lopinavir ritonavir colchicine ivermectine generique stromectol ivermectine 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Ben Insanım Diyen Okusun!

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Ben Insanım Diyen Okusun!
875 Mesaj -
Yer: Azerbaycan, Hocalý 26/02/1992

Elleri bir aðaca arkadan baðlanan hamile bir kadýnýn baþýna dikilmiþ olan iki Ermeni yazý tura atýyordu. Bu kanlý kumarý yaklaþýk 100 yýl önce Anadolu topraðýnda Kars'ta Aðrý'da Van'da Erzurum'da da atalarý oynamýþtý.Onlardan duymuþlardý. Karný burnunda çaresiz bir Azeri kadýnýn doðumu oldukça yakýn görünüyordu. Çaresiz kadýn bir hazan yapraðý gibi titriyordu. Elbiseleri yýrtýk, ayaklarý çýplaktý...Ermenilerin uzun boylu olaný elindeki AK-47 model Rus yapýmý otomatik tüfeðinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayý çýkartýrken, diðeri elindeki demir parayý havaya attý

-Akçik, manç?..
(Kýzmý, oðlan mý?)

-Akçik...
(Kýz)

Bu cevap üzerine 'oðlan' diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadýnýn karnýný bir hamlede yarýp çocuðu çýkarttý.Kan bürülügözleri bebeðin kasýklarýna kilitlendi.

-Tun þahetsar,ýnger...
(Sen kazandýn, yoldaþgöz kırpma

-Yes þahetsapayts ays bubriký inç bes bidigiþdana...
(Ben kazandým ama bu bebek nasýl beslenecek?)

-Mayrigý bedge giþdatsine.
(Annesi besleyecek elbette)

Bunun üzerine daha kýsa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya geçirdiði
bebeði annesinin göðsüne yapýþtýrdý:

-Mayrig yerahayin zizdur.
(Çocuða meme ver)

Ayný dakikalarda Hocalý'nýn baþka bir semtinde tek kale futbol maçý
hazýrlýðý vardý. Ýki kesik Azeri kadýn baþýný kale direði yapmýþlar, top
arayýþýna girmiþlerdi.Baþý týraþlý bir çocuk bulup getirdiklerinde ise
Ermeni çeteci sevinçle baðýrdý:

-Asixn ma/,çimi yev býzdýge, aveg gýndýrnadabidi. Gýdýresek...
(Bu hem saçsýz hem de küçük, iyi yuvarlanýr. Kopartýn...)

Ayný anda çocuðun gövdesi bir tarafa,baþý da orta yere düþmüþtü...

Ermeniler zafer naralarý! atarak, kanlý postallarý ile kesik çocuk baþýna vurarak kanlý bir kaleye gol atmaya çalýþýyordu.

Bu iki olay Hocalý'da bundan çok deðil yalnýzca 14 yýl önce yaþandý. Her iki olay da ermeni çetecilerin katliamlarýna bizzat þahit olan görgü tanýklarýnýn anlatýmlarýdýr.

Ne yazýk ki 26 Þubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahþice katledilmiþtir. Ajanslar,katliam haberini bütün dünyaya hýzla geçerken, arþý titreten aðýr bir vahþet yaþanan Hocalý halkýndan geri kalanlar ise çaresizlik içinde kývranýyordu.

Türkiye'de büyük bir dehþet uyandýran katliama iliþkin ilk görüntüler ise TRT aracýlýðý ile duyurulmuþtu. Bütün olanlarý batýlý gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.

26 Þubat'ta güçlü silahlarla donatýlmýþ Ermenistan silahlý kuvvetleri ile Hankendi'nde konuþlanmýþ bulunan Albay Zarvigarov komutasýndaki 366'ncý Rus Motorize Alayý, Hocalý'ya saldýrarak tarihin en vahþî katliamlarýndan birini yaptýlar.

26 Þubat! gecesi Rus motorize alayýnýn tanklarýndan açýlan top ve roket saldýrýlarý ile Hocalý Havaalaný kullanýlamaz hâle getirilerek kentin dýþ dünya ile iliþkisi de tamamen kesildi.

Savunmasýz kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaþlý, kadýn, bebek demeden birçok insanýmýzý vahþîce katlettiler. ermenilerin iþgal ettikleri Hocalý'da dehþet verici olaylar yaþandý.

Canlý canlý insanlarýn kafa derilerini yüzdüler,

Sað olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir iþkenceye ve týbbî deneylere tâbi tutarak, insanlýk dýþý muamelelere maruz býraktýlar.

Hýzar ve testereler ile diri diri insanlarýn kol ve bacaklarýný kestiler.

Genç kýzlarýn önce saçlarýný,sonra da kafa derilerini yüzdüler.

Babanýn gözü önünde evladýný, evladýn gözü önünde babayý kurþunlara dizdiler.

Kesik kafalarý sepetlere doldurdular.

Peki neydi bu düþmanlýk?

Ermenistan'daki okul duvarlarýnda asýlan haritalarda Türkiye'nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan'ýn bayraðýnda Türkiye hudutlarý içindeki Aðrý Daðý'nýn resmi varken, Ermenistan Millî Marþý'nda 'Topraklarýmýz iþgal altýnda, bu topraklarý azat etmek için ölün,öldürün' denmekteyken, baþkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanýrým.

Daðlýk Karabað Bölgesi'nde bulunan Hocalý'ya, eski Sovyet Ýttifaký Silahlý kuvvetleri'ne ait 366.Alay'ýn desteði ile Ermeni Sýlahlý Kuvvetleri tarafýndan düzenlenen saldýrýlar sonucu 613 Azerbaycan Türk'ünün hayatýný kaybettiði resmî olarak açýklandý. Ancak kayýp sayýsýnýn bu rakamlarýn çok çok üstünde olduðu bilinmektedir.

56 hamile kadýn karný yarýlmýþ durumda bulunmuþtur.

Bu alçak saldýrýda 487 kiþi aðýr yaralanýrken, 1275 kiþi ise rehin alýnmýþ,geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canýný kurtarmýþ ancak bu olayýn tahribatýndan ruhlarý ve hafýzalarý asla bir daha kurtulamamýþtýr.

Þahitlerin anlattýklarýný dinleyenler önce kulaklarýna inanamadý.!

Fakat katliam sonrasý Hocalý'ya girdiklerinde ise, görgü tanýklarýnýn abartmadýðýný kýsa sürede anladýlar. Hocalý'da katliam bölgesini gezen Fransýz gazeteci Jean-Yves Junet'nin gördükleri karþýsýnda söyledikleri, katliamýn boyutunu da anlatýyordu:

'Pek çok savaþ hikâyesi dinledim. Faþistlerin zulmünü iþittim,ama Hocalý'daki gibi bir vahþete umarým kimse tanýk olmaz'

Peki 26 Þubat 1992 günü yaþanan bu katliamýn emrini kim vermiþti; Ermenistan Devlet Baþkaný sýfatýný taþýyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden baþkasý deðildi. Yaptýðý terör faaliyetlerinin oraný nispetinde terfi eden Taþnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart 1996'da Ermenistan Baþbakaný oldu.

Karabað'da barýþ istediði için aþýrý milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan istifa edince de 30 Mart 1998 yýlýnda ondan boþalan Devlet Baþkanlýðý koltuðuna,'Hocalý Katliamý' baþ sorumlusu olan azýlý terörist Robert Koçaryan oturdu.

Ermeniler Türk hamile kadýnlarýna tecavüz edip karnýný hamile olduðu halde taþ ile doldurup öldürmüþler ve küçük Türk kýzlarýna tecavüz edip öldürmüþlerdi.

YAZIKLAR OLSUN HEPIMIZ ERMENIYIZ DIYE BAGIRANLARA SIZ MERAKLIYSANIZ BUYRUN.... VE BUNLARIN ARASINDA KENDINI BILMEZ MUSLUMANIM DIYEN INSANLARDA VARDIR NEYI SAVUNDUKLARINI BILMEDEN...BIZI BU CAHILLIÐIMIZ GOTURECEK..
Gönderen: 22.11.2007 - 19:39
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
evet malesef üzülerek yazýyorum ama bunu daha sener önce okumuþtuk ....ne diyelim ölen kardeþlere yüce mevladan rahmet dileriz...inþallahurahman bir daha bu acý olaylar tekerrür etmez yaþanmaz olur..........Ve bunlarý yapanlarý rabbimiz er yada geç cezalarýný belalarýný verecektir........Ama unutmamak lazým ki bu duruma her an herkez düþe bilir ......lakin iç ve dýþta olan dostlarýmýz düþmanlarýmýz iyi tanýrsak düþmeyiz hani tabir vardýr ya türke türkten baþka dost olmaz ben bek katýlmam bu anonim söze bence "MÜSLÜMANIN MÜSLÜMANDAN BAÞKA DOSTU OLMAZ" diye her zaman deðiþtiririm.....Vel hasýlý içimden bana göre ne idüðü belirsiz olan orhan pamukmudur ne melanettir adamý resmen havalandýrdýlar ulan madem öyle neden osmanlý arþivlerine bakmazsýnýz ......benim babam ALLAH hayýrlý ömür versin 81 yaþýnda anlatýr dededen hatýra daðlara saklanmýþlar kadýn,çocuklarda açlýktan çarýk.atlarýn eðerlerini..afedersiniz ama hayvanlarýn dýþkýlarýndan çýkan arpa tanelerini bile insanlar ayrýþtýtýrmýþ insanlarý o kadar zülüme maruz býrakmýþlarki benim dinlediklerimi yazsam sayfalarca olur .....Bizimde içimiden biride çýkýpda deseya yassaya o kadar arþivler var memlekette
bulgar gavuru bunu yunan gavuru bunu ermeni gavuru bunu vs.vs.yaptý bizlerde sizlerden þikayetçiyiz esas katli yamý sizler yaptýnýz alýn sizlere en bariz örnek fransa cezayirde tunusta milyonlarca insan biçti hakeza kimi hangisini yazsak ama bakýn hep mülüman hep osmanlýdan yadigar kalanlar hep osmanlý sonrasý olanlar .....neden bence asýrlar boyu içlerindeki kin nefret ateþi yanmakta ellerinden gelen baþka bir þey yok ........vs.vs.lafý çok uzatým hakkýnýzý helal edin kusurada bakmayýn ellerine saðlýk kardeþim...
selametle.

Gönderen: 22.11.2007 - 20:09
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
üzüntülü üzüntülü üzüntülü ...
Gönderen: 22.11.2007 - 20:30
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sivaslým su an offline sivaslým  
35 Mesaj -
selamün aleyküm RABBÝM kafire fýrsat vermesin.Çünkü onlarda merhamet din iman yok adý üstünde kafir .bu yazýyý okurken aklýma filistin geldi mutlaka ordada böyle insamlýk dýþý þeyler oluyordu .niye müslümanlar birliði kurulsa müslümanlar savaþta olduðu zaman diðereri yardýma gitse olmuyor hrank bilmem ney ölünce türkiye ayaðý kalktý müslüman din kardeþlerimiz dünyada azap görüyor haberi dinleyip geçiyoruz belki þu anda yemeye ekmeði olmayan filistinde azarbaycanda bir çok insan var ya müslüman zenginler mallarýna mal katýyorlar. geçenlerde arabistanýn baþkaný geldi okumuþtursunuz 1 günlüðüne getirdiði uçaklarýn valizlerin sayýsý bile belli deðildi yanlýþ anlamayýn amerikaya karþý böyle müslüman zengin ülkelere karþý deðilim ama birazcýkda dier savaþtaki sömürü altýndaki ülkelere yardým ederlerse çok iyi olur nasýl hýristiyan ülkeler bir birlerine yardým ediyorsa biraz ders alalým komþumuz aç ien helede türk komþumuz aç iken tok yatmayalým unutmayalýmki o yýlan birgünde bizi sokabilir ALLAH a emanet olun yazý biraz uzun oldu farkýndayým ama çok önemli bir konu açandan bizi uyarandan RABBÝMrazý olsun cennet ehli eylesin amin üzüntülü üzüntülü üzüntülü
Gönderen: 22.11.2007 - 20:52
Bu Mesaji Bildir   sivaslým üyenin diger mesajlarini ara sivaslým üyenin Profiline bak sivaslým üyeye özel mesaj gönder sivaslým üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
1686 Mesaj -
Allahim Allahim nerde bu demokratik dünyanin demokratik insanlari....Bir insan,irk,soy,millet bunlari hakatmek icin ne yapmis olabilir????Yarabbi sen o zavallciklari,vahset icinde öldürüldükten sonra mutlaka cennetinde tesselli bulacaklardir SENIN sonsuz sefkatin ve merhametinle.....:(

Dil kursuna gidiyordum almanyaya ilk geldigim yillarda.....Kursta bir bayan arkadas vardi...Cok zekiydi hepimizden önce ögreniyor,kavriyordu....Sonra onun bir ermeni oldugunu ve türkiyeden geldigini ögrendim...Ama tek kelime türkce konusamiyordu...saskinlikla sordum türkiyenin neresinden batman dedi...peki niye türkce hic bilmiyorsun dedim...gülümsedi....cevap vermedi yani insan televizyondan bile ögrenebilir...ya neyse sonra ögrendimki yine irtica basvurusuyla gelmis almanyaya....türkiyeyi kötüleyerek...zülme ugradigini idda ederek...her neyse...dünyaninda gözünü boyamaya calisiyorlar...bakalim Yaradanin huzurunda ne yapacaklar....

Paylasim icin Allah razi olsun kardesim....Icim parcalanarak okudum ama parcalansin varsin...Kardeslerimiz kadar olamazki:(ağlarağlarağlar
Gönderen: 22.11.2007 - 22:12
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Enes_ su an offline Enes_  
302 Mesaj -
Okuyamadim...duvar

Allah c.c. bizleri beni affetsin. Belkide dünyanin en rahat yerlerinde yasiyoruz dünyada neler oluyor... biz nelerle ugrasiyoruz... Din/kardeslerimiz icin neler yapiyoruz...??? Bunlarin hesabini nasil vercez....:(ağlar
Gönderen: 22.11.2007 - 22:45
Bu Mesaji Bildir   Enes_ üyenin diger mesajlarini ara Enes_ üyenin Profiline bak Enes_ üyeye özel mesaj gönder Enes_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
1576 Mesaj -
Hz. Hamza (r.a.) yapilan iskence gözlerimin önünde canlandi.. Fakat bu zincirleme cinayet, katliam, hayvandan asagi varliklarin yaptiklari Hz. Vahsiyi temize cikarir...

Bu yaptiklarinin hesabi yanisira, bu olayla beraber bizleride dilim dilim parcalamaninda hesabini verebilecekler mi?

Cehennemde azabin en hafifi ayaklarin altinda beynin fokurdamasi ise...? Heyhat...

Allahim sana hamd olsun... Hamd olsun ....

Gönderen: 22.11.2007 - 23:07
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 823 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59301 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.