generique kaletra generique luvox ivermektin stromectol ivermectine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » MiZAH - KARiKATÜR - FIKRA » Erdal İnönü'nün Espirileri

önceki konu   diğer konu
6 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Erdal İnönü'nün Espirileri
875 Mesaj -
Erdal Ýnönü, espirili bir siyasetçiydi.

Ýþte size Erdal Ýnönü'nün espirilerinden seçmeler

GÖREMEZSÝNÝZ TABÝÝ!

Kendisini sinema çýkýþýnda yakalayan bir gazeteci sorar:
- Sayýn inönü, sizi bu sýralar sinema salonlarýnda göremiyoruz pek?
- Tabii göremezsiniz sinema salonlarý karanlýk oluyor.

ÖLÜRÜM YOLUNA

Seçmenlerden biri seçim otobüsünün önüne atýlýr ve Erdal Bey'e hitaben "Ölürüm yoluna" diye haykýrýr.
Erdal Bey cevap verir: Dur, ölme. Bir oy bir oydur.

O BENÝM ÝÞTE!

Erdal Bey bir gün Ýstanbul'da taksiye binmiþ. Þoför:
"Sen ne kadar Erdal Ýnönü'ye benziyorsun" demiþ.
"O, benim" diye cevap vermiþ Erdal Bey...
Þaþýrmýþ taksi þoförü...
"Yahu" demiþ, "...birisi daha var. Harbiye'nin oralarda dolaþýyor. O da ayný Erdal Ýnönü".
Bunun üzerine Erdal Bey, espriyi patlatmýþ:
"O da benim....!"

BÝRBÝRÝMÝZÝ YÝYECEÐÝZ

SHP genel baþkanlýðý dönemimde diðer sol parti liderleri ve bürokratlarla bir restorana gider. Garsonun "Birþey almak ister misiniz, efendim" sorusu üzerine "Teþekkürler biz birbirimizi yiyeceðiz" yanýtýný verir.

FÝLM ÝYÝ KÝ BÝTTÝ

SHP Genel Baþkanýyken Sosyalist Enternasyonal toplantýsý için Paris'e gitmiþti. Beraberinde SHP Genel Sekreter Yardýmcýsý Ýstemihan Talay da vardý. Toplantýdan sonra Champs Elysees bulvarýndaki bir sinemaya gittiler. Filmin öyküsü, iki mafya ailesi arasýndaki çatýþmaydý. Ýki saat boyunca beyaz perdede silahlar konuþtu. Ýnönü film bittikten sonra koltuðundan kalktý. Ýstemihan Talay, "Filmi nasýl buldunuz?' diye sordu.
Ýnönü cevapladý:
- Çok beðendim ama iyi ki bitti. Yoksa çok daha fazla adam ölecekti…

KARAYALÇIN YAPAR!

Kars ve Van mitinglerinden Ankara'ya dönüyordu. Sivas üzerinde uçaðýn pilotu
"Efendim Ankara semalarý kapalý. Kirli bulutlar var. Ýniþimiz çok güç olabilir. " dedi. Ön koltukta gazete okuyan Ýnönü'nün cevabý ise þöyle oldu:
- Hiç bir þey olmaz merak etmeyin. Ankara Belediye Baþkaný Karayalçýn çok çalýþkandýr. O kirli bulutlarý hemen temizler!

PLATONÝK AÞK

Ýnönü SHP Genel Baþkanýyken dönemin Baþbakaný Mesut Yýlmaz ile görüþecekti. O günlerde Ýnönü Yýlmaz'ý sert biçimde eleþtiriyordu. Yýlmaz, Necatibey caddesinde bulunan SHP Genel Merkezine geldi. SHP ile ANAP Genel Baþkanlarý baþ baþa uzun bir görüþme yaptýlar. Herkes sert tartýþmalar yaþanmasýndan endiþeliydi. Görüþme sonrasý dönemin SHP Genel Sekreteri Fikri Saðlar, Ýnönü'ye biraz da endiþe ile görüþmeyi sordu. Ýnönü þöyle dedi:
- Çok iyi geçti, Mesut bey partimize aþýk oldu. Ama platonik.

BEN KEDÝ MÝYÝM ?

Ýnönü gençlik yýllarýnda evinde otururken mutfaktan bir çýðlýk duydu. Eþi Sevinç Haným "Erdal koþ fare var' diye baðýrýyordu. Ýnönü istifini bozmadý ve eþine öyle seslendi:
- Ne yapayým Sevinç. Ben kedi miyim… ?

NECCAR BEY

Ýnönü Ýzmir'e mitinge gidiyordu. Uçakta Ýzmir milletvekili Neccar Türkcan, yanýna gelerek "Efendim Ýzmir'de vurucu bir konuþma yapmalýsýnýz. Yumruðunuzu da kürsüye vurun. Nasýl iktidara geleceðimizi sert bir üslupla anlatýn lütfen' dedi. Ýnönü ise þu cevabý verdi:
- " Peki ben anlatýrým, sonra sözü size býrakýrým. Vuruculuðu ve diðer iþlemleri siz yaparsýnýz'...

DEP’li Sýrrý Sakýk SHP’den milletvekili adaylýðý için baþvurur. Ve Erdal Ýnönü ile yan yana gelirler. Sýrrý Sakýk, “Paþam, benim hakkýmda bir sürü dedikodu çýkartýlar. Önceden bilesiniz. Aðabeyim (Þemsi Sakýk) daðda devlete karþý savaþýr. Kardeþlerimden biri hapiste. Anam þöyle, Babam böyle” diye devam ederken Erdal Ýnönü söze girer:
“Be kardeþim sizde hiç devlete çalýþan bir kiþi yok muydu. Onu getirseydiniz bari.”

Bir miting öncesi SHP’li milletvekili, Ýnönü’ye çok sýk yapýlan bir eleþtiriyi gündeme getirdi.
-“Sayýn Genel Baþkan’ým, siz iyi konuþamýyorsunuz. Bakýn Özal’a esip gürlüyor.”
-“Peki ne yapmam gerekiyor” diye sorar Ýnönü
-“Sayýn Ýnönü, konuþmaya baþladýðýnýzda þöyle yumruðunuzu masaya vuracaksýnýz. Ýþte biz böyle partiyiz. Adamý þöyle yaparýz, böyle yaparýz” diye kükreyeceksiniz.”
Erdal Ýnönü, miting alanýndaki otobüsün üzerine çýkar ve kürsüye yumruðunu vurup konuþmaya baþlar:
_”Biz öyle bir partiyiz ki, adamý” der ve durup yanýnda duran kendine akýl veren milletvekiline dönerek þöyle der:
-“Devamýný arkadaþ söyleyecek.”

SHP Genel Baþkanýyken Sosyalist Enternasyonal toplantýsý için Paris'e gitmiþti. Beraberinde SHP Genel Sekreter Yardýmcýsý Ýstemihan Talay da vardý. Toplantýdan sonra Champs Elysees bulvarýndaki bir sinemaya gittiler. Filmin öyküsü, iki mafya ailesi arasýndaki çatýþmaydý. Ýki saat boyunca beyaz perdede silahlar konuþtu. Ýnönü film bittikten sonra koltuðundan kalktý. Ýstemihan Talay, "Filmi nasýl buldunuz?' diye sordu.
Ýnönü cevapladý:
- Çok beðendim ama iyi ki bitti. Yoksa çok daha fazla adam ölecekti…

Bir seçim dönemi... SHP Genel Baþkaný Ýnönü, Diyarbakýr ve Cizre’deki mitinglerde konuþtuktan sonra Siirt’te halka hitap edecektir.
Ancak Cizre’de bir grup protesto gösterisi yapýp parti otobüsünü taþlayýnca buradaki miting iptal edilir, hiç beklenmeden Siirt’e gelinir. Seçim gezilerinde program sarkmasýna alýþýk Siirt Ýl Baþkaný, parti otobüsünün tam zamanýnda geldiðini görünce biraz þaþkýn, Ýnönü’ye teþekkür eder. Aldýðý yanýt:
- Sen bana deðil, asýl Cizrelilere teþekkür et...

Seçim otobüsüyle bir yere gidiliyor. Otobüsün kornasý aniden bozulmuþ, ötüp duruyor. Þoför otobüsü saða çekip durdurmuþ, arýzayý gidermeye çalýþýyor ama nafile. Yolculardan birinin þoföre "Kablosunu kopar" diye akýl verdiðini duyan Ýnönü itiraz ediyor:
- Durun yav, koparmayýn. Bir derdi var ki inliyor. Meselenin köküne inelim.

kahkaha kahkaha ESPRILERI GUZEL AMA NEYSE.... ALLAH BILDIGIYLE MUAMELE ETSIN ÞÝMDI ONA..
Gönderen: 22.11.2007 - 21:25
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sivaslým su an offline sivaslým  
35 Mesaj -
s.a kardeþim sen beni güldürdün ALLAHda seni güldürsün emi ALLAHa emanet ol
Gönderen: 22.11.2007 - 22:43
Bu Mesaji Bildir   sivaslým üyenin diger mesajlarini ara sivaslým üyenin Profiline bak sivaslým üyeye özel mesaj gönder sivaslým üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
emre karakaya su an offline emre karakaya  
8 Mesaj
HAYIRLI GECELER.OKUYAN HERKESÝ GÜLDÜRDÜÐÜNE EMÝN OL.GERÇEKTEN DE ÇOK GÜZEL.ARA SIRA GÜLMEK VE TEBESSÜM ETMEK DE GÜZEL DEÐÝL MÝ ?Elinize Saglik
Gönderen: 29.08.2008 - 02:05
Bu Mesaji Bildir   emre karakaya üyenin diger mesajlarini ara emre karakaya üyenin Profiline bak emre karakaya üyeye özel mesaj gönder emre karakaya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
seyyahekim su an offline seyyahekim  
211 Mesaj -
lafý gediðine koyabilen bir adammýþ... Elinize Saglik Te$ekkürler
Gönderen: 29.08.2008 - 10:22
Bu Mesaji Bildir   seyyahekim üyenin diger mesajlarini ara seyyahekim üyenin Profiline bak seyyahekim üyeye özel mesaj gönder seyyahekim üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
BaLiM su an offline BaLiM  
52 Mesaj -
Gercekten Guzel Espiriler...
Gönderen: 29.08.2008 - 14:37
Bu Mesaji Bildir   BaLiM üyenin diger mesajlarini ara BaLiM üyenin Profiline bak BaLiM üyeye özel mesaj gönder BaLiM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
1090 Mesaj -
Elinize Saglik Te$ekkürler kahkaha kahkaha
Gönderen: 05.09.2008 - 20:10
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 842 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60243 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.