generique rhinocortdexamethasone generique stromectol stromectol generique rhinocortimdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Kılıbıklar, Kalbi Ilıklar

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Kılıbıklar, Kalbi Ilıklar
1686 Mesaj -
Ýki arkadaþ cami avlusunda oturmuþ konuþuyorlardý. Arkadaþlardan birisi ‘Bu akþam arkadaþlarla maç izlemeye gideceðiz, sen de gelir misin?’ diye sordu. Soruyu soranýn durumuna bakýlýrsa arkadaþýnýn sevinç içerisinde ‘evet’ diyerek onaylamasýný bekliyordu. Ama beklenen olmadý. Arkadaþýnýn yüzüne ciddi bir yüz ifadesiyle bakan genç, ‘Hayýr maça gelemem. Biliyorsun ben evlendim, artýk gözü yolda olan ve sürekli evde bekleyen bir eþim var. Bundan böyle hayatýma daha dikkat etmeliyim.’ dedi. Bu ifadeyi duyan arkadaþý önce hayretle baktý arkadaþýnýn yüzüne, ardýndan alaylý bir tavýrla ‘Vay, vay, vay kýlýbýk kardeþim, yüreði sevgi dolu pek muhterem ev erkeði, bakýyorum da ilk haftada boyunun ölçüsünü almýþlar. Nedir bu evdekileri ihmal etmemeliyim, artýk maça gelmeyeceðim laflarý?’ diyerek yeni evli genç arkadaþýný ayýpladý. Yeni evli genç tam aðzýný açmýþ arkadaþýna bir cevap verecekti ki yan taraflarýnda oturan nur yüzlü bir dedenin konuþmasýyla baþýný o tarafa çevirdi. O zamana kadar olanlarý göz ucuyla takip eden dede söze karýþtý.

‘Gençler kusura bakmayýn az önce konuþtuklarýnýza kulak misafiri oldum. Ve bu misafirlik beni yýllar öncesine götürdü. Þimdi müsaadenizle size o gün baþýmdan geçen ve bugün sizin sayenizde hatýrladýðým olayý anlatmak istiyorum.’ diyerek baþladý anlatmaya.

‘Yeni evlenmiþtim, mahalleden çok sevdiðimiz arkadaþlar bir program yapmýþ, birlikte eðlenmek istemiþlerdi. Tabii beni de çaðýrmýþlardý. Durumu eþime anlatarak gittim; ama akþam olmak üzereyken geri döneceðime dair söz verdim. Kalkmak üzere hareket edince durumu arkadaþlarýma izah etmeye çalýþtým ama hepsi birden anlaþmýþlar gibi az önce arkadaþýnýn sana ‘maça gelmiyorum’ dediðin için söylediði þeyleri söylediler. Kimisi kýlýbýk, kimisi korkak kimisi ‘daha önce böyle deðildin, evlendin böyle oldun’ tarzýnda þeyler söylediler. Anlayacaðýnýz zor durumdaydým. Ya eve gidip akþamý eþimle geçirmeyi tercih ederek korkak ve kýlýbýk olacak, ya da arkadaþlarýmla kalarak onlarýn baskýsýyla güya kazak erkek olduðumu ispatlayacaktým. Her þeyi göze alarak oradan ayrýlmaya karar verdim. Yolda gelirken evimize çok yakýn olan caminin hocasýyla karþýlaþtým. Durumu ona açmaya karar verdim. Söylediði ‘Sen kýlýbýk deðil, kalbi ýlýksýn.’ ifadesi o kadar hoþuma gitti ki, o günden bugüne ismim hep kalbi ýlýk olarak kaldý. Bu yüzden ben bunca hayatým boyunca evde asýp kesen, sövüp döven, baðýrýp çaðýran, kýrýp dökenlerle deðil, kalbi ýlýklarla oturup kalkarým. Öylelerinin aslýnda erkeklik dedikleri onlarý pohpohlayan nefislerinden baþkasý deðil.

O gün bana korkak diyen ve kýlýbýk olmakla eleþtiren arkadaþlarýmýn birçoðu ya eþinden ayrýldý ya da zehir zemberek bir aile hayatlarý oldu. Oysa Allah Resulü’nün sözlerini hayatýma düstur edindiðim için evim çoluk çocuklarýn oynaþtýðý bir cennet köþesine döndü. Varsýn bana korkak desinler. Ben Rabbimin ne dediðine kulak verir, her zaman kalbi ýlýklardan olmayý tercih ederim.’ Hakkýnýzý helal edin. Dedenin bu anlattýklarýndan sonra kendisini maça davet eden arkadaþýnýn yüzüne anlamlý anlamlý bakan genç ‘Sen istersen bana kýlýbýk demeye devam et. Ben maça gelmeyerek evde dört gözle beni bekleyen eþimin yanýna giderek ‘Kalbi ýlýk’lardan olmaya kararlýyým.’ diyerek ayrýldý. Dede, gencin arkasýndan gülerek bakýyordu.

(A.Kadir Süphandaðýgöz kırpma
Gönderen: 25.01.2008 - 22:16
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
Çok güzel bir yazý eklemen içinde tþk..kardeþim.....

Okurken aklýma Ýki cihan serveri hz.muhammet s.a.v efendimizi sordular aiþe anneciðimize evde nasýldýr sana yardým edermi diye sordular sahabeyi kiram r.a efendilerimiz...
Aiþe annemizde cevaben þöyle söyler"ALLAH resulu evdeyken kýrbalara su doldurur onlarý tamir eder evi süpürür bana gereken yardýmý yapar diye cevap verir."Þimdi hem ben " O "nu örnek alacaðým hemde onun hanýmlarýna yaptýðý iþlerde yardým edersem bana kýlbýk diyecekler varsýn desinler hiçmi hiç mühim deðil .....hani hayat müþterekti bana göre bir insan evinde mutlu olamýyorsa o insanda çokmu çok sorun vardýr bendeniz iþ çýkýþý bir an önce eve varýp çoluk çocuðuma eþime varmaktan baþka bir þey düþünemem eðer gitmeyeceksem haberdar ederim...vesselam........

selam ve dua ile......

gül gül gül
Gönderen: 26.01.2008 - 08:03
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
1686 Mesaj -
Evet abi....O mubarek insan Efendimiz(s.a.v.)peygamberlik gibi yüce bir görevi yerine getirirken aile hayat,sosyal yasatisi mümkemelmis...Merhamet,sevkat peygamberi oldugu her yönüyle belliydi...Evi süpürür,alisveris yapar,yaptigi alisverisleri kendi tasir,getirip yerlestirir,sökügü,dügmesiymis diker,yardim edilcek bir sey varmi diye sorarmis...
Ben cevremdeki erkek kardeslerimize ve de zaman zaman esime bunu hatirlatirim...Yahu siz bu peygamberin ümmetisiniz diye....ne yazikki bu bilgileri cogu kardesimiz de bilmiyor...farkli uygulamalar icine giriyor...

Allah(c.c.)Hepimize Hidayet Versin....
Gönderen: 26.01.2008 - 16:52
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 887 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57995 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.