kamagra kaletra ivermektin kamagra generique stromectol cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » -CHP‘NİN İHÂNETLERİ-

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
-CHP‘NİN İHÂNETLERİ-
5 Mesaj
CHP’in ihânetleri saymakla bitmez.
Bu Þeytan organizasyonunun paslanmýþ kalýntýlarý, bütün kurum ve kuruluþlardan tamamen kazýnmadýkça, Türk toplumunun rahat ve huzura eriþebilmesinin aslâ imkân ve ihtimâli yoktur!

CHP bünyesinde 1924 zihniyetinin tezekleþmiþ beyinleri varolduðu sürece, CHP hep ayný CHP kalacaktýr! Ondan ki, CHP dün neyse, bugün de odur; yarýn da o olacaktýr.
Bu yazýnýn kaleme alýndýðý saatlerde Türkiye’de yer yerinden oynuyordu.

Çünkü Anayasa Mahkemesi, CHP zihniyetinin hegemonyasý altýnda bulunduðunu bir kez daha kanýtlamýþ oldu.
„Egemenlik kayýtsýz koþulsuz ulusundur"agla!) mavalýnýn bir gözboyamadan ibaret olduðu, bir defa daha çýktý ortaya.
Haber mâlum:

„Anayasa Mahkemesi, CHP ve DSP milletvekillerinin baþörtüsünün üniversitelerde serbest býrakýlmasýna iliþkin anayasa deðiþikliðinin ''iptali veya yok hükmünde kabul edilmesi ve yürürlüðünün durdurulmasý'' istemiyle açtýðý davanýn sonucunu yazýlý açýklamayla duyurdu.

Açýklamada, þöyle denildi:

''9 Þubat 2008 günlü 5735 sayýlý Türkiye Cumhuriyeti Anayasasý'nýn bazý maddelerinde deðiþiklik yapýlmasýna dair Kanun'un 1. ve 2. maddeleri, Anayasa'nýn 2, 4. ve 148. maddeleri gözetilerek iptal edilmiþtir. Ayrýca yürürlüðü de durdurulmuþtur.''*1*(http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=324121)

Evet, CHP Deccal karargâhý fonksiyonunu bir kez daha iþletmiþ, zehir dolu kesesindeki öldürücü aðýyý, Anayasa Mahkemesi’ne yerleþtirdiði militanlarý aracýlýðýyla bir kez daha kusmuþ, Millet Meclisi’ni, daha doðrusu Millet’in varlýðýný hiçe sayan bir olayýn meydana gelmesinde baþ rol oynamýþtýr yine.

CHP nasýl dün fitne ve fesâdýn karagâhýydýysa, bugün de benzer entrikalar peþinde koþmakta, ayný küfür yobazlýklarýnýn altýna imza atmaktadýr.

Anayasa Mahkemesi’nin haddi, görevi ve yetkisi dýþýnda kalan bir konuda vermiþ olduðu bu çok tehlikeli iptal kararý neyi isbat eder ve neleri tetikler birlikte mütalaa edelim.

1. „Egemenlik kayýtsýz koþulsuz ulusundur“ sözü, bütün anlamýný yitirmiþ, ulusun hiçbir hakka sahip olmadýðý gerçeði açýða çýkmýþtýr.
2. Türk demokrasisinin Millet’ten uzak, kopuk, güdümlü bir vesâyet ve azýnlýk demokrasisi olduðu bir kez daha kanýtlanmýþtýr.
3. Parlamentoda hangi siyasal parti, kaç millet vekiline sahip bulunursa bulunsun, sâdece ve her zaman, temeli Allah’sýzlýða dayanan pozitivist, materyalis, jakobenist, sebatayist ideolojinin dediðinin olacaðý realitesi bir kez daha göstermiþtir kendini.
4. Türkiye rejimine tepeden týrnaða egemen olan siyonist ideolojinin Millet’i hiçe saydýðýnýn resmi, bir kez daha sokulmuþtur Millet’in gözüne!
5. Toplum açýk ve net olarak kutuplaþmaya itilmiþ, iç barýþ dinamitlenmiþ, alenen ve resmen savaþ ortamýnýn fitili ateþlenmiþtir.
6. 1924‘lerden baþlayýp 1950‘li yýllara kadar, yani çeyrek yüzyýl boyunca, nasýl "Tek Parti Diktatoryasý" illerde valileri, ilçelerde kaymakamlarý CHP örgütünün il ve ilçe baþkanlarý olarak kullandýysa; ayný alýþkanlýðýný bugün de sürdürmüþ, baþlangýçtan beri egemen olduðu devlert kurumlarýndaki elemenlarýný bir kez daha iðfal ve istimal etmeyi baþarmýþtýr.
7. Artýk Millet þunu iyice anlamalý ki, Türkiye’de CHP’nin rejimi varolduðu sürece, Millet’in hiçbir dediðinin önemi olmayacaktýr!

Ýþte bu CHP zihniyeti bugün nasýl Peygamber Efendimiz’le alay edip eðleniyorsa, dün de alay edip eðleniyordu. Çünkü bu CHP ziniyetinin dîni îmâný yoktur!

„O inkârcýlar seni gördükleri zaman, seni alaya alýyorlar ve "Ýlâhlarýnýzý / Tanrýlarýnýzý diline dolayan bu mudur?" diyorlar. Halbuki onlar Rahmân'ýn kitabýný inkâr ediyorlar.“(21/Enbiyâ: 36)

Geliniz þimdi, Ýstiklâl Savaþý’nýn gerçek kahramaný ve direniþ hareketinin baþlatýcýsý*2* Kâzým Karabekir Paþa’nýn kaleminden, korkunç bir olayýn içyüzüne tanýk olalým:

“18 Temmuz 1923’te Ankara istasyonundaki binada Teþkilât-ý Esâsiyenin/Anayasanýn tâdili/deðiþiklik düzenlemesi müzâkeresinde/görüþmesinde vaziyet tamamiyle aydýnlandý.
Teþkilât-ý Esâsiyede yapýlmasýný muvafýk / uygun gördükleri tâdillerin / deðiþiklik düzenlemelerinin ikinci günü müzâkeresiymiþ / görüþmesiymiþ. Bana haber verilmemiþti. Bugün ben tesâdüfen hazýr bulundum. M. Kemal Paþa’nýn reisliðinde / baþkanlýðýnda þu zatlar / kiþiler bu iþle meþguldü:
Dâhiliye Vekili / Ýçiþleri Bakaný Fethi Bey (Fethi Okyar),
Ýktisat Vekili / Ekonomi Bakaný Mahmut Esat Bey (M.E. Bozkurt),
Saðlýk Vekili / Saðlýk Bakaný Tevfik Rüþtü Bey (T.R.Aras),
Nafia Vekili / Bayýndýrlýk Bakaný Fevzi Bey (F. Çakmak),
Maliye Vekili / Maliye Bakaný Hasan Bey,
Ziraat Vekili Sabri Bey,
Matbuat Umum Müdürü / Basýn Yayýn Genel Müdürü Aðaoðlu Ahmet Bey, mebuslardan / Millet vekillerinden Ziya Gökalp, Ýhsan, Sivas meb’usu Rasim Bey vardý. Erzincan meb’usu Rafet Bey kâtiplik yapýyordu. Baþvekil / Baþbakan Rauf (Orbay) ve Maarif Vekili / Milli Eðitim Bakaný Safa Beyler, esasen seçim komitesinde dahi bulunmuþlardý.

Ben geldiðim sýrada Tevfik Rüþtü Bey konuþuyordu:

“-Ben kanaatimi millet kürsüsünden de haykýrýrým. Kimseden korkmam... Teþkilât-ý Esâsiyemizde dinimiz apaçýk yazýlmalýdýr” diyordu.

Ben söz aldým ve sordum:

“- Teþkilât-ý Esâsiyede dinimizin Ýslâm olduðu yazýlýdýr. Tevfik Rüþtü Bey, hangi kanaati haykýracaksýn? Ve, Teþkilât-ý Esâsiyeye hangi dini yazdýracaksýn?... Hýrýstiyanlýðý mý?"

Mahmut Esat Bey söz aldý ve sertçe cevap verdi:

“- Evet, Hýrýstiyanlýðý... Çünkü Ýslâmlýk terakkiye / ilerlemeye mânidir / engeldir. Bu dinle yürünmez, mahvoluruz. Ve bize kimse de ehemmiyet / önem vermez” dedi.

Ben söz alarak dedim ki:

“- Ýslâmlýðýn terakkiye mâni olduðu Avrupalýlarýn uydurmasýdýr. Bu meseleyi istediðiniz kadar münakaþa edebiliriz. Fakat münakaþaya tahammülü olmayan bir mesele varsa, din deðiþtirmek gayretidir. Netice / sonuç: Ýslâm kalýrsak mahvolmayýz, fakat din deðiþtirme oyunuyla bizi kolay mahvedebilirler... Hýrýstiyan Bizans’ý Ýslâm Türk yýkmýþ ve yerine geçmiþtir. Fransýzlar 1855’te Ýslâm Osmanlý Ýmparatorluðuyla ittifak yaparak Hýrýstiyan Rus Ýmparatorluðuna karþý harb ettiler / savaþtýlar. Ýçinden yeni sýyrýldýðýmýz Cihan Harbinde / Birinci Dünya Savaþýnda Almanya, Macaristan ve Bulgaristan devletleri yine Ýslâm – Türkiye ittifâk yaptýlar. Ve Hýrýstiyan Ýtilâf Devletlerine karþý birlikte harb ettiler. Yüzümüze kimse bakmazmýþ ne demek?”

Fethi Bey söz alarak bana gayet sert, katý cevap verdi:

“- Evet Karabekir... Türkler Ýslâmlýðý kabul ettiklerinden böyle kaldýlar. Ve Ýslâm kaldýkça da bu halde kalmaya mahkumdurlar. Bunun için Ýslâm kalmayacaðýz” dedi.

Ben de ayný sertlikle þu cevabý verdim:

“- Fethi Bey, bu yabancý fikri þiddetle reddederim... Geri kalmaklýðýmýza âmil olan þey, bir deðildir. Fütühatçýlýk, temsil kudreti gösterememek, Avrupa’nýn ilim ve irfan cephesiyle temassýzlýk, idarede istibdâd gibi mühim sebepler vardýr. Ayný yanlýþlýklarý yapan Hýrýstiyan devletlerin de yýkýlýp gittiðini bilmez deðilsiniz. Bir zelzelenin hakîki sebebini araþtýrmayýp onu gülünç bir sebebe baðlamak kadar, bu Ýslamlýk terakkiye manidir fikrini garip bulurum. Bu yabancý ve tehlikeli fikrin, aramýzda münakaþaya tahammül edemeyecek kadar taraftar bulmasýndan çok müteessir oldum. Fakat ben iddia ediyorum ki, Türk milleti ne Hýrýstiyan olur, ne de dinsiz kalýr. Hakikat budur. Bir milletin asýrlardan beri en mukaddes duygularýný bir hamlede atabileceðine inanýþýnýz objektif bir görüþ deðil, hayalinizdir. Böyle bir harekete cür’et, memlekette kanlý bir istibdat ile baþlar, ve Ýstiklal Harbinin birliðini de biribirine katar. Nasýl bitebileceðini de söyleyebilirim. Düþmanlarýndan kaný pahasýna istiklalini kurtaran Türk milleti, hürriyetini kendi evlatlarýna boðdurtmayacak. Buna cür’et edeceklerin de hakkýndan gelecektir Fethi Bey!...”

Mustafa Kemal Paþa’ya hitaben þöyle devam ettim:

“- Paþam, maddi cephemiz zaten zayýfýr, güvenebildiðimiz manevi cephemizi de düþmanlarýmýzýn yaldýzlý propagandasýna kurban edersek, dayanabileceðimiz ne kalýr? Bizi silah kuvvetiyle parçalayamayan düþmanlarýmýz, görüyorum ki, bizi fikir kuvvetiyle mahvedecekler. Buna müsaade edecek misiniz? Siz ki millete karþý, bizi bu hale getiren belanýn istibdat olduðunu, zaferden sonra milletin tamamiyle iradesine sahip olarak yürüyeceðini millet kürsüsünden dahi defalarca haykýrdýnýz. Millet Meclisini tekbirler, salatlar arasýnda açtýnýz. Ýslamlýðýn en yüksek bir din olduðunu hutbelerle ilan ettiniz. Hepimiz ayný iman ve kanaatle ayný yolda yürüdük. Þimdi ne yüzle ve ne hakla bir kanlý maceraya atýlacaðýz?” dedim.

Mustafa Kemal Paþa sözümü burada keserek dediki:

“. Müzakereler çok hararetlendi, burada kesiyorum.”*3*(Kâzým Karabekir Paþa’nýn Hatýralarý, Türk Edebiyatý, Mart 1988; Tek Parti’nin Yeni Dini, Yakýn Tarih Ansiklopedisi, cilt: 3, sayfa: 55-58)

Ýþe bakýnýz ki, bu dehþet senaryosunun tertiplendiði andan daha beþ ay önce, 7 Þubat 1923’te Balýkesir Zaðnos Paþa Câmii'nde bir cuma günü cemaate hutbe okuyan M. Kemal yani “Atatürk”, „Ey Millet, Allah birdir. Þaný büyüktür. Allah‘ýn esenliði, sevgisi ve iyiliði üzerinize olsun.
Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenabý Hak tarafýndan insanlara dini gerçekleri duyurmaya memur / görevli ve elçi seçilmiþtir.
Temel kanun/Anayasa, hepimizce bilinmektedir ki, Þânýbüyük Kur'an'daki âyetlerdir...“*4* (Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, c. 2, s. 93)
cümleleriyle tam bir „mücâhîd – evliyâ“(!) profili çizerken, beþ ay sonra Ýslâm dininin ortadan kaldýrýlýp, yerine Hýrýstiyanlýðýn yazýlmasý konusunu görüþüyor. Ve bu esnada „Atatürk“ CHP’nin yani Cumhuriyet Halk Fýrkasý’nýn / Partisinin Genel Baþkaný’dýr.

Gizli din taþýyan bu Tâðutlar ve Þeytanlar karargâhýnýn Milletimize yaptýðý baský ve zulümler bu kadarla da bitmiyor!

Evet, CHP’nin ihânet ve namussuzluklarýný anlatmaya devam edeceðiz.

Cumanýz kutlu,
Dünya ve Âhiret hayatýnýz mutlu olsun...

Abdulkadir Aldýr

Dipnotlar:

*1*(http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=324121)

*2*(Kâzým Karabekir, Paþalarýn Hesaplaþmasý; Ýstiklâl Harbine Neden Girdik, Nasýl Girdik, Nasýl Ýdare Ettik?, sayfa: 33; Emre Yayýnlarý, Eylül 1992-Ýstanbul; Kâzým Karabekir, Ýstiklâl Harbimiz; cilt: I; sayfa: 32, 194; Emre Yayýnlarý, Ekim – 1995 - Ýstanbul)

*3*(Kâzým Karabekir Paþa’nýn Hatýralarý, Türk Edebiyatý, Mart 1988; Tek Parti’nin Yeni Dini, Yakýn Tarih Ansiklopedisi, cilt: 3, sayfa: 55-58)

*4* (Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, c. 2, s. 93)
Gönderen: 06.06.2008 - 13:54
Bu Mesaji Bildir   yahya.sehid üyenin diger mesajlarini ara yahya.sehid üyenin Profiline bak yahya.sehid üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
farandag su an offline farandag  
251 Mesaj -
..............ÝÞTE ORTADA ASIL ZIHNIYET NEDIR AMACLARI NE IDEOLOJIN GECMISLERI NE BELLI VE BU ULKE BUNLARA RAGMEN HALA IMANLI BIR KISMIN DUALARIYLA PERISAN OLMAMIS ONLARIDA YOKETMEK HELAK ETMEK ISTIYORLAR.....

Elinize Saglik Elinize Saglik Elinize Saglik

SELAM VE DUA ILE
Gönderen: 06.06.2008 - 14:17
Bu Mesaji Bildir   farandag üyenin diger mesajlarini ara farandag üyenin Profiline bak farandag üyeye özel mesaj gönder farandag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yahya.sehid su an offline yahya.sehid  
5 Mesaj
Hindistan-Pakistan Müslümanlarýnýn Türkiye’nin Kurtuluþ Mücadelesi’ne katký saðlamak ve Ümmetin Halifesi’ni iþgâlcilerin elinden kurtarmak amacýyla –kadýnlarýnýn, kýzlarýnýn kollarýndaki yüzük ve bileziklere varýncaya kadar- toplayýp gönderdikleri paralarla 26 Aðustos 1924 yýlýnda “Atatürk” tarafýndan kurdurulan ÝÞ BANKASI, o günden bu güne dek CHP’nin beslenip palazlanmasýnýn en önemli aracý olmuþtur.*1*

Bugün dahi Ýþ Bankasý’nýn %28’lik hissesi CHP’ye aittir.*2*
Tuncaz Özkan’ýn küfür saçan tv’si “Kanal Türk”e 4 trilyon Lirayý hibe(!) eden*3* CHP, babasýnýn malýndan mý verdi bu parayý!? Elbette ki, Ýþ Bankasý’nýn gelirlerinden!

Oh ne âlâ memleket!
Dr. Rýza Nur’un ünlü deyimiyle: “Yaðma Hasan’ýn böreði”*4* sanki!
Millet’in Kurtuluþ Savaþý için toplanýp gönderilen baðýþ paralarýyla kendine ait banka kur, sonra da bu paralarý kurduðun partinin emrine ver!
Neresi ahlâkîliktir bunun?
Kimin parasýný kime veriyorsun?

Toplanan baðýþlarla beslenip palazlanan ve bu gelirlerden elde ettiði kuvvet ve azametin ihtiþamýyla topluma gavur zulmü yapan CHP’nin ihanetlerini saymaya devam edeceðiz.

Padiþahlara –israf ve aþýrý harcamalarýndan ötürü- aðýz dolusu küfreden CHP’nin ilk Genel Baþkaný “Atatürk”ün tek marifeti sadece baðýþ paralarýyla Ýþ Bankasý’ný kurdurup, CHP’nin emrine vermek midir? Elbette ki deðil! Þahlarýn, padiþahlarýn pabucunu dama attýracak boyutlara týrmanmýþtýr onun israflarý. *5*

Birkaç örnek verelim mi?
Tam sýrasý iþte:

1982’de tam 93 yaþýndayken vefat eden, “Þeyhü’l-muharririn / Gazetecilerin Þeyhi, Üstadý ya da Ustasý” ünvanlý Burhan Felek, 22 Haziran 1980 tarihli Milliyet Gazetesi’ndeki köþesinde þunlarý kaydetmekte:

“Atatürk merhum, bir içki sofrasýnda hoþuna giden bir artist kadýna 15 bin liralýk bir çek imza ederken Reþit Galip Bey, Atatürk’e, ‘Paþam! Bu para merhum pederinizden mi size kaldý?’ diye soracak olmuþ.
“Tabii sofradan kovulmuþ, fakat çek de imzalanmamýþtý. Atatürk, bu kendi yetiþtirdiði gül fidanýnýn dikeni ile yaralnmýþ olmasýný hiçbir zaman affetmedi ve Reþit Galip Bey, menkûp (deðerini kaybetmiþ, bahtsýz) bir gözdenin uðrayacaðý her türlü tatsýz âkýbetlere uðradý ve sanýrým veremden öldü. Acýrým bu cumhuriyet devrinin bu fevkalâde zeki devlet adamýna. Ama talih onu Atatürk gibi bir kayaya çarparak parçalanmaya mahkûm etmiþti. Alýnyazýsý deðiþmiyor.”*6*

Görülüyor ki “Atatürk”, en yakýnýndaki “dava arkadaþýnýn” en küçük bir uyarýsýna bile tahammül edememiþtir.

1930’larýn 15 bin lirasý ne demek bilir misiniz?! Abartmýyorum, o parayla, o günün koþullarýnda Ýstanbul’da Boðaz’da “Lebiderya” iki adet köþk satýn alabilirdiniz!

Nasýl, ‘Bu deðirmenin suyu nereden geliyor’ gibisinden bir soru yönelttiði için, Dr. Reþit Galib’e tavýr koyan ve ölümüne kadar onun hayatýný ”parçalanmaya mahkûm“ eden “Atatürk”se, ayný þekilde Milli Mücadele’de kendisinin yanýbaþýndan ayrýlmayan Halide Edip Adývar’a da hayatý zehir eden ve ömrünün son yýllarýný sürgünde geçirmesine neden olan kiþi yine “Atatürk”tür!

Niçin açýldý aralarý ve neden tavýr koydu Halide Edip’e karþý?

Çünkü Hindistan-Pakistan Müslümanlarýnýn “Türkiye’nin Milli Kurtuluþ Savaþý için harcanmasý þartýyla” topladýðý 100 bin Dolar, Halide Haným aracýlýðýyla gönderilmiþ ve Halide Haným da bu parayý bizzat kendi eliyle “Atatürk”e teslim etmiþti.
“Atatürk” ne yapmýþtý?
O parayla Ýþ Bankasý’ný kurdurmuþtu.
Yani Ýþ Bankasý’nýn sermayesi, “Müslüman Türkiye’nin iþgâlci gâvurlardan kurtarýlmasý için” yine Müslümanlarýn toplayýp gönderdiði baðýþlardan oluþturuyordu.

Demek ki, CHP, o günden bu güne dek hem Müslüman parasýyla beslendi, hem de Müslümanlara küfretti.

Ýþte Halide Edip Adývar, bu paranýn yerli yerinde kullanýlmamasýndan dolayý duyduðu üzüntüyü “Atatürk”e bildirince, herþey tepetaklak oluverdi birden.

Cumhuriyet’in ilk yýllarýnda Basýn – Yayýn Genel Müdürlüðü’ne getirilen ünlü Marksist Zekeriya Sertel diyor ki:

“Halide Hanýmýn bu hareketi Atatürk”ü kýzdýrmýþtý. Aralarý bu yüzden açýlmýþtý. Halide Edip, kocasý Dr. Adnan Adývar’la birlikte Paris’e gitti. Atatürk’ün ölümüne kadar on iki yýl orada bir sürgün hayatý yaþadý.”*7*

Nereden bulmuþtu bu paralarý ki, içki sofralarýnda “hoþuna giden bir artist kadýna 15 bin liralýk bir çek” yazabiliyordu!? Yetimin, mazlumun hakký olan paralarý þu ya da bu kadýnlar uðruna har vurup harman savurma hakkýný kim vermiþti “Atatürk”e!?
Babasýndan mý miras kalmýþtý bu binlikler!?
Selanik’ten mi getirmiþti?
Sahi, babasý kimdi onun?

“Yaðma Hasan’ýn böreði”; ye ye bitmez!...

Üstad Necip Fazýl boþuna haykýrmamýþtý:

“Geçenler geçti seni, uçtu pabucun dama,
Çatla Sodom – Gomore, patla Bizans ve Roma!”*8*
diye?

CHP’nin bugün itibariyle sahip ya da ortak olduðu þirketler hakkýnda bir miktar bilgi edinmek amacýyla þu haberi sonuna kadar okur musunuz lütfen:

„CHP'nin 'doðrudan baðlý' þirketleri!
Behçet Güngör'ün haberi

CHP yalnýz Ýþ Bankasý'nýn deðil, bu bankanýn iþtiraklerinden dolayý iki bankanýn daha ortaðý durumunda. CHP, Ýþ Bankasý aracýlýðýyla aralarýnda iki banka, lastik sanayi, finans kuruluþu ve cam sektörünün de bulunduðu 32 þirkete doðrudan, 87 kuruluþa ise dolaylý olarak ortak. Ýþ Bankasý'nýn yüzde 28.1'ine sahip olan CHP, Anayasa'nýn 69. Maddesi'ni, Siyasi Partiler Yasasý'nýn da 67. Maddesi'ni ihlal ediyor.

Bankaya ortaklýðý oranýnda Ýþ Bankasý'nýn doðrudan iþtiraki olan 32 iþletme ile dolaylý iþtiraki olan 87 kuruluþta da pay sahibi olan CHP, finans kesiminden iletiþime, cam üretiminden yabancý banka ortaklýðýna kadar ticaretin her alanýnda faaliyet gösteriyor.

BÝR DEÐÝL 3 BANKANIN ORTAÐI

Ýþ Bankasý'nýn yüzde 28.1'ine ortak olan CHP'nin ayný zamanda banka zengini olduðu ortaya çýktý. CHP ayný zaman da Ýþ Bankasý'nýn doðrudan iþtirakleri olan Arap-Türk Bankasý ile Türkiye Sýnai Kalkýnma Bankasý'nýn da ortaðý olduðu belirlendi. Ýþ Bankasý'nýn bu iki bankada yönetim kurulu üyeliklerinin bulunduðu ve bu isimlerin CHP'li üyelerinde bulunduðu Ýþ Bankasý yönetimince belirlendiði öðrenildi.

Ýþ Bankasý, Libya Devlet Baþkaný Muammer Kaddafi'nin bankasý olarak da bilinen Arap-Türk Bankasý'nýn hisselerinin yüzde 20'sine sahip. Ýþ Bankasý ayrýca Türkiye Sýnai Kalkýnma Bankasý'nýn hisselerinin yüzde 50.10'una da sahip.

BU KADAR ZENGÝN PARTÝ YOK

Kýrýkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öðretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Adnan Küçük, CHP'nin Anayasa ve Siyasi Partiler Yasasý'na aykýrý olan bu tutumunun yýllardýr devam ettiðini belirterek, "Anayasa'nýn 69. Maddesi siyasi partilerin ticari faaliyet de bulunmalarýný kesinkes yasaklýyor. Benzer hüküm; Siyasi Partiler Yasasý'nýn 67. Maddesi'nde var. Bankacýlýk faaliyeti ticari bir faaliyet. CHP, 'Biz bu gelirine dokunmuyoruz Türk Tarih Kurumu'na, Türk Dil Kurumu'na veriyoruz' diye iþin içinden sýyrýlmaya çalýþýyor. O nasýl oluyor. Hibe yoluyla. Siyasi Partiler Yasasý'na göre hibe vermek de suç. O da siyasi partileri sorumluluktan kurtarmýyor. Ýþ Bankasý'nýn üçte birine ortak olmak muazzam bir sermayedir. Dünyanýn hiçbir yerinde böyle sermaye sahibi bir parti yok. ABD'de dahi banka sahibi baþka bir parti yoktur. CHP dýþýnda baþka bir parti bir bankaya ortak olsa ne olur, en azýndan kýyametin küçüðü kopar. Bu nedenle diyorum ki CHP, Türkiye'de özel olarak korunmaktadýr" dedi.

Ýþte CHP'nin ortak olduðu þirketler

FÝNANS GRUBU:
* Arap-Türk Bankasý A.Þ.
* Ýþbank GmbH
* Türkiye Sýnai Kalkýnma Bankasý A.Þ.
* Anadolu Anonim Türk Sigorta Þirketi
* Anadolu Hayat Emeklilik A.Þ.
* Milli Reasürans T.A.Þ.
* Ýþ Dublin Financial Services Plc.
* Ýþ Finansal Kiralama A.Þ.
* Ýþ Gayrimenkul Yatýrým Ortaklýðý A.Þ.
* Ýþ Yatýrým Menkul Deðerler A.Þ.

CAM GRUBU:
* Türkiye Þiþe ve Cam Fabrikalarý A.Þ.
* Camiþ Madencilik A.Þ.
* Çayýrova Cam Sanayii A.Þ.

TELEKOMÜNÝKASYON GRUBU:
* Avea Ýletiþim Hizmetleri A.Þ.
* Ýþ Net Elektronik Bilgi Üretim Daðýtým Ticaret ve Ýletiþim Hizmetleri A.Þ.

SANAYÝ VE HÝZMET GRUBU:
* Antgýda Gýda Tarým Turizm Enerji ve Demir Çelik Sanayi Ticaret A.Þ.
* Bayek Tedavi Saðlýk Hizmetleri ve Ýþletmeciliði Camiþ Yatýrým Holding A.Þ.
* Ýþ Merkezleri Yönetim ve Ýþletim A.Þ.
* Kültür Yayýnlarý Ýþ-Türk Ltd.Þti.
* Nemtaþ Nemrut Liman Ýþletmeleri A.Þ.
* Trakya Yatýrým Holding A.Þ.
* Türk Pirelli Lastikleri A.Þ.
Yeni Þafak“*9*

Demek ki, ihanetler karargâhý CHP, kolay kolay elimizden kurtulamayacak. Nesillerimize ve torunlarýmýza bu deccal yuvasýnýn bütün pisliklerini gösterip tanýtacaðýz. Tanýtacaðýz ki, bu Þeytan organizasyonunu iyi tanýyýp bellesin ve onun iman zehirleyen aþþaðýlýk kirlerinden, fitne ve fesadýndan uzak kalsýn. Oyuna gelmesin ve CHP’nin pis tuzaðýna düþmesin.

CHP’nin ihânetlerinin hesabýný sormaya devam edeceðiz!

Þimdilik
Cumanýz kutlu,
Hayatýnýz mutlu,
Allah’ýn selâmý, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun..

Dipnotlar:

*1*(Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araþtýrma Merkezzi Dergisi;
Cilt: II; Sayý: 5; Mart 1986; Prof. Dr. Utkan Kocatürk’ün 3. Cumhurbaþkaný Celal Bayar’la yapmýþ olduðu röportaj; sayfa: 349 )

*2*(http://frm.ekshi.net/ataturkun.kurdugu.i350.bankasini.istanbula.kim.tasidi.gtgtgt.c.h.p.44535.html
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=293606
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=321002)

*3*(http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=314892göz kırpma

*4* (Dr. Rýza Nur, Hayat ve Hatýratým)

*5*((Niyazi Ahmet BANOÐLU, Atatürk’ün Ýstanbul’daki Hayatý, (1899-1919-1927-1932) C.I. s. 99-102; 115-117; 214-215; 443 Millî Eðitim Basýmevi – Ýstanbul 1973)
;Rýza Nur, Hayat ve Hatýratým)

*6*(Burhan Felek, 22 Haziran 1980 Milliyet)

*7* (Zekeriya Sertel, Hatýrladýklarým, sayfa: 200, Ýstanbul-1977)

*8**(Necip Fazýl KISAKÜREK, Çile, Destan, sayfa: 406-407, b.d. yayýnlarý: 5; 20. Basým / Þubat 1993 Ýstanbul)

*9*(http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=321002)
Gönderen: 15.06.2008 - 15:09
Bu Mesaji Bildir   yahya.sehid üyenin diger mesajlarini ara yahya.sehid üyenin Profiline bak yahya.sehid üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 894 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59672 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.