ivermektin kamagra ivermektin ivermektin ivermektine seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » MiZAH - KARiKATÜR - FIKRA » YURDUM İNSANINDAN DERLEMELER

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
YURDUM İNSANINDAN DERLEMELER
27 Mesaj -
YURDUM ÝNSANINDAN DERLEMELER

Acý kaybýmýz

3 ay önce ailemize katýlan, Ecmi ismini verdiðimiz kaplumbaðamýz dün vefat etmiþ. Aile arasýnda sade bir törenle evin arka bahçesine gömdük.

Hayvancaðýz durduk yerde can verdiði için gidip Ecmi'yi aldýðýmýz dükkanýn sahibine sebebinin ne olabileceðini sorduðumuzda ''Abi onlar kýþ uykusuna yatar'' cevabýný almýþ bulunmaktayýz, hepimizin baþý saðolsun. Bu vicdan azabýyla ben de çok yaþamam herhalde.

Annemin Maceralarý

Shrek'in fragmanlarýný gösteren bir televizyon kanalýnda, el ele tutuþmuþ Shrek ve Fiona'yý gören annem, 'Bunlar Süleyman ve Nazmiye Demirel çifti mi?' diye sordu! Seçememiþ gözleri o mesafeden.

Alfabe

Ben de bu yýl okula baþlayan torunum için kuvvetli bir moral alkýþý istiyorum. Daha ikinci gün: 'Örrrtmenim, taa evden buraya tel çizmeye mi geldik, hep yumarlak mý yapcaz, harf felan öretmicen mi?' deme cesaretini gösterdiði için.

Annem!

'Bu taraf bitti.' diye CD'yi arkasýna çeviren ve sonra da 'CD çalar çalýþmýyor!' diye feryat eden anneme alkýþ az geliyor!

Modem

Yemek masamýn üstünde duran modeme uzun uzun bakan anneanem 'Bu ne?' diye sordu. Ben de kolay anlasýn diye 'Hani benim bilgisayarým var ya onunla internete giriyorum. Ýþte internete girmek için o kutu zorunlu.' diye uzun uzun açýkladým. Anneannem dinledi beni; 'Yani modem bu' dedi ve konu kapandý...

Yaz Okulu

Bir alkýþ da annesine yaz okulunu kazandýðý müjdesini veren üniversite öðrencisine gelsin. Bu yaratýcýlýða þapka çýkartýlýr.

Beyin göçü

Tikky olduðu her halinden belli olan kýzýmýz Beþiktaþ-Taksim midibüsünde yanýndaki arkadaþýna dert yanmaktadýr. ''Þekerim dördüncü kez girdim ÖSS'ye, ama yine kazanamadým, gidicem sonunda Amerika'ya o olucak. Böyle böyle beyin göçü oluyor iþteeaa!'' Sen git, masraflarý ben karþýlýyorum.

Alman yazar

Bir alkýþ da lisede edebiyat dersinde okuduðu þiir bitince sýnýfa dönüp 'Bu þiiri ünlü Alman yazar Goethe yazmýþtýr' diyen hocaya, 'Niye, kaðýt bulamamýþ mý?' cevabýný veren arkadaþa gönderelim.

Düz mantýk

Eðer bir sokakta yürüyorsanýz ve camýnda ''Bu ev kiralýktýr'' yazýlý bir evin yanýndan geçip birkaç adým sonra önüne geldiðiniz bir baþka evin camýnda ''Bu da'' yazýsýný görürseniz bilin ki Trabzon'dasýnýz.

Ýngilizce yazýlýsý

Bir alkýþ da ingilizce sýnavýnda 'Nice ........' þeklindeki boþluðu 'Nice mutlu yýllara!' þeklinde dolduran, dahi mi aptal mý olduðunu henüz anlayamadýðýmýz öðrencime istiyorum.

Hügo'lar Beþledi

Bir alkýþ da lisede edebiyat kitabýndan bir metni tüm sýnýfa sesli olarak okurken V. Hugo'ya 'Beþinci Hugo' diyen arkadaþýmýza gelsin.

Ne zaman?

Kardeþim karne almýþtý. Fakat birçok zayýf notu vardý. Annem, babamla beni kenara çekip uyarýlarý sýralýyordu; 'Sakýn çocuðun moralini bozmayýn, sakýn kötü bir þey söylemeyin.' Uyarýlar özellikle babama yönelikti; 'Hele de sen, sakýn çocuðun gururunu kýrma.' Babam daha fazla dayanamadý ve sordu; 'Karne için ne zaman özür dileyeceðiz?'

Havale

Bankada giþenin önünde iþlemimin yapýlmasýný bekliyorum. Yanýmdaki giþede iþlem yaptýran yaþlý teyzeye, iþlemini yapan kadýn soruyor: 'Parayý kim alacak teyze? Alýcýsýna ne yazalým?' Teyzem cevap veriyor: 'Bu paranýn hayrýný görme Ýnþallah yazalým.'

Lamba

Dün gece evime giderken yolun tenhalýðýndan olsa gerek kýrmýzý ýþýkta geçtim. Ardýndan yurdum polisine alkýþý hak ettiricek anons: 'Bacým o geçtiðin gece lambasý deðildi, çek saða.'

Hacim nedir?

Öðretmen bir arkadaþýmdan naklen; 5. Sýnýflarýn Fen Bilgisi sýnavýnýn 2. sorusu: 'Hacim nedir? Bir örnek vererek açýklayýnýz.' Öðrencimizden gelen cevap: 'Hacdan gelenlere hacim denir. Örnek: Nasýlsýn hacim?'

Asabi Polis

Hareketli bir Baðdat Caddesi akþamýnda, polis abilerimiz rutin olduðu üzere devriye gezmektedir. Iþýklarda müþteri bekleyen taksiye yaklaþýlýr ve; ''Ticari, bekleme yapma, devam et.'' anonsu yapýlýr. Camdan eliyle '1 saniye' iþareti yapan taksiciye, ikinci ve çok manidar anons gelir ardýndan; ''Ticari, benne pölümüye girme! Devam et dedik!''

Neden olmasýn

5 yaþýndaki yeðenime babasý soruyor: 'Büyüyünce ne olacaksýn kýzým?'

'Asena olacaðým babacým; sen ne olacaksýn?'

Babasý gayet sakin cevap veriyor: 'Katil' Ýkisine de meslek hayatlarýnda baþarýlar.
Gönderen: 17.06.2008 - 11:54
Bu Mesaji Bildir   _ADA_ üyenin diger mesajlarini ara _ADA_ üyenin Profiline bak _ADA_ üyeye özel mesaj gönder _ADA_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
RE: YURDUM İNSANINDAN DERLEMELER
1420 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý _ADA_

Acý kaybýmýz

3 ay önce ailemize katýlan, Ecmi ismini verdiðimiz kaplumbaðamýz dün vefat etmiþ. Aile arasýnda sade bir törenle evin arka bahçesine gömdük.

Hayvancaðýz durduk yerde can verdiði için gidip Ecmi'yi aldýðýmýz dükkanýn sahibine sebebinin ne olabileceðini sorduðumuzda ''Abi onlar kýþ uykusuna yatar'' cevabýný almýþ bulunmaktayýz, hepimizin baþý saðolsun. Bu vicdan azabýyla ben de çok yaþamam herhalde.

Neden olmasýn

5 yaþýndaki yeðenime babasý soruyor: 'Büyüyünce ne olacaksýn kýzým?'

'Asena olacaðým babacým; sen ne olacaksýn?'

Babasý gayet sakin cevap veriyor: 'Katil' Ýkisine de meslek hayatlarýnda baþarýlar.

hepsi çok güzel harýka ama bu ýkýsýne cok guldüm özellikle kaplumbaðaya yazýk hayvana ya diri diri mezara girmiþ...

sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli Te$ekkürler sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli
Gönderen: 17.06.2008 - 12:08
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
Acý kaybýmýz

Aslinda gömülse bile hayvan ölmezki kis uykusuna yatinca zaten topraga gömülüyor

güzeldi hepsi paylastigin icin tesekkür ederim sevinçli
Gönderen: 07.11.2009 - 11:46
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
1090 Mesaj -
Düz mantýk

Eðer bir sokakta yürüyorsanýz ve camýnda ''Bu ev kiralýktýr'' yazýlý bir evin yanýndan geçip birkaç adým sonra önüne geldiðiniz bir baþka evin camýnda ''Bu da'' yazýsýný görürseniz bilin ki Trabzon'dasýnýz
iyiymiþ kahkaha kahkaha kahkaha

Elinize Saglik hepsi süper sevinçli

Gönderen: 07.11.2009 - 14:11
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Dai su an offline Dai  
RE: YURDUM İNSANINDAN DERLEMELER
922 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý _ADA_

Shrek'in fragmanlarýný gösteren bir televizyon kanalýnda, el ele tutuþmuþ Shrek ve Fiona'yý gören annem, 'Bunlar Süleyman ve Nazmiye Demirel çifti mi?' diye sordu! Seçememiþ gözleri o mesafeden.

Mükemmel
Gönderen: 08.11.2009 - 00:35
Bu Mesaji Bildir   Dai üyenin diger mesajlarini ara Dai üyenin Profiline bak Dai üyeye özel mesaj gönder Dai üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rahil su an offline rahil  
1191 Mesaj -
hepsi birbirinden komikti sevinçli gülümsettin sevinçli

Rabbimde sizi iki cihanda yüzünüzü gülümsetenlerden eylesin Kardeþim..
Gönderen: 08.11.2009 - 21:05
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Vefanerede? su an offline Vefanerede?  
87 Mesaj -
Te$ekkürler
Gönderen: 08.11.2009 - 22:22
Bu Mesaji Bildir   Vefanerede? üyenin diger mesajlarini ara Vefanerede? üyenin Profiline bak Vefanerede? üyeye özel mesaj gönder Vefanerede? üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 614 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57633 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.