lopinavir ritonavir generique stromectol ivermektin stromectol kaletra super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » NANKÖRLÜK   Cevap Ekle

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Gönderen
abdullah@atak.tr.tc su an offline abdullah@atak.tr.tc  
NANKÖRLÜK Alinti ile cevapla
34 Mesaj -
Bir kurdu avcýlar fena halde sýkýþtýrmýþlar. Kurt ormanda oraya buraya kaçmakta, ancak peþindeki avcýlarý bir türlü def edemez. Canýný kurtarmak için deli gibi koþarken bir köylüye rastlar. Köylü elinde yabasýyla tarlasýna girmektedir. Kurt adamýn önüne çöker ve yalvarmaya baþlar:

"Ey insan ne olur yardým et bana, peþimdeki avcýlardan kaçacak nefesim kalmadý, eðer sen yardým etmezsen biraz sonra yakalayýp öldürecekler."

Köylü bir an düþündükten sonra yanýndaki boþ çuvalý açar, kurda içine girmesini söyler. Çuvalýn aðzýný baðlar, sýrtýna vurur ve yürümeye devam eder. Birkaç dakika sonra da avcýlara rastlar. Avcýlar köylüye bu civarda bir kurt görüp görmediðini sorarlar, köylü "görmedim" der ve avcýlar uzaklaþýr.

Avcýlarýn iyice uzaklaþtýðýndan emin olduktan sonra köylü sýrtýndaki torbayý indirir, aðzýný açar, kurdu dýþarý salar. "Çok teþekkür ederim" der kurt, "Bana büyük bir iyilik yaptýn" "Önemli deðil" der köylü ve tarlasýna gitmek üzere yürümeye baþlar. "Bir dakika" diye seslenir kurt: Çok uzun zamandýr bu avcýlardan kaçýyorum, çok bitkin düþtüm, açým, kuvvetimi toplamam için bir þeyler yemem lazým ve burada senden baþka yiyecek bir þey yok." Köylü þaþýrýr: "Olur mu, ben senin hayatýný kurtardým." "Yapýlan iyiliklerden, verilen hizmetlerden daha çabuk unutulan bir þey yoktur" der kurt. "Ben de kendi çýkarým için senin iyiliðini unutmak ve seni yemek zorundayým."

Bir süre tartýþtýktan sonra, ormanda karþýlarýna çýkacak olan ilk üç kiþiye bu konuyu sormaya ve ona göre davranmaya karar verirler.

Karþýlarýna önce yaþlý bir kýsrak çýkar. "Ne vefasý" der kýsrak, "Ben sahibime yýllarca hizmet ettim, arabasýný çektim, taylar doðurdum, gezdirdim. Ve yaþlanýp bir iþe yaramadýðýmda beni böylece kapýya koydu..."

Bir sýfýr öne geçen kurt sevinirken bir köpeðe rastlarlar. "Ben hizmetin deðerini bilen bir efendi görmedim" der köpek, "Yýllardýr sadakatle hizmet ederim sahibime, koyunlarýný korurum, yabancýlara saldýrýrým, ama o beni her gün tekmeler, sopayla vurur..."

Kurt köylüye döner, "iþte gördün" der. Köylü de son bir çabayla "Ama üç diye konuþmuþtuk, birine daha soralým, sonra beni ye" diye cevap verir. Bu kez karþýlarýna bir tilki çýkar.

Baþlarýndan geçenleri, tartýþmalarýný anlatýrlar. Tilki hep nefret ettiði kurda bir oyun oynayacaðý için keyiflenir. "Her þeyi anladým da" der tilki "Bu küçücük torbaya sen nasýl sýðdýn?

" Kurt bir þeyler söyler, tilki inanmamýþ gibi yapar: "Gözümle görmeden inanmam..." iþin sonuna geldiðini düþünen kurt torbaya girer girmez, tilki köylüye iþaret eder ve köylü torbanýn aðzýný sýkýca baðlar. Köylü eline bir taþ alýr ve "Beni yemeye kalktýn ha nankör yaratýk" diyerek torbanýn içindeki kurdu bir süre pataklar. Sonra tilkiye döner "Sana minettarým beni bukurttan kurtardýn" der.

Tilki de "Benim için bir zevkti" diye cevap verir. O an köylünün gözü tilkinin parlak kürküne takýlýr, bu kürkü satarsa alacaðý parayý düþünür ve hiç beklemeden elindeki taþý kafasýna vurup tilkiyi öldürür. Sonra da torbanýn içindeki kurdu ayaðýyla dürter: "Haklýymýþsýn kurt, yapýlan iyilikten daha çabuk unutulan bir þey yokmuþ..."

Yaptýðýmýz iyiliklerin unutulmamasý ve yapýlan iyilikleri unutmamak dileðiyle...
Gönderen: 19.11.2003 - 19:07
Bu Mesaji Bildir   abdullah@atak.tr.tc üyenin diger mesajlarini ara abdullah@atak.tr.tc üyenin Profiline bak abdullah@atak.tr.tc üyeye özel mesaj gönder abdullah@atak.tr.tc üyeyi arkadas listeme ekle abdullah@atak.tr.tc üyeyi ICQ listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
önceki konu   diğer konu

Mesajlar Gönderen Tarih
 NANKÖRLÜK
abdullah@atak.tr.tc 19.11.2003 - 19:07
Konu icon  NANKÖRLÜK
GöLGe 20.11.2003 - 03:21

Cevap Ekle Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 580 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
marullar (63), aozcifci (45), gunel303 (60), saniye25 (43), ayse (52), didedar (42), amb2616 (55), SevYa (39), adilyagsagan (52), BenCesur (48), tiryakinim_ (44), filem (42), arius (44), optimistic (39), ramazanakcay (38), mehter02 (40), kemal2358 (36), laparako (68), maksut5994 (31), ozlemkaya25 (39), mustafa öz (45), ErdemOgrtm (44), erolgunel (61), TERAZÝ (51), tongac27 (46), Gunahkar (56), özvatan (59), asým (49), Miray_2006 (48), guelbahcesi (45), abdulkerim öztü.. (49), gült@ze (46), cemilcihan (48), SeveNCLoveS (40), Ben (37), aklin_gozyaslar.. (38), furkanburak (47), myorulmaz (46), koney2001 (55), ncinici (54), barman35 (44), webduskunu (49), ahakan (48), funda78 (36), erhanim15 (36), mehmet66 (60), nurfeyza (), zeyneb-ikübra (42), esma.s (35), mertoglan1 (47), empati74 (50), yusufcihan (47), MUSLIME KUBRA (41), nurcu80 (44), kztpkp (57), osman72 (52), OlcayS (46), menzilsevdalisi (43), salomo (42), buses_ (43), Halilcan (43), iremnur (48), çilek (53), Abdulkadir Abu .. (44), asgold35 (64), eyyüp (38), gokdeniz (59), siyabe (45), hayrettin (44)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56793 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.