ivermectine chloroquine lopinavir ritonavir generique luvox generique luvox cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SORULAR & CEVAPLAR » --ÖĞÜT OLARAK ÖLÜM YETER-GAM ÇEKMEYE KABİR YETER--

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
--ÖĞÜT OLARAK ÖLÜM YETER-GAM ÇEKMEYE KABİR YETER--
64 Mesaj -
ARKADAÞLAR BÝR SORU SORMAK ÝSTÝYORUM...

NAMAZI CAMÝDE KILMAK VEYA CEMAATLE KILMAK EVDE KILMAKTAN KAT KAT SEVABI FAZLA DÝYORLAR.ÝÞTE HER ADIMDA ÞU KADAR SEVABI VAR DÝYORLAR NEYE DAYANARAK ACABA .BUNU BÝLEN VARMI ACABA?
YARDIMCI OLURMUSUNUZ?SÝZCE NEDÝR?

LÜTFEN ALLAH RIZASI ÝÇÝN YARDIM EDERMÝSÝNÝZ?düsün düsün düsün düsün düsün düsün düsün DÜÞÜNDÜM DÜÞÜNDÜM HALA DÜÞÜNÜYORUM........

BEN TAM ANLAÞILAMADIM HERHALDE MANASI ÝLMÝ NEDÝR SEVABI NEDEN YÜKSEK BU KADAR ONUN ASIL SEBEBÝ TAM ANLATAMIYORUM GALÝBA.SEMAVAT............NEYSE DERÝNÝNDE NE VAR DEMEK ÝSTEMÝÞTÝM.HADÝSLERÝ AZ ÇOK BÝLÝYORUZDA.YANÝ ANLATABÝLSEYDÝM...........

PC de

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son BETÜLSENA tarafından, 14.07.2008 - 16:24 tarihinde.
Gönderen: 11.07.2008 - 10:20
Bu Mesaji Bildir   BETÜLSENA üyenin diger mesajlarini ara BETÜLSENA üyenin Profiline bak BETÜLSENA üyeye özel mesaj gönder BETÜLSENA üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
Selamun aleykum Betül kardeþim,
Cemaatle kýlýnan namazýn fazileti hakkýnda fazlaca hadis rivayet edilmiþtir, onlarý ekleyeyim isterseniz..

Ebû Hüreyre (r.a)’den rivayet edildiðine göre, Resûlullah (s.a.v) þöyle buyurdu:

“Bir kimsenin cemaatle kýldýðý namazýn sevabý, evinde ve çarþý pazarda kýldýðý namazdan yirmi beþ kat daha fazladýr. O kimse abdestini güzelce alýp, sonra sadece namaz kýlmak maksadýyla mescide giderse attýðý her adým sebebiyle bir derece yükseltilir, bir hatasý da silinir. Namazýný kýldýktan sonra abdestini bozmadan namaz kýldýðý yerde kaldýðý müddetçe, melekler ona: Allahým! Ona rahmetinle muamele et, ona acý! diyerek dua etmeye devam ederler. O kimse namazý beklediði sürece namazda imiþ gibidir. ”
Buhârî, Ezân 30 (I,158-159); Müslim, Mesâcid 272, (I,459)

"Cemâatle kýlýnan namaz, bir insanýn tek baþýna kýldýðý namazdan yirmi yedi derece daha faziletlidir. "
(Buhârî, Ezan 30; Salât 87; Müslim, Mesâcid 245; Ebû Davud, Salât 48; Tirmizî, Salât 47)
- Baþka bir rivayette bu fazilet yirmibeþ derece olarak ifade edilmiþtir.
(Ýbn Mâce, Mesâcid, 16)

"Eðer halk yatsý ve sabah namazlarýndaki fazileti bilselerdi, emekleyerek dahi olsa cemâate gelirlerdi. "
(Ýbn Mâce, Mesâcid, 18)

Ayrýca Nisa Suresi 102. ayette, Peygamberimiz (s.a.v.)'e hitaben: "Sen müminler arasýnda bulunup onlara namaz kýldýracaðýn zaman onlardan bir kýsmý seninle beraber olsun." denilerek cemaatle namaza vurgu yapýlmýþtýr, inþaAllah açýklayýcý olmuþtur, selametle kardeþim..gül

Gönderen: 12.07.2008 - 23:35
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
RE:
Moderator

1295 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý BETÜLSENA

BEN TAM ANLAÞILAMADIM HERHALDE MANASI ÝLMÝ NEDÝR SEVABI NEDEN YÜKSEK BU KADAR ONUN ASIL SEBEBÝ TAM ANLATAMIYORUM GALÝBA.SEMAVAT............NEYSE DERÝNÝNDE NE VAR DEMEK ÝSTEMÝÞTÝM.HADÝSLERÝ AZ ÇOK BÝLÝYORUZDA.YANÝ ANLATABÝLSEYDÝM...........

PC de

Þimdi daha iyi anladým kardeþim, acizane cevaplamaya çalýþayým..sevinçli

Ýslamiyet, müntesiplerinin birlik, beraberliðine büyük önem vermiþtir, birbirimiz üzerindeki haklarýmýz, birbirimizi güzel yola teþvik etme ve kötülüklere karþý uyarma gibi vazifelerimiz hep bu açýdan düþünülebilir.
Mü'minlerin beraberce, cemaat olarak Rablerine yönelerek ibadet etmeleri de aralarýndaki baðlarý kuvvetlendirme, bir olma, ümmet olma yönünden teþvik edilmiþtir, savaþ zamanýnda bile vazgeçilmesi düþünülmemiþtir, yani cemaatle namaz, ümmete cemaat olma fikrini aþýlamasý, bir vücudun azalarý konumunda olduklarýný, birbirlerini her daim korumalarý, kollamalarý gerektiði düþüncesini yerleþtirmesi için teþvik edildiðini söyleyebiliriz kardeþim, Peygamberimiz (s.a.v.)'in de bu yönde uygulamalarý olduðu, yani cemaatinin sorunlarý, sýkýntýlarýyla yakýndan ilgilendiði, her daim onlarý gözettiðini de rivayetlerden öðrenebiliyoruz..
Ayrýca sormak istedikleriniz olursa sitedeki özel mesaj sistemini de kullanabilirsiniz, yukarýda Ravdateam'den görevlilere özel mesaj atabilirsiniz, selametle..gül

Gönderen: 14.07.2008 - 17:58
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 817 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58495 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.