ivermektine ivermektin generique colchicine generique kaletra kamagra 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » GÜZEL SÖZLER » Bir Söz Bin Anlam...

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Bir Söz Bin Anlam...
1504 Mesaj -

Mâlik bin Dînâr hazretleri bir hâtýrasýný þöyle anlatýr:
"Bir gün toprakla oynayýp bâzan gülen bâzan aðlayan bir çocuða rastladým. Önce çocuða selâm vermek istedim. Fakat kibirden selâm vermedim. Hemen nefsime;
"Ey nefis! Peygamber efendimiz büyüklere de küçüklere de selâm verirdi." diyerek çocuða selâm verdim.
Çocuk;
"Ve aleyküm selâm, ey Mâlik bin Dînâr!" diye cevap verdi. Hayret içinde kalarak çocuða; "Sen beni hiç görmediðin halde nasýl tanýdýn?" diye sordum. Çocuk;
"Ruhlar âleminde benim rûhumla senin rûhun karþýlaþtý. Orada bizi Allahü teâlâ karþýlaþtýrdý." dedi. Çocuða; "Akýl ile nefs arasýnda ne fark var?" diye sorunca, çocuk;
"Nefsin seni selâmdan men etti. Aklýn ise seni selâm vermeye teþvik etti." diye cevap verdi.
"Sen neden toprakla oynuyorsun?" diye sordum.
Çocuk;
"Topraktan yaratýldýk, yine topraða karýþacaðýz." dedi.
Ben yine; "Seni bâzan aðlarken, bâzan gülerken görüyorum. Sebebi nedir?" diye sordum.
"Rabbimin azâb edeceðini hatýrladýðým zaman aðlýyorum. Rahmetini hatýrladýðým zamansa tebessüm ediyorum." dedi.
"Ey oðul! Senin hangi günâhýn var ki aðlýyorsun?" diye sorunca,
çocuk;
"Ey Mâlik! Böyle söyleme. Zîrâ ben, anam ateþ yakarken, küçük odun olmadan, büyüklerin tutuþmadýðýný gördüm." diye cevap verdi."

Gönderen: 15.07.2008 - 17:50
Bu Mesaji Bildir   halk yolcusu üyenin diger mesajlarini ara halk yolcusu üyenin Profiline bak halk yolcusu üyeye özel mesaj gönder halk yolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hüzünlüköprü su an offline hüzünlüköprü  
15 Mesaj -
selamün aleyküm kardeþim emeðine saðlýk
Gönderen: 19.10.2008 - 13:55
Bu Mesaji Bildir   hüzünlüköprü üyenin diger mesajlarini ara hüzünlüköprü üyenin Profiline bak hüzünlüköprü üyeye özel mesaj gönder hüzünlüköprü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  
1504 Mesaj -
ve aleyküm selam kardeþim allah senden razý olsun
Gönderen: 30.10.2008 - 16:41
Bu Mesaji Bildir   halk yolcusu üyenin diger mesajlarini ara halk yolcusu üyenin Profiline bak halk yolcusu üyeye özel mesaj gönder halk yolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KUTAY_ su an offline KUTAY_  
335 Mesaj -
Elinize Saglik Te$ekkürler
Gönderen: 31.10.2008 - 01:59
Bu Mesaji Bildir   KUTAY_ üyenin diger mesajlarini ara KUTAY_ üyenin Profiline bak KUTAY_ üyeye özel mesaj gönder KUTAY_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1504 Mesaj -
kardeþim mevla sizden de razý olsun Te$ekkürler
Gönderen: 31.10.2008 - 14:27
kerim75 su an offline kerim75  
125 Mesaj -
......küçük odun olmadan buyuk odunlar tutuþmaz...

cok anlamlý bende soyle yorumluyorum zýra býzler gunahkar olabýlýrýz tovbe ederýz bagýslanýp bagýslanmadýgýmýzý býlemeyýz ama cocuklarýmýzý ýyý yetýstýrebýlýr gunahlardan sakýnmasýný ogretýr peyganber sevgýsýný Allah sevgýný ve mukafatýný o kucuk yureklerýne ýndýrmelerýne yardýmcý olursak kucuk odun tutusmadan buyuk odunun tutuþmayacagýna dusunup býr ýhtýmalýmýz daha olsun rabbýmýn bagýslamasý buyuktur...

teþekkürþler:

selam ve dua
Gönderen: 03.11.2008 - 11:46
Bu Mesaji Bildir   kerim75 üyenin diger mesajlarini ara kerim75 üyenin Profiline bak kerim75 üyeye özel mesaj gönder kerim75 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1504 Mesaj -
size sadece masallah diyorum dua ile
Gönderen: 03.11.2008 - 13:34
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 796 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56651 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.