kaletra chloroquine lopinavir ritonavir ivermektine fluvoxamine luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Halife Harun Resit Ile Bahcivan...

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Halife Harun Resit Ile Bahcivan...
1686 Mesaj -
"Abbasi Halifesi Harun Reþid, hasbahçesinde yetiþtirilen gülleri çok seviyor ve bahçývaný güllere iyi bakmasý konusunda sýkýca uyarýyordu. Bahçývan gereðini yapýyor ve güllere çok iyi bakýyordu. Fakat bir gün bir Bülbül gülleri gagasýyla hýrpalayýp yerlere düþürmüþtü. Bahçývan üzüntü içinde olanlarý Harun Reþid'e anlattý. Harun Reþid: "Üzülme! Bülbülün yaptýðý yanýna kalmaz." dedi. Gerçekten de öyle oldu.Bahçývan bahçeye döndüðünde, bir yýlan bülbülü yakalamýþ yutuyordu. Bahçývan acaip bir hadise der ve olayý halifeye haber vermeye gider, durumu halifeye anlatýr. Harun Reþid bu seferde: "Merak etme! Yýlanýn yaptýðý da yanýna kalmaz" der.. Bir süre sonra Bahçývan hasbahçede çalýþýrken yýlanýn ayaðýna dolandýðýný ve kendisini zehirlemek üzere olduðunu fark eder. Seri bir hamleyle, elindeki kazmayý yýlana doðru savurur ve yýlaný öldürür. Halife'nin dediði yine çýktý diyerek durumu halifeye bildirmeye koyulur. Halife bu seferde: "Senin de yaptýðýn yanýna kalmaz! der. Bir süre sonra, bahçývan bir konuda suçlu bulunarak halifenin huzuruna getirilir. Halife suçu sabit bulunan Bahçývan'a çok kýzar ve derhal zindana atýlmasýný emreder. Bahçývan Halifeye; Efendim! Bülbülün yaptýðý yanýna kalmaz dediniz,onu yýlan yuttu. yýlanýn yaptýðý yanýna kalmaz dediniz onu da ben öldürdüm...Ýþte þimdi beni zindana atýyorsunuz, öyle görünüyor ki, sizin de yaptýðýnýz yanýnýza kalmayacak. size de bir eden bulunacaktýr!!Gelin bu iþ böyle devam etmesin, Bir yerde bir af, merhamet baþlasýn ki, kötülükler devam etmesin der. Harun Reþid; "haklýsýn bahçývan, kötülük bir yerde durmalý, bu sebeple ben de seni affediyorum. Allah da beni affetsin der...

moryildizlar(alinti)
Gönderen: 18.12.2007 - 01:40
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 817 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Huseyin Gurbuz (49), hayrunisa2006 (52), paradies (45), gurbetci mucahi.. (50), ZEYVAH (37), mustafapala74 (38), genc hafýz (34), _?=)(/ (41), ist1965m (59), carina_caresse (36), carina.caresse (36), carina_caressee (36), es_me (38), vuslatim (36), mustafakemalpas.. (39), garibb (48), mdadag (53), CILGIN28 (59), mahmut aga (52), ilhan_27 (46), yunus_emre1983 (41), mchd (49), aozkan78 (46), ertan-1 (54), hittmann313 (49), ahmetolsun (43), feyza20 (39), yilmaz47 (49), babasininkizi86 (38), yasam (42), Ebu_AkiL (43), red_knight (39), HuseyinAbi (49)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58616 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.