generique plaquenil lopinavir ritonavir fluvoxamine ivermektine stromectol voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » 'ERİHNA YA BİLAL![RAHATLAT BIZI YA BILAL]

önceki konu   diğer konu
10 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    dinle...'ERİHNA YA BİLAL![RAHATLAT BIZI YA BILAL]
875 Mesaj -
http://www.umutfm.com/izle.php?id=89

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son der_ya tarafından, 07.09.2008 - 16:08 tarihinde.
Gönderen: 07.09.2008 - 16:05
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
1686 Mesaj -
Güzel bir bir eserdi deryam...cok hos...gül

Digerleride öyle dinliyorum tek tek...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son KaLBeNuR tarafından, 07.09.2008 - 16:25 tarihinde.
Gönderen: 07.09.2008 - 16:19
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
der_ya su an offline der_ya  
875 Mesaj -
benýmde çok hosuma gýttý..

yüzü kara ama yüreði ve hayatý ak olan býlal

ALLAHIM ÞEFAATINE NAIL EYLESIN..AMIN
Gönderen: 07.09.2008 - 19:01
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
elshukran su an offline elshukran  
14 Mesaj -
Onun sefaati yokki sana nayil olsun. Sunu aklinizdan bir türlü kaldiramadiniz. Bu inadinizin sebebini merak ediyorum dogrusu. Sefaat kisilerin tecihine kalmis bir olay degildir. Allahin razi oldugu kisiye (3. kisiye) bir takdimidir. 2. kisi sadece vekildir, vekalet ulastirandir. Bunu idrak edebilmek icin üniversite okumaya gerek yok. En cahil insanin bile bunu anlayamayacagini ben sahsen düsünemiyorum. Ama ben sizi anlamakta gercekten zorlaniyorum.
Unutma, Allah sirki aklini kullanmayanlarin üzerine salar.düsün farkina bile varamazsin.
Gönderen: 13.09.2008 - 14:00
Bu Mesaji Bildir   elshukran üyenin diger mesajlarini ara elshukran üyenin Profiline bak elshukran üyeye özel mesaj gönder elshukran üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1686 Mesaj -
Ne demek O nun sefaati yok ki nail olsun....
Aciklarmisiniz?
Gönderen: 13.09.2008 - 14:16
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
14 Mesaj -
Insallah aciklamaya calisacam. Yaratilis, yani insanlik bir sefaat iradesine sahib degildir. Bu Allahin tahsis etmis oldugu "bir görev niteliginde" eylemdir. Yani sefaat, kimsenin cebinde veya kimsenin cuvalinda degilki cikarib "al buda senin" desin. Önce Allah`a sonra affiniza siginarak söylüyorum, bu olay yani sefaatin kisilere özgü bir tercih halinde oldugu düsüncesi bir yanlis anlamadan ibarettir. Sizin icin Kur`anda sefaat kelimesinin gectigi ayetleri cikardim. Cok aciklayici oldugunu düsünüyorum. Gayret bizden, takdir Allah`dan.

Özünde merhametli, isinde merhametli Allah adina;

Ve hiç kimsenin, hiç kimse adýna bir þey ödemeyeceði, hiç kimsenin þefaatinin kabul edilmeyeceði, hiç kimseden bir fidye alýnmayacaðý ve yardým görülmeyeceði bir günden sakýnýn. (BAKARA SURESÝ / 48)

Ve hiç kimsenin hiç kimse adýna bir þey ödeyemeyeceði, hiç kimseden fidye alýnmayacaðý ve hiç kimsenin þefaatinin kabul edilmeyeceði ve yardým görülmeyeceði bir günden sakýnýn. (BAKARA SURESÝ / 123)

Ey iman edenler, hiç bir alýþ-veriþin, hiç bir dostluðun ve hiç bir þefaatin olmadýðý gün gelmezden evvel, size rýzýk olarak verdiklerimizden infak edin. Kâfirler... Onlar zulmedenlerdir. (BAKARA SURESÝ / 254)

Allah... O'ndan baþka ilah yoktur. Diridir, kâimdir. O'nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. Ýzni olmaksýzýn O'nun katýnda þefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarýndakini bilir. (Onlar ise) Dilediði kadarýnýn dýþýnda, O'nun ilminden hiç birþeyi kavrayýp-kuþatamazlar. O'nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayýp-kuþatmýþtýr. Onlarýn korunmasý O'na güç gelmez. O, pek yücedir, pek büyüktür. (BAKARA SURESÝ / 255)

Rablerine (götürülüp) toplanacaklarýndan korkanlarý onunla (Kur'an'la) uyarýp-korkut; onlar için ondan baþka ne velileri vardýr ne þefaatçileri. Umulur ki korkup-sakýnýrlar. (EN'AM SURESÝ / 51)

Dinlerini bir oyun ve eðlence (konusu) edinenleri ve dünya hayatý kendilerini maðrur kýlanlarý býrak. Onunla (Kur'an'la) hatýrlat ki, bir nefis, kendi kazandýklarýyla helake düþmesin; (böylesinin) Allah'tan baþka ne bir velisi, ne bir þefaatçisi vardýr; her türlü fidyeyi verse de kabul olunmaz. Ýþte onlar, kazandýklarý nedeniyle helake uðrayanlardýr; küfre saptýklarýndan dolayý onlar için çýlgýnca kaynar sular ve acýklý bir azab vardýr. (EN'AM SURESÝ / 70)

Andolsun, sizi ilk defa yarattýðýmýz gibi (bugün de) 'teker teker, yapayalnýz ve yalýn (bir tarzda)' bize geldiniz ve size lutfettiklerimizi arkanýzda býraktýnýz. Ýçinizden, gerçekten ortaklar olduklarýný sandýðýnýz þefaatçilerinizi þimdi yanýnýzda görmüyoruz. Andolsun, aranýzdaki (baðlar) parçalanýp-koparýlmýþtýr ve haklarýnda zanlar besledikleriniz sizlerden uzaklaþmýþtýr. (EN'AM SURESÝ / 94)

Onlar, onun tevilinden baþkasýna bakmazlar mý? Onun tevilinin geleceði gün, daha önce onu unutanlar, diyecekler ki: "Gerçekten Rabbimizin elçileri bize hakký getirmiþlerdi. Þimdi bize þefaat edecek þefaatçiler var mýdýr? Veya geri çevrilsek de iþlediklerimizden baþkasýný yapsak." Gerçek þu ki onlar, kendilerini hüsrana uðratmýþlardýr, uydurmakta olduklarý þeyler de kendilerinden uzaklaþýp kaybolmuþlardýr. (A'RAF SURESÝ / 53)

Þüphesiz sizin Rabbiniz, altý günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arþa istiva eden, iþleri evirip-çeviren Allah'týr. Onun izni olmadýktan sonra, hiç kimse þefaatçi olamaz. Ýþte Rabbiniz olan Allah budur, öyleyse O'na kulluk edin. Yine de öðüt alýp düþünmeyecek misiniz? (YUNUS SURESÝ / 3)

Allah'ý býrakýp kendilerine zarar vermeyecek ve yararlarý dokunmayacak þeylere kulluk ederler ve: "Bunlar Allah katýnda bizim þefaatçilerimizdir" derler. De ki: "Siz, Allah'a, göklerde ve yerde bilmediði bir þey mi haber veriyorsunuz? O, sizin þirk koþtuklarýnýzdan uzak ve yücedir." (YUNUS SURESÝ / 18)

Rahmanýn katýnda ahid almýþlarýn dýþýnda (onlar) þefaate malik olmayacaklardýr. (MERYEM SURESÝ / 87)

O gün, Rahman (olan Allah)'ýn kendisine izin verdiði ve sözünden hoþnut olduðu kimseden baþkasýnýn þefaati bir yarar saðlamaz. (TAHA SURESÝ / 109)

O, önlerindekini ve arkalarýndakini bilir; onlar þefaat etmezler (kendisinden) hoþnut olunandan baþka. Ve onlar, O'nun haþmetinden içleri titremekte olanlardýr. (ENBÝYA SURESÝ / 28)

Vallahi, biz gerçekten apaçýk bir sapýklýkiçindeymiþiz. Çünkü biz sizi âlemlerin Rabbi ile eþittutuyorduk. Bizi ancak o günahkârlar saptýrdý. Artýk bizim için ne bir þefaatçi var, Ne de yakýn bir dostumuz'. Ah keþke bizim için (dünyaya) bir dönüþ daha olsa da, müminlerden olsak! (ÞUARA SURESÝ 97/ 102)

(Allah'a eþ koþtuklarýgöz kırpma Ortaklarýndan kendilerine þefaatçi olan yoktur; onlar, ortaklarýný inkar ediyorlar. (RUM SURESÝ / 13)

Allah; gökleri, yeri ve ikisi arasýnda olanlarý altý günde yarattý, sonra arþa istiva etti. Sizin O'nun dýþýnda bir yardýmcýnýz ve þefaatçiniz yoktur. Yine de öðüt alýp-düþünmeyecek misiniz? (SECDE SURESÝ / 4)

O'nun katýnda izin verdiðinin dýþýnda (hiç kimsenin) þefaati yarar saðlamaz. En sonunda kalplerinden korku giderilince (birbirlerine) "Rabbiniz ne buyurdu?" derler, "Hak olaný" derler. O, çok yücedir, çok büyüktür. (SEBE' SURESÝ / 23)

"Ben, O'ndan baþka ilahlar edinir miyim ki, Rahman (olan Allah), bana bir zarar dileyecek olsa, ne onlarýn þefaati bana bir þeyle yarar saðlar, ne de onlar beni kurtarabilirler." (YASÝN SURESÝ / 23)

Yoksa Allah'tan baþka þefaat ediciler mi edindiler? De ki: "Ya onlar, hiç bir þeye malik deðillerse ve akýl da erdiremiyorlarsa?" (ZÜMER SURESÝ / 43)

Onlarý, yaklaþmakta olan güne karþý uyar; o zaman yürekler gýrtlaklara dayanýr, yutkunur dururlar. Zalimler için ne koruyucu bir dost, ne sözü yerine getirebilir bir þefaatçi yoktur. (MÜ'MÝN SURESÝ / 18)

O'nun dýþýnda taptýklarý þefaatte bulunmaya malik deðildirler; ancak kendileri bilerek hakka þahidlik edenler baþka. (ZUHRUF SURESÝ / 86)

Göklerde nice melekler vardýr ki, onlarýn þefaatleri hiç bir þeyle yarar saðlamaz; ancak Allah'ýn dileyip razý olduðu kimseye izin verdikten sonra baþka. (NECM SURESÝ / 26)

Sonunda yakin (kesin bir gerçek olan ölüm) gelip bize çatti. Artýk, þefaat edenlerin þefaati onlara bir yarar saðlamaz. Buna ragmen, bunlara ne oluyor ki ögütten yüz çevirip duruyorlar? (MÜDDESSÝR SURESÝ 47/49)
Gönderen: 14.09.2008 - 00:24
Bu Mesaji Bildir   elshukran üyenin diger mesajlarini ara elshukran üyenin Profiline bak elshukran üyeye özel mesaj gönder elshukran üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
875 Mesaj -
yazdýklarýnýza kýmsenýn ýtýrazý yok kardeþim elshukran. elbette cenabý ALLAH cc musade etmedýgý sürece kýmse kýmseye ne aracý olur,ne þefaatçi...unýversýte mezunuda olsak ,ýlkokulda bunu anlýyabýlýyoruz çok þükür...

ancak þirkle baðdaþtýrmayý yanlýs adrese ve konuya yapýyorsun kendýný yokla lutfen...

o sahabe efendýlerýmýz ký bugun en ust mumýn onlarýn ayagýnýn tozu olamaz..mevla katýnda bu kadar degerlý olan bu zatlara tevessul etmek de býr beýs yoktur..zýra onlar sevgýlýnýn yanýnda sevýmlýdýrler...eger rabbým ýzýn verýrse þefaat eder,tabýký onada yetký verýrse..
vermezse zaten kýmse yardýmcý olamaz.býzýmký acýzane býr dua..býlal olmak býlal gýbý yasamak..senle ben neredeyýz kardeþim...bu açýdan bak. konuyu saptýrmaya gerek yok...selam ve dus aile..
Gönderen: 15.09.2008 - 18:59
14 Mesaj -
Sözlerin kuru zandan baska birsey degil. Bu duygusal yaklasimlarla sadece kendinle celisiyorsun. Neyse bosuna zaman kaybi, deymez.

Sizinkisi hak meselesi degil, ne oldugunuda burda söylememe gerek yok.

Utanmada birde itiraz etseydin bari. Kur`anin söz geciremedigi insanlara laf anlatmaya calisiyoruz. Ahmaklik bizde. eyvallah.
Gönderen: 16.09.2008 - 19:04
RE:
1686 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý elshukran

Sözlerin kuru zandan baska birsey degil. Bu duygusal yaklasimlarla sadece kendinle celisiyorsun. Neyse bosuna zaman kaybi, deymez.

Sizinkisi hak meselesi degil, ne oldugunuda burda söylememe gerek yok.

Utanmada birde itiraz etseydin bari. Kur`anin söz geciremedigi insanlara laf anlatmaya calisiyoruz. Ahmaklik bizde. eyvallah.

Degerli kardeslerimiz forumumuzda her görüste kardesimiz bulunmaktadir....
Lakin fikirlerimizi paylasirken uslubumuza dikkat edelim...
Karsimizdaki kardesimizi rahatsiz edebilecek bir konusma tarzindan kacinalim mümkünse...
Yakisani budur...
Selametle..

Gönderen: 16.09.2008 - 21:02
875 Mesaj -
kuranýn söz geçýremedýgý...

hakýkaten verdýgýnýz cevaptan ve usluptan sýzýn hangý yolda oldugunuz veya bulundugunuz yola ne kadar uydugunuz bellý oluyor...ayrýca neden bu kadar tepký verýyorsunuz sasýlacak sey dogrusu!pekala, kardeþim bu mubarek ayda kalplerýmýzý ýncýtmeyelým derým ben..zira kuru zan dedýgýn ýnancým bana bunu öðütlüyor...madem bu kadar haklýsýn kendýnce; þefaat ýstemezsýn olur biter...ama bu fakýr ALLAHCC yolunda hizmet edenlerýn kýtmýrý olmaya razýdýr...hýdayet duasý ile....
Gönderen: 19.09.2008 - 08:12
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 689 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57189 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.