kamagra budesonide generique rhinocortkaletra dexamethasone aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » AİLE SAADETİ İÇİN, RAMAZANLA GELEN SİHİRLİ REÇETE

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
AİLE SAADETİ İÇİN, RAMAZANLA GELEN SİHİRLİ REÇETE
1504 Mesaj -
Hadis-i þerifler üzerine yaptýðý sohbetleri çok sevilen ve beðenilerek izlenen hocalardan Amr Halid Bey’in anlattýðý yaþanmýþ bir hikâyeyi sizlerle paylaþmak istiyorum:

“Bir gün bir arkadaþým dedi ki bana: ‘Eþimi görmeye bile dayanamýyorum artýk! Çok itici geliyor, yüzüne bile bakmak istemiyorum.’ Ona dedim ki: “Bak sana sihirli bir reçete söyleyeceðim, uygula bunu, sonuç alacaksýn inþaallah.” “Yok” dedi, “Artýk hiçbir þey fayda etmez, bitti bu iþ!” Israr ettim, razý oldu. Ýnanýr mýsýnýz bir ay sonra geldiðinde gözleri parlýyordu:
“Haklýymýþsýn!” dedi. “Kalplerimizi birleþtiren Rabb’ime þükürler olsun!”
Evet, bu “sihirli reçeteyi” bizler de uygulayalým inþaallah. Hiç deðilse þu mübarek Ramazan günleri boyunca. Kendimizi zorlayalým, utangaçlýklar, ihmalkârlýklar ve sýkýlganlýklardan sýyrýlalým. Sadece eþler arasýnda deðil, tüm aile bireylerini kapsýyor “sihirli reçete”.
Bu reçeteye yaþadýðýmýz þu çaðda o kadar muhtacýz ki. Bizler ne kadar muhafaza etmeye çalýþsak da ne yazýk ki adeta elimizden kayýyor tüm deðerlerimiz. Modern hayatýn süslü tuzaklarý bir bir çeliyor can tanelerimizi, göz bebeklerimizi. Bir bir avlanýyor taptaze yürekler pusudaki avcýlarca. “Elimizde bir tek ailemiz kaldý” derken, o da gidiyor göz göre göre.
Bir þeyler yapmalý deðil miyiz acilen? Bu son ümit kaynaðýmýz, sýðýnak noktamýz da yok olmadan bir þeyler yapmalýyýz geç kalmadan.
Ýlk iþimiz, aile içi münasebetleri ve muhabbeti pekiþtirmek olmalý. Peki, nasýl olacak bu? Aile içi diyaloglarýmýzý, hayatýmýzý nasýl düzeltecek ve ailemizi muhafaza edeceðiz? Ancak bunu baþarýrsak, kurumaya yüz tutmuþ aile aðaçlarý tek tek yeþermeye durur ve kurtarýlabilirse, ancak o zaman gelecekten umutlu olabiliriz!
Efendimiz aleyhisselam bir hadislerinde þöyle buyurmaz mý: “Dünyada cennete girmeyen, ahiret cennetine giremez.” Gelin evlerimizi cennetlerimiz yapalým! Bunun için önerilen ve hatta denenip netice alýnan “sihirli reçete” þöyle: “Ailemizle birlikte el açýp Allah’a dua ve ibadet etmek.”
Evet hep birlikte, topluca! Ailemizle; birlikte namaz kýlacaðýz, birlikte dua edeceðiz. Birlikte Kur’an okuyacaðýz. Rabb’imize birlikte þükür edeceðiz. Ve her “elhamdülillah”ta, Rabb’imizin bize nimetlerini, O’nun tarafýndan nimetlendirildiðimizi düþüneceðiz.

Sihirli Reçete
Ailemizle birlikte Kur’an okuyacaðýz; 1 sayfa bile olsa.

Birlikte namaz kýlacaðýz; 2 rekat bile olsa.

Birlikte Rabb’imizi zikredeceðiz, 2 dakika bile olsa.

Birlikte dua edeceðiz; kendi kelimelerimizle, dilimiz döndüðünce.

Birlikte bir aileye iftar ettireceðiz.
(Ama yemeklerin hazýrlanmasýna tüm aile katkýda bulunacak)

Bakýn ondan sonra Rabb’imizin rahmeti nasýl iniyor tek tek evlerimize.

Nasýl olmazlarý olduruyor Rabb’imiz (cc).

Nasýl cennetten bir köþeye dönüþüyor evlerimiz.

Kalpler nasýl ýsýnýyor,
nasýl diriliyor çöle
dönmüþ yürekler...

Denemek gerekiyor! Hiç deðilse þu Ramazan boyunca.
Sonuca siz de inanamayacaksýnýz!
18.09.2008 | Okunma 15
Gönderen: 21.09.2008 - 21:20
Bu Mesaji Bildir   halk yolcusu üyenin diger mesajlarini ara halk yolcusu üyenin Profiline bak halk yolcusu üyeye özel mesaj gönder halk yolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 608 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56387 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.