ivermektine ivermectine ivermektin kaletra kamagra voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » MUTFAK & EV İŞLERİ » TAVUK CORBASI

önceki konu   diğer konu
19 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
TAVUK CORBASI
1071 Mesaj -

GEREKLI MALZEME:

1,2- adet tavuk gogsu veya (tavuk)
1-cay bardagina yakin siviyag.
4-yemek kasigi dolusu un.
1,bucuk yemek kasigi dolusu salca.
2-cay kasigi dolusu kirmizibiber.
1-cay kasigi dolusu karabiber.
2500gr su,tuz.isteye gore pulbiber.

YAPILISI:

Tavuk suda pisinceye dek haslanir haslanan tavuk sudan alinir ve arzuya gore( buyuk kucuk) parcalar halinde didiklenir.
Diyer tarafta yaklasik 4,lt lik tencerede siviyagda un pembelesinceye kadar kavrulur.Bu karisimin icine diyer malzemeler konur ve karistirilir,tavugun suyu ilave edilir ve bir tel karistirici yardimiyla karistirarak iyice malzemenin birbirine ozlesmesi saglanir tekrar atese konur ve karistirarak pisrilir,kaynamaya basladiginda icine onceden hasladigimiz tavuk ilave edilir.Tuzu ilave edilir.Pistiginden emin olunca ocaktan alinir.Afiyet olsun.

göz kırpma

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Emirdag tarafından, 14.11.2003 - 22:46 tarihinde.
Gönderen: 14.11.2003 - 21:13
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
AYCiCeK su an offline AYCiCeK  
329 Mesaj -
ellerine saglik.

tavuk yerine tavsan eti kullandinmi bizim karamanin arabasi corbasi olur sevinçli sevinçli
Gönderen: 14.11.2003 - 21:24
Bu Mesaji Bildir   AYCiCeK üyenin diger mesajlarini ara AYCiCeK üyenin Profiline bak AYCiCeK üyeye özel mesaj gönder AYCiCeK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Merdiyye su an offline Merdiyye  
1158 Mesaj -
şaşkın şaşkın

neeeee, bizim arabas corbasina tavsanmi kullaniyoruz daha neler :D

ben tavuk yapiyorum hayret
kahkaha

hamuruda baska yapiyorsunuzdur o zaman
göz kırpma
Gönderen: 14.11.2003 - 21:32
Bu Mesaji Bildir   Merdiyye üyenin diger mesajlarini ara Merdiyye üyenin Profiline bak Merdiyye üyeye özel mesaj gönder Merdiyye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
329 Mesaj -
bizde tavuk kullaniyoruz ama türkiyede ögrendim asil tavsan etinden olurmus.
Gönderen: 14.11.2003 - 21:41
Bu Mesaji Bildir   AYCiCeK üyenin diger mesajlarini ara AYCiCeK üyenin Profiline bak AYCiCeK üyeye özel mesaj gönder AYCiCeK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1158 Mesaj -
:D

ben duymadim yarin anneme bir sorayim
merak ettim sevinçli
Gönderen: 14.11.2003 - 21:45
Bu Mesaji Bildir   Merdiyye üyenin diger mesajlarini ara Merdiyye üyenin Profiline bak Merdiyye üyeye özel mesaj gönder Merdiyye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GöLGe su an offline GöLGe  
1041 Mesaj -
Yahu, benim bildigim bu kayseri yöresinin yemegidir..

1-2 kez davet edildim ve cok lezzetli oluyor..

Yapan olursa aacikda bize virsin emi :D
Gönderen: 14.11.2003 - 22:05
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1158 Mesaj -
dun yaptim
biraz kaldi vereyim :D

arabas corbasi
Gönderen: 14.11.2003 - 22:06
guleasik su an offline guleasik  
Konu icon    ellerinize saglik
119 Mesaj -
Allah razi olsun
Gönderen: 14.11.2003 - 22:13
Bu Mesaji Bildir   guleasik üyenin diger mesajlarini ara guleasik üyenin Profiline bak guleasik üyeye özel mesaj gönder guleasik üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Emirdag su an offline Emirdag  
1071 Mesaj -
Merdiyye seninkisi dundenmis ben yeni yaptim buyur bizde musafir olun Golge kardes.Arabasida var.:D

Haaaa birde bu arabasi Emirdag yoresindede mesurüzüntülü bu bizim yorenin yemegi kardesler ;D Ben anlamam bizumdur daaaaaadil uzat Her yorede yapimi degisiyor.Kimi corbasini farkli yapiyor kimi hamurunu.Ama sonucta hepsi ARABASI yani ARAP-asi anicaniz kim getirdi Turkiyeye bilemem ama adi bile baska ulkeye ait??????şaşkın

Golge Endulusu gordunmu bayadir mutfaha uramiyorda nerelerde dersin acaba?sıkıntılı telaşlıağlar
Gönderen: 14.11.2003 - 22:13
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
329 Mesaj -
Yarin buyur Golge abi sendenmi esirgeyecez.

sen gel hazirlariz.
Gönderen: 14.11.2003 - 22:14
1158 Mesaj -
kahkaha yok yemegimizi kaptirmam
karamanlarin o

Gönderen: 14.11.2003 - 22:15
GöLGe su an offline GöLGe  
1041 Mesaj -
RAB'bim cümlemizden razi olsun insaAllah

Her iftarda birinize ugrayip Arabasi yesem, arabati gibi dönerim eve :D

sevgilerle
Gönderen: 14.11.2003 - 22:21
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1158 Mesaj -
kahkaha
Gönderen: 14.11.2003 - 22:22
guleasik su an offline guleasik  
119 Mesaj -
sizleri bilmem ama ben iyi bir yemek kitabi yapiyorum sayenizdesevinçli Allah hepinizden razi olsun
Gönderen: 14.11.2003 - 22:42
Bu Mesaji Bildir   guleasik üyenin diger mesajlarini ara guleasik üyenin Profiline bak guleasik üyeye özel mesaj gönder guleasik üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1158 Mesaj -
Gönderen: 14.11.2003 - 22:43
endulus su an offline endulus  
611 Mesaj -
her yemek tarifi verilisinde kulaklarim cinliyor, birisi benimi cagiriyor.:D

insAllah yakinda yeni tariflerimle aranizydayim..

önlügümü yikamaya attim camasir makinasina kurusun , ütüleyip giriyom mutfaga:D göz kırpma
Gönderen: 15.11.2003 - 00:02
Bu Mesaji Bildir   endulus üyenin diger mesajlarini ara endulus üyenin Profiline bak endulus üyeye özel mesaj gönder endulus üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Emirdag su an offline Emirdag  
Konu icon   
1071 Mesaj -
Bekliyoruz dort gozleeeeeekahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha
Gönderen: 15.11.2003 - 00:54
VeRDa su an offline VeRDa  
730 Mesaj -
Yuce rabbim kolaylik versin mutfaktaki erkeklere göz kırpma kahkaha

Yuce rabbim cumlemizden razi olsun insallah...

Saygi, Selam ve Dua ile...

Gönderen: 17.11.2003 - 14:21
Bu Mesaji Bildir   VeRDa üyenin diger mesajlarini ara VeRDa üyenin Profiline bak VeRDa üyeye özel mesaj gönder VeRDa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ZEYNEPRABIA su an offline ZEYNEPRABIA  
arabasi
34 Mesaj -
merhaba arkadaslar,meshurdur araba$i corbasi ve hamuru.. ben aslen Mersinliyim oranin yaylalarindakiler yaparlar,fakat Kayseri'de buyudum,oradakilerde cok guzel yaparlar..Bircok yorede biliniyor,bizim kulturumuzun en guzel yemeklerinden...sevinçli
Gönderen: 04.07.2004 - 01:29
Bu Mesaji Bildir   ZEYNEPRABIA üyenin diger mesajlarini ara ZEYNEPRABIA üyenin Profiline bak ZEYNEPRABIA üyeye özel mesaj gönder ZEYNEPRABIA üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 827 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63110 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.