ivermektine lopinavir ritonavir stromectol ivermektin kamagra imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Eygi tesettür defilesini yazdı

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Eygi tesettür defilesini yazdı
1686 Mesaj -

BÝRTAKIM Ýslâmcýlar ve modern/asrî Müslümanlar iþi iyice azýttýlar. Ben görmedim, sözde Ýslâmî bir tesettür defilesi yapýlmýþ. Bizzat görmedim, anlattýlar defilenin baþlýca özellikleri þunlarmýþ;

Evlere Þenlik Tesettür Defilesi
BÝRTAKIM Ýslâmcýlar ve modern/asrî Müslümanlar iþi iyice azýttýlar. Ben görmedim, sözde Ýslâmî bir tesettür defilesi yapýlmýþ. Bizzat görmedim, anlattýlar defilenin baþlýca özellikleri þunlarmýþ:
Bir baþka zaman, bikini mayo giyip arz-ý endam eden birtakým malum ve mahut manken kadýnlar, bu sefer o biçim tesettürlü kýyafetler sergilemiþler, podyumlarda salýna salýna, kýrýta kýrýta tak tak çat çat yürümüþler.

Birtakým hacýlar, “çok dindar” Müslüman erkekler bunlarý zevkle ve ilgiyle seyretmiþler. Aracýkta namaz kýlanlarý bile görülmüþ... Böyle dindarlýða can kurban...

Bu esnada ilahîler okunmuþ, dua etme numaralarý yapýlmýþ. Renkler, ýþýklar, sesler, tak tak tak tok tok tok manken yürüyüþleri.

Aðýzlar kulaklarda... Oh ne güzel, oh ne moderin, oh ne çaðdaþ...

Ýslâm tarihi 1400 küsur yýl boyunca böyle rezalet görmedi!...

Moda defilesi olur, manken olur, bunlar bazen mayo, bazen elbise teþhir edebilir ama böyle þeyler Ýslâm adýna, Müslümanlýk adýna yapýlamaz.

Ýslâm dini ve þeriatý, genç, güzel, cazibedar, seksî, fýkýrdak genç kadýnlarýn erkeklere elbise teþhir etmesine izin vermez.

Böyle defileler, böyle teþhirler fýsktýr, fücurdur, günahtýr, ayýptýr.

Diyanet ve büyük Ýslâm cemaatleri, turuk-i aliye-i islâmiyye, ulema, meþayih bu konuda bildiriler yayýnlamalý ve yapýlan günahý takbih etmelidir (kötülemelidir).

Kutsal tesettür kurumu ve deðeri böyle âdi ticaretlere, bezirganlýklara alet edilmemelidir.

Ýlahî tokatlardan ve þamarlardan korksunlar.

Bendeniz vaktiyle gaflet edip bir kere böyle bir tesettür defilesine gitmiþtim. Bu sonuncusu büsbütün rezalet olmuþ.

Böyle þeyleri Batýlýlar, mürtedler, dinden uzaklaþmýþlar, çaðdaþlar yapabilir ama dinibütün Müslümanlar yapamaz.

Yapacaklarsa bari sýrf kadýnlar için yapsýnlar, erkekleri sokmasýnlar.

Kimseyi üzmemek için tenkitlerimi son derece yumuþak yapýyorum.

Ýslâm’da böyle þeyler olur, Müslüman böyle þeyler yapabilir diyorlarsa, buyursunlar yirmi kadar Müslüman ülkenin fetva makamlarýna, büyük ulemasýna, meþayihýna soralým. Hiçbiri evet demeyecektir, fetva ve ruhsat vermeyecektir.

Ýslâm dininde Allah’tan korkmak vardýr. Lütfen Allah’tan korkalým, tevbe istiðfar edelim ve bir daha böyle fuhþiyyat, azgýnlýk, münker þeyler teþhir etmeyelim.

Kýtlýða, Yokluða, Pahalýlýða Hazýrlanýnýz

BENÝM þahsî görüþüm deðil, dünya çapýnda uzmanlar söylüyor, “ABD bir þirket olsaydý çoktan iflasýný ilan ederdi...” Kim mi söylüyor? ABD’nin dört baþkanýna (Reagan, Ford, Baba Bush ve Clinton) danýþmanlýk yapmýþ Stephen M. Studdert.

Dünya dehþetli bir krize gidiyor. Afrika ve Asya ülkelerinde açlýk isyanlarý yayýlacaktýr.

Bizdeki temel gýda maddeleri; ekmek, pirinç, bulgur, yemeklik yað kýsa zamanda ne kadar pahalandý... Pahalý ama þu anda piyasada mevcut... Yarýn birçok gýda maddesi bulunmayacaktýr.

Yaþý müsait olanlar hatýrlayacaktýr. Þu meþhur Karaoðlan Ecevit zamanýnda birçok ihtiyaç maddesi yoktu, halk kuyruklarda çile çekiyordu.

Türkiye’nin bir yýlda çöpe attýðý ekmek, Somali’nin bir yýllýk ekmek tüketimi kadarmýþ.

Ýnsanlýk çýldýrmýþ... Zengin Müslümanlarýn bir kýsmý umursamazlýk ve gaflet içinde.

Bir tarafta sefalet, açlýk, periþanlýk; öbür tarafta lüks, israf, aþýrý tüketim, azgýnlýk...

Bu gidiþin sonu çok kötüdür. Herkese laf anlatmak mümkün deðildir. Þuurlu ve vicdanlý Müslüman kardeþlerime bazý tavsiyelerim olacak:

1. Lüks ve israfý býrakalým ve zühde, kanaate, tevazua, iktisada (tutumluluk) yönelelim.

2. Pirinç aþýrý þekilde pahalandýysa bulgura, makarnaya yönelelim.

3. Mercimek, patates, nohut gibi ucuz, fakat doyurucu, besleyici, dengeli yiyeceklere iltifat edelim.

4. Asla israf etmeyelim. Kurudu, bayatladý diye bir ekmeði çöpe atmak Allah’ýn aziz bir nimetine küfranda bulunmak demektir. Böyle yapanlar, günün birinde bir lokma kuru ekmeðe muhtaç kalabilirler.

5. Ýslâm’ýn emrettiði paylaþma, yardýmlaþma ahlâký ile ahlâklanalým.

6. Komþumuz aç gecelerken, biz tok sabahlamayalým.

7. Kötü günler için þimdiden tedbir alalým.

8. Stok yapmamak þartýyla, bir kenara az miktarda yiyecek koyalým.

9. Merhametli olalým, fakirlere yardým edelim. Ta ki, Allah da bize rahmet eylesin.

10. Nemrud, Firavun ahlâkýný býrakalým, Peygamber’in ahlâk ve sünnetine yapýþalým.

Bazý beyinsizleri duyar gibiyim: “Ekmek bulamazsak, pasta yeriz.”

Ya pasta da bulamazsanýz? O zaman ne (...) yersiniz?

Liselerde Ahlâk ve Karakter Terbiyesi

BÝR öðretmen dostum anlattý: Almanya’dan gurbetçi bir aile yurda kesin dönüþ yapmýþ. Lise öðrencisi oðullarý burada tahsiline devam edecek. Müracaat ettiði okulda, hangi sýnýfa alalým diye bir imtihan yapmýþlar. Coðrafya sorusu olarak Türkiye’nin beþ ilini say demiþler. Sýnav yazýlý oluyor, çocuk üç il yazabilmiþ.

Alman okullarýnda Türkiye coðrafyasý okutulmuyor... Oradaki öðretmenlerden biri acýmýþ, çocuðun kulaðýna iki il daha fýsýldamýþ... Lakin o bunlarý kaðýdýna yazmamýþ. Sonra sormuþlar, “Yavrum biz sana yardýmcý olmak istedik, niçin yazmadýn?” Þu cevabý vermiþ: “Onlar benim kendi bilgilerim deðildi, yazmam dürüst bir hareket olmazdý...”

Okullarda bilgi ve kültürün yanýnda mutlaka ahlâk ve karakter terbiyesi de verilmelidir. Medenî Avrupa ülkelerinde bu var, bizde maalesef yok.

Yýl 1952, liseden mezun oluyorum. O yýla ait mezuniyet albümü için son sýnýf öðrencilerinden para toplandý, meþhur Çituris Biraderler matbaasýnda kuþe kaðýda, ciltli güzel bir kitap bastýrýlacak. Fotoðraflar çektirildi, okula bir karikatürist getirildi ve öðrencilerin karikatürleri çizdirildi ve sonunda kitap matbaada basýldý. Basýldý ama biz öðrenciler birer nüsha alamadýk. Çünkü, toplanan para Çituris’lere verilmemiþ, bu iþi üzerine alan bir arkadaþýmýz zimmetine geçirmiþ...

Arkadaþlarýnýn albüm paralarýný zimmetine geçiren tazecik genç ileride ne olur? Hortumcu olur, düzenbaz olur, haram yiyici olur, hýrsýz olur...

Ahlâklý, faziletli, terbiyeli, karakterli, þerefli, namuslu, haysiyetli bir öðrenci kopya çeker mi? Kesinlikle çekmez. Çünkü böyle bir þey hýrsýzlýktýr.

20 Nisan’da Ýzmit’te bir sohbet konuþmasý yaptým. Dinleyicilerimin içinde temiz liseli gençler vardý. Okullarda kopya çekiliyor mu diye sordum. Bol bol çekiliyormuþ...

Okullarda, aile ocaðýnda, toplumda gençlere ve çocuklara ahlâk ve karakter terbiyesi veremeyen bir toplum ileride dizlerini çok döver.

Oldukça bilgili ve kültürlü, lakin ahlâk ve karakter boyutu yok... Böyle bir kiþi canavardýr, kurttur.

Cumhuriyetçiyim diyor ama faziletsiz, böyle cumhuriyetçi olmaz. Cumhuriyet fazilet rejimidir. Fazilet yoksa gerçek cumhuriyet de yoktur.

Dindar geçiniyor, namaz kýlýyor ama ahlâký düzgün deðil. O da gerçek dindar deðil, dindar kýlýklý bir sahtekârdýr.

Türkiye’deki ahlâksýzlýk, faziletsizlik, karaktersizlik beni çok korkutuyor.

Ahlâklý ve faziletli vatandaþ hiç yok deðil ama bugünkü sayýlarý ve aðýrlýklarý yetmez.

Ahlâk iledir nizam-ý âlem...

Mehmet Þevket Eygi

itibarhaber

ve...aksamda bu konuyla ilgili gece tekrar yayini dinledim...yavuz bahadiroglu´nun ....bu defilede ayrica yavuz bahadiroglu´na da yilin yazari ödülü verilecekmis...

gitmedim dedi...nasil giderim...

sayin Eygi gibi düsündügü icin...

ve su notlari aldim konusmasindan:Islami durusu mal gibi sürmeyin...Dogru bir gidisat degil...Dogru bir durus degildir...ve ekledi;Hakkin hakki al-i dir...Gözetilmesi gereken Hakkin Hakkidir...dedi...

Gönderen: 25.04.2008 - 13:12
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Te$ekkürler
Gönderen: 26.04.2008 - 12:21
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yaka ignesi su an offline yaka ignesi  
68 Mesaj -
örtü önce Allahýn emri.kadýn önce bunun için örtünmeli.tesettürde teþhir olmaz.zamanýmýzdaki birçok kadýn örtüyü süslenmek oarak algýlýyor.oysaki amaç kadýný korumaktýr.kendini modern kafalý kabul eden cahiller kadýn böyle korunmaz desede malümdur kadýna yapýlan hertürlü þiddet ve hak tecavüzünde batýlý aydýnlanmýþþþþ ülkeler müslüman ülkelerinden çooook öndedir bu konuda.örtünelim ama neden ve nasýl olmasý gerektigini de çok iyi ögrenelim.buda yine kendini iyi yetiþtirmiþ müslüman annelerimize düþüyor.lütfen kendimizi hiçbir þekilde aç kurtlara teslim etmeyelim.elinize saglýk kardeþ
Gönderen: 26.04.2008 - 23:25
Bu Mesaji Bildir   yaka ignesi üyenin diger mesajlarini ara yaka ignesi üyenin Profiline bak yaka ignesi üyeye özel mesaj gönder yaka ignesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 631 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57589 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.