dexamethasone lopinavir ritonavir fluvoxamine ivermectine hydroxychloroquine super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Diri Diri Gömüleceğimizi Biliyormusunuz

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Diri Diri Gömüleceğimizi Biliyormusunuz
Admin

1760 Mesaj -
Diyelim ki yatýyorsunuz yataðýnýzda!.. an be an tükenmekte olduðunuzu farkediyorsunuz. Kâh dalýyorsunuz rüya gibi bir görüntü. Kâh eski hatýralar, kâh yeni umutlar.

Sonra bir an geliyor. Kolunuzu kaldýrmak istiyorsunuz, kalkmýyor!.. O ne?.. kumanda edemiyorsunuz kolunuza!.. Felç mi geldi ne!?.. "Hey", demek istiyorsunuz ama diyemiyorsunuz!..

Kýzýnýz bir anda üstünüze kapanýyor, haykýrýyor!

-Öldü! Annem öldü!.. Anne, býrakma bizi!

Baðýrmak istiyorsunuz.

-Hayýr!.. Hayýr ben ölmedim.

Ne çare!.. Ne aðzýnýzý oynatabiliyorsunuz, ne de sesiniz çýkýyor!..

Bu arada odaya doluþuyor yakýnlarýnýz. Hepsi gözü yaþlý, hepsi kederli, hepsi göðüslerinde yumru yumru düðümler!..

Doktor?.. Ne yararý var?!..

Baþýnýzda toplananlara karþýlýk, kendinizde bir serbesti hissediyorsunuz!.. Ayaða kalkýp odada dolaþmaya baþlýyorsunuz!..

Onlara demek istiyorsunuz, "ben ölmedim, aranýzda dolaþýyorum, yavrum kýzým ne olur aðlama!" Ama boþ!.. Ýrtibat kesik!..

Kýzýnýz, yakýnlarýnýz periþan halli; aðlayýþ-haykýrýþlarý sizi de oldukça periþan ediyor!..

Bir þeyler yapmak, onlara ulaþmak istiyorsunuz, mümkün deðil!.. Ne dokunabiliyorsunuz; ne konuþabiliyorsunuz; ne de herhangi bir eþyayý oynatabiliyorsunuz!..

Oturuyorlar, baþucunuzda dualar etmeye baþlýyorlar. Hakkýnýzda konuþmaya koyuluyorlar, þöyle iyiydi, böyle iyiydi!..

Sonra bu fasýllar bitiyor. Sizi yýkýyorlar ve tabuta koyuyorlar. Bunlarý hep görüyorsunuz!..

Ve sizi yüklenip mezara getiriyorlar. Açýlmýþ bir mezar ve...

DÝRÝ DÝRÝ MEZARA KONUYORSUNUZ!. DÝRÝ DÝRÝ GÖMÜLÜYORSUNUZ!..

Þu andaki mevcut aklýnýzla, idrâkýnýzla duygularýnýzla yaþayan biri olarak!.. Ve üstünüze atýlan toprakla beraber orada topraðýn içinde hapis kalmanýn korkunç ýzdýrabýný tatmaya baþlýyorsunuz!..

Hatýrlayalým þu meþhur hadîs-i þerîfi:

-ÝNSANLAR UYKUDADIRLAR; ÖLÜMÜ TADINCA UYANIRLAR!..’

Hazreti Osman radýya’llâhu anh bir kabrin baþýnda durduðu zaman sakalý ýslanýncaya kadar aðlardý. Kendisine, “Cennet cehennem anýlýnca aðlamýyorsun da, burada mý aðlýyorsun?” denildiðinde ise þu cevabý verirdi:

Rasûlullah salla’llâhu aleyhi ve sellem þöyle buyurdu:

-Kabir, âhiretin konak yerlerinden ilk konak yeridir. Eðer ondan kurtulursa kiþi, gerisi daha kolaydýr!.. Þâyet kurtulmazsa, gerisi daha aðýrdýr!.. Her ne (korkunçgöz kırpma manzara gördüm ise, kabir ondan daha korkunçtur"!.. (Týrmizîgöz kırpma

Kiþi beden üzerindeki tüm tasarrufundan kesildi; beyin durdu; ve bozulmaya yüz tutan beden mezara konuldu. Sonra.

Ýbn-i Ömer radýya’llâhu anh’tan þöyle naklolunuyor:

-Ölünün dünyadan alâkasý kesildiði zaman, oturma yeri kendisine gösterilir; cennet ehli ise cennet ehlinden olarak; ve cehennem ehli ise cehennem ehlinden olarak. Ve sonra "Allah seni kýyâmet gününde yeniden mahþere kaldýrýncaya kadar oturma yerin iþte burasýdýr" denilir.

Evet bu kabirde, kýyâmete kadar kalma olayýný daha geniþ görelim þimdi de:

Ebû Hureyre radýya’llâhu anh naklediyor:

Rasûlullah salla’llâhu aleyhi ve sellem þöyle buyurdu:

-Ölü -ya da sizden biri- defnedildiði zaman ona siyah ve mavi iki melek gelir! Birine Münker, diðerine Nekir denir. Müteakiben o iki melek sorar:

-Bu adam hakkýnda ne dersin?..

Bunun üzerine o (yaþarken ki) kanaatini aynen söyler:

-O Allah’ýn kulu ve rasûlüdür. Allah’dan baþka ilâh olmadýðýna ve Muhammedl’in de O’nun kulu ve Rasûlü olduðuna þehâdet ederim.

Bunun üzerine o iki melek:

-Senin böyle söylediðini esasen biliyorduk.’ derler. Sonra onun kabri yetmiþ arþýn kare geniþletilir, sonra aydýnlatýlýr ve kendisine "Uyu" denilir. O da,

-Dönüp aileme haber vereyim mi?’ der,

melekler de:

-Gelin-güvey gibi uyu ki, onu ailesinden en çok seven kiþi uyandýrýr’ derler.

O kiþi, Allah onu yataðýndan mahþere kaldýrýncaya kadar (uyur).

Þayet münâfýk ise:

-Ýnsanlarýn “Ona Rasûldür” dediklerini iþittim ve ben de ayný þeyi söyledim. Ama bilemiyorum?.. diyecek.

Bunun üzerine o iki melek:

-Senin esasen böyle söyleyeceðini biliyorduk’ diyecekler. (Sonra topraða) “çullan üzerine” denilecek. Toprak onun üzerine çullanýr; yan kaburga kemikleri yerlerinden oynar ve Allah onu yataðýndan mahþere kaldýrýncaya kadar toprakta devamlý azâb içinde kalýr!’ (Týrmizîgöz kırpma

Tüm yaþamýnýzda, kendinizi bir beden kabûl etmenizin tabiî sonucu olarak ister istemez yaþanacak kaçýnýlmaz sondur bu!..

Nasýl rüyanýzda bütün gün kafanýzý meþgul eden þey, otomatik olarak rüyanýza girer ve o þeyden rüyanýzda kurtulamazsýnýz!..

Nasýl görülen kâbusu deðiþtirmek elinizden gelmez ise. Yaptýklarýnýzýn ya da yaþadýklarýnýzýn tabîi sonucu ise kâbus; ayný þekilde, kabir hayatý da, dünyada yaþadýklarýnýzýn, edindiðiniz duygularýn ve þartlanmalarýn otomatik olarak görülecek sonuçlarýnýn, yaþandýðý bir ortamdýr!

Gönderen: 13.05.2008 - 21:37
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar gizle
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 844 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Huseyin Gurbuz (49), hayrunisa2006 (52), paradies (45), gurbetci mucahi.. (50), ZEYVAH (37), mustafapala74 (38), genc hafýz (34), _?=)(/ (41), ist1965m (59), carina_caresse (36), carina.caresse (36), carina_caressee (36), es_me (38), vuslatim (36), mustafakemalpas.. (39), garibb (48), mdadag (53), CILGIN28 (59), mahmut aga (52), ilhan_27 (46), yunus_emre1983 (41), mchd (49), aozkan78 (46), ertan-1 (54), hittmann313 (49), ahmetolsun (43), feyza20 (39), yilmaz47 (49), babasininkizi86 (38), yasam (42), Ebu_AkiL (43), red_knight (39), HuseyinAbi (49)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59267 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.