budesonide ivermectine budesonide generique stromectol ivermectin voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik….

önceki konu   diğer konu
5 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik….
Moderator

4254 Mesaj -
Milli Eðitim Bakaný Hüseyin Çelik….
TÜBÝTAK’ýn Ulusal Bilim Olimpiyatlarý ödül töreninde baþörtüsüyle ödülünü alan ilköðretim öðrencisine kýzarak soruþturma baþlatan Milli Eðitim Bakaný Hüseyin Çelik büyük tepki çekti. “Bilerek mi yapýyorsunuz” diye kýzdý ÝSTANBUL Þefkat Koleji öðrencisi Elif Büþra Doðuþ’un baþörtüsü ile ödülünü almasýna sinirlenen Çelik, TÜBÝTAK Baþkaný Prof. Nüket Yetiþ’e, "Bu olaylarýn tepki aldýðýný bildiðiniz halde neden izin verdiniz. Bilerek mi yapýyorsunuz?" diye kýzarak soruþturma baþlattý. Kozan’daki olaydan farký ne?
Okul dýþýndaki bir mekanda baþörtüsüne tahammül gösterilmemesi ayýplanýrken, benzer bir olay da, geçtiðimiz günlerde Kozan’da yaþanmýþtý. Halkýn vekaletini alarak Bakanlýk koltuðunda oturan Çelik’in, yasakçý bürokratlarla ayný refleksi göstermesi þaþýrttý.
AKP iktidarýnda, baþörtüsüne yönelik çifte standartçý yaklaþým bu sefer Ankara’da hortladý. Bizzat Milli Eðitim Bakaný Hüseyin Çelik’in kendisi baþörtülü öðrencinin kürsüye çýkarýlmasýna tepki gösterip, soruþturma baþlatmasý bütün Türkiye’yi þok etti. Adana’ya baðlý Kozan’daki ödül töreninde kürsüden indirilen baþörtülü Tevhide Kütük’ü telefonla arayýp üzüntüsünü bildiren Baþbakan Erdoðan’a baðlý bir Bakan’ýn ayný þekilde kürsüye çýkan baþörtülü bir öðrenci hakkýnda soruþturma baþlatmasý büyük bir çeliþki ve çifte standart olarak deðerlendirildi. Basýnýn önüne çýkmaya korkan Hüseyin Çelik, dünkü bütün programlarýný iptal etti. Ankara’da düzenlenen 15. Ulusal Bilim Olimpiyatlarý Ödül Töreni’nde, Ýstanbul Þefkat Koleji Öðrencisi Elif Büþra Doðuþ da ödül aldý. Sahneye baþörtüsüyle çýkan Doðuþ’a ödülünü MEB Müsteþar Vekili Mehmet Temel verdi. Törenden sonra AKP Adýyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu ve eþi Fulya Kutlu, türbanlý öðrenciyle hatýra fotoðrafý çektirdi. Görüntüye sinirlenen Bakan Çelik’e, TÜBÝTAK Baþkan Vekili Prof. Dr. Nüket Yetiþ elini aðzýna kapatýp bir þeyler söyledi. Öðrencinin ödülünü türbanýyla almasý Çelik’i sinirlendirdi. Bakan Çelik, TÜBÝTAK Baþkaný Prof. Nüket Yetiþ’e, "Bu olaylarýn tepki aldýðýný bildiðiniz halde neden izin verdiniz. Bilerek mi yapýyorsunuz" diye kýzdý. Çelik, törenin ardýndan jet soruþturma emri verdi. Baþörtüsü yasaðý konusunda bugüne kadar ciddi bir adým atmayan AKP iktidarýnda, yasakçýlar hakkýnda soruþturma açýlacaðýna maðdurlarýn aleyhine soruþturma baþlatýlmasý büyük tepkiye neden oldu. Baþbakan Erdoðan’ýn üzüntüsünü bildirmek için aradýðý Adana’daki Tevhide Kütük’ün ardýndan bu sefer Baþkent’te Elif Büþra Doðuþ ve öðretmenleri hakkýnda jet hýzýyla soruþturma baþlatýldý. Sivil ve askeri bürokratlar hakkýnda kýlýný kýpýrdatmayan Hükümetin bu çifte standartçý, hem yasakçý cepheyi cesaretlendiriyor hem zulmün daha da artmasýný körüklüyor. Lanetliyorum
Selahattin Yazýcý (TÝYEMDER) “Çelikyanar döner tavýrda. Çelik’in kendi alanýnda olmayan bir olaya müdahale etmesi kraldan çok kralcýlýktýr. Bu tür tavýrlarýn tamamýný lanetliyorum.”
TÝYEMDER Genel Baþkan Selahattin Yazýcý, Milli Eðitim Bakaný Hüseyin Çelik’in bu konuda yanar döner tavýrda olduðunu söyleyerek, “Çelik’in kendi alanýnda olmayan bir konuyla ilgili açýklama yaparak olaya müdahale etmesi kraldan çok kralcýlýktýr. Bu tür tavýrlarýn tamamýný lanetliyorum” þeklinde konuþtu. Kýnýyorum Ali Küçükkösem (MEMURSEN) “Ödülü hak eden bir öðrencinin kürsüden indirilmesini veya hakkýnda soruþturma açýlmasýnýn yanlýþ olduðunu düþünüyorum. Bu tür bir davranýþý da kýnýyorum.”
MEMUR-SEN Genel Sekreteri Ali Küçükkösem, “Baþýndaki örtü nedeniyle ödülü hak eden bir öðrencinin kürsüden indirilmesini veya hakkýnda soruþturma açýlmasýný yanlýþ olduðunu düþünüyorum. Bu tür bir davranýþý da kýnýyorum” diye tepkisini dile getirdi. Sebepsiz
Ýsmail Hakký Akkiraz (ÖÐDER) “Bakanýmýzýn, bu meseleye tepki göstermesini anlayabilmiþ deðiliz. Bakanýmýzýn iki þey arasýnda tercih yapmasýný istiyoruz; þehitleri mi sevindirecek çýkar çevrelerini mi.” ÖÐDER Genel Baþkaný Ýsmail Hakký Akkiraz da, tepkisini þu þekilde dile getirdi: “Bakanýmýzýn, bu meseleye tepki göstermesini anlayabilmiþ deðiliz. Bakandan beklentimiz inancýn gereði olarak baþýný örtmesi gereken ve bundan dolayý baþýný örten herkese sahip çýkmasýdýr. Buna sahip çýkmasý milletin gönlünü fethedecektir. Buna karþý çýkmasý bir takým çevreleri memnun edecektir. Ama bize bu memleketi emanet eden þehitleri ve varislerini derinden üzecektir. Bakanýmýzýn iki þey arasýnda tercih yapmasýný istiyoruz; þehitleri mi sevindirecek çýkar çevrelerini mi sevindirecek.” Utanmazlar Yusuf Ziya Sula (ÖNDER) “ Çelik’in bu tepkisi kiþisel ve gereksiz. Bu konu artýk utanç meselesi oldu. Normalleþmesi gerekiyor. Bu yasaðýn bir an önce kaldýrýlmasýný bekliyoruz.” ÖNDER Genel Baþkaný Yusuf Ziyaettin Sula ise, Milli Eðitim Bakaný Çelik’in bu tepkisinin ‘kiþisel ve gereksiz’ olduðunu söyledi. Fincancý katýrlarýný ürkütmemek için Çelik’in böyle bir tepki vermiþ olabileceðini savunan Sula, “Bu konu artýk utanç meselesi oldu. Normalleþmesi gerekiyor. Bu yasaðýn bir an önce kaldýrýlmasýný bekliyoruz” diye konuþtu.
milli gazete

Gönderen: 15.12.2007 - 12:39
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VeRvO su an offline VeRvO  
567 Mesaj -
Artýk ne sekilde davranacagýmýzý bilemiyoruz...

Adana'daki ödül töreninde Tevhideyi kürsüden indiren bakanmýydý vekilmiydi neydi kürsüden indirdi diye sorusturma baslatýldý,Simdide bu kýzý kürsüden indirmediler diye sorusturma acýlýyor...sevinçli Hayret denilecek bi olay ...Simdi kürsüden indirelimmi kalsýnmý?..Kim neyi savunuyor artýk belli degil...

Haspinallah ve ni'mel vekil...

Öncedende dediðim gibi ayný meseleleri ýsýtýp ýsýtýp önümüze koyuyorlar...Bizde öfkeyle kalkýp tekrar yerimize oturuyoruz...

Gönderen: 15.12.2007 - 13:43
Bu Mesaji Bildir   VeRvO üyenin diger mesajlarini ara VeRvO üyenin Profiline bak VeRvO üyeye özel mesaj gönder VeRvO üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
*selsebil* su an offline *selsebil*  
81 Mesaj -
Sanýrým suyun durulmasý için iyice bir bulanmasý gerek .Bekleyelim görelim Mevlam neyler , neylerse güzel eyler.
Gönderen: 15.12.2007 - 14:43
Bu Mesaji Bildir   *selsebil* üyenin diger mesajlarini ara *selsebil* üyenin Profiline bak *selsebil* üyeye özel mesaj gönder *selsebil* üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  
48 Mesaj -
Bunlar gölgesinden bile korkar.Ýpimizi çekerler diye...
Gönderen: 15.12.2007 - 17:09
Bu Mesaji Bildir   Fazılmirza üyenin diger mesajlarini ara Fazılmirza üyenin Profiline bak Fazılmirza üyeye özel mesaj gönder Fazılmirza üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
!MesuD! su an offline !MesuD!  
RE:
228 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý VeRvO

Öncedende dediðim gibi ayný meseleleri ýsýtýp ýsýtýp önümüze koyuyorlar...Bizde öfkeyle kalkýp tekrar yerimize oturuyoruz...[/B]

Gönderen: 16.12.2007 - 00:58
Bu Mesaji Bildir   !MesuD! üyenin diger mesajlarini ara !MesuD! üyenin Profiline bak !MesuD! üyeye özel mesaj gönder !MesuD! üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 871 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
nokta54 (45), karapapak (46), dosteren (60), ahmetkaya5v (40), AKIN TALHA (45), memetnur (60), ssarikoc2003 (43), yolcuxxx (38), adige11 (46), aydemir (45), terekeme (), tolga_27 (44), turkcomtayfur (), CNN (44), faruk741 (39), kürtislam (37), kenan_k (59), ercosserdar (42), siyahi (46), Ay Yuzlum (42), sevgim (45), sekersey (55), Melek_90 (34), mkilincarslan (33), emel meydan (48), karabela2000 (54)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60129 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.