hydroxychloroquine chloroquine generique stromectol lopinavir ritonavir stromectol luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » magradaki yilan!!!**

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
magradaki yilan!!!**
1504 Mesaj -
Hazret-i Muhammed Mustafâ ' s.a.v' Allahü teâlânýn emri ile Mekke-i mükerremeden hicret etmek dilediði zemân, - Benim ile bu yolda kim yol arkadaþý olur. Cânýna ve baþýna kim kýyar, dediði zemân, herkesden önce hazret-i Ebû Bekr ' radýyallahü anh' ileri atýlýp,
- Anam ve babam, mal ve câným, cümlesi yoluna fedâ olsun; yâ Resûlallah. Bu þerefli hizmete ben kulunu kabûl eyle diye ilticâ ve tazarru' edince, hazret-i Fahr-i Enbiyâ ' sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem' kabûl buyurdu. Gece ile berâber, ay ve zuhâl yýldýzý gibi yola çýkdýlar. Sýddîk ' radýyallahü teâlâ anh' o Resûl-i Rabbil âlemîn hazretlerini sakýnýp, kâh ardýna, kâh önüne, kâh saðýna ve kâh soluna geçer ve kâh, mubârek ayaðý parmaklarý üzerine basardý. Düþmânlar izlemesin diye.

Bu esnâda Habîb-i Hudâ hazret-i Muhammed Mustafâ ' sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem' buyurdular ki,
- Yâ Ebâ Bekr, ne ýzdýrâb çekersin. Kendi nefsin için mi korkarsýn.
Cevâb buyurdular ki,
- Hâþâ, sümme hâþâ ki, Ebû Bekr bu yolda kendi cânýný sakýnýp, kayýrsýn.Ve lâkin, yâ Resûlallah! Mubârek cesedinin bir kýlýna halel gelir diye, korkarým ki, benim gibi binlerce kimsenin baþý düþse yeridir. Sen din serâyýnýn mi' mârýsýn.
Resûlullah ' sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem' ,
- Üzülme, Allahü teâlâ bizimledir!' buyurdu.
Maðaraya geldiler. Ebû Bekr ' radýyallahü teâlâ anh' dedi ki,
- Yâ Resûlallah! Bir mikdâr sabr edin. O maðaraya ben kulun gireyim. Yýlan, akreb cinsinden nesne var ise, zararý Ebû Bekre olsun!
Resûlullah ' sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem' izin verdi. Maðara içine girince, ne kadar mahlûkat var ise, târûmâr olup, herbiri deliðine girdi. Hazret-i Ebû Bekr ' radýyallahü teâlâ anh' sýrtýndan mübârek gömleðini çýkarýp, parça-parça edip, parçalar ile, o deliklerin temâmýný týkadý. O deliklerden biri açýk kaldý. Ona parça yetiþmedi. O deliðe de, ayaðýnýn tabanýný iyice týkadý. O büyük sultâna, þimdi se' âdet ile, içeri buyurun diye hitâb eyledi. Ýki cihân serveri de, Besmele söyliyerek, maðara içine girdi. Sabâha kadar orada kaldýlar. Sabâh oldu. Hazret-i Ebû Bekrin ' radýyallahü teâlâ anh' gömleðini arkasýnda göremeyince, sebebini sordular. Hazret-i Ebû Bekr-i Sýddîk ' radýyallahü teâlâ anh' ,
- Yâ Resûlallah! Yolunda, gömleðimi yýrtýp, akrep ve yýlan deliklerini týkayýp, þerlerini def' eyledim; dedikde,
Resûl-i ekrem ' sallallahü aleyhi ve sellem' ,
- Allahým! Ebû Bekri, kýyâmet günü, benim derecemde, benimle berâber bulundur!, buyurdu.
Bu esnâda Fahr-i âlem ' sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem' , hazret-i Ebû Bekr-i Sýddîkýn ' radýyallahü anh' mubârek yüzlerinde deðiþiklik görüp, süâl etdikde, meydâna gelen hâdiseyi anlatdý.
- Maðarada olan delikleri birbir týkayýp, lâkin, cübbe parçasý bir deliðe yetmedi. O delik de açýk kalmasýn diye tabanýmý dayamýþdým. Bir yýlan, birkaç def' a tabanýmý sokdu. Ayaðýmý delikden çekmeðe korkdum ki, o yýlan delikden dýþarý çýkýp, zât-ý þerîfine bir elem verip, ýzdýrâb eder, diye cevâb verdi.
Resûlullah ' sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem'
- Onunla benim aramý aç, býrak çýksýn buyurdu.
O an Ebû Bekr-i Sýddîk ' radýyallahü anh' mubârek ayaðýný delikden çekdi. Ýçeriden görünüþü hüzn ve gam veren zehirli bir yýlan çýkdý. Fahr-i âlem ' sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem' :
- Ey utanmaz yýlan! Benim maðara arkadaþýmý ve esrârýma vâkýf olaný, Allahü teâlâdan korkup, benden hayâ etmedin mi, ayaðýný sokarak eziyyet etdin, diyerek hitâb edip, azarlayýnca,
Yýlan cevâba kâdir olup, dedi ki,
- Yâ Habîbi rahmân! Ey insanlarýn ve cinnin Peygamberi! Senin âþýkýn sâdece insanlar deðildir. Belki hayvân zümresinden kuþlar, yýlanlar, karýncalar, cemâline âþýkdýr. Hattâ ben kulun, birçok yaþlý, gözü nemli, kendi cinsimiz olan büyüklerimizden yüksek vasflarýnýzý dinleyip, ýþýk saçan yüzünüzü görmeðe müþtak ve hayrân ve kendinden geçmiþ, þaþkýn þeklde aðlýyarak, mâl ve mülkünü terk edip, âþýk divânen olmuþdum. Bu maðarayý þereflendireceðini öðrenmiþdim. Onun için nice zemândan berî, bu sýkýntýlý maðarada gece-gündüz demeyip, yolunuzu bekliyordum. Böylece, sizin buraya teþrîfiniz ile, ayrýlýk acýsýna ve içimdeki derde merhem edeyim. Çünki, en mes' ûd bir zemânda, bu karanlýk maðarada, arkadaþýn [maðaraya girince], sabâh güneþi gibi zâhir olup, devlet güneþim doðdu. Ammâ ne var ki, arkadaþýn yine perde oldu. Bu sebeble, korku ve hayâ ben kulundan kalkýp, zarûrî olarak, bu küstahlýk benden vâký' oldu; diye özr dileyince,
Seyyid-üs-sekaleyn, dünyâ ve âhýretde bulunanlarýn þefâ' atcisi, yýlanýn küstâhâne özrünü kabûl etdi. Hazret-i Ebû Bekrin yarasýna, mübârek aðýzlarýnýn suyundan sürdü. O ânda acýsý þifâ buldu.
Gönderen: 01.07.2008 - 19:17
Bu Mesaji Bildir   halk yolcusu üyenin diger mesajlarini ara halk yolcusu üyenin Profiline bak halk yolcusu üyeye özel mesaj gönder halk yolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 892 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
mouharem68 (56), Mavi mutluluk (42), gardiyan (51), hüzünn (36), yanardag (49), kalebeyi (43), Trabzon61 (34), Kameraman_63 (61), Rabia1 (52), MaviguL (42), YSMNT (45), kardelen_06 (40), PembeGül (39), aliosmantr (37), safak13 (46), secere (47), yasargokmen (51), mehmet23 (53), HaBeSii (43), tkardelen (42), MUSTAFA ONUR (63), efendi54 (54), cemilakgun (48), þip&thorn.. (45), cemilakgün (48), Moehh80 (44), ismailbaturay (47), tümtürk (36), SaBoTaJ (124), resadiyeli84 (40), muhammedali_x (49), metinx (49), Fatih almanya (44)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57288 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.