kaletra lopinavir ritonavir ivermectin budesonide ivermektine super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Seccadem

önceki konu   diğer konu
10 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Seccadem
Moderator

4254 Mesaj -
Seccadem
Nefsimden huzur-u Ýlahi'ye kaçýþ yerimdir. Eðilmez kibirimi rükûda büktüðüm, kýrýlmaz gururumu secdede sürttüðüm yerin adýdýr. Rýzk istediðim, ilim talep ettiðim, af dilediðim, yalandan, haramdan, görünmez kazadan ve belâdan, iftiradan, cehennemin narýndan, kabir azabýndan O'na sýðýndýðým yerdir.

Zalimden, zulümden, cehaletten, ihanetten kaçarken çalacaðým kapýnýn eþiði, beni benden kurtaracak tek Kurtarýcý'nýn merhamet makamýna iltica dilekçemin kabul yeridir o.

Ýçi baþka, dýþý baþkalardan, dili baþka, kalbi baþkalardan, aklýyla gönlü arasýnda köprü kuramayanlardan, hem kendini hem de baþkalarýný kandýranlardan, zararla oturup zararla kalktýklarý halde kârlý olduklarýný zannedenlerin zannýndan O'na sýðýndýðým yerdir; seccade!..

"Var" ;da imtihanýmýn þýmarýklýðýndan, "yok"ta imtihanýmýn týkanýklýðýndan, zaafiyetimden, zavallýlýðýmdan, el açýp boyun büktüðüm, diz vurup alýn sürdüðüm, Miraç'a "start!" yeridir; seccadem!

Nemrut'tan Hz. Ýbrahim'e, Firavun'dan Hz. Musa'ya, Ýsrailoðullarý'nda n Hz. Ýsa'ya, Ebu Cehil'lerden Habibullah'a dönüþ yeri, küfürden imana geçiþ yeri, karanlýktan ziyaya varýþ yeri, putlardan Allah'a tapýþ yeridir, seccadem!

Þükür yeri, , zikir yeri, fikir-tefekkür yeri, madde ile mânâyý, dünya ile ahireti ayarlama yeri, insan-ý kâmil olma yeridir.

Ruhumun, bedenimin huzur bulduðu, Yaradan'ýma sevgimin, muhabbetimin, baðlýlýðýmýn, ibadetimin; kulluðumun ifadesidir, seccadem!

Kötülük dolu dünyamýzda seccade kadar pak bir mekânýmýz, ahirete; seccade kadar, seccade gibi, götürebileceðimiz bir "ahiret sermayemiz" olsun inþallah..

Selam ve dua ile

Gökhan Gündüz

Gönderen: 16.06.2008 - 01:05
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kanayan gül su an offline kanayan gül  
215 Mesaj -
Kötülük dolu dünyamýzda seccade kadar pak bir mekânýmýz, ahirete; seccade kadar, seccade gibi, götürebileceðimiz bir "ahiret sermayemiz" olsun inþallah..
Amin inþaallah,eklediðiniz herþey çok eðitici ve öðretici Allah sizden razý olsun efendim.Allaha emanet olun.Elinize Saglik Te$ekkürler
Gönderen: 16.06.2008 - 01:12
Bu Mesaji Bildir   kanayan gül üyenin diger mesajlarini ara kanayan gül üyenin Profiline bak kanayan gül üyeye özel mesaj gönder kanayan gül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
RE:
1420 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý kanayan gül

Amin inþaallah,eklediðiniz herþey çok eðitici ve öðretici Allah sizden razý olsun efendim.Allaha emanet olun.Elinize Saglik Te$ekkürler

aminnnn aminnnn aminnnn

gercekten öyle oku oku masALLAH býlgý hazýnesý cok sey ögrenýyoruz sayenýzde unutuuklarýmýzýa hatýrlamamýza vesýle oluyorsunuz..

býlgýyý sureklý tazelemek gerek

dua ile

Gönderen: 16.06.2008 - 02:30
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
RABBiM sizlerden ve Mümin Kullarindan razi olsun
Selam ve dua ile
Gönderen: 16.06.2008 - 14:15
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MAHMUD DOGAN su an offline MAHMUD DOGAN  
244 Mesaj -
Ýçi baþka, dýþý baþkalardan, dili baþka, kalbi baþkalardan, aklýyla gönlü arasýnda köprü kuramayanlardan, hem kendini hem de baþkalarýný kandýranlardan, zararla oturup zararla kalktýklarý halde kârlý olduklarýný zannedenlerin zannýndan O'na sýðýndýðým yerdir; seccade!.. ALINTI

Te$ekkürler
Gönderen: 16.06.2008 - 14:37
Bu Mesaji Bildir   MAHMUD DOGAN üyenin diger mesajlarini ara MAHMUD DOGAN üyenin Profiline bak MAHMUD DOGAN üyeye özel mesaj gönder MAHMUD DOGAN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Yüreğimi koyuyorum senin göklerine...
Moderator

4254 Mesaj -
Yüreðimi koyuyorum senin göklerine... Bu dünya gurbetinde yalnýzken,ruhumda alevler tutuþmuþken baþka çarem,baþka yörem yok yok... Yaðmur, sayrýlýðýma seninle derman düþtü Beynimin merkezine ölümsüz ferman düþtü Silindi hayalimden bütün efsunu ömrün Bir dönüm noktasýnda aklýma “Rahman “düþtü. “Er-Rahman” Rahman ve Rahim olan ALLAH’ýn adýyla... Rabbim, Bu dünya gurbetinde yalnýzken, ruhumda alevler tutuþmuþken baþka çarem yok. Baþka yörem yok yok, baþka yönüm yok.Yaradanýmsýn, sana geliyorum. Sana sýðýnýyorum bir ikindi vaktinde. Çöllerdeyim. Ruhumda damar damar çatlaklarým var rahmetine muhtaç. Çöllerde seni sayýklayan bir mecnunum, Leylasýný arayan. Tüm çölleri , tüm daðlarý, tüm yokuþlarý aþmak diler gönül daðým. Bir viraneyim dil hanesinde. Senden merhamet diliyorum. Kendimi görüyorum aynada. Bin mezarlýk var kalbimin kadranýnda. Dar-ý dünya kederli, ben kederliyim. Yüreðim karanlýk, sensiz seneleri aðýrlýyor. Kötülükler firari yeni saatini kuruyor yeni sabahlara. Ben uyanýyorum. Yüreðimi açýyorum, ellerimi açýyorum arz-ý semaya... Rahman ve rahim olan Rabbim, Bu dünya gurbetinde yalnýzým, sana sýðýnýyorum... Beni de kat sevdiklerine. Cennetine, rahmetine, merhametine... Rabbim, Dünya kokularýný üzerimden silmek ve bir yatsý zamaný gelmek kapýna. Sonsuz bir secdeye kapanmak. Ellerimi baðlasam, huzurunda secdeye dursam ve donsam sonsuza kadar. Rüzgarlarýna karýþmak yaprak misali... Bu sevdanýn düþündeyim. Göðsümde düðümlenen sýrlarýmý çözsem. Dile gelse günahlarým huzurunda. Hüznüm son bulsa. Göðsüme iliþtirdiðim ismin dýþýnda hafýzam unutsa bildiðim her þeyi. Duymasam, görmesem, iliþmesem yaþadýðým hiçbir þeyi/e. Merhametin ilaç kanayan yüreðime. Sen Rahman’sýn. Beni koruyan, gözetensin. Beni yalnýz ve ýssýz býrakmayansýn. Hep yanýmdasýn. Bana benden daha yakýnsýn. Sonsuz merhametine sýðýnýyorum... Rahman ve rahim olan Rabbim, Bu dünya gurbetinde yalnýzým, sana sýðýnýyorum... Beni de kat sevdiklerine. Cennetine, rahmetine, merhametine... Rabbim, Sen Rahman’sýn... Cümle mahlukatý kuþatansýn. Þefkatten ,merhametten, rahmetten, iyilikten güzellikten yana ne varsa selsebil üstümüze yaðdýransýn. Ilýk merhametin, ipekten þefkatin, gani gani rahmetin olmasa ben olmam. Ýnsanlýk olmaz. Tufaným olur, tufanýmýz olur dar-ý dünya. Bir kadim gerçektir sana olan aþkým, aþkýmýz. Kaderim yanmaksa yýllarca yanarým. Erimek dilerim ateþinde pervane misali. Bu gönül sensiz neylesin nefes almayý. Yaþamayý. Ruhumun adresinde sen varsýn. Doksan dokuz adýn var. Hayatým kaderin dizginindedir. Sahibimsin, efendim, sultanýmsýn.Sahip olmadýðýn hiçbir þeyim yok... Rahman ve rahim olan Rabbim, Bu dünya gurbetinde yalnýzým, sana sýðýnýyorum... Beni de kat sevdiklerine. Cennetine, rahmetine, merhametine... Rabbim, Efendim, Büyük ALLAHým... Ulu yolculuðuma yok iken hazýrlýðým, gürültülü bir denizin içinde savruluyorum. Öylesine yalnýz, öylesine kederliyim. Kuytularda kalmýþým. Mevsimler bir bir geçiyor. Hep geçen baharlarý özlüyor yüreðim. Bahar akþamlarýnýn erguvani rengi ruhumdaki sonsuzluðu derinleþtiriyor. Hüzünden feracemi giyiniyor ve cumalardan bir Cuma bütün yaþadýklarýmý topluyor, yola düþüyorum. Bu yol beni sana getirecek. Biliyorum. Sana inanýyor, güveniyorum. Diðer bütün yollarý geçtim. Þimdi çöllerden geçiyorum. Rahmetine kavrulmuþum. Dualarým bir yýldýz þehrayini senin göklerine yol alan. Onlarý kabul buyur Rabbim. Beni baðýþla sonsuz þefkatinle, merhametinle... Rahman ve rahim olan Rabbim, Bu dünya gurbetinde yalnýzým, sana sýðýnýyorum... Beni de kat sevdiklerine. Cennetine, rahmetine, merhametine... ....Amin....
ALINTI
Gönderen: 26.08.2008 - 02:31
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
Kaleme alan'dan zatý muhterem kardeþimizden....

Buraya eklem yapan Muhtafaz abimizden ALLAH razý olsun çok

þahane hari kulade bir yazý helal olsun...

Mevlaya emanet....
Gönderen: 26.08.2008 - 10:00
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
RE:
Moderator

1295 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý maksat kelam olsun

Kaleme alan'dan zatý muhterem kardeþimizden....

Buraya eklem yapan Muhtafaz abimizden ALLAH razý olsun çok

þahane hari kulade bir yazý helal olsun...

Mevlaya emanet....

Kesinlikle, harika bir yazý, ne söylenir ki üstüne, Rabbim razý olsun..

Gönderen: 26.08.2008 - 11:34
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
uçanterlik su an offline uçanterlik  
147 Mesaj -
Elinize Saglik
Te$ekkürler
Rabbim cümlemizi ona hakkýyla secde edenlerden eylesin
selam ve dua ile...
Gönderen: 26.08.2008 - 11:41
Bu Mesaji Bildir   uçanterlik üyenin diger mesajlarini ara uçanterlik üyenin Profiline bak uçanterlik üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Moderator

4254 Mesaj -

RABBiM Sizlerdende razI olsun Kardeslerim
Selam ve Dua ile

Gönderen: 27.08.2008 - 00:23
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 601 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58326 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.