generique stromectol lopinavir ritonavir kaletra generique plaquenil ivermectin cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » GÜZEL SÖZLER » İyi kimselerin son sözleri

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    İyi kimselerin son sözleri
1504 Mesaj -

** Ýbni Münkedir hazretleri ölüm döþeðinde aðlýyordu. Sebebini sordular. “Kasten büyük bir günah iþlemedim. Önem vermediðim küçük bir günah, Allah’ýn gazabýna sebep olduysa diye korktuðum için aðlýyorum” dedi.

* Âmir bin Abdülkays da ölürken aðlýyordu. Soranlara, “Boþa geçirdiðim günlerim için aðlýyorum” dedi.

* Ýbni Mübarek hazretlerinin ölürken yoksul hâlini gören azatlý kölesi Ýbni Abdullah aðlamaya baþladý. “Sen ne kadar zengin idin, evinde bir þey kalmamýþ. Bu hallere mi düþecektin” diye sýzlandý. Ýbni Mübarek hazretleri, “Aðlaman lüzumsuzdur. Ben zengin olarak yaþamak, fakir olarak ölmek için dua ederdim. Allahü teâlâ da duamý kabul buyurdu” dedi.

* Salih bin Mismar’a “Ölüyorsun, çoluk çocuðu birine emanet etmeyecek misin?” dediler. O da “Onlarý âcizlere emanet edemem, Allah’tan utanýrým” buyurdu.

* Ebu Süleyman Darani, ölürken “Ne mutlu sana ki, affý ve rahmeti bol Allah’a gidiyorsun” dediler. O da, “Evet iðneden ipliðe her þeyin hesabýný vermek üzere gidiyorum” dedi.

* Sýrri Sekati, ölüm döþeðinde kan-ter içinde iken, kendisini yelpaze ile serinletmeye çalýþan Cüneyd-i Baðdadi’ye, “Ciðerleri yanan adama yelpazenin ne faydasý olur?” buyurdu.

* Hikem bin Abdülmelik, baygýn yatarken, orada bulunan biri “Ya Rabbi, bu kimse pek iyi bir hayat yaþamadý, fakat cömert idi, ölümü ona kolaylaþtýr” diye dua ederken Hikem bin Abdülmelik gözlerini açýp dedi ki: Azrail aleyhisselam geldi, “Cömertlerin canýný rýfk ile alýrým” dedi.

* Salih bir zatýn hanýmý, efendisinin ölmek üzere olduðunu görünce aðlamaya baþladý. Hanýmýna “Niçin aðlýyorsun?” diye sordu. O da, “Senin için” deyince, “Sen kendine aðla, ben 40 yýldýr bugün için aðlýyorum” buyurdu. Ýbrahim Ziyad, “Ölü için sessiz aðlanabilir. Ama en iyisi, kendi akýbetini düþünüp aðlamaktýr” buyurdu.

Hadis-i þerifte buyuruldu ki:
(Her Peygamberin ümmetine son nefeste vasiyeti namazdýr.) [Gunye

.

Gönderen: 15.07.2008 - 17:52
Bu Mesaji Bildir   halk yolcusu üyenin diger mesajlarini ara halk yolcusu üyenin Profiline bak halk yolcusu üyeye özel mesaj gönder halk yolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hüzünlüköprü su an offline hüzünlüköprü  
15 Mesaj -
kardeþim
Gönderen: 19.10.2008 - 14:04
Bu Mesaji Bildir   hüzünlüköprü üyenin diger mesajlarini ara hüzünlüköprü üyenin Profiline bak hüzünlüköprü üyeye özel mesaj gönder hüzünlüköprü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  
1504 Mesaj -
bi mukabele kardeþim
Gönderen: 30.10.2008 - 16:39
Bu Mesaji Bildir   halk yolcusu üyenin diger mesajlarini ara halk yolcusu üyenin Profiline bak halk yolcusu üyeye özel mesaj gönder halk yolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 649 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56881 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.