lopinavir ritonavir budesonide fluvoxamine colchicine fluvoxamine cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DENEME TAHTASI » ÖZ-E-DÖN-ÜŞ

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
ÖZ-E-DÖN-ÜŞ
8 Mesaj
“Ümmetimin fesadý zamanýnda benim bir sünnetimi yerine getirene yüz þehit sevabý verilecektir…”
Öze dönüþ yaþanýyor her bir mýsrasýnda hayatýn, doðruyu buluyor dünyalýklar yavaþ yavaþ, doðruyu buluyoruz. On dört asýr öncesi yaþantýnýn, o kutlu yaþantýnýn her bir karesi; ya en iyisi diye ya da ideal yaþam tarzý diye önümüze sunulmaya baþlanýyor araþtýrmacýlar ya da bilim dünyasý tarafýndan.
Peygamber efendimizin (s.a.v) yaþam tarzý ideal yaþam tarzý oluyor çoðu yerde ve isimde itiraf edilmesede… Bizler yani peygamber hadislerini okuyanlar, O’nun yaþantýsýný örnek alanlara, araþtýrmacýlarýn bu yeni buluþ gibi gösterdikleri yaþam tarzýna aþinayýz…
Ve tebessüm ediyoruz sadece duyduðumuz her yeni haberde, insanlarýn isteyerek ya da istemeyerek nasýl sünnete yöneldiðini gördüðümüzde… Zaten çok iyi biliyoruz gün gelecek tüm oklar bu yönü gösterecek, istikamet tek olacak ve bilim adamlarý bunu en ideal diye önerecek çünkü ; O her alanda en iyisiydi…

Bir diþ macunu firmasý misvak özlü bir diþ macunu çýkarýyor þimdilerde. Biz sünnet taraftarlarý tebessüm ediyoruz bu olaya sadaka misali…”Ümmetime zor gelmeyeceðini bilsem her abdest alýþta diþlerini de misvaklamalarýný emrederdim.” hadisi düþüyor aklýmýza…
Sonra fizik tedavi uzmaný verdiði tedavi hareketleriyle kendisi farkýnda mý bilinmez sanki namazý öneriyor; bir niyeti eksik diyoruz içimizden…
Diyet uzmaný, meyvelerin vitamininin yeterli alýnmasý için yemekten önce ya da yemekten en az iki saat sonra yenilmeli diyor, sonra mide çabuk boþalsýn ve hazýmsýzlýk çekilmesin diye geceleri sað tarafa dönerek yatýlmalý diyor. Bizler yani çocukluðundan beri önceleri annelerinden dinleyerek yapan, ardýndan hadislerden okuyarak saða dönüp uyuyan bizler; yeni mi öðrendiniz diyoruz içimizden bir kez daha… O’nun söylediði her þeyin mantýklý bir sebebi ve açýklamasý olduðunu öðrenmek ya da insanlýðýn öðrenmesi hoþumuza gidiyor, bizi mutlu ediyor. Bunlarý öðrendikçe ve duydukça anlýyorum esrarý, doðru yaþýyoruz diyorum, doðru yaþýyoruz …. Doðrunun izinde yaþýyoruz….

(…)
Gönderen: 28.10.2007 - 18:58
Bu Mesaji Bildir   ufeyre üyenin diger mesajlarini ara ufeyre üyenin Profiline bak ufeyre üyeye özel mesaj gönder ufeyre üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 792 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
tektabanca (45), recebcorduk (42), hacibaba (86), deryadeniz8585 (39), mhuisltalfa (36), salihabaþf.. (54), boss58 (54), mahmut1988 (36), feti (47), özel dedektif (43), Mutlu79 (45), muhammednesim (53), esranur_ (41), bahar_ (40), hasan37 (), mehmet_bilxx (28), Rahmankazi (41), akadir62 (62), fbozan26 (57), d_elif (49), GsLi_SeDa (34), koc (35), feti29 (47), nihat bekta&tho.. (54), nazt (42), Günahkar20 (35), sarica68 (52), eneserdinc (42), necmetdin (47), abi (35), hier (56), AyGeN (38), sea_stars (52), ben_onun_hayran.. (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58174 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.