dexamethasone generique colchicine kaletra generique kaletra chloroquine fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » DOSTLUK

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
DOSTLUK
43 Mesaj -

ARKADAÞ

Savaþýn en kanlý günlerinden biri.. Asker, en iyi arkadaþýnýn az ileride kanlar içinde yere düþtüðünü gördü. Ýnsanýn baþýný bir saniye bile siperin üzerinde tutamayacaðý ateþ yaðmuru altýndaydýlar. Asker teðmene koþtu ve:
- Teðmenim. Fýrlayýp arkadaþýmý alýp gelebilir miyim?..
Delirdin mi? der gibi baktý teðmen...
- Gitmeye deðer mi?. Arkadaþýn delik deþik olmuþ... Büyük olasýlýkla ölmüþtür bile.. Kendi hayatini da tehlikeye atma sakýn..
Asker ýsrar etti ve teðmen "Peki " dedi.. "Git o zaman.." Ýnanýlmasý güç bir mucize.. Asker o korkunç ateþ yaðmuru altýnda arkadaþýna ulaþtý. Onu sýrtýna aldý ve koþa koþa döndü.. Birlikte siperin içine yuvarlandýlar.Teðmen, kanlar içindeki askeri muayene etti.. Sonra onu sipere taþýyan arkadaþýna döndü:
- Sana deðmez, hayatýný tehlikeye atmana deðmez, demiþtim. Bu zaten ölmüþ..
- Deðdi teðmenim. dedi asker..
- Nasýl deðdi? dedi teðmen.. Bu adam ölmüþ görmüyor musun?..
- Gene de deðdi komutaným.. Çünkü yanýna ulaþtýðýmda henüz saðdý..Onun son sözlerini duymak, dünyaya bedeldi benim için.. Ve arkadaþýnýn son sözlerini hýçkýrarak tekrarladý:
-Geleceðini biliyordum!.. demiþti arkadaþý... Geleceðini biliyordum.. ....
Kalbimizde Arkadaþlýk adýnda bir mucize var. Nasýl olduðunu veya nasýl baþladýðýný anlamazsýnýz. Ama bu özel armaðaný bilirsiniz ve arkadaþlýðýn ALLAH' ýn en büyük armaðaný olduðunu anlarsýnýz. Gerçekten de arkadaþlar çok nadide mücevherlerdir. Sizi gülümsetip baþarmanýz için cesaret verirler. Sizi dinlerler ve kalplerini size açmak isterler...

Gönderen: 29.01.2008 - 13:35
Bu Mesaji Bildir   katre16 üyenin diger mesajlarini ara katre16 üyenin Profiline bak katre16 üyeye özel mesaj gönder katre16 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 886 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57483 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.