ivermektin budesonide dexamethasone generique colchicine generique kaletra naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Gülen Cemaatine Muhabbet

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Gülen Cemaatine Muhabbet
406 Mesaj -
s.a.

Yaklaþýk 1.5 yýldýr sohbetlerine katýldýðým Gülen Cemaatine geç kalmýþ bir teþekkürü Hakan Albayrak'ýn yazýsýný gördükten sonra yapmak istedim.

Sohbetlerine katýlmadan önce kulaktan duyma bilgilerle sürekli tenkit ettiðimiz, eleþtirdiðimiz bu cemaatin yaptýklarý yýðýnla hizmetten bihaber yaþayan bendeniz, onlarý tanýdýktan sonra yaptýðýmýn apaçýk bir sui-zan olduðunu itiraf ediyorum.

Elbetteki her cemaatin eleþtirilecek yönleri vardýr. Elbetteki bazý uygulamalar bizlerin hoþuna gitmeyecektir ve onlara bu konularda katýlmamýz mümkün deðildir. Lakin bu demek deðildir ki yaptýklarý bu kadar hizmeti görmezden gelmek.

Rabbim Ýslam için en ufak bir çaba göstermiþ insanlardan razý olsun. Dolayýsýyla bu cemaat içinde Ýslam uðruna yaþayan, özellikle gençlerin zamanýn dehlizlerinde kaybolmasýna razý olmayarak onlarýn kurtuluþa ermesine çaba gösteren bu deðerli insanlardan razý olsun.

Ve Hakan Abimizin aþaðýda belirttiði gibi "Ben bu adamlarý Allah için seviyorum"

_SeRKaN_

Hakan Albayrak

“Fethullah Gülen Hocaefendi'ye þükran” baþlýklý yazýma dört çeþit tepki geldi.

Bu tepkileri þu baþlýklar altýnda toplamak mümkün:

1. 'Allah razý olsun.'

2. 'Fethullah Hoca aleyhindeki tavrýmýzý gözden geçireceðiz.'

3. 'Böyle bir yazýyý sana yakýþtýramadýk.'

4. 'Allah belaný versin.'

* * *
Hocaefendi ve cemaatine iltifat etmemi yadýrgayanlar, onlarýn falanca konudaki filanca tavrýný hatýrlatarak, 'Sen bu konularda þöyle þöyle düþündüðün halde onlarý nasýl savunursun?' diye soruyorlar.

Arz edeyim efendim:

Bu cemaat, içtimai bünyemizi kemiren arsýzlýk, hayasýzlýk, ahlaksýzlýk, maneviyatsýzlýk furyasýna karþý canla baþla mücadele ediyor.

Benim adýma, senin adýna, onun adýna, hepimiz adýna mücadele ediyor.

Þeytanýn kuþatmasý altýndaki gençlere, o melunun vesveselerine kulak týkayýp, meleklerle omuz omuza yürümeyi telkin ediyor.

Ana-babalarýna saygýlý, helali-haramý gözeten, ibadet hayatý düzgün, rýza-yý ilahiye adanmýþ nesiller yetiþtiriyor.

“Günahlarýn ayyuka çýktýðý bu yozlaþmýþ toplumda çocuklarýmýn hali ne olacak?” diye kara kara düþünen benim gibi kýz çocuðu babalarýnýn kalplerine sürur veriyor.

Sonra, Amerikan parasýyla filan deðil öz be öz milli sermayeyle -bu memleketin asil esnafýnýn himmetleriyle- ve Hocaefendi'nin rahle-i tedrisinden geçmiþ “HÝZMET” erlerinin dillere destan fedakârlýklarýyla dünyanýn dört bir yanýnda okullar açýp, özlerinden kopan kardeþ halklarýn çocuklarýný özlerine döndürüyor ve Hýristiyan, Animist, Budist halklarýn çocuklarýný da Türkiye'ye ve genel olarak Müslümanlara dost ediyor.

Kimse kusura (!) bakmasýn; ben bu hizmetleri BOP'la-GOP'la irtibatlandýramam!

Emperyalistler iþlerini güçlerini býrakmýþ, Müslüman çocuklarýn ahlak ve maneviyata baðlý olarak yetiþmeleri için tedbir alýyor!... Bununla da yetinmeyip, Animist Afrikalýlarýn veya Katolik Brezilyalýlarýn Türklere / Müslümanlara sempati duymalarýný saðlamaya çalýþýyor!... Olacak þey mi bu?

Yapmayýn!

ABD veya Avrupa'yla yollarýnýn kesiþtiði yerler olabilir, ama Gülen Hareketi'nin kazanýmlarý son tahlilde bu ülkenin kazanýmlarýdýr, bizim kazanýmlarýmýzdýr.

* * *
Hiç mi eleþtirdiðim yaný yok bu hareketin?

Var tabii.

Benim de bu hareketin mensuplarý tarafýndan eleþtirilen yanlarým var.

Her konuda ayný düþünmek zorunda deðiliz.

Her zaman, her yerde, hep ayný konular üzerinde yoðunlaþmak zorunda deðiliz.

Ayný derecede militan veya ayný derecede mülayim olmak zorunda deðiliz.

Teþrik-i mesaide bulunmak, ayný dernek veya vakýf çatýlarý altýnda toplanmak, ayný güzergâhý takip etmek zorunda deðiliz.

Hiçbirimiz bütün alanlarý tek baþýmýza dolduramayacaðýmýza göre, býrakalým da farklý gruplar farklý alanlarda farklý hizmetler versinler.

Birbirimizi tenkit edebiliriz, zaman zaman 'atýþabiliriz'; ama en ufak bir 'nüans'ta hemen lanet okumak, hain ilan etmek, sövüp saymak bize yakýþmaz.

* * *
Son söz:

Ben bu adamlarý Allah için seviyorum!

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son _SeRKaN_ tarafından, 09.11.2007 - 12:50 tarihinde.
Gönderen: 09.11.2007 - 11:43
Bu Mesaji Bildir   _SeRKaN_ üyenin diger mesajlarini ara _SeRKaN_ üyenin Profiline bak _SeRKaN_ üyeye özel mesaj gönder _SeRKaN_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
V.a.s.

Ben de Albayrak'ýn yukarýdaki yazýsýný kaleme almasýna neden olan "Fethullah Gülen Hocaefendi'ye þükran" köþeyazýsýný okumak için girmiþtim þimdi internete, sizin yazýnýzda baktým ilk yazýsýný vermemiþsiniz, ben ekleyeyim izninizle onu da... Albayrak'ýn da dediði gibi belli çekinceler bir yana gerçekten ihlasla, Allah'ýn adýný duyurmaya çalýþan çok güzel insanlar tanýdým okullarýnda, Rabbim cümlesinden razý olsun..

Fethullah Gülen Hocaefendi'ye þükran

Geçen ay, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfý'nýn davetlisi olarak Kýrým'ý ziyaret ettim. Sonra, Bursa Ýmam-Hatip Liseleri Mezunlarý ve Mensuplarý Derneði'nin davetlisi olarak Makedonya'ya gittim. “Dilde, Fikirde, Ýþde Birlik”in destanýný yazan Ýsmail Gaspýralý Bey'in memleketi Akmescit'te, Giray Hanlar'ýn payitahtý Bahçesaray'da ve Yahya Kemal'in baba ocaðý Üsküp'te Türk okullarýný gezdim, öðretmen ve öðrencilerle hasbihal ettim.

Gördüklerimin, iþittiklerimin, hissettiklerimin hülasasý þu: Fethullah Gülen Hocaefendi'nin riyasetinde kurulan ve genellikle bilim olimpiyatlarýndaki baþarýlarýyla adlarýný duyuran bu okullar sadece maddi deðil ayný zamanda manevi donaným bakýmýndan da bulunduklarý ülkelerde 1 numara. Tatbik edilen talim-terbiye metodu yarýþ atý yetiþtirmeye deðil, baþarýyý fevkalade önemsemekle beraber ahlak ve fazileti baþarýya kurban etmeyen dengeli insanlar yetiþtirmeye matuf. Farklý din ve ýrklardan, vatanlarýna-milletlerine baðlý, bilgili ve edepli nesiller yetiþiyor bu okullarda. Ýyi niyetli, güler yüzlü nesiller.

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin rahle-i tedrisinden geçen öðretmenlerin huyu-suyu öðrencilere de sirayet ediyor. Tabii, Türkiye sevdalarý da.

* * *

Vladimir, 26 yaþýnda bir delikanlý. Ortodoks Hýristiyan. Etnik Ukraynalý. Akranlarý genellikle votka þiþesinde balýk olmaya doðru ilerlerken, o, ayýk kafayla, Ukrayna'yý ilerletmenin yollarýný arýyor. O yollardan birkaç tanesinin illa ki Türkiye'den geçtiðine inanýyor. Türkiye'den geçen yollarda –dilimize, örfümüze, imkânlarýmýza ve potansiyelimize vukufiyeti ile- mihmandarlýk yapmaya hazýrlanýyor. Kim bilir, belki de bir gün kendisi bir yol açacak. Bunu yapmaktan þeref duyacak. Derin bir hürmet ve muhabbet besliyor Türkiye'ye. Öyle ki, Bahçesaray'daki Türk okulundan mezuniyetinin üzerinden 8 yýl geçmiþ olmasýna raðmen, “abi” dediði Türk öðretmenlerinden kopamýyor. Onlarý okulda sýk sýk ziyaret edip Türkiye havasý solumadan edemiyor.

Dünyanýn dört bir yanýndaki yüzlerce Türk okulunda binlerce, onbinlerce, yüzbinlerce “Vladimir”in yetiþtiðini bilmek ne güzel. Bunlar genellikle seçkin ailelerin çocuklarý. Yakýn gelecekte ülkelerinin bilim, sanayi, ticaret, sanat, basýn-yayýn ve siyaset çevrelerinde söz sahibi olacak gençler. Uluslararasý iliþkilerde önceliði daima Türkiye'ye vermeye, ülkelerini Türkiye ile kaynaþtýrmaya ve Türkiye ile omuz omuza yükseltmeye hazýrlanan potansiyel yöneticiler, kanaat önderleri.

Cumhuriyet tarihinin en büyük, en derin, en hikmetli, en verimli 'dýþ politika' ataðýndan söz ediyoruz; Türkiye'yi baþlara taç eden, Türkiye'yi yükselten, Türkiye'yi 'dünya devleti' yapan müthiþ bir gayretten...

Bu gayretin kaynaðý olan Fethullah Gülen Hocaefendi'ye medyun-u þükran olmak ve ondan azami derecede istifade etmeye çalýþmak yerine, onu türlü çeþit tehditlerle vatanýndan hicret etmeye zorlayan, sonra da piþkin piþkin “Amerika'da ne iþi var? Niye vatanýný terk etti?” diye soran ve “Amerikancý Fethullah”tan dem vuran malum çevrelerin aklýna þaþýyorum. Milliyetçiyiz diyorlar, vatanseveriz diyorlar, ama vatana-millete dünya çapýnda prestij kazandýran bir harekete var güçleriyle saldýrýyorlar. Bu nasýl bir akýl tutulmasýdýr?

Ay-yýldýzlý al bayraðý ancak evlerine asabilenlerin, o bayraðý Asya, Afrika, Avrupa, Amerika ve Avustralya'nýn dört bir yanýnda þerefle dalgalandýran “Hizmet” erlerine gýpta etmeleri gerekirken, onlara anlaþýlmaz bir hýnçla buðzetmeleri ne tuhaf!

* * *

“Dinler arasý diyalog”la ilgili çekincelerim bir yana; ufkumuzu alabildiðine geniþleten Fethullah Gülen Hocaefendi'ye þükranlarýmý sunuyor, onu hürmet ve muhabbetle selamlýyorum.

Allah –Azze ve Celle- sizden razý olsun, rahmet ve bereketini üzerinizden eksik etmesin hocam.
Hakan Albayrak
Gönderen: 09.11.2007 - 12:53
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
der_ya su an offline der_ya  
875 Mesaj -
ALLAH ondan ve o yolda oloanlardan razý olsun ebeden...

BIR KARDEÞÝM VAR EDEBIYAT BOLUMUNDE OKUYOR..BIZDEN UZAKTA VE ONLARLA BERABER... KARDEÞÝMÝN DEDIGI GIBI ANLAÞAMADIGIMIZ YONLERI OLABILIR ANCAK TEK BISEY BILIYORUM BEN PIRIL, PIRIL BIR GENÇLIK YETISTIRIYORLAR ALLAH RAZI OLSUN... KARDEÞÝM BIZDEN UZAKTA OLMASINA RAGMEN NE AHLAKINDA NE DE TAATLARINDA BIR EKSILME YAPMADI ARTI BIRDE O ÖÐRENCI HALLERIYLE ÞEVVAL ORUÇLARINI DAHI TUTUYOLAR...BUNLARI ÖÐRETEN VE YASATAN BIR CEMAATIN MENSUPLARI, HATTA BAÞLARI NASIL KOTU OLARAK TENKIT EDILIR...ARKADAÞLAR UNUTMAYALIM KI BAZI SEYLER GORUNDÜGÜ GIBI DEGILDIR...ONUN ÝÇÝN YARIN HESAP GUNU SORUMLU KALACAGIMIZ SÖZLER SARFETMEYELIM.. {TABI BU LAFIM BU SAYFAYA YAZILANLARA DEGIL ABUK SABUK KONUÞANLARADIR...]
ALLAH RAZI OLSUN FETTULLAH HOCAM VE ONUN NUR TALEBELERI.....
Gönderen: 09.11.2007 - 17:09
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 859 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
mouharem68 (56), Mavi mutluluk (42), gardiyan (51), hüzünn (36), yanardag (49), kalebeyi (43), Trabzon61 (34), Kameraman_63 (61), Rabia1 (52), MaviguL (42), YSMNT (45), kardelen_06 (40), PembeGül (39), aliosmantr (37), safak13 (46), secere (47), yasargokmen (51), mehmet23 (53), HaBeSii (43), tkardelen (42), MUSTAFA ONUR (63), efendi54 (54), cemilakgun (48), þip&thorn.. (45), cemilakgün (48), Moehh80 (44), ismailbaturay (47), tümtürk (36), SaBoTaJ (124), resadiyeli84 (40), muhammedali_x (49), metinx (49), Fatih almanya (44)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60435 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.