colchicine stromectol lopinavir ritonavir generique plaquenil generique rhinocortcipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » MiZAH - KARiKATÜR - FIKRA » Kırmızı Başlıklı Kız" masalını bir de kurdun ağzından dinleyelim

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Kırmızı Başlıklı Kız" masalını bir de kurdun ağzından dinleyelim
3 Mesaj
Kýrmýzý Baþlýklý Kýz" masalýný bir de kurdun aðzýndan dinleyelim :
Her gün yaptýðým gibi ormaný temizlemeye çýkmýþtým. Orman benim evim, temiz tutmak da benim görevim. Derken bir kýz beliriverdi. Kýrmýzý baþlýk ve peleriniyle çok þüpheli bir görünümü vardý. Kimin aklýna gelir bu garip kýyafeti giymek. Bir kurnazlýk peþindeydi mutlaka. Bir süre dikkatle izledim bu garip kýzý. Elinde taþýdýðý üzeri örtülü sepette kim bilir ne taþýyordu!.. Yürüyüþü bile normal deðildi. Yanýna yaklaþýp ne yaptýðýný sorunca bana büyükannesinin evine gittiðini söyledi ama gel de inan. Yine de býraktým peþini kendi iþime döndüm. Ama aklým o kýza takýldý bir kere... Bir gidip bakayým doðru mu söyledikleri dedim kendi kendime; gerçekten böyle bir büyükanne var mý? Siz olsaydýnýz gerçekliðini kontrol etmek istemez miydiniz? Orman benim evim. Ben hem ev sahibiyim, hem de diðer orman sakinlerine karþý sorumluyum. Neyse uzatmayayým... Gittim, baktým ve gerçekten bir büyükanne buldum. Sorduðumda "evet o küçük kýz benim torunum" dedi. Ben de sorumlu bir kiþi olarak; "bu küçük kýz yabancýlarla konuþulmayacaðýný öðrenmemiþ daha!..." dedim ve anlattým küçük kýzla karþýlaþmamý... Büyükanne de ürperdi ve birlikte küçük kýza bir ders vermeye karar verdik. O yataðýn altýna saklandý, ben Onun geceliðini giydim, baþlýðýný taktým ve yataðýna yattým. Küçük kýz birazdan içeri girdi. Seslendi cevap verdim. Ne þaþkýn bir çocuk!.. Beni büyükannesi sanývermiþti. Ben benim büyükannemi deðil sesinden, kokusundan bile tanýrým oysa ki. Neyse bunlar bir þey sayýlmaz, daha neler yaptý bilseniz. Kulaklarýmýn niçin büyük olduðunu sordu. Ne ayýp þey hiç sorulur mu!... Yine de çocukluðuna verip yumuþak bir sesle cevapladým. "Seni iyi dinlemek için"... Ama bu sefer kalkýp da burnumun niçin büyük olduðunu sormaz mý!.. Küçük kýz hiç mi hiç terbiye almamýþ. Ben zaten burnumu kendime kompleks haline getirdim, öz-güvenim sallantýda. Psikologlar, estetikçiler... Dünya para harcýyorum ama nafile. Yine aldýrmamaya çalýþýrken bu sefer de aðzýmýn kocaman olduðunu yüzüme vurmaz mý! Tabi ki kýzdým, siz olsanýz kýzmaz mýydýnýz? O sinirle ayaða fýrlayýp peþinde koþturmaya baþladým. Birden ne olsa beðenirsiniz! Bir kocaman avcý elinde tüfek kapýdan dalýverdi. Beni "seni hain kurt, büyükanneyi yedin deðil mi?.." diye suçlamaz mý !.. Halbuki büyükannenin kýlýna bile dokunmadým, O da saklandýðý yerden çýkýp beni korumaya çalýþmadý. Malum yaþlýlýk,kulaklarý iyi duymuyor. Avcý mahkeme yapmadan infaz kararýmý verdi. Tabi ben de adalet bulamayacaðýmý, hatta canýmý yitireceðimi anlayýp pencereden zor attým kendimi. Geçirdiðim büyük korkunun sarsýntýsý yetmiyormuþ gibi o gün - bu gün ormanda bile yüzümü rahat gösteremez oldum. Adým haine çýktý.
Yeter Artýk... Ben Suçsuzum...kahkaha kahkaha kahkaha
Gönderen: 30.12.2008 - 22:55
Bu Mesaji Bildir   sofican2006 üyenin diger mesajlarini ara sofican2006 üyenin Profiline bak sofican2006 üyeye özel mesaj gönder sofican2006 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 861 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61751 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.