ivermektine lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir kaletra apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » BIR KENC KIZA/BAYANA HANGI ARABAYI ÖNERIR VEYA YAKI$TIRIRSINIZ?

önceki konu   diğer konu
47 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
BIR GENC KIZA/BAYANA HANGI ARABAYI ÖNERIR VEYA YAKI$TIRIRSINIZ?
330 Mesaj -
SELAMÜNALEYKÜM ABLALAR ABILER,

genc bir bayana hangi Araba uygun görürsünüz?

Bi türlü karar veremiyorumda sıkıntılı
eger yardimci olursaniz sevinirim..

(Abiler daha bir bilgilidirler diye dü$ünüp fikrinizi almak istedim)

selam ve dua ile

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Esma-Sultan tarafından, 17.11.2007 - 15:00 tarihinde.
Gönderen: 17.11.2007 - 14:58
Bu Mesaji Bildir   Esma-Sultan üyenin diger mesajlarini ara Esma-Sultan üyenin Profiline bak Esma-Sultan üyeye özel mesaj gönder Esma-Sultan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
Ve aleykum selam..
Valla ben abi deðilim, çok da anlamam zaten arabalardan ama bence mini cooplerlar çok güzel, ama biraz daha büyük bi model düþünürsen nissan micra da iyi, mesela biz hem benim kullanmam hem de ailece kullaným için micralarý düþünüyoruz ama sadece sen kullanacaksan mini cooper derim ben þahsen...sevinçli
Gönderen: 17.11.2007 - 15:13
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Esma-Sultan su an offline Esma-Sultan  
330 Mesaj -
vardi o bizamanlar Mendilli Mendilli

o artik olmadigi icin yeni bitane dü$ünmek zorundayim..

Ben ablalarada sordum güzel ablam göz kırpma

ama sagol.. aklina baska gelecek olursa söylersin sevinçli

ALLAH RAZI OLSUN gül
Gönderen: 17.11.2007 - 15:19
Bu Mesaji Bildir   Esma-Sultan üyenin diger mesajlarini ara Esma-Sultan üyenin Profiline bak Esma-Sultan üyeye özel mesaj gönder Esma-Sultan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
tek_bir87 su an offline tek_bir87  
9 Mesaj
Selamun aleykum

kusura bakma abilerinin fikrini duymak istedin ama ben bir kardesin olarak fikrimi söylemek istiyorum.bence bir bayan icin kücük arabalar daha rahat mesela bir Audi A3 veya bir Golf 4 gercektende güzel ve kaliteli arabalar.......
Gönderen: 17.11.2007 - 15:41
Bu Mesaji Bildir   tek_bir87 üyenin diger mesajlarini ara tek_bir87 üyenin Profiline bak tek_bir87 üyeye özel mesaj gönder tek_bir87 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
330 Mesaj -
Karde$im ALLAH sendende razi olsun...

Karde$imde senin gibi ayni arabayi önerdi..

onlarda güzel.. kücük ve ho$..
Gönderen: 17.11.2007 - 15:46
EK1453 su an offline EK1453  
253 Mesaj -
Valla esma kardeþim bugun istanbula geldim.ÝETT nin yeni otobüsleri çýkmýþ,klimalý bayada ýsýndým.hoþuma gitti,abinin düþüncelerine önem verirsen,ÝETT en güzeli kardeþim...Biz öðrenciyiz kardeþim,ne iþimiz olur arabayla,doldururuz aylýk akbil bineriz ondan iyisi yoksevinçliBu arada ben istanbuldayým yarýn gece uçuyorum,görüþmek isteyenler varsa hiç kaçýrmayýn bu fýrsatý bencekahkaha
Gönderen: 17.11.2007 - 21:15
Bu Mesaji Bildir   EK1453 üyenin diger mesajlarini ara EK1453 üyenin Profiline bak EK1453 üyeye özel mesaj gönder EK1453 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
330 Mesaj -
Erdal Abi,

inan hic gülecegim yoktu.. kahkaha
Siz ögrenciler icin istersen bide IST´de $oförlük yapayim göz kırpma sevinçli göz kırpma

ben ve IST. trafiginde - canina susayan buyursun derim - ama tabiise
sen mecbursun benim yolcum olmaya cünkü - IETT otobüsünü sen önerdin bana..
kahkaha kahkaha
Gönderen: 17.11.2007 - 21:55
253 Mesaj -
Yolcun olmaya Taliibim esma kardeþim benim,allah razý olsun bu saatde güldürdün beni...
Gönderen: 18.11.2007 - 00:49
Bu Mesaji Bildir   EK1453 üyenin diger mesajlarini ara EK1453 üyenin Profiline bak EK1453 üyeye özel mesaj gönder EK1453 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
330 Mesaj -
gülücükler kimsenin yüzünden eksik olmasin in$aALLAH...

Egerki bi gün aglayacak olursakda - o da mutluluktan olsun in$aALLAH...

Not. TR de hic araba kullanmadimya - koca Otobüsle nasil ba$ edecem bilemiyorum düsün

Ba$ka seyahat etmek isteyen varmi acaba sıkıntılı düsün sevinçli

Selam ve dua ile
Gönderen: 18.11.2007 - 00:54
253 Mesaj -
Esma kardeþim seyahat etmeyi seviyosun anladýðým kadarýyla.Serbest kürsüde Sizi Bekliyorum baþ yazýsýný okumaný tavsiye ediyorum.Bu manevi seyahatde Erdal abini yalnýz býrakmazsýn heralde...Hatta ilk senin ismini orda görmek istiyorum,ehliyetsiz,risksiz,ve ücretsiz bir tur için SÝZLERÝ BEKLÝYORUM.Karþýlýðýný bana o yazýyý yazdýrma gücü veren RABBÝMÝZ verecektir emin olun....
Gönderen: 18.11.2007 - 01:01
330 Mesaj -
Seyahat etmeyi kim sevmezki?

Ravda üyeleri - Audi A2 ler nasil???
Gönderen: 18.11.2007 - 17:30
253 Mesaj -
kahkaha kahkaha kahkaha Esma A 2 al gel,onun zekatý olarakta abini gezdirirsinkahkaha kahkaha
Gönderen: 18.11.2007 - 17:47
330 Mesaj -
sen otobüs dedin...

seni otobüsle gezdircez sevinçli
yada bi soför bulur gönderirim bizim firmadan sevinçli
Gönderen: 18.11.2007 - 17:52
253 Mesaj -
sevinçli sevinçli Esma kardeþim þansýmýzý zorluyoruz bence kitlenirsen þaþýrmam...Sen kendi arabanla bende kendi arabamla gezeyim,en doðrusuda bu zatenkahkaha
Gönderen: 18.11.2007 - 18:25
330 Mesaj -
abi,

ben normal cevap verdim ama sen habire gezdir tozdur diyorsun.

Ben fikir istiyorum..
Cünkü Erkekler daha bi dü$künler ve anliyorlar iyisinden.
Ravda net dede bicok abiler var..
Bi sorayim demi$tim..

Cevap verende vermeyende sagolsun - varolsunlar...
Gönderen: 18.11.2007 - 18:41
253 Mesaj -
sevinçli suçlu benim yani,Alah razý olsun kardeþim,özür dilerimsevinçli
Gönderen: 18.11.2007 - 20:00
330 Mesaj -
hayir yanli$ anlama..

ben özür dilerim - kimsenin sucu yok..
ben suc seninde demedim..

üzerine alma..
Gönderen: 18.11.2007 - 20:05
dj_twofun su an offline dj_twofun  
115 Mesaj -
Esma kardeþim, Hyundai Getz yada siyah bi Peugeot 206...
Gönderen: 18.11.2007 - 21:19
Bu Mesaji Bildir   dj_twofun üyenin diger mesajlarini ara dj_twofun üyenin Profiline bak dj_twofun üyeye özel mesaj gönder dj_twofun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
330 Mesaj -
sagolun

hyundai getz?

hic o markaya bakmami$tim..

resimde baktim simdi yani google den
evet o da kücük $irin..

nedense peugeot lari pek tavsiye etmiyorlar.?
Gönderen: 18.11.2007 - 21:27
Gönülbagi su an offline Gönülbagi  
443 Mesaj -
selamunaleyküm kardesim....

benimde aklima gelen ler ilk Renault Twingo ve Daihatsu Cuore Eco
Gönderen: 18.11.2007 - 21:41
Bu Mesaji Bildir   Gönülbagi üyenin diger mesajlarini ara Gönülbagi üyenin Profiline bak Gönülbagi üyeye özel mesaj gönder Gönülbagi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
330 Mesaj -
daihatsu cuore eco

o da minikmi$ sevinçli

görmü$tüm fakat isimlerini bilmiyordum..

ALLAH hepinizden razi olsun..

sevinçli
Gönderen: 18.11.2007 - 21:49
Enes_ su an offline Enes_  
302 Mesaj -
S. Aleyküm Esma kardesim,

ben bi testfahrar olarak size alman arabalarini öneririm. ama en önemlisi sizin verebileceginiz miktar.. ayrica sizin yalniz degil arabadan anlayan biriyle araba almanizi tavsiye ederim.

bir baska dikkat etmeniz gereken husus yakinda 2008 de yeni bir kanun cikiyor kölnde ( tüm almanya icin gecerlimi bilmiyorum) havayi cok kirleten eski arabalar innenstadta ve bazi semtlere giremeyecek.

ona göre iyice arastirip almanizi tavsiye ederim.
Gönderen: 19.11.2007 - 00:17
Bu Mesaji Bildir   Enes_ üyenin diger mesajlarini ara Enes_ üyenin Profiline bak Enes_ üyeye özel mesaj gönder Enes_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DEMOKRAT su an offline DEMOKRAT  
371 Mesaj -
ESMA SULTAN KARDEÞÝM

BENDE BÝR ABÝN OLARAK

BENCE SANA BÝR OYUNCAK ARABA YAKIÞIR kahkaha kahkaha kahkaha

ÞAKA YAPTIM KIZMAgöz kırpma

BENCE SADECE ALLAH SANA KAZA BELA HIC NASIP ETMEYECEK GÜZEL BÝR ARABA NASÝP ETSÝN ÝLK ÖNCE...

FÝKRÝMDE....

HONDA ACCORT

MUHTEÞEM BÝR ARABADIR BÝRAZ PARÇASI PAHALI AMA OLSUN BEN DUA ETTÝM NEDE OLSA KAZA BELASIZ BÝR ARABA DEDÝK...

YANÝ KORKMA PARÇAYA LUZUM KALMAZ...

ÞÝMDÝDEN HAYIRLI OLSUN KARDEÞÝMGüle Güle
Gönderen: 19.11.2007 - 02:12
Bu Mesaji Bildir   DEMOKRAT üyenin diger mesajlarini ara DEMOKRAT üyenin Profiline bak DEMOKRAT üyeye özel mesaj gönder DEMOKRAT üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
253 Mesaj -
Esma kardeþim,mazotsuz,tekerleksiz,hiçbir alet edevatý olmayan,kendinden giden,arzalanma sýkýntýsý çekmiyceðin,son modelleri arasýnda,ahþaplý olanlarý,mobilya türü olanlarý da var ve bineceðin/miz en son arabayý sana tavsiye ederim...TABUT,hiç binmedim,ama birgün olacak,bunu düþün ve öyle hareket et Esma kardeþim...
Gönderen: 19.11.2007 - 15:13
330 Mesaj -
ENES Abi,

sagol.

Bilmiyordum - almanyada ya$adigim halde..

Bi sorup ara$tirayim ben ozaman..
Gerci 2008de az kaldi..
Bilginiz icin RABBIM sizden razi olsun..

DEMOKRAT abi,

oyuncak arabami? sevinçli
Onlarda cok $irin - alirim tabi in$aALLAH.
HAyirlisiyla yegenim bi büyüsünde sonra sevinçli

AMIN AMIN - ALLAH cc. kimseye kaza bela nasip etmez in$aALLAH..

hmm honda accord dediniz düsün
Ben aslinda bi bayan icin sormu$tumya - hadi neyse
oda güzelmi$ sevinçli

Erdal Abi,

no comment - yeterli bence sevinçli

yinede SAGOL

Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 19.11.2007 - 18:54
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
Selamun Aleykum...

Esma Sultan, araba deyince bence AUDÝ...
AUDÝ A4 ' serisini inceleyiniz çok mükemmel tasarým ve aranýlan herþey mevcut arabada...
umarým beðenirsiniz...
20 ile 30 bin oyro arasýnda fiyatý olmasý lazým...
hem almanyada araba fiyatlarý Türkiyeden daha ucuzdur...
Ayrýntýlarýný incelersiniz.

Þimdiden alacaðýnýz arabanýz hayýrlý uðurlu olsun,
Allah kazasýz belasýz kullanmayý nasip etsin...
Allah isteðinizi yerine getirsin...ÝnþaAllah.
Gönderen: 19.11.2007 - 19:38
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_ESaDuLLaH_ su an offline _ESaDuLLaH_  
RE:
611 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Enes_

S. Aleyküm Esma kardesim,

ben bi testfahrar olarak size alman arabalarini öneririm. ama en önemlisi sizin verebileceginiz miktar.. ayrica sizin yalniz degil arabadan anlayan biriyle araba almanizi tavsiye ederim.

bir baska dikkat etmeniz gereken husus yakinda 2008 de yeni bir kanun cikiyor kölnde ( tüm almanya icin gecerlimi bilmiyorum) havayi cok kirleten eski arabalar innenstadta ve bazi semtlere giremeyecek.

ona göre iyice arastirip almanizi tavsiye ederim.

Kardes bu tüm ülkelere ve sehirlere karar alinirsa cok faydali olur. hava kirliligi ileri derecelerde. felaketler yakin bu gidisle daha fazla önlem alinmazsa. Aklimizda bulunsun insaALLAH araba alirken.sagolasin ayrinti icin.
selam ve dua ile.

Gönderen: 19.11.2007 - 21:51
Bu Mesaji Bildir   _ESaDuLLaH_ üyenin diger mesajlarini ara _ESaDuLLaH_ üyenin Profiline bak _ESaDuLLaH_ üyeye özel mesaj gönder _ESaDuLLaH_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
330 Mesaj -
vealeykümselam RIFAT56

evet AUDI ler gercekden 1No. bence.
Görünüm olarakda ve dediginiz gibi aranilan hersey mevcut..
Fakat onlar bana biraz büyük geliyor.

Benim aklimda olanlar
Audi a3, Audi A2, peogeut 206 veya 307, VW Golf 4, Ford Fiesta..

ama kom$unun oglu Peogeut firmasinda cali$iyor ve bana o marka araba
alma dedi. nedenini sordum ama söylemiyor..?
sizlerin bi bilgisi varmi acaba??

O yüzden bende Ravda net de bide fikir alayim dedim - ve burada bu konuyu actim?
bilmem dogru oldumu??

Bi bayan olarak pek anlamiyoruz bu i$lerden..
ALLAH yardim edenlerden bilgi verenlerdende cok cok razi olsun..

ENES abimde demeseydi gercekden hic bilmeyecektim..
Sagolsun bilgi verdigi icin.

selam ve dua ile
Gönderen: 19.11.2007 - 23:50
Esma Sultan...
5108 Mesaj -
Esma Sultan ne ettiniz arabayý...?
Aldýnýzmý veya ne aldýnýz...?
Yoksa hala karar veremedinizmi...?
Gönderen: 28.11.2007 - 20:08
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
330 Mesaj -
RIFAT56..

audi a3 veya peogeut 307 arasinda kaldim?
mini den sonra audi veya peogeut nasil olucak acaba?

$uan pek vaktim yok zaten.. annem ve babam bu cuma hacca gidecekler in$aallah.

sonra vakit ayirir ve bakarim in$.

siz audi a4 demi$tiniz - onlarda güzel ama büyük benim icin sevinçli

ama alirsam size bildiririm ve sizde bu konuya bakarsaniz...

selamlar
Gönderen: 28.11.2007 - 22:47
253 Mesaj -
Esma kardeþim,alýnma sakýn,insanlar aç susuzken,sende düþtün araba derdine,yakýþtýramadým sana...Hakkýný helal et....
Gönderen: 29.11.2007 - 00:06
330 Mesaj -
helal olsun..

dogru - bende biliyorum...

unutmu$ degilim... sagol..

selam ve dua ile..
Gönderen: 29.11.2007 - 00:13
253 Mesaj -
mesaj alýnmýþtýr....Helal olsun kardeþim..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son EK1453 tarafından, 29.11.2007 - 00:35 tarihinde.
Gönderen: 29.11.2007 - 00:16
330 Mesaj -
neden $a$iriyorsun anlamadim Erdal abi??

inaniyorumki burda cogu üyelerimizin arabalarinin var olduguna?!
ve ac susuz kalan kardeslerimizi unuttugumuz anlaminada gelmiyor..

bu sordugum soruda yanlis degil diye düsünüyorum?

sadece fikir almakdi.. ve sende yorum ekledin hatirliyorsan...

araba derdinde degilim- lütfen yanlis anlama..

lütfen ve rica ediyorum - bu konuyu uzatmayalim...

egerki yanlis bisey yazdiysam kusuruma bakma ve sende hakkini helal et..
Gönderen: 29.11.2007 - 00:22
5108 Mesaj -
Esma Sultan...
Araba haberini alamadýk, bayram gezmesinden fýrsatmý bulamadýn...?
Gönderen: 25.12.2007 - 12:23
.erdal. su an offline .erdal.  
39 Mesaj -
Rýfat kardeþ çok meralýysan gel benim arabayla gezdireyim senisevinçli
Gönderen: 29.12.2007 - 03:39
Bu Mesaji Bildir   .erdal. üyenin diger mesajlarini ara .erdal. üyenin Profiline bak .erdal. üyeye özel mesaj gönder .erdal. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DEMOKRAT su an offline DEMOKRAT  
371 Mesaj -
ERDALCIM ARKADANADA BEN BÝNEBÝLÝRMÝYÝM? GEZERÝZ BERABER...sevinçli
Gönderen: 29.12.2007 - 09:03
Bu Mesaji Bildir   DEMOKRAT üyenin diger mesajlarini ara DEMOKRAT üyenin Profiline bak DEMOKRAT üyeye özel mesaj gönder DEMOKRAT üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
5108 Mesaj -
yok yok arkasýnda ben oturayým,baþkasýnýn kullandýðý arabada önde oturmam ben...kahkaha
Gönderen: 29.12.2007 - 12:19
330 Mesaj -
selamünaleyküm rifat56,

bayram gezmesimi? sevinçli
annemler hacdaydi - pek fazla bisey anlayamadim kurban bayraminda.

Uzun zamandir giremedim - ama aldim sonunda bitane.
Cok sükür..
audi a3 aldim - yeniler cok güzeller- bayildim denerken sevinçli

Aslinda yazmak istemezdim ama siz sorunca söyledim..
Erdal abimizin yukarda yazdigi - aklimdan cikmiyorağlar

Ben sadece fikir almak istemistim veya danismak...
Bazen yanlis anlasiliyorum galiba??
O yüzden fazla takilmak istemiyorumda yorumlara..

Kalin selametle
Yüce rabbimin rahmeti üzerimizde olsun insaallah.

selam ve dua ile
Gönderen: 24.01.2008 - 23:59
-ERDAL- su an offline -ERDAL-  
198 Mesaj -
Erdal abine aklýn takýlmasýnsevinçliiyi sürüþler,DURMAK YOK YOLA DEVAMsevinçli
Gönderen: 07.02.2008 - 17:00
Bu Mesaji Bildir   -ERDAL- üyenin diger mesajlarini ara -ERDAL- üyenin Profiline bak -ERDAL- üyeye özel mesaj gönder -ERDAL- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
330 Mesaj -
Selamünaleyküm,

erdal abi - yinemi rumuz degistirdin? sevinçli
gercekden alemsin sen..

ALLAH sana uzun ömürler versin insaallah..
Bizleri gercekden güldürüyorsun..

sagolasin

selamlar
Gönderen: 08.02.2008 - 18:17
198 Mesaj -
ARABANI SÜRERKEN BAÞÖRTÜNÜ TAKMAYI UNUTMA SAKINsevinçliGERÇÝ SEN BURDA DEÐÝLDÝN DEMÝ...BURDA OLANLAR ÝÇÝN SÖYLÝYÝM O ZAMAN ARABA SÜRERKEN ABLALAR BAÞÖRTÜNÜZLE SÜRATLÝ GÝTMEYÝ UNUTMAYIN SAKIN,SOLLAYIN MÝLLETÝ,ÝYÝCE ÇATLASIN ÞU CUMHURCULAR...BEN OLSAM NELER YAPARDIM VARYAsevinçli
Gönderen: 09.02.2008 - 23:22
Bu Mesaji Bildir   -ERDAL- üyenin diger mesajlarini ara -ERDAL- üyenin Profiline bak -ERDAL- üyeye özel mesaj gönder -ERDAL- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
330 Mesaj -
Biz bayanlar dikkatli ve güzel kullaniriz sevinçli

Bazilari gibi haydi bismillah deyip sag veya sol $erite gecmeyiz sevinçli

Gerci Türkiyede hic araba kullanmadim - vallahi okadar cesaretim yok sevinçli

selam ve dua ile
Gönderen: 10.02.2008 - 00:01
198 Mesaj -
Ne alaka þimdi ben bayanlar kötü arabamý kullanýyo dedim -ya esmasevinçliama bayanlarýn anlama,anlamama gibi bir problemý var onu biliyorum tartýsmaya býle gerek yok demisevinçli
Gönderen: 10.02.2008 - 00:09
330 Mesaj -
bence baylarinda, dimi sevinçli

evet, en iyisi hic tarti$mayalim sevinçli
Gönderen: 10.02.2008 - 00:11
198 Mesaj -
TARTIÞMIYORUZKÝ YAZIÞIYOZsevinçli...AMA ÝLLA TARTIÞALIM DIYEN VARSA HADÝ TARTIÞALIM...TÜRBAN MI BAÞÖRTÜSÜMÜsevinçli
Gönderen: 10.02.2008 - 00:23
330 Mesaj -
sen yine banlanmakmi istiyorsun sevinçli

hayirli geceler Güle Güle
Gönderen: 10.02.2008 - 00:29
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 830 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Huseyin Gurbuz (49), hayrunisa2006 (52), paradies (45), gurbetci mucahi.. (50), ZEYVAH (37), mustafapala74 (38), genc hafýz (34), _?=)(/ (41), ist1965m (59), carina_caresse (36), carina.caresse (36), carina_caressee (36), es_me (38), vuslatim (36), mustafakemalpas.. (39), garibb (48), mdadag (53), CILGIN28 (59), mahmut aga (52), ilhan_27 (46), yunus_emre1983 (41), mchd (49), aozkan78 (46), ertan-1 (54), hittmann313 (49), ahmetolsun (43), feyza20 (39), yilmaz47 (49), babasininkizi86 (38), yasam (42), Ebu_AkiL (43), red_knight (39), HuseyinAbi (49)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59571 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.