stromectol ivermektin kaletra generique plaquenil lopinavir ritonavir naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Ahmet Hakan'ın Deniz Gezmiş Aşkı, O şimdi bir kominist...

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Ahmet Hakan'ın Deniz Gezmiş Aşkı, O şimdi bir kominist...
875 Mesaj -
Ahmet Hakan'ýn Deniz Gezmiþ aþký

"Lütfen adýmý Mehmet Þevket Eygi gibilerin hizasýna yazmayýn. Eðer ille de birinin yanýna yazacaksanýz... Deniz Gezmiþ ve arkadaþlarýnýn hizasýna yazabilirsiniz... Hiç gocunmam..."

Ahmet Hakan'ýn köþe yazýsý

Kanlý Pazar manifestosu

EÐER ...

1969’un þubat ayýnýn o soðuk ve "kanlý" ikinci pazar günü...

Yaþým elverseydi...

Ve Beyazýt Meydaný’nda olsa idim...

Dindar da olsam, imam hatip mektebine de gitsem, anam türbanlý, babam sakallý da olsa, "Ýslamcýyým" da desem...

Benim yerim...

Kesinlikle Amerikan 6. Filo’sunu protesto eden solcu gençlerin, yani Deniz Gezmiþ ve arkadaþlarýnýn yaný olurdu...

Asla ve kata...

Polisle birlik olup o gençlere karþý tekbirlerle saldýrýya geçen sözüm ona Müslümanlarýn yanýnda olmazdým.

Çünkü...

Ben öyle bilirim ki...

Bu iþin din / diyanetle, içine doðulan kültürel çevreyle, hatta ideolojik duruþla falan bir ilgisi yoktur.

Bu bir kiþilik ve ahlak sorunudur.

Ve mesele bu kadar basittir.

* * *

Eðer...

Yaþým elverseydi...

O pazar günü...

Kalbim 6. Filo için deðil...

6. Filo’yu protesto eden solcu gençler için atardý.

Bugünlerde Deniz Gezmiþ ve arkadaþlarýna aðýz dolusu küfürler yaðdýran Mehmet Þevket Eygi gibilerin, o günlerde "din / iman" adýna yaptýklarý aþaðýlýk propagandanýn ve kýþkýrtmanýn etkisi altýna girip galeyana gelmezdim.

Eygi ve onun gibilerin, "Bir yanda Sovyetler Birliði, bir yanda ABD var... Biz kötünün iyisi olarak ABD’den yana olmalýyýz" þeklindeki izahlarýna zerre kadar itibar etmezdim.

Çünkü...

Bu tür yaklaþým tarzýný en azýndan "utanç verici" bulurdum...

Bir "kötü"den kurtuluþu, bir baþka "kötü"de aramanýn ve "kötüler arasýnda bir tercih" yapmaya kalkýþmanýn insaný küçük düþüren bir iþ olduðunun ayýrdýnda olurdum.

Böylesi bir tercihin insanlýk onuruna yakýþmayacaðýný düþünürdüm.

Hangi konjonktürde yaþarsam yaþayým...

Biraz izan, biraz insanlýk ve biraz þuur sayesinde...

Hangi tarafý seçmem gerektiðini idrak edebilirdim.

Tekbirlerle saldýrýya geçenlerin karþýsýna dikilirdim...

"Deli misiniz? Ne yapýyorsunuz?" diye haykýrýrdým.

"Kötünün iyisini savunmak size mi düþtü?" derdim.

* * *

Gelin görün ki...

Ýlahi takdir iþte!

O gün orada deðildim...

Ve fakat...

Aklýmýn erdiði andan itibaren...

Orada olmadýðým halde...

Orada olup bitenler nedeniyle "suçluluk" duydum.

Ne zaman o "Kanlý" Pazar gününden söz açýlsa yüzüm kýzardý...

Hele o günlerde milleti 6. Filo’nun yanýnda "Allah için cihada" çaðýrýp kýþkýrtan adamlarýn, bugün bir parça utanç duyup en azýndan seslerini kesmek yerine...

Hálá eski kinlerini dipdiri tutup Deniz Gezmiþ ve arkadaþlarýna aðýz dolusu küfürler yaðdýrdýklarýný gördükçe...

Yüzüm kýzarmaya devam ediyor.

Bu manifestoyu da iþte bu yüz kýzarýklýðý içinde yazýyor ve diyorum ki:

Lütfen adýmý Mehmet Þevket Eygi gibilerin hizasýna yazmayýn.

Eðer ille de birinin yanýna yazacaksanýz...

Deniz Gezmiþ ve arkadaþlarýnýn hizasýna yazabilirsiniz...

Hiç gocunmam...

Aksine þeref duyarým.

Hürriyet

üzüntülü
Gönderen: 01.12.2007 - 17:44
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
senaneva su an offline senaneva  
3 Mesaj
kimliksiz kalinca ne yapsin...Kendisi aslini inkar ediyor,karþý taraf her fýrsatta nerden geldiðini hatýrlatýyor...Böyle olunca da konumsuz,havada bi yerde ne yaptýðýný bilmeden kendini ifade etmeye çalýþýyor...

Üzülerek takip ediyorum...Aslinda Ahmet Hakan bir ibret vesilesi...
Gönderen: 09.01.2008 - 22:36
Bu Mesaji Bildir   senaneva üyenin diger mesajlarini ara senaneva üyenin Profiline bak senaneva üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
Bu mürriyet yazarý doðru yazdým evet mürriyet....Kiþilik sendromu var adamýn .....Nedenki aslýný inkar etsin imam hatipte okuyan her insan illada müslümana taraf olacak diye yasa kuralmý var yahu....Sen adamý imam hatipli diye sakalý diye zamanýnda kanal 7 nin baþ sipikeri yap...Adam cevre edindi parayý buldu biraza þans yardým etti adam müslümanlarý resmen kullandý ulan deve sen mehmet þevket eygi hocanýn kapýsýna it diye baðlanmazsýn çünkü sen sahipini bile ýsýrýrsýn......Madem bu kadar sende Deniz gezmiþ özlemi var git o zaman Çine koministlerin bol olduðu yere...Ýþine geldimi amerikancý ...iþine geldimi....solcu....Dedikya bunlar bunalýmda denizlerdeki gibi gel-git olayý gerçekleþiyor bazan.....Hani bir temsil vardýr ya her gördüðün sakalýyý deden sanma diye iþte .....bu kendisini yazar diye satmaya kalkan herifte bu hesap....
Gönderen: 10.01.2008 - 13:15
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 870 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61134 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.