hydroxychloroquine generique rhinocortgenerique colchicine budesonide lopinavir ritonavir cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DENEME TAHTASI » Medrese-i Yusufiyeden Anılar ...BURASI TÜRKİYE ! İSRAİL DEĞİL!!!

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Medrese-i Yusufiyeden Anılar ...BURASI TÜRKİYE ! İSRAİL DEĞİL!!!
70 Mesaj -
Yýl 2001. Eylül ayýydý yanýlmýyorsam. Diyarbakýr'a taziyeye gitmiþtim. Dayýmýnoðlu ile birlikte. Takriben oniki gün kalmýþtýk. Ýlk günler hava güzeldi. Ancak daha sonra hava bozdu. Ta ki dönüþ gününe kadar. Bir kaç gün de ateþli bir hastalýk geçirmiþtim. Hem taziye hem de uzun süre görmediðim köyümde hasret gideririm diye düþünmüþtüm. Anlayacaðýnýz pek bir þey anlayamamýþtým. Dönüþ günü Beraat gecesine denk gelmiþti. Hava da açmýþtý. Köylülerden birinin minibüsü ile yola koyulduk. En önde ben ve dayýmýn oðlu oturuyorduk. Malumunuz olduðu üzre, olduðumuz yerde þamata pek eksik olmaz. Þamata yapa yapa geldik. Bir kaç yerde de kontrolden geçtik. Hepsinde de temiz çýkmýþtýk. Neyse kazasýz belasýz eve vardýðýmýzda saat 12.00 olmuþtu. (Buna 24.00 diyenler de çoðunlukta). Yol yorgunu olduðumdan, kafamý yastýða koyar koymaz uykuya dalmýþtým. Saat 02.00 olmuþtu ki birden...

...kapý çalýnmaya baþladý. Kapýyý açtýk ki ne açalým. Takriben 30-40 kadar sivil polis. Kapýyý açmamýzla içeri dolmalarý bir oldu.

--Hayýrdýr?

--Hayýrdýr, bu iþler sýrayla. Sýra sende.

--Eeeeeeeee ne olacak þimdi?

--Hadi giyin de gidelim. Bu arada içeriye de bir göz atalým.

--Eh ne yapalým, buyurun bakýn.

Daha önceleri hep merak ederdim. Polis kapýya dayanýrsa ne yaparým, tepkim ne olur? diye.ALLAH (cc)'un yardýmý yetiþiyor. O esnada en ufak bir korku hissetmiyorsunuz. Ve þayet ALLAH'a (cc) tevekkül etmiþseniz, ne olacak sonum diye de düþünmüyorsunuz

Neyse, þöyle üstünkörü bir arama yaptýlar. Bu arada, gelirken köyden pestil, sucuk, ceviz, üzüm vb. getirmiþtim. Damda da fýstýk vardý. Kim önüne ne gelirse ondan yedi. Daha sonra da evi terk ettik. Ben artýk evi 22 ay 3 gün sonra görebilecektim. O gece derdest edilen sadece ben deðildim. Mahalleden iki kiþi karþý mahalleden de bir kiþi, diðer mahallelerden de 6 kiþi daha gözaltýna alýnmýþtý. Gözaltýna alýnanlarýn sayýsý tamamlanýnca...
Gönderen: 24.09.2007 - 11:49
Bu Mesaji Bildir   -huseyncan- üyenin diger mesajlarini ara -huseyncan- üyenin Profiline bak -huseyncan- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
-huseyncan- su an offline -huseyncan-  
70 Mesaj -
Bizi bir güzel dolaþtýrdýlar. Daha sonra toplanma yerine vardýk. Ve hep birlikte emniyetin yolunu tuttuk. Ýçeri girer girmez gözlerimiz baðlandý. 6 tane nezarethane vardý. 6 kiþiyi içeri koydular, diðer 4 kiþiyi koridorda konuþlandýrdýlar. Bir süre sonra, bizi bir minibüse doldurup hastaneye götürdüler. Þöyle iþolsun kabilinden, doktor sýfatlarýmýza baktý ve:

--Vücüdunda herhangi bie yara izi var mý?

--Yoooooooook!

--Ýyi!

--Vay be bu kadar mýydý? Teþekkürler doktor çok yardýmcý oldun.

--...

Neyse bu görev de yerine getirilince bizi geri götürdüler. Nankörlük iyi bir þey deðil. O gece kimseye karýþmadýlar. Gündüz vaklti zaten dinlenme zamanýdýr. Kimseye karýþmazlar. Esas mesai gece baþlýyor. Bu arada her yemek vaktinde, yarým ekmek ve içinde bir kaç zeytin getirip veriyorlardý. Tabi yeni bir mekana girdiðinizden önceleri pek bir þey istemez canýnýz. Ama daha sonra alýþýyorsunuz. Bir þeyler yemek zorundasýnýz. Bana ilk gelen ekmeði bitirememiþtim. Ýkinci öðünde yine aynýsýndan getirdiler.

--Yok, saðol! Sabahki duruyor daha.

--Sen gene de al þunu.

--Yok yok, daha bu duruyor, boþa gitmesin.

Yemek getiren polis insaflýydý. Orada olmamdan rahatsýz gibiydi. Bazýlarý öyle görünüz ama niyeti baþkadýr. Ve fakat bu gerçekten merhametliydi. Çünkü laf alma kabilinden herhangi bir þey sormadý. Yatsý namazýndan sonra...

DEVAMI GELECEK.......
Gönderen: 24.09.2007 - 11:57
Bu Mesaji Bildir   -huseyncan- üyenin diger mesajlarini ara -huseyncan- üyenin Profiline bak -huseyncan- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 987 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63083 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.