ivermectine ivermectin fluvoxamine hydroxychloroquine dexamethasone super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » GÖZYAŞINA AKAR YÜREĞİM

önceki konu   diğer konu
8 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
GÖZYAŞINA AKAR YÜREĞİM
1686 Mesaj -
GÖZYAÞINA AKAR YÜREÐÝM
Gözyaþý; gönüller iklimine sunulan nimetlerden sa-dece bir tanesidir. Kalbi yumuþaklara, merhamet dolu olanlara Allah´ýn bahþettiði güzel bir nimet. Hem de bedeli ödenmeyen ödenemeyecek olan bir nimet.

Biz biliriz ki, Her nimetin bir külfeti, her külfetinde bir nimeti vardýr.
Gözyaþý; göklere uçurur gecelerde kendini bileni, ka-ranlýk sandýðýmýz geceleri aþk ve ateþin rengine boyar, kýp-kýzýl yapar.

Gözyaþý yýldýzlara alýrda götürür, götürürde yakar se-ni. Sevda aðacýnýn meyvesidir en tatlý en sade ve en güzel. Ayný zaman da sevda tohumunun yegane can suyudur.

Gözyaþý yýldýzlarý tanýmaya doðru çýktýðýmýz yolculuk-ta; dünyada üþüyen bedenimizi ve yüreðimizi ýsýtabilen bir güç, acizliðimizi ispatlayan bir sevdadýr.

Akar, gözyaþý gözlerimizden ince ince ve tane tane
Sevda tohumunu ektiysen kalbe, merhamete, vicda-na; yazdýysan acýlar içinde bir mektup gel diye, yýldýzlar haydi uçurun beni göklere dediysen ve her þeyin, herke-sin sevgisini çýkarýp, tek O´nun sevgisini doldurduysan beynine, kalbine, tüm hücrelerine… iþte o zaman çaðýr ve baþla yüreðindeki sevda aðacýný gözyaþlarýyla sulamaya.

Her gece çökerken yavaþ yavaþ yüreðine, yalnýzlýða adým atarken; dertlerinle, aþklarýnla, sevinçlerinle ve hü-zünlerinle baþ baþa kalmaya baþlayýnca, seni terk etme-yen tek dostun, tek yoldaþýn gözyaþýdýr. O her yerde her zaman seninledir. Yeter ki iste, yeter ki çaðýr. O hemen gelir.

Gözlerine yaþ dolduysa üzülme iyi bak, gözlerinden damlayan gözyaþýna. iyi bak neler diyor sana. iyi bak, ne diyor sana…
"Ben gözyaþýyým.

Allah´ýn ilk yarattýðý gibi tertemiz, günahsýz ve safým.
Bana nice hasret sýðmýþ, tasa yerleþmiþ. Sizinle var ol-muþ, sizinle yaþamýþým. Eðer beni sizlerin gözlerine geti-ren yüreðinizin derinliklerinden çýkýp en Yüce makama çý-kan tövbenizse; ben yýldýz olur yaðarým yüreðinize.
Yýldýz olur dizilirim kirpiklerinize. Gözlerinizden baþlayarak be-deninizi meleklerden bile daha saflaþtýrýr hafifletirim. Uzayýn bilinmeyen, bilinmesi de mümkün olmayan noktalarýna ýþýnlarým sizi. Fark edemezsiniz bile.
Ben senin Yaradan´ýn önündeki acizliðinin þahidi, ispatý-yým..Yüreðindeki kibri, kibirden doðan kötü duygula-rý, hastalýklarý yýkar, ruhunu temizlerim.
Ben gözyaþýyým.

Ayrýlmaz dostunum senin. Kötü günde de iyi gün-de de hep gözlerindeyim. Sevincinizde de hüznünüz-de de ben varým. Benimle paylaþýrsýnýz her þeyi.. Ben hep gözlerinizdeyim. Yeter ki çaðýrýn beni, yeter ki isteyin beni.
Ben gözyaþýyým

Allah´ýn ilk yarattýðý gibiyim hâlâ. Tertemiz ve gü-nahsýzým.
Dualarýnýz benimle ulaþýr Yaradan´a. Ben varsam siz deðerlisiniz. Ben varsam siz rahmete nail olursunuz.
Ben varsam merhamet ve vicdanýnýz sizinle konuþur.
Bazen mazluma eþlik ederim, bazen bir anneye. Bazen zenginler çaðýrýr, beni bazen fakirler. Ben kim-seye küsmem, zalime bile. Yeter ki çaðýrsýn beni, yeter ki isteyip yüreðini açsýn bana. Yeter ki "gel” desin.
Ben gözyaþýyým.

Hemen gözlerinde biterim. Bensiz yapamazsýnýz. Nasýl ki topraðýn baðrýna ekilmiþ bir tohum, gökyü-zünün aðlamasýna ihtiyaç duyarsa, kalbinizdeki sevda aðacý da beni ister. Pýnar olur, beslerim ben onu.

Merhamet benle baþlar. Sevda benimle hayat bu-lur. Kalpler benimle büyür. Hayat benimle güzeldir. Peygamberler bile vazgeçmedi benden. Ben onlarýn mirasýyým. Kýymetimin farkýna varýn ve çaðýrýn beni.

Unutmayýn, ben gözyaþýyým”
Biraz olsun huzura kavuþmak için gözyaþý vazge-çilmez bir güzellikse eðer; yüreðimizde saklý kalmýþ ne varsa apaçýk býrakalým gözyaþlarýný. O anlatsýn suçla-rýný, sevdalarýný. Yüreðinde saklayamayýz ki.

Gözümüzden yaþ akmasa, divane olduðumuz ge-celerde yürek neye dayanabilir ki?
Bir damla gözyaþý, yüreðini, duygularýný yaþat-maktýr.
Kararan, çýkmazda olan sözlerini býrak, bir damla gözyaþýna…

Gönderen : Nihal Yurt
hossada
Gönderen: 01.11.2007 - 20:23
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  
Moderator

548 Mesaj -
Bu güzel makaleyi bizlerle paylaþtýðýnýz için Rabbim razý olsun kardeþim.

Yazý kime ait biliyor musunuz.

Yazarýn adýnýda makalenin altýna ekler misiniz?

Yazar Seyit AYVAZ olarak geçiyor

selam ve dua ile...
Gönderen: 19.11.2007 - 21:43
Bu Mesaji Bildir   KaRaGuL üyenin diger mesajlarini ara KaRaGuL üyenin Profiline bak KaRaGuL üyeye özel mesaj gönder KaRaGuL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
RE:
1686 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý KaRaGuL

Bu güzel makaleyi bizlerle paylaþtýðýnýz için Rabbim razý olsun kardeþim.

Yazý kime ait biliyor musunuz.

Yazarýn adýnýda makalenin altýna ekler misiniz?

Yazar Seyit AYVAZ olarak geçiyor

selam ve dua ile...

Kiymetli kardesim emin olunuz ki yazarinida bilseydim hic tereddüt etmez eklerdim...Bu konularda gereken hassasiyeti uygulama gayretindeyim....Sizdende Razi olsun .....
selam ve dua ile...
Gönderen: 20.11.2007 - 02:17
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
Allah razý olsun...
Paylaþým için teþekkürler...

Yürekten akýtýlan gözyaþlara selam olsun.
Gönderen: 20.11.2007 - 10:11
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_LaL_ su an offline _LaL_  
838 Mesaj -
Allah´ýn ilk yarattýðý gibiyim hâlâ. Tertemiz ve gü-nahsýzým.
Dualarýnýz benimle ulaþýr Yaradan´a. Ben varsam siz deðerlisiniz. Ben varsam siz rahmete nail olursunuz.
Ben varsam merhamet ve vicdanýnýz sizinle konuþur.
Bazen mazluma eþlik ederim, bazen bir anneye. Bazen zenginler çaðýrýr, beni bazen fakirler. Ben kim-seye küsmem, zalime bile. Yeter ki çaðýrsýn beni, yeter ki isteyip yüreðini açsýn bana. Yeter ki "gel” desin.
Ben gözyaþýyým.

Yaradanýmýzýn rahmetine nail olabilmek dileði ile...
Gönderen: 20.11.2007 - 14:56
Bu Mesaji Bildir   _LaL_ üyenin diger mesajlarini ara _LaL_ üyenin Profiline bak _LaL_ üyeye özel mesaj gönder _LaL_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1686 Mesaj -
Yaradanýmýzýn rahmetine nail olabilmek dileði ile...:(
Gönderen: 21.11.2007 - 00:21
EK1453 su an offline EK1453  
253 Mesaj -
Abla sakýn yorumlara bakýp þimarma tamammýsevinçli Çokda güzel bir paylaþým deðil yanisevinçli Aynýsýný çok kez okudumgöz kırpma
Gönderen: 21.11.2007 - 00:28
Bu Mesaji Bildir   EK1453 üyenin diger mesajlarini ara EK1453 üyenin Profiline bak EK1453 üyeye özel mesaj gönder EK1453 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1686 Mesaj -
Tek bir zorunluluðun vardýr: o da þeffaf olmak. Dýþýn içine perde olmasýn. Ýçin dýþýndan görünür olsun. Göründüðün hal, olduðun hale kabuk olmasýn. Hatýrla ki, sen görünmezken Rabbin seni var edip görünür kýldý, Rabliðini sende gizledi. Þimdi sen de öyle þeffaf ol ki, kendini görünmez kýl, gizle; kendinden Rabbini görünür kýl.
senai demirci
Gönderen: 21.11.2007 - 00:51
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 826 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
mouharem68 (56), Mavi mutluluk (42), gardiyan (51), hüzünn (36), yanardag (49), kalebeyi (43), Trabzon61 (34), Kameraman_63 (61), Rabia1 (52), MaviguL (42), YSMNT (45), kardelen_06 (40), PembeGül (39), aliosmantr (37), safak13 (46), secere (47), yasargokmen (51), mehmet23 (53), HaBeSii (43), tkardelen (42), MUSTAFA ONUR (63), efendi54 (54), cemilakgun (48), þip&thorn.. (45), cemilakgün (48), Moehh80 (44), ismailbaturay (47), tümtürk (36), SaBoTaJ (124), resadiyeli84 (40), muhammedali_x (49), metinx (49), Fatih almanya (44)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58887 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.