kamagra generique stromectol ivermektine ivermectine generique rhinocortapranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » İste Nihat Genç'in yazısı: ...İTİRAF......

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
İste Nihat Genç'in yazısı: ...İTİRAF......
1463 Mesaj -
.Medya Makale
Pazartesi, 31 Mart 2008

Yazar Nihat Genç'in, bir internet sitesine yaptýðý açýklama yine olay yapacak nitelikte. Yazýsýnda Milli Görüþ lideri Necmettin Erbakan'dan övgüyle bahseden Genç, Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan ve Nur Cemaati Lideri Fethullah Gülen'i ise sert ifadelerle eleþtiriyor.

Ýste Nihat Genç'in yazýsý:

28 Þubat öncesi Erbakan Hoca’yý çokça eleþtirdim, ancak, 28 Þubat'a karþý çýktým, her neyse, Erbakan Hoca’nýn kýymetini ben Irak’a Amerika saldýrdýðýnda yani tamý tamýna 2003 yýlýnda idrak ettim.

Mesela bizler Doðu Konferansý’ný kurarken Erbakan Hoca’nýn D 8’inden hareket ettik ve bu ülkenin dýþ politikasýnda D 8 bence çok þeyin baþlangýcý.

ERBAKAN D 8 SONRASI LÝNÇ EDÝLDÝ
Sanýrým Amerika’nýn ve batýnýn Erbakan Hocayý baþ düþman ilan etmesinin sebebi de bu D 8 hikayesidir. Genç okuyucular bilmeyebilir, kýsaca D 8 nedir anlatalým. Dünyada Avrupa Birliði, Þangay, Ýslam Konferansý, Arap Birliði vs. birçok ortaklýklar kurulmuþtur. Ama sadece D 8, Doðulu Müslüman Ülkeleri bir araya getirerek büyük bir siyasi güç oluþturmayý denedi ve Erbakan Hoca iktidara geldiðinde bu siyasetini harekete geçirmeye çalýþtý. Ve ne olduysa burada oldu ve dünya üstüne çullandý.

Bugün bizim de siyasi görüþümüz budur, doðulu ülkeler, yani batýnýn bombaladýðý iþgal ettiði Müslüman ve doðulu ülkeler ancak biraraya gelerek birbirlerini koruyabilir ve biraraya geldikten sonra kültürel, siyasi, askeri iliþkileri yoðunlaþtýrmanýn dýþýnda; birbirlerinin ürettikleri mallarý birbirleri satýn alarak bir iç pazar dayanýþmasý ve sonra geliþecek bu büyük iç pazarýn bu ülkeleri Avrupa Birliði benzeri büyük bir siyasi güç haline getirmesi düþünülmüþtür.

Erbakan Hoca sanýrým bu fikri ünlü yazarýmýz Sezai Karakoç’tan esinlendi, sanýrým bizler de Doðu Konferansý’ný kurarken bu fikirlerden feyz aldýk. Sanýrým bu fikrin en önemli tarafý bu büyük iç pazarýn sosyal kaynaþmayý ve sosyal karýþmaya müsait ortak bir kültürel geçmiþten geliyor olmalarýdýr. Evet, bu fikrin hayata geçirilmesini engellemek için Erbakan Hoca’ya yapmadýklarýný býrakmadýlar ama; bu fikir halen ortada ve bizim önümüzde.

D 8 OLSA IRAK ÝÞGAL EDÝLEMEZDÝ
Hocayla ilgili diðer düþünceme geleyim. Irak savaþý baþladýðýnda Tayyip Erdoðan medyasý ve özellikle Fethullah Gülen medyasý Amerika’nýn yanýnda yerlerini aldýlar. Açýn gazeteleri okuyun, hepsi utanmazcasýna Amerika’nýn yanýnda yer aldýlar ve bizler Müslüman bu siyasetçilerin Amerikancýlýklarý karþýsýnda oturup çaresizlikten aðladýk ve Irak’ta Müslümanlar nükleer bombalarla soykýrýmdan geçirilirken "bir Müslüman yok mu" diye feryat etmeye baþladýk, açýn yazýlarýmýzý okuyun.

Ýþte iktidardaki Müslümanlar Amerikan’ýn yanýndayken, Erbakan Hoca ve partisi Amerika’ya karþý sert bir siyaset izledi ve onlarca þehirde, birbirinden heyecanlý, coþkulu, Amerikan karþýtý mitingler düzenlediler. Ýþte o günlerde anladým ki düþman sýnýrýmýza dayandýðýnda; bu topraðý savunan kimdir, yanýmýzda ayný cephede kimler yer alýyor, iþte bu soruya Fethullah Gülen cemaati deðil, Tayyip Erdoðan medyasý deðil, sadece Erbakan Hoca ve partisi destek verdi. Bize o günlerde güç verdiler. Ben o mitinglerden birçoðuna katýldým, Recai Kutan ve Þeref Malkoçlarla ayný mitinglerde ayný platform üzerine çýkýp halký selamladým.

ERBAKAN HEP "FATÝH'ÝN ÇOCUKLARIYIZ" DEMÝÞTÝR
Erbakan hocayla ilgili bir diðer düþüncem þudur. Bugün Fethullah Hoca’nýn Amerika ve Papa baðlantýlarý ve diyalog rezaletleri benim canýmý çok sýkýyor, çünkü bizim kimseye þirin görünecek tarafýmýz yoktur, biz Fatih’in çocuklarýyýz. Ama biz Fatih’in çocuklarýyýz diyen bu geniþ Müslüman siyasette sadece Erbakan Hoca’dýr. Ayrýca Fethullah’ýn ideolojik eðitimlerine baktýðýmýzda Fethullah Gülen isminin Allah ve peygamberden sonra geldiðini görürüz, yani, kendini sýralamada nerdeyse üçüncü sýraya koyar ve bu son günlerdeki Ýngiliz gazetelerinin iddiasýna bakýlýrsa haþa estaðfurullah ikincisi gibi tövbe tövbe.

Neyse, Erbakan hoca, Allah, Peygamber der ve sonra Vatan topraðý der, sonra, ezanlar der, sonra þanlý büyük tarihimiz der ve kendine sadece "Siyasi bir lider" pozisyonu verir. Bence Erbakan hoca kutsal makamlardan hiçbirine sulanmamýþ, kendini heyecanlý kitlesine "Siyasi bir lider" olarak benimsetmiþtir ve imam dediðimiz, hoca dediðimiz, "Önder" kavramýný Fethullah Gülen gibi hiçte zorlamamýþtýr.

Þunu da söylemek istiyorum, Fethullah Gülen’in kitlesi cemaati ya da bu muhteremin gölgesinde büyümüþ onbinlerce genç insana söyleyecek tek lafým yoktur, ben, Amerika’yla Papa’yla pazarlýk yapan bu cemaatin tepesindeki beþ-on adamý kastediyorum..

ERBAKAN ÝÇÝN ORDU HEP 'PEYGAMBER OCAÐI'OLDU
Erbakan hoca için bir baþka güzel lafým þu olacaktýr, Erbakan hoca bu topraklarda mesela askerden bu kadar sert darbeler yediði halde, askerlik kurumuna saygýsýný esirgememiþ, askerliðin Peygamber ocaðý olduðunu dilinden düþürmemiþ ve vatan, devlet, memleket zeval görmesin diye yeri geldi ve hala sessiz kalmasýný bilmiþtir, bu da büyük devlet adamlýðýna delalet eder.

Hoca için bir baþka lafým da þimdi Tayyip Bey’e ders olsun, Hoca, en sert siyasi krizlerin ortasýnda bile esprili mizahlý üslubuyla dalgasýný geçerek yani siyaseti yumuþatarak halký, sevenlerini eðlendirip, güldürerek, yani zekasýyla siyaset yapmýþtýr ve Türk siyaset tarihine altý kýzarmýþ kadayýflarýyla ve son seçimde ilkokul zekasýna hitap eden basit çizimlerle parti propagandasýný örnekleyerek anlatmasý hepimizi mutlu etmiþtir.

Ve hoca hiç þüphesiz kýrk yýla varan siyasi hayatýnda milyonlarca Anadolu çocuðunu tertemiz ülke sevgisi ve Müslüman deðerlerle büyümesini saðlamýþtýr.

Bu güzel iltifatlarý çok çok çoðaltmak mümkün. Ancak yanlýþlarýna da bir kaç cümle deðineyim. Öncelikle bu Milli Görüþ camiasý hocanýn da tahminleri ötesinde büyümüþ ve kontrolü zorlanmýþ ve bir yýðýn yan kuruluþun gelir gider hesaplarý konuþmalarý yayýnlarý medyanýn da gayretleriyle tam bir curcunaya yani kontrolsüzlüðe ulaþmýþtýr.

Ýkincisi, partinin gelir gider tablosunu geleneksel kaidelere uyarak güvendiði insanlarý kasa tutarak yönetmeye çalýþmýþ ve bunun acýlarýný mahkum olarak ödemiþtir, oysa, kamuoyunun önünde çok daha net açýk bir hesap sorgulama Erbakan Hoca’yý rahatlatýrdý.

GENÇ'ÝN ERBAKAN'A ELEÞTÝRÝLERÝ
Ýkinci eleþtirim, Erbakan Hoca, diðer siyasi liderlerimiz gibi ikinci ismin büyüyüp geliþmesine imkan vermedi, baksanýza gençliðin sevgilisi Numan Kurtuluþ hala sýra bekliyor ki, 90’lý yýllarda çoktan ikinci üçüncü ve dördüncü isimleri yetiþtirebilmeliydi.

Asýl büyük eleþtirim ise þudur, ben, Türkiye Cumhuriyeti’nde siyaset yapacak insanlarýn çok daha dikkatli bir siyasi program yürütmelerini beklerdim, bakýn, bu fazlasýyla sert ve fazlasýyla köyden kasabadan oluþmuþ kitlelerin heyecanlarýna oturmuþ siyasi manifestolar Türkiye’ye çarptý ve Erbakan Hoca bir anlamýyla tadýyla iktidara gelemedi. Mesela ben niçin Erbakan’ýn saflarýnda deðilim, iþte bu yüzden, daha kontrollü daha uyumlu daha geniþ kitleleri kucaklayacak bir siyasi dil kurmaya çalýþýrdým ve siyaseti bütünüyle "dinin" tesisi için kullanmazdým. Ben dinin "sosyal hayatta yükselmesi için" çýrpýnýrdým, ama devletin bizatihi din tarafýndan bu kadar zorlanmasýna karþý çýkardým, çýkýyorum.

Ben, baðýmsýz Cumhuriyetimizle, Müslüman geleneklerimizin yan yana yaþayacaðýna inanmýþ bir kardeþinizim. Baðýmsýz cumhuriyetimizde bugün beþ vakit ezan yüzbinlerce camimizde okunuyor ve baðýmsýz cumhuriyetimiz bu beþ vakit namaza bir de Ýstiklal Marþýný koyarak, yani hakkýdýr hakka tapan mýsrasýný, her sabah askeri birliklerde içtimaada okuyarak Allah’ýn sesini kýþlalarda yükseltmektedir. Ancak geriye dönüp baktýðýmýzda Müslüman’ým deyip siyaset yapanlar siyasetin gündemine son otuz yýldýr ýsrarla ve durmadan baþörtüsünü taþýyarak ve baþörtüsü tartýþmalarýyla devlete askere karþý halkýmýzýn tarihlerden akýp gelen samimi baðlýlýðýný rencide etmiþtir demeyelim ama tartýþmalý hale sokmuþtur.

Kardeþlerim, Erbakan Hoca’nýn siyasetine saygý duyalým ama ders çýkartalým, nerde yanlýþ yaptý, þimdi biz yeniden nerden baþlayabiliriz, ben, þunu ýsrarla söylüyorum, düþman kapýya dayandýðýnda ve bugün iþte Irak’ta milyonlarca kardeþimizi öldürdüðünde anlýyoruz ki, yalnýzýz, bizler, birbirimize sarýlacaðýz, ben cumhuriyetçiyim, sen dincisin, böyle þeyler yok, hepimiz yanyana gelmenin yolunu mutlaka bulmalýyýz.

Ne Fatih’ten geçeriz ne Mustafa Kemal’den, ne de bu topraðý ona buna peþkeþ çekeriz.. Her neyse, bugün sizler Erbakan Hoca’nýzla iftihar etmekte haklýsýnýz, çünkü, bakýn diðer cemaatlere ve siyasi yapýlara, ne kadar kolay batýlýlarýn Papa’nýn Amerika’nýn koluna girip onlarýn adamý oluveriyorlar, peki Erbakan Hoca ve sevenleri hala niçin ayak diriyor, þundan, Erbakan Hoca’yla düþüp kalkanlar tarihlerini bilir kültürlerini bilir ve bu geçmiþten aldýklarý büyük güvenle kimsenin adamý olmazlar, olmadýlar..

Kaynak: Haber 5

demekki sayýn hocam..ERBAKAN senin kadri kýymetini insanlar er yada geç alamaya baþlýyorlar...
-Kim nederse desin seneler önce siyaset için dedikleri bir bir tekerrür etti...
Genede mevla hayýrlý ömürler saðlýk sýhhat versin ....
Gönderen: 01.04.2008 - 00:11
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 921 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59713 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.