onun suç iþlediðini biliyordur. Bunu gizlemek, o suçu ortadan kaldýrmaz. Öyle ise onu kuldan niçin saklamalýdýrtelaşlı telaşlı

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son sevdaa1 tarafından, 05.02.2009 - 23:43 tarihinde.
Gönderen: 05.02.2009 - 23:42
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
(K A Y R A) su an offline (K A Y R A)  
74 Mesaj -
Yüreðiniz ve kaleminiz dert görmesin.

Elinize Saglik Te$ekkürler
Gönderen: 06.02.2009 - 16:17
Bu Mesaji Bildir   (K A Y R A) üyenin diger mesajlarini ara (K A Y R A) üyenin Profiline bak (K A Y R A) üyeye özel mesaj gönder (K A Y R A) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 909 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Atak74 (50), bkaan50 (28), hballi44 (43), emrah3946 (41), safari (55), 1 yolcu (48), hballi (43), adamisali (34), YaSinYuSuf (57), sayha (54), nigdeliemre (35), ocaku08 (49), furkan_safa (28), ilbeyizmir (46), manarin (49), mekizgin (56), cihangir (52), KADRI (53), gluck (47), hha19 (42), firat7 (40), ZEYNEPRABIA (46), vivaa (37), konhair (47), ERTASCH (50), byy (42), sibbelll (38), yolcu-01 (43), KANADALI (46), engina (41), ubeydullahoztur.. (44), MeMo-X (37), fatih1980 (44), darknessman (41), My_hos (36), hkanca (56), cetintas (35), Berra&Sare (48)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57942 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.