generique colchicine colchicine ivermektine generique rhinocortfluvoxamine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » hazan mevsimi biteli epey oldu...

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
hazan mevsimi biteli epey oldu...
1686 Mesaj -
O ebedi dirinin öldüðünü kim söyledi.O ümit güneþinin öldüðünü kim söyledi. O güneþin düþmaný damýn üstüne geldi de iki gözünü yumdu ‘güneþ öldü’ dedi.
Hz.Mevlana

Hazan mevsimi biteli epey oldu þehirde. Þimdi kýþýn hüznünü yaþýyor cümle alem.Hazanýn sararýp dökülmüþ, sokaklarda aðýrlanan sersefil yapraklarý bile kalmadý. Hepsini son rüzgarlar savurdu, yaðmurlar topraða kardý. Þimdi topraðý örten yaðan kardý.

Kar yaðýyor, yaðdýkca örtüyor þehri, topraðý,çalýlarý,kusurlarý,günahlarý. Kar yaðdýkca þehir beyazlýyor, bütün renksizliðinden soyunuyor, beyazý giyiniyor. Insan ne zaman soyunur renklerinden, ne zaman giyinir beyazlarý. Ne zaman insanýn üzerini de örter kar, toprak misali..
Sonbaharý geçtim, kýsa geldi ömrüm.Sararýp dökülen yapraklarýn topraða karýlmasý gibi benim de ölüme terkettiðim geçmiþ günlerim topraðýn baðrýnda.Son günleri de bohçalayýp geçmiþe teslim ettiðimde, artýk günlerini tüketmiþ, sararýp solmuþ,ruhumun da terkettiði bedenim topraða karýlacak. Ben de geçmiþ olacaðým.Di’li geçmiþ zaman kipiyle anýlacak adým. Annemizdi, diye söze baþlayacak çocuklarým,eþim de beni yad ederken di’li geçmiþ zaman kipini kullanacak, arkadaþlarým, dostlarým ve dahi düþmanlarým…Benden haber veren sararmýþ fotoðraflarým bir süre misafir olacak ellerde. Bakýp bakýp ya gülümseyecekler, ya da yanýk bir ‘keþke’ çýkacak dudaklardan.’Keþke’ diyecekler, ‘keþke burada olsaydý’…Heyhat,keþkelerin ne yaþayana, ne de ölene bir faydasý olmayacak. Ne zaman duracak,ne deðeri gelecek. Giden de geri gelmeyecek…Ne bugün ne de yarýn. Hayat,kendi ýrmaðýnda akýþýna devam edecek,küçükler büyüyecek ve keþke lerle anýlan ‘ölü’ çoktan unutulmuþ olacak . Fotoðraflarý da bir sure sonra fazlalýk olup atýlacak unutuluþun en kör kuyusuna.Insan toprakta erirken, hatýralarý da unutuluþun topraðýnda erimeye býrakýlmýþ olacak.Bir sure sonra hatýrlayan bile kalmayacak beni. Bunca çabalýyorum hatýrda kalmak için,niye. Niçin fotoðraf çektirip duruyorum. Niye mektuplar yazýp duruyorum. Gönlümden akýp duran metinleri kelimelere bürüyüp yazýyorum,niçin.Hatýrlanmayacaksam, unutuluþun kör kuyusuna atýlacaksam hatýralarda,niye bunca çaba.Niye….Unutulmak istemiyorum.Yok olup gitmek istemiyorum. Kendisi de unutulmaya makum olan insan hatýrlayabilir mi beni .Kendisi de topraða karýlmaya niþanlý olan insan kurtarabilir mi beni unutulmaktan. Hayýr, hayýr…Biliyorum, benim gibi fenaya müptela yani her anýný feleðin çarklarýna kaptýran,ebede müþtak yani feleðin çarklarýnda kaybettiklerini bulmaya, bulup sonsuzluða ulamaya muhtaç bir insan ya da insanlar yapamazlar bunu.Hatýrda tutamazlar beni isteseler de.Hatýrda tutacak kimdir beni. Hatýrlayacak. Unutmayacak.Kim beni ebedi ihya edecek. Eriyip daðýlmýþ olan beni kim toplayacak zerre zerre.
Düþündükce berraklaþýyor zihnim. Geliyor cevaplarým. Hayatý bana veren , bu dünyada beni nazlý bir misafir gibi aðýrlayan,sonra bu dünya uykusundan ölümümle uyandýracak olan beni…Yokluktan alýp beni varlýða taþýyan…Seven beni, sevdiren , kimse ancak O hatýrlayacak beni. Yokluktan çýkardýðý gibi yoklukta býrakmayacak beni. Hatýrda tutacak , herkesin unuttuðu yerde hatýrlayacak beni.Inna lillahi ve inna ileyhi raciun…

semine demirci
semine@senaidemirci.net
Gönderen: 06.01.2008 - 17:00
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mevsimlerin dosttu su an offline mevsimlerin dosttu  
51 Mesaj -
Allah Razı Olsun

gülSelam ve Dua ilegül
Gönderen: 07.01.2008 - 11:24
Bu Mesaji Bildir   mevsimlerin dosttu üyenin diger mesajlarini ara mevsimlerin dosttu üyenin Profiline bak mevsimlerin dosttu üyeye özel mesaj gönder mevsimlerin dosttu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_LaL_ su an offline _LaL_  
hazan mevsimi biteli epey oldu...
838 Mesaj -

Yokluktan alýp beni varlýða taþýyan…Seven beni, sevdiren , kimse ancak O hatýrlayacak beni. Yokluktan çýkardýðý gibi yoklukta býrakmayacak beni. Hatýrda tutacak , herkesin unuttuðu yerde hatýrlayacak beni.Inna lillahi ve inna ileyhi raciun…

þu anki ruh halimin üzerine öyle bir iyi geldi ki ablam... Allah razý olsun...

selam ve dua ile..

Gönderen: 07.01.2008 - 12:32
Bu Mesaji Bildir   _LaL_ üyenin diger mesajlarini ara _LaL_ üyenin Profiline bak _LaL_ üyeye özel mesaj gönder _LaL_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 823 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59057 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.