generique stromectol ivermectin generique rhinocortivermektine stromectol cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Ramazana Hürmet Eden Mecusi

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Ramazana Hürmet Eden Mecusi
875 Mesaj -
Muteber kitaplarda, ramazân-ý þerîf hakkýnda buyuruluyor ki: Ramazan ayý, çok þereflidir. Bu ayda yapýlan nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nâfile ibâdetlere verilen sevap, baþka aylarda yapýlan farz ibâdetlere verilen sevap gibidir... Bu ayda bir oruçluya iftâr verenin günahlarý affolur. Cehennemden âzâd olur, kurtulur. O oruçlunun sevâbý kadar, ayrýca buna da sevap verilir.

BU AYDA ÝYÝ ÝÞ YAPANLAR...
Bu ayda ibâdet ve iyi iþ yapabilenlere bütün sene bu iþleri yapmak nasip olur. Bu aya saygýsýzlýk edenin, günah iþleyenin bütün senesi günah iþlemekle geçer.
Bir hadis-i þerifte buyuruldu ki: (Ramazân-ý þerîfe hürmet eden, Allahü teâlâya hürmet eder.) Eskiden gayrimüslimler bile bu aya saygý gösterirdi...
Bir ramazan günü idi. Müslüman mahallesinde oturmakta olan bir Mecusi’nin çocuðu, daha Müslümanlarýn ne yaptýðýný idrak edecek çaða gelmediði için oruçlu Müslümanlarýn arasýnda ekmek yiyordu. Hemen babasý, çocuðun bu halini fark etti ve; “Oðlum þimdi Müslümanlarýn arasýnda yemek yenir mi? Onlar bugünlerde oruç tutarlar, bugünler onlarýn mübarek günleridir” diyerek çocuðu azarladý ve eve gönderdi...
Aradan yýllar geçti ve her fâninin baþýna gelen ölüm, bir gün onu da alýp götürdü bu dünyadan... Ölümünden sonra o beldenin dinde ileri gelen zatlarýndan birçoðu, o Mecusiyi rüyalarýnda Cennet-i âlâda görüp, þaþkýnlýk içinde sordular:“Biz seni imansýz bilirdik. Nasýl oldu da bu nimete eriþtin!”

“MÜMÝN OLARAK VEFAT ETTÝM”
Cennet nimetleri içinde olan zat, onlara þu cevabý verdi:
“Evet! Doðru söylüyorsunuz. Ben bir Mecusi idim. Fakat bir gün küçük oðlum, Müslüman mahallesinde; onlar oruçlu olduðu halde ekmek yiyordu. Ben çocuðumun, onlarýn gözleri önünde bir þeyler yemesine müsaade etmedim. Müslümanlarýn hürmet ettiði bir þeye, ben de hürmet ettiðim için Cenab-ý Allah, benim ruhumu mümin olarak aldý... Ölüm anýnda Azrail aleyhisselam geldiði zaman, Allahü teâlâ ona emretti. Evvela bana (Eþhedü enla ilahe illallah ve eþhedü enne Muhammeden abdühü ve resûlühügöz kırpma dedirtti, ondan sonra ruhumu aldý. O sebepten ben, iþte bu gördüðünüz nimetlere kavuþtum...”
Gönderen: 02.09.2008 - 17:47
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kosovali su an offline kosovali  
RE: Ramazana Hürmet Eden Mecusi
91 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý der_ya
Bir hadis-i þerifte buyuruldu ki: (Ramazân-ý þerîfe hürmet eden, Allahü teâlâya hürmet eder.) Eskiden gayrimüslimler bile bu aya saygý gösterirdi...

Emegine saglik kardesim gercekten guzel bir konu Allah razi olsun.
Bu hadis-i okuyunca ağlar cok duygulandim...biliyorsunuz burda yani Kosovada savastan once azinlik olarak Sirplarda yasiyordu,komsuyduk Ramazan gelince cogu yanimizda sigara icmezdiler,hicbir sey yemezdiler.Aslinda biz biliyorduk ki din dusmanimizdirlar her kotuluk yapiyordular ama inanilmaz bir sey, Ramazan gelince sanki bir baska insan oluyordular...
saygilarimla
Gönderen: 02.09.2008 - 18:34
Bu Mesaji Bildir   kosovali üyenin diger mesajlarini ara kosovali üyenin Profiline bak kosovali üyeye özel mesaj gönder kosovali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kübraaaa su an offline kübraaaa  
144 Mesaj -
ÇOK GÜZEL ALLAH RAZI OLSUN
Gönderen: 02.09.2008 - 21:24
Bu Mesaji Bildir   kübraaaa üyenin diger mesajlarini ara kübraaaa üyenin Profiline bak kübraaaa üyeye özel mesaj gönder kübraaaa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 997 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59923 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.