ivermektine generique kaletra chloroquine fluvoxamine kaletra fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Hiçbir iyilik cezasız kalmaz!

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Hiçbir iyilik cezasız kalmaz!
875 Mesaj -
Almanya'daki Deniz Feneri davasý dolayýsýyla Deniz Feneri'ne yüklenen Doðan Medyasý'na sunucu Uður Arslan 'o insanlarýn' halleriyle cevap verdi.
UÐUR ARSLAN’DAN DENÝZ FENERÝ AÇIKLAMASI

DERÝN BÝR IZDIRAP ÝÇERÝSÝNDEYÝM

Bundan 11 yýl önce insanlýk adýna doðru, düzgün ve dürüst bir adým atmýþtým. Yapmaya baþladýðým tv programýnýn adý ‘Deniz Feneri’ydi. Bir yýl içinde Deniz Feneriyle ayný adý taþýyan bir yardýmlaþma derneði oldu. 1998 yýlýnda kurulan bu derneðin 2002 yýlýna kadar baþkanlýðýný yaptým. Ayrýldýktan sonra Nisan 2008’e kadar sözleþmem icabý sadece sunuculuðuna devam ettim.

Ben iþin baþýnda, insanlýk adýna doðru bir adým atmýþtým; gerisi insanlýða kalmýþtý.

Þimdi yýllar önce böyle bir iþe baþladýðýma piþman olup olmadýðýmý sorarsanýz, bu iþe baþladýðýma kesinlikle piþman deðilim. 11 yýl bu ülkenin daðýný-taþýný, köyünü-bucaðýný gezip yüz binlerce kiþinin duasýný duydum. Gözlerimin önünde yüz binlerce kiþinin karný doydu, binlerce kiþi ev-bark, iþ-güç ya da sýhhat sahibi oldu. Yine her þey tv ekranlarýnda yüz binlerce seyircinin gözü önünde cereyan ediyordu. Þahit olduðum her iyilik gerçekti, doðruydu ve belgelenmiþti. Ama bir de mutlak gerçek vardý ; “hiçbir iyilik cezasýz kalmazdý”.

Son günlerde, Almanya’da kurulmuþ olan “Almanya Deniz Feneri e.v” isimli derneðin iki yöneticisi için görülmekte olan davanýn iddianamesine dayanarak, henüz dava sonuçlanmadan, neredeyse tüm Deniz Feneri camiasýný kapsayan acýmasýz idialar içeren haber ve yazýlar nedeniyle derin bir ýzdýrap içerisindeyim.

Davanýn sonucu ne olursa olsun, sadece Türkiye’de deðil dünyada 40 kadar ülkeye ismini yazdýrmýþ olan Deniz Feneri’nin tamamýyla yeryüzünden silinme çabasýnýn; insanlýk dýþý, acýmasýzca, kin ve nefret dolu bir teþebbüs olduðu kanaatindeyim. Þu an beni þahsen baþýmýza gelmiþ veya gelecek olan üzücü tutumlar deðil, þayet Deniz Feneri yeryüzünden silindiði takdirde, þu an hala bu organizasyondan yardým alan, karný doyan, barýnma ve saðlýk yardýmý alan yüz binlerin halinin daha sonra ne olacaðý düþüncesi beni inanýlmaz bir üzüntü denizinin içine çekmektedir.

Baþýmýza gelmesi imkânsýz diye düþündüðümüz þeyleri yaþamaktan ibarettir hayat. Bu gün benim hakkýmda kim ne düþünür veya söylerse söylesin, ben sahip olduðum iki evladýma, bir “utanç hikâyesi” deðil, bir “insanlýk efsanesi” miras býraktýðýma eminim. Fakat ýsrarla bana da asýlsýz bir utanç yaftasý yakýþtýrmaya çalýþanlar bilmelidir ki; “kimse bu dünyada yaptýðýný yaþamadýkça can vermez”.
Gönderen: 11.09.2008 - 13:21
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
Kararsiz

Evet, endiþeyle izliyoruz yapýlanlarý ancak aklý selim sahipleri sanmýyorum ki, hesaplarý açýk olan güruhun sözleriyle binlerce insanýn nasibine vesile olmaktan vazgeçsin, bir hatýrlatma oldu esasýnda, teþekkürler..

Gönderen: 11.09.2008 - 19:00
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 804 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58808 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.