stromectol generique stromectol ivermectin stromectol stromectol cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Tanı bunları!

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Tanı bunları!
875 Mesaj -
Bugünkü modern insanlýk, hala bundan 1400-2000 yýl önce birkaç hayal ve rüya görüp, "Ben Allah'ý gördüm, onunla konuþtum" veya "Ben Peygamberim" demiþ olan, birkaç hayalperest ve dengesize mahkumdur.

“Türkiye ise, bugün hala, bundan 1400 yýl önce yaþamýþ olan Muhammed adlý Arap bir hikayecinin hikayeleri ile korkutulup maddi, manevi sömürülmektedir. Muhammed öldükten sonra, hikayeleri yandaþlarýnca bir kitapta toplanmýþ ve insanlar bu kitaba bir de kutsallýk vererek taptýrýlmýþtýr. (Bkz. Kur'an-Muhammed)”

Eðer Kur’an, Þeytan’ýn, Firavun’un küfür dolu sapýk sözlerinden alýntýlar yapmamýþ olsaydý, ben de bu “faili meçhul” küfürnameden alýntý yapmak istemezdim.

Peki Kur’an, Þeytan’ýn “Senin kullarýný saptýracaðým!”, Firavun’un “Ben sizin en büyük Rabbiniz deðil miyim!” gibi kafirce sözleri neden alýntýlamýþtýr?

Bunun nedeni belli: Ýnsana düþmanýný tanýtmak, küfre ve sapkýnlýða karþý insanda “derin bir nefret” uyandýrmak için. Karanlýða derin bir nefret beslemeyenin ýþýða derin bir muhabbet duyduðu nerde görülmüþ? Yukarda bir kýsmýný alýntýladýðým Allah’a, peygamberlere, tüm semavi dinlere ve mesajlara en bayaðý ve ajitatif bir üslupla saldýranlarýn hangi ideolojiye ve dünya görüþüne mensup olduðunun hiçbir önemi yok. Önemli olan, bu ülkede yaþayan milyonlarca mü’minin Allah’ýna, Kitabýna, Peygamberine böylesine hakaret ve küfür edebilme cür’etini birilerinin gösterebilmiþ olmasýdýr.

Onlara bu milletin dinine imanýna küfretme cesaretini kimlerin verdiði üzerinde durulmalý. Bunda tek tek, inananlar olarak sorumluluðumuzun olup olmadýðý üzerinde durulmalý. Bu ülkenin ruh köküne ihanet eden, imanlarý kundaklamak için can atan, milyonlarca inanmýþ kadýn ve erkeði yüreðinden yaralayan bu “tür”ün bu topraklara nereden geldiði, kimlerin ektiði tohumun mahsulü olduklarý ve eðer ellerine fýrsat geçirirlerse, maddi manevi korkunç cinayetler iþlemeye ne kadar hazýr olduklarý unutulmamalý.

Yazýlara da tecavüz ederler

Ali Kýrca, bu köþede yayýnlanan “Ýkinci Raundu da Gördük” baþlýklý önceki yazýmý tamamen çarpýtarak çirkin emellerine alet etmiþ; hem televizyonunda ana haber bültenine “özrü kabahatinden büyük” sözünü doðrulatacak cinsten bir suçlulukla “sos” yapmýþ, hem de gazetesindeki köþesinde “ketçap” olarak kullanmýþ. Haberde nasýl yer aldý, onu takip edemedim. Fakat gazetedekini gördüm, fakat Ali Kýrca’nýn tecavüzüne uðrayan yazýmý ben bile tanýmakta zorlandým.

Bu yazýyý baþtan sona Akit’teki köþemde okuyamamýþ olup da Kýrca’nýn ekranýndan ve köþesinden kirletilmiþ, tahrif edilmiþ, manipüle edilmiþ haliyle gören biri ne düþünür, varýn onu siz hesap edin. Ýþte yazýmý kirleten kalemin ilk satýrlarý:

“..Ve hep birlikte "Cuma akþamý" þaþýrmýþtý.. Oysa...Fethullah Gülen'in "mahrem" bir toplantýda dile getirdiði bu görüþler, bazý kiþilerin ve Ýslamcý kesimdeki bazý etkili kalemlerin "malum"uydu. "Cemaat"le doðrudan ve "organik" iliþkileri bulunmamasýna karþýlýk, bu tür konuþmalardan "bir þekilde" haberdar olmuþlardý. Dahasý, duyduklarýndan "rahatsýzlýk" duymuþlardý. Akit Gazetesi yazarý Mustafa Ýslamoðlu...”

Kelalaka!.. Benim endiþemle, kýrca’nýn endiþesi arasýnda “endiþe” sözcüðünün dýþýnda ne gibi bir alaka kurulabilir ki? Benim endiþem belli: Bu ülkede hep pusuya yatmýþ, en masum dini tezahürleri bile acýmasýzca yok etmek için can atan, dindar insanlara sürek avlarý düzenlemek için teyakkuz halinde bekleyen, faili meçhul raporda olduðu gibi milletin Allah’ýna Kitabýna küfredecek kadar alçalan bir nice din düþmanýnýn olduðunu bilmemdir.

Bunlar dün cuntacýlýktan yargýlanmýþ, soygunlara adý karýþmýþ, bilmem hangi terör örgütünde militanlýk yapmýþ olduklarý halde, bugün farklý maskelerle farklý yerlerde görünebilirler. Onlarý “hoþgörmek”, insanýn baba katiline ödül vermesi gibi bir þey; iþte endiþem budur benim.

Benim bu mü’mince endiþemle Kýrca’nýn endiþesi arasýndaki farký “sirkatin söyleyen” þu satýrlarda bulabilirsiniz:

“Ýkincisi... Ýslamoðlu'nun ve Koru'nun satýrlarýndan bir ders daha var çýkarýlacak...
O dersi de, saðda solda "cemaat"e destek vermiþ, "cemaat"ten destek almýþ politikacýlarýn, bürokratlarýn, iþ çevrelerinin ve yazar-çizer takýmýnýn çýkarmasý gerekiyor. Günlerdir "nafile" nutuklar atýlýyor: Kasetleri kim almýþ, kim vermiþ, ne zaman vermiþ, ne zaman almýþ, ayýpmýþ, kayýpmýþ, vs... Artýk baþka bir þeye daha sýra gelmedi mi? Bu "çok gizli" ve "dehþetengiz" konuþmalar karþýsýnda, siz de, biraz olsun, Ýslamcý yazarlar kadar endiþelenemez misiniz?”

Ne yazýk ki bu çarpýtmalar muhbirliðin dayanýlmaz kokusunu bastýrmýyor. Kaldý ki benim asýl cevap beklediðim görmezden gelinen satýrlar þunlardý: “Esasen, bana sorarsanýz, ben Ali Kýrca’nýn askeri okuldan atýldýðýna hiç inanmadým; ‘muvazzaflýk’ onun ruhunda var; o kendini hâlâ asker sanýyor ve derin bir ‘görev’ bilinci içerisinde üstlerinin emr u fermanýna harfiyyet uyarak sicilini günden güne parlatýyor.” “Ahbab-çavuþ, üç-beþ kafadar bir araya gelmiþ, bir yandan içlerindeki kini kusuyorlar, bir yandan sanýðý gýyabýnda yargýlarken, bir yandan da kalemi kýrýp sözle infaz ediyorlardý. Hind’in, Hz. Hamza’ya olan kinini gördüm bazýlarýnda. Ne dersiniz, eðer Hocaefendi’yi ellerine geçirselerdi, onlarýn içerisinden de yüreðini göðsünden söküp þarap içen, organlarýný kesip kinini teskin için kolye olarak takan çýkar mýydý?”

Ali Kýrca bu satýrlara hiç deðinmemiþ; onlarý görmezden gelmiþ.

Özel isim sanmýþtým; meðer Ali Kýrca ismi bir “cins isimmiþ”!

mustafs ýslamoðlu.
Gönderen: 13.07.2008 - 13:53
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 876 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60968 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.