stromectol ivermektin chloroquine fluvoxamine generique colchicine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Ülkenin zor günlerinde parmak ısırtacak dayanışma.

önceki konu   diğer konu
13 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Ülkenin zor günlerinde parmak ısırtacak dayanışma.
226 Mesaj -
Ben yalnýzca medyanýn önemli kýsmýnda yer alan bir haberin çeþitli medya kuruluþlarýndan veriliþini linklerle aktarýyorum.
Sizlerden ricam iktidarý büyük bir hararetle destekleyen medyadada ayný haber varmý diye þöyle bir bakmanýz. Ben cevabýný biliyorumda....
Maksat kimin derdi ne memleketmi yoksa cukkamý belli olsun, maksat bu tablolara Allah sonuçta ne irade eder anlaþýlabilsin...

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?Newsid=169760

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8562023.asp?gid=229&sz=55517

http://www.gazeteoku.com/popup.php?url=http://www.haber1.com

http://www.gazeteoku.com/popup.php?url=http://www.habervitrini.com
Gönderen: 28.03.2008 - 11:37
Bu Mesaji Bildir   Berraksu1 üyenin diger mesajlarini ara Berraksu1 üyenin Profiline bak Berraksu1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
.
Moderator

1295 Mesaj -
Sadece ilk linkte yer verilen, haberin altýnda Hüseyin Çelikin söylediklerini koyuyorum, gerçekten de 5 bin ytl den 15 bin ytl ye yapýlacak bir maaþ zammý hiç de mantýklý gelmiyor, bakalým ilerleyen günlerde görürüz doðruysa da..göz kırpma

-MÝLLÝ EÐÝTÝM BAKANI ÇELÝK: "6 BÝN 600 YTL TEKLÝF ETTÝK"

Milli Eðitim Bakaný Hüseyin Çelik, Yüksek
Öðretim Kurulu (YÖK) Baþkaný Yusuf Ziya Özcan'ýn maaþýnýn 15 bin YTL'ye
yükseltileceðine iliþkin haberin gerçeði yansýtmadýðýný belirterek,
"Maliye Bakanlýðý'na teklif ettiðimiz ücret 6 bin 600 YTL'dir" dedi.

Bakan Çelik, Antalya'da Melahat Faraçlar Ýlköðretim Okulu'nun açýlýþ
töreni sýrasýnda gazetecilerin konuya iliþkin sorusu üzerine, haberin
doðru olmadýðýný belirtti. Çelik, "Doðrusunu isterseniz bugün bir büyük
gazetede ben bu manþeti görünce hayretler içinde kaldým" diye konuþtu.

YÖK Baþkaný'nýn eline geçen maaþýn 5 bin 200 YTL olduðunu, bu maaþýn da
Yusuf Ziya Özcan döneminde baþlamadýðýný, eski YÖK baþkanlarýnýn da bu
maaþý aldýðýný kaydeden Bakan Çelik, þunlarý söyledi:
"Maliye Bakanlýðý'na teklif ettiðimiz ücret 6 bin 600 YTL'dir. Bu 6 bin
600 YTL de bir tekliftir. Bunun için Bakanlar Kurulu kararý çýkmasý
gerekiyor. Ayrýca 2547 sayýlý YÖK Kanunu'nda, YÖK Baþkaný'nýn maaþýnýn,
en yüksek düzeyde maaþ alan devlet memuru maaþýnýn iki katýndan fazla
olamayacaðý ifadesi var. Bütün bunlara raðmen 15 milyarý kim, nasýl
hesapladý. Doðrusunu isterseniz anlayabilmiþ deðilim. 6 milyar ile 15
milyar arasýndaki mesafe ne kadar uzaksa, bu haberin doðruluk derecesi
de o kadar uzaktýr. Yok böyle bir þey. Kaldý ki, 6 bin 600 YTL ile
ilgili olarak da Bakanlar Kurulu'ndan henüz böyle bir kararname çýkmýþ
deðildir. Yapýlan çalýþma bir taslaktýr. Gerçekleþtiði zaman 6 bin 600
YTL olacak. Bu da yaklaþýk yüzde 30'luk bir artýþý ifade eder."
Hüseyin Çelik, Adana Valisi Ýlhan Atýþ'ýn, öðrencilerin Çanakkale
Savaþlarý'nýn nerede yapýldýðýný bilmemesiyle ilgili açýklamalarýnýn
sorulmasý üzerine, bu açýklamanýn nerede, nasýl yapýldýðýný ve içeriðini
bilmediðini, bu nedenle de bir yorumda bulunmak istemediðini belirtti.

Çelik, baþka bir gazetecinin, "Sayýn Baþbakan'ýn (üç çocuk doðurun)
açýklamasýndan sonra okul kitaplarýndaki aile resimlerinde üç çocuk
bulunmasýný nasýl deðerlendiriyorsunuz?" sorusuna ise "Yapmayýn
arkadaþlar. Magazin peþindesiniz" karþýlýðýný verdi.

Gönderen: 28.03.2008 - 20:33
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
Sallamasyon gazetecinin birinin haberi......

-Bakan Çelik açýkladý yok böyle bir þey kim uyduruyor diye...düsün

Tamamen uydurma haber inandýrýcýda tarafýda olamaz zaten...
Gönderen: 28.03.2008 - 21:51
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kemalat su an offline kemalat  
gazeteler
22 Mesaj -
Bu gazeteler devamlý yalan haber yaparak ,kendýnce týraj yapmaktadýrlar burada en buyuk SUC o gazetelerý alan lardýr. Yalan haberlerýde oncelýkle KENDI MADDI CIKARLARI ICIN KULLANIYORLAR daha evvel 28 subatta ne olmustu Alý kalkancýlar Fadýmeler masallarýyla BIR HUKUMET DUSURLMUSTU ne ýcýn once kendý cýkarlarý ,sonrada kendý ýdolojýlerýnýn menfatý ýcýn ýftýra ,yalan ,abartma , akla ne gelen varsa yaptýlar sadece bu ýslerý SIYASETTE de degýl ,ekonomý,spor,da yaptýlar RANT getýren ne varsa cýkarlarý ýcýn herkese saldýrmaktan gerý kalmýyorlar.Bunlarýn elýndeký MEDYA GUCUNU BIR SILAH OLARAK KULLANIYORLAR hatýrlarsanýz cem uzan ,dýnc býlgýn oldugu zamanlarda MEDYA SAVASLARI vardý.Kendý pisliklerýný ortaya dokmuslerdý ,bu zaman kadar ne degýstý HIC BIRSEY sadece bu HALK ONLARA BU TIRAJLARI VERDIKCE ONLAR BU ULKENIN SAHIBLERI GIBI DAVRANIRLAR bence hata onlarda degýl býzlerde ONLARIN YAZILARINI DAHI alarak yazmanýz onlarýn reklamýný yapar MALUM REKLAMIN KOTUSU OLMAZ MANTIGYLA HAREKET ETTIKLERI COK ACIK onlar oyle yaparak buradada reklamlarýný yapacaklar BIRAKIN ONLARIN HABERLERINI YAZMAYI ONLARIN ISMINI YAZMADAN ALINTI yapmadan genel adlarý olan kartel[oz] deyýn gýtsýn .Bazý sýtelerde spor olsun sýyaset olsun, veya boyle dýný hasasýyetlý olan larda yazdým BUNLARA KARSI TOP YEKUN BOYKOT EDELIM herkese ama herkese ulasabýlcegýmýz herkese ,bu KARTELOZ medyayý gazetelerýný ALMAMAK TV LERINI SEYRETMEMEK amacýyla protesto ederek BOYKOT EDELIM kus mýsalý agzýmýzla býr damla su alarak onalrýn YAKMAYA CALISTIGI ULKEMIZI SONDURULÝM benden býrsey olmaz demeyýn muhým olan DAMLANIN GUCU DEGÝL O DAMLANIN SUREKLILIDIR býrken on oluruz ,onken yuz, sonrada yuzbýnler oluruz yeterký az olarak baslasada daha sonra sureklýlýgýnden fazlalasýr,zaten onlara bu toplumun tepkýsýný onlarýn dýný ýmaný olan PARAYI azaltýrsak o zaman anlarlar bu ýnanclý halka yaptýlarýný ama o zamanda cok gec kalmýs olurlar..Neyse Herkese SAYGILAR SAGLIK VE MUTLULUKLAR HERKESIN OLMASI DILEGIYLE IYI GECELER..üzüntülü
Gönderen: 28.03.2008 - 23:06
Bu Mesaji Bildir   kemalat üyenin diger mesajlarini ara kemalat üyenin Profiline bak kemalat üyeye özel mesaj gönder kemalat üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Berraksu1 su an offline Berraksu1  
Bazı haberler sonradan tam açıklık kazanır.....
226 Mesaj -
Bazý gerçekler sonradan ortaya çýkar. Siyasi iktidarlar hep böyledir. Yani bazý halkýn hoþuna gitmeyecek kararlar verirler sonrada bunu yaþama geçirme safhasýna koymak üzereyken farkedilince yada aþýrý tepkiler oluþunca çark edip, þayet bunu örtmek ve o anda saklamak mümkünse saklarlar.

Banada bu olayda ayný kokular geliyor. Bir kere haberin içeriðine ilave olan iki tespit varki bunlar gerçeðin ta kendisi. Önceki YÖK baþkanýna ne lojman verilmiþti nede altýndaki külüstür makam otosu deðiþtirilmiþti. Teziç o otoyla defalarca yolda kalmýþtý. Oysa yeni YÖK baþkaný gelince altýna son model bir mersedes makam otosu çekilip, lojman iþide hemen halledilmiþti.Hatta Teziç'in personeli için yaptýðý zam teklifleri dahi iþleme alýnmamýþtý.

Ateþ olmayan yerden duman çýkmaz. Gerçi þu sözde çok haklýsýnýz medyada her kesimde yalan haber çýkarmak maalesef hastalýk haline gelmiþ vaziyette. Fakat yeni YÖK baþkaný ile ilgili böyle bir konu varsa onda mutlaka bir yanýk kokusuda vardýr diye düþünüyorum.

Sonuçta yeni YÖK baþkaný yüksek teklifte bulunmuþ olup (yerse) bu mümkün olmadýðý için onay verilememiþde olabilir. Yoksa verilmediðinden yada verilmek istenmediðinden deðil.Zaten haberlerde bu merkezde. Verildi denmiyor yani. YÖK baþkanýnýn bu yüksek zammý teklif ettiði ifade ediliyor.

Bekleyelim zamanla bu iþin gerçeðide herhalde tam anlamýyla daha açýk bir þekilde ortaya çýkar.Gizli kalan ne varki bu kalsýn.Birgün mutlaka....

Haberle ilgili bir kaç linki benim ne demek istediðimi anlayabilmeniz için tekrar veriyorum.

http://www.ogretmenlersitesi.com/haberoku.asp?Kod=9197

http://www.haber1.com/haber/20080329/Baskan-maasi-15-YTL-bin-degil.php

http://www.ozturkler.com/tr/index.php?deger=hgoster&id=221395

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=YOK_Baskanina_rekor_zam_169760_1&tarih=29.03.2008&Newsid=169760&Categoryid=1

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Berraksu1 tarafından, 29.03.2008 - 12:14 tarihinde.
Gönderen: 29.03.2008 - 11:55
Bu Mesaji Bildir   Berraksu1 üyenin diger mesajlarini ara Berraksu1 üyenin Profiline bak Berraksu1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Asimin Nesli su an offline Asimin Nesli  
78 Mesaj -
Berrak kardeþ hep -ebilir yazmýþsýnýz..
Az sabredin madem yangýn var ki dumanlar yükseliyor..
Madem Akpyi vurmak için bu kadar zorluyorsunuz..
Madem bunun için Kartelozlara(baþka þey olsa inanmayýn naralarý atarsanýz) inanmak bile mübahsa..
Madem bu iktidar lkeyi kurtarmak peþinde deðil de kendi ekibinin cebini doldurmak gayesinde..
o zaman az daha sabret öyle ver linkleri..
bu sefer olabilir yerine OLDU dersin..
hem daha inandýrýcý olur hem de foyan bu kadar açýða çýkmaz..

Foyan mý ne:
hem gerçi kartelozlara inanýlmaz diyorsun hem de haberlerini ekliyorsun..
sonra da yangýn var ki duman tütüyor diyorsun..
ve sýralýyorsun ihtimalleri..
tekzibe raðmen..

þimdi doðru çýksa ben söylemiþtim diyeceksin..
Yalan çýksa Kartele inanmayýn demiþtim diyeceksin..
Her þekilde kardasýn yani..

Yoksa senin maksadýn da ülkenin çýkarýný ve menfaatini düþünmek mi?
evet deme inandýrýcý olmuyor..

ben de -ebilir konuþayým..

Yoksa sen de müslüman bir hükümeti hazmedemeyenlerin GÖNÜLLÜ ve ÜCRETSÝZ çalýþan hizmetkarlarý olabilir misin..

Bazý Gerçekler sonradan ortaya çýkar... dikkat edin..

Not: Ravda da hergün 2-3 tane bu tür haber görmekten býktým. Ýslami site mi Siyasi site mi belli deðil..
Hatta siyasi de deðil.. ... noktalý kýsýmlarý ihtiaç halinde yazarým..
Gönderen: 29.03.2008 - 23:25
Bu Mesaji Bildir   Asimin Nesli üyenin diger mesajlarini ara Asimin Nesli üyenin Profiline bak Asimin Nesli üyeye özel mesaj gönder Asimin Nesli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
RE: .....
1686 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Asimin Nesli

Berrak kardeþ hep -ebilir yazmýþsýnýz..
Az sabredin madem yangýn var ki dumanlar yükseliyor..
Madem Akpyi vurmak için bu kadar zorluyorsunuz..
Madem bunun için Kartelozlara(baþka þey olsa inanmayýn naralarý atarsanýz) inanmak bile mübahsa..
Madem bu iktidar lkeyi kurtarmak peþinde deðil de kendi ekibinin cebini doldurmak gayesinde..
o zaman az daha sabret öyle ver linkleri..
bu sefer olabilir yerine OLDU dersin..
hem daha inandýrýcý olur hem de foyan bu kadar açýða çýkmaz..

Foyan mý ne:
hem gerçi kartelozlara inanýlmaz diyorsun hem de haberlerini ekliyorsun..
sonra da yangýn var ki duman tütüyor diyorsun..
ve sýralýyorsun ihtimalleri..
tekzibe raðmen..

þimdi doðru çýksa ben söylemiþtim diyeceksin..
Yalan çýksa Kartele inanmayýn demiþtim diyeceksin..
Her þekilde kardasýn yani..

Yoksa senin maksadýn da ülkenin çýkarýný ve menfaatini düþünmek mi?
evet deme inandýrýcý olmuyor..

ben de -ebilir konuþayým..

Yoksa sen de müslüman bir hükümeti hazmedemeyenlerin GÖNÜLLÜ ve ÜCRETSÝZ çalýþan hizmetkarlarý olabilir misin..

Bazý Gerçekler sonradan ortaya çýkar... dikkat edin..

Not: Ravda da hergün 2-3 tane bu tür haber görmekten býktým. Ýslami site mi Siyasi site mi belli deðil..
Hatta siyasi de deðil.. ... noktalý kýsýmlarý ihtiaç halinde yazarým..

aynen kardesime katiliyorum...acil care bulunmaliüzüntülü
anlatiyosun anlamiyo...susuyosun meydani bos bulup soluksuz eklemeye yapiyo....üzüntülü

buyrun bakin sorulan soruya evet bile diyemiyo...neden???

http://ravda.net/rf/include.php?path=forum/showthread.php&threadid=60980

http://ravda.net/rf/include.php?path=forum/showthread.php&threadid=58796

ve daha niceleri ....üzüntülü
Gönderen: 29.03.2008 - 23:58
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
RE: .....
1686 Mesaj -

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son cananberraramazan tarafından, 30.03.2008 - 12:41 tarihinde.
Gönderen: 29.03.2008 - 23:58
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Vatanı için tehlikeleri anlayıp susan Allah katında yanmıştır.
226 Mesaj -

Burada yani forumun siyaset sayfasýnda siyasetten bahsetmek kadar doðal ne olabilir ?

Ben burada siyaset sayfasýnda yazýlar yazýp aktarýmlar verirken kendi halinde vataným ve milletim için büyük problemlere iþaret etmeye çalýþýyorum. Bazen küçükmüþ gibi yazdýðým ve aktardýðým konular ise bu büyük problemlerin bir parçasý olmak özelliðini taþýyor. Yoksa sýradan siyaset haberleri için parmaðýmý dahi kýmýldatmam.

Kaldýki ben siyasetle uðraþmayý ve siyaset konuþmayý kiþiliðim itibarý ile hiç sevmeyen bir insaným.Peki o halde neden ýsrarla siyaset üzerinden uyarý dolu bir sürü yazý ve aktarým veriyorum ? Gayet basit ülke vatan deðerlerinin tehlikede olduðu bir süreç ise anlatýlmak istenen bunun içine siyaset kesinlikle girer.Böyle olmamasý mümkün deðil.

Ülkem için hem siyasi, hem ekonomik, hem dini, hem etnik açýdan kötü bir gidiþat ve sorunlar söz konusu ise, bu konuda sorgulanacak olanlar öncelikle ülkeyi siyaseten idare edenler ve sonrada onlara muhalefetle görevli yine siyasi kadrolarlardýr.Tabi burada bu etkenlere ülkenin varlýðýný, hukukunu v.b korumakla görevli tüm kurumlarda göz önünde bulundurulmalýdýr.

Benim için çok tehlikeli bir gidiþat söz konusu olmasa ülkesini ve tüm insanlarýný ayrýmsýz seven bir insan olarak bu gayretleri bu çabalarý sarfetmem söz konusu dahi olmazdý.

Benim bir iki uyarýda bulunup sonra köþeme çekilmemi tavsiye eden kardeþime þöyle bir örnekle cevap vereyim.Diyelim ki sizin bir çocuðunuz var onunla yüksek bir yerdesiniz. Çocuðunuz hýzla önünüzde bir uçuruma doðru gidiyor. Peþinden seslenip uçurumdan düþersin gitme diyorsunuz. Sizi duymuyor yada söylediðinizi anlamýyor diye onu arkasýndan seslenip uyarmaktan vazgeçermisiniz ? Yani ben yapacaðým uyarýyý yaptým düþersede düþer artýk deyip tehlikeyle baþbaþa býrakýrmýsýnýz ?

Susmak hele hele vatanýn gidiþatýnda böyle kötü bir süreçte susmak ülkeyi yönetenlerin gaflet halini onaylamakla ayný anlama gelmezmi ? Susmak her þeyi kabullenmektir çünkü.Bir atasözümüz var "Zararýn neresinden dönersen kardýr" der.Halklar kendilerini yönetenlerin yanlýþlarýný onlara tepkileri ile eleþtirileri ile göstermezlerse, Kuranýnda reddettiði birer koyun sürüsü haline dönüþürler.Bu ise yönetimdeki küçük bir zümrenin arkasýndan milyonlarýn uçuruma dahi gitmelerine sebep olabilir.

Yaþam devam ettikçe ve yanlýþlar devam ettikçe doðrulara yönelmedikçe ülkeyi yönetenlerin ve ülkenin gidiþatýnda etkisi olan tüm kurumlarýn halk tarafýndan eleþtiri ve uyarýlarla kontrol edilmesi þarttýr. Bunun tersi bir milletçe yaþam tarzý ancak Allah katýndan gelen dayaklarla uyanarak karþýlýk bulur.Çünkü Allah yaþamda insanoðlunu yaþadýðý toplumun her þeyine katýlýmýyla imtihan eder.Þu noktayý hiç unutmayalým.Fert ve milletler için en büyük yýkým nedenlerinden biride nemelazýmcýlýktýr.

Oturduðu mahallenin yandýðýný görüp, "yangýn vaaar" diye bir iki defa baðýrdýktan sonra sabrediyorum bakalým ne olacak diye geçip karþýsýnda bekleme davranýþý her halde sabýrla izah edilemez.

Nasreddin hoca Allah'ýn veli kuludur. Bu konuyla ilgili güzel bir fýkrasýyla örnek verelim.Hoca bir Cuma günü hutbeye çýkar ve halka sorar "Aranýzda bugün ne anlatacaðýmý bilen varmý ?" bir kaç kiþi elini kaldýrýr. Bunu gören hoca bu sefer "O halde bilenler bilmeyenlere anlatsýn" der.

Ýþte bir velinin dilinden Allah'ýn toplumun bilgi paylaþýmý yapmasýnýn gereði böyle anlatýlýyor. Bilenler bilmeyenlere anlatacak ve uyaracak. Bunun ne zamanla nede sayý ile kýsýtlamasý yok, olamazda.Millet olmanýn özündede bu faktör çok gerekli. Yoksa dýþardan ve içerden sizi bölüp parçalamak isteyen düþmanlarýnýz, sizin boþ býraktýðýnýz bu bilgilenme bölümünü kendi isteklerince doldurur ve sizi uçuruma doðru sürüklerler.

Onun için buradaki sözlerimi þöyle tamamlamak istiyorum. "SÖZ KONUSU VATANSA GERÝSÝ TEFERRUATTIR"

Yazdýklarýmýn ve onlarý destekleyen aktarýmlarýmýn Allah huzurunda kefiliyim.Allah'a and olsun ki yazdýklarýmýn bir çoðu kanýtlandý. Önümüzdeki çetin süreç ve sonrasý için yaptýðým yorumlarýnda Allah'ýn izniyle ne derece doðru olduðunu göreceðiz.Ve þimdi yine burada yeminle söylüyorum, Allah'a and olsun benim ülkemin gidiþatý için yaptýðým yorumlarýmýn hiç biri beni daha önce yalancý çýkarmadý, bundan sonrada aynen böyle olacak.Bunlar benim çok çok üzüldüðüm ve üzüleceðim þeyler olsada bu böyle.

Not: Foyam meselesine gelince, yazdýklarýmý hiç okumadan Asimin Nesli kardeþimin ataða kalktýðý anlaþýlýyor. Ben her kesimden doðru ve yalan haberlerin ortaya çýktýðýný, bazý þeylerin detayýnda yalan diye kabullenilmemesine raðmen örtme ve saklama olayýnýn olduðunu ve zamanýn buna açýklýk getireceðini söyledim.Kaldýki ben burada yazdýklarýmdan kat be kat fazlasýný gören bir insan olarak o haberlerin doðruluðunu hissiyatýmla anlayabilmek özelliðine sahip olduðum halde deðerlendirmelerimde tevazu ve belgeyle kanýt dýþýna çýkmamaya özen gösteriyorum.

Mesaj 7 kez düzenlendi. En son Berraksu1 tarafından, 30.03.2008 - 13:06 tarihinde.
Gönderen: 30.03.2008 - 12:34
vatan millet sakarya.. yaz.. millete gönder.. seni kral yapsınlar..
78 Mesaj -
hocam yazýlarýnýzý ben mi okumuyorum yoksa siz mi hem kendi yazdýklarýnýzý hem de benim veya diðer arkadaþlarýn yazýlarýný okumuyosunuz?
bi düþünün..
çünkü sadece yukarýda yazdýklarýnýzý bile anlasaydýnýz içinde yer alan çeliþkileri görürdünüz..
neresinden tutayým.. ben de siyasetten nefret ediyorum ama nedense hep siyaset ekliyorum..
ahh þu ama lar..

ben bir çok yazýnýzý takip ettim en son burda patladým.

son yazdýgýnýz hakkýnda yazmayacapým.zira dediðim gibi ne anlatmaya çalýþtýgýnýz hiç anlaþýlmýyor. bi kaç kliþeleþmiþ söz, cümle.. genel yazýp çýkacaðým.

Bakýyorum da bir eksik kalmayýp turk bayraðý temalý Herþey Vatan için yazýlý gif eklemiþsiniz..
Valla her kuyrugu sýkýþtýgýnda bayraðý, devleti ve milleti kullanan bi ergenekoncularý bilirim, bir de kendi pisliklerini örtbas etmek isteyen sahte atatürkçüleri, sahte cumhuriyetçileri bilirim... (ben de ADD üyesiydim)
ve her iki kesimden de nefret ederim.. kiþisel deðil tamamen duygusal..

ne amaçla eklediniz bilmiyorum ama karþý yorum, eleþtri gelmesin diye eklediyseniz bana bir etkisi olmayacak. biz o bayragý forumlarda gösteri yaparak deðil gönlümüzde yeþerterek ve gerektiðinde kanýmýzla sulayarak koruruz.

Söz konusu vatan ise gerisi teferruattýr.
Altýna da Mustafa Kemal Atatürk yazýp koruma altýna alsaydýn ya.. genelde onu da öyle kullanýrlar..
ama az bi araþtýrmayla sözün kaynaðý ortaya çýkar..

aa az kalsýn unutuyordum..
Alıntı

Kaldýki ben burada yazdýklarýmdan kat be kat fazlasýný gören bir insan olarak o haberlerin doðruluðunu hissiyatýmla anlayabilmek özelliðine sahip olduðum halde deðerlendirmelerimde tevazu ve belgeyle kanýt dýþýna çýkmamaya özen gösteriyorum.

sizin hissiyatýnýzýnda maaþallahý var be hocam.. iyi ki hissiyatýnýzý kullanarak ekleme yapmýyorsunuz..
Bi de öyle olsaydý..
düþünemiyorum..

Sahi ben ne yapýyorum þimdi?
Ve Madem sen bir vatan sevdalýsýsýn:
Bu ülke nereye gidiyor? kimler bu ülkeye ihanet ediyor? ve sair konular hakkýnda hislerinizden biraz istifade ettirin de biz de vatan savunmasýna geçip hissiatýnýzda karalanmýþ hainlere derslerini verelim..
inandýn mý yoksa ban..
yok inanma sen dedin diye hiçbiþey yapmam..
boþuna yazma hiç de etkilenmiyorum valla.
öylesine dalgamý geçiyorum artýk.
çevremde böyle uçan çok kiþi var iyi muhabbet ediyoruz..
onlar anlatýyor ben de komedi diye dinleyip gülüyorum..

þimdi sana bi kaç soru soracam ama hiç bir soruya net cevap vermediðin için sormuyorum.
yuvarla yuvarla at ortaya..
belki yutan olur..

Herþey Vatan Ýçin..
güzel bir slogan. ama ardýnda ne lokmalar saklayýp yutturuyorlar garip milletime..

Vatana gerçekten bir felaket oldu mu nedense hep kaçan bu sloganik vatanseverler oluyor ve yine savunaný sessiz sedasýz önüne gelen her rüzgara kapýlan milletim oluyor..

siyasetin mudavimi yoksa bölüm tamamen de kaldýrýlabilir. aman bana ne...

benim keyfim yerinde..

Not: sayýn ravda üyeleri lütfen yazdýklarým dolayýsýyla sitemkar olmayýn. sesli/yazýlý olarak beyin fýrtýnasý yapýyorum.. herkese mubahsa ben de isterim

Edit: ya baþlýðýný sonradan okudum. Ayet mi? Hadisi Þerif mi bu yazdýðýnýz.. Kaynak belirtirseniz sevinirim. Allah katýndan yeni bir haber mi geldi yoksa..haþa

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Asimin Nesli tarafından, 30.03.2008 - 14:22 tarihinde.
Gönderen: 30.03.2008 - 14:12
Bu Mesaji Bildir   Asimin Nesli üyenin diger mesajlarini ara Asimin Nesli üyenin Profiline bak Asimin Nesli üyeye özel mesaj gönder Asimin Nesli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ÇANAKKALE DERSİ...
226 Mesaj -

Asimin Nesli kardeþim seninde cevabýn olacak yazým ÇANAKKALE DERSÝ baþlýðý altýnda.

Çanakkale dersi baþlýðýný özellikle verdim. Çünkü o savaþta alemlerin Rab'bi yalnýz haçlý zalimlerine deðil bu ülkenin evlatlarýnada bir yandan þahadet nasip eylerken diðer yandan vatanýn yine ayný oyunlarla ve gafletle bu hale düþmemesi için çok acý bir ders vermiþ oluyordu.Ne mutlu Çanakkale ve istiklal savaþlarýndan gerekli dersi alýp haçlý ve siyonist tehlikeyi anlayan vatandaþlarýma.

Vatan millet sakarya meselesine gelince, dananýn kuyruðu koptuðunda diðer illerin tümünüde sayarsýn burda beraber okuruz.Emi Asimin Nesli kardeþim.

Elinize Saglik Te$ekkürler
Gönderen: 31.03.2008 - 11:37
78 Mesaj -
yazdýðýnýzý anlamadým..

ama bil mukabele..

Elinize Saglik Te$ekkürler

ben sizi dinliyorum.. daha öðreneceðim çoook þey var(!)..
Gönderen: 31.03.2008 - 17:35
İki cihan bedbahtı.......
226 Mesaj -
Ýslamýn ve bir müminin en önemli özelliklerinden biride tevazu ve güzel hitaptýr.Bakýn Yunus Emre bu konuyu ne güzel anlatýyor bir nefesinde...

Miskinlikte Buldular

Miskinlikte buldular
Kimde erlik var ise
Merdivenden ittiler
Yüksekten bakar ise

Ak sakallu pir hoca
Bilinmez hâli nice
Emek yimesün hacca
Bir gönül yýkar ise

Saðýr iþitmez sözü
Gece sanýr gündüzü
Kördür münkirin gözü
Âlem münevver ise

Gönül Çalab'ýn tahtý
Gönüle Çalab baktý
Ýki cihan bedbahtý
Kim gönül yýkar ise

Sen sana ne sanýrsan
Ayruða da onu san
Dört kitabýn mânâsý
Budur eðer var ise

Bildik gelenler geçmiþ
Konanlar geri göçmüþ
Aþk þarabýndan içmiþ
Kim mânâ duyar ise

Yunus Emre

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Berraksu1 tarafından, 01.04.2008 - 12:58 tarihinde.
Gönderen: 01.04.2008 - 12:41
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 837 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.64728 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.