ivermektine budesonide kaletra stromectol stromectol luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Dağda Yaşanmış Müthiş Bir Olay..! Niye! Niye !

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Dağda Yaşanmış Müthiş Bir Olay..! Niye! Niye !
875 Mesaj -
“Temmuzdu. Daðlar nispeten serindir, ama hava o gün çok sýcaktý. Takipteydik; 5-6 kiþi kiþiydiler. Bir tepeyi sardýk..

Komutan ve birkaç arkadaþ onlarýn bulunduðu tarafta, aþaðýda kaldý. O taraftan ilerleme imkaný yok! Biz daðýn öte yamacýndan yukarýlara doðru, yan yan týrmanýp arkadan sarmaya çalýþýyorduk. Diðer arkadaþlar arada bir ateþ ediyor, baþka tarafa kaymalarýna izin vermiyorlardý.

Yeterince yükseldikten sonra, onlarýn bulunduðu yere doðru yöneldik. Az sonra birini fark ettim. Önümdeydi. Atsam, kurtulmasý imkansýz.

Ýki sebeple ateþ etmiyordum. Onu hemen vururdum, ama ateþ etsem, yerim belli olacak. Onlardan benim görmediðim biri de beni vurabilirdi.

Ýkincisi; nasýl olsa o beni fark etmedi, biraz daha sokulayým, garanti olsun dedim. Ölümün soðuk terlerini döktüðümü hissediyordum. Her an bir baþkasýnýn da bana ateþ etmesi mümkündü.

Aþaðýdan atýþ sesi gelmiyordu. Az ötede, beni korumak üzere diðer arkadaþým pusuya yatmýþ bekliyor. Ateþ etmek içimden gelmiyordu. Karþýmdakinden yana endiþem yoktu. O beni fark edip dönene kadar kesin indiririm diye düþünüyordum. Biraz daha sokuldum. 20-25 metre ya var, ya yoktu.

Kafasýný bazen çok hafif çeviriyor, gözleri ile etrafý taramaya çalýþýyor. Belli ki o da korkuyor. Sanki dudaklarýnýn kýmýldadýðýný, bir þeyler okuduðunu hissettim. Ýsteseydim çok rahat vururdum. Arkadaþýma yerinden ayrýlmamasýný iþaret ettim. 3-5 metre daha yaklaþtým. Her an beni fark edebilirdi; daha fazla bekleyemezdim. Birden atladým; ‘Kýpýrdama!’ dedim. Ayný anda o da tüfeðini bana doðrulttu.

O, yarým yatmýþ vaziyette, ben onun baþýndan aþaðý. Hiç bu kadar ölmeye, öldürmeye yakýn olmamýþtým. Bu katýldýðým üçüncü operasyondu. Ne, o, tetiði çekebiliyor, ne ben! Göz gözeyiz. Ýþini bitirebilirdim, ama yapamadým. O da ateþ etmiyordu. Öylece kalakalmýþtýk.

Öldürmek istemediðimi biliyordum. Belki o da öldürmek istemiyordu.

Benim istemediðimi de anlamýþtý sanki. Gözümün içine bakýyordu. ‘Niye! Niye?’ der gibiydi. ‘Ölmek niye!’ ‘Öldürmek niye?!’

Þu elimizdeki silahlarý yaný baþýmýzdaki sert kayalara vurup, kýrýp sarýlmak, sarýlýp kucaklaþmak geldi içimden.

Titrek bir sesle; ‘Býrak silahýný!’ dedim. Tereddüt etti, ‘sana güvenebilir miyim?’ der gibiydi. ‘Býrak!’ diye, biraz daha sert sesle baðýrdým.

Bir eli yana inerken ötekiyle silahýný bana uzatýyordu ki, birden bir silah sesi patladý. Yüz üstü yýðýlmýþtý; boynundan vurulmuþ.

Arkadaþýmdý ateþ eden.

Koþarak geldi. ‘Neden! Neden yaptýn?’ diye baðýrdým, boðuk bir sesle.

Silahý elimden fýrlattým; üzerine eðildim. Elimi boynunun altýna soktum; gözlerimin içine baktý. Sonra baþý yana düþtü. Kendimi kaybettim. Üzerine kapanmýþ hýçkýra hýçkýra aðlamaya baþlamýþým.

Sonra neler oldu bilmiyorum. Hastaneye yatýrmýþlar beni. Günlerce kendime gelemedim.

Onu her gece rüyamda görüyorum. Bitmiyor, gitmiyor gözümün önünden! Sürekli beynimin içinde haykýrýyor! Sanki daðlarda yankýlanýyor sesi!” ‘Niye! Niyee?’ Ben iþte..! Böyle..! Özür dilerim, doktor bey! Mani olamýyorum. Tutamýyorum kendimi, Aðlýyorum sürekli!

Dr.Hamdi Kalyoncu
Gönderen: 29.11.2007 - 08:08
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 524 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Atak74 (50), bkaan50 (28), hballi44 (43), emrah3946 (41), safari (55), 1 yolcu (48), hballi (43), adamisali (34), YaSinYuSuf (57), sayha (54), nigdeliemre (35), ocaku08 (49), furkan_safa (28), ilbeyizmir (46), manarin (49), mekizgin (56), cihangir (52), KADRI (53), gluck (47), hha19 (42), firat7 (40), ZEYNEPRABIA (46), vivaa (37), konhair (47), ERTASCH (50), byy (42), sibbelll (38), yolcu-01 (43), KANADALI (46), engina (41), ubeydullahoztur.. (44), MeMo-X (37), fatih1980 (44), darknessman (41), My_hos (36), hkanca (56), cetintas (35), Berra&Sare (48)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.52952 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.