generique luvox stromectol generique plaquenil hydroxychloroquine generique rhinocortnaprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Nsl bizim hatuna iyi söylemiş miyim?..

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Nsl bizim hatuna iyi söylemiş miyim?..
5 Mesaj
Bir zamanlar Fatih Camiinde Cemal Hoca vardý. Tebessüm ettirici vaazlar yapar, hem düþündürür, hem güldürürdü. Tebessüm ettirdiði fýkralarý da hep hanýmý üzerine inþa ederdi.
Birgün yine Fatih Camiinde, bir Ramazan gününde vaaz ediyor. Dýþarýda oruç tutmayanlarý, baþý açýklan, namaz kýlmayanlarý görüyor, onlara birþeyler demesi lazým, ama direkt olarak birþey de söyleyip
kimsenin kalbini kirmakta istemiyor .

Ve Konuya þöyle giriyor. Þu Hacý Cemal var ya, bu saf hanýmla nasýl yaþayacak, nasýl idare edecek, bilemiyorum. Diyeceksiniz ki:

"Senin haným çok mu saf?"

Aman sormayýn, o kadar saf, o kadar saf ki, isterseniz bir saflýk örneði vereyim de bakýn anlayýn. Hacý Cemal'in de bu saf hanýmla nasýl yaþayacaðýný siz düþünün.

Efendim, öðle namazýndan önce abdestimi aldým, cübbemi giydim, kapýya da çýktým, buraya vaaza gelmek üzere ayakkabýlarýmý giyerken bizim haným da mutfakta iftarlýk yemek hazýrlýyordu. Birden feryadý bastý.

"Eyvah, bu da mý gelecekti baþýma?"

Hemen ayakkabýlarýmý çýkardým, mutfaða doðru koþtum, baktým, mutfakta birþey yok. Dedim ki:

"Haným, yangýn alarmý verir gibi ne baðýrýyorsun öyle? Ne var?" Dedi ki:

"Görmüyor musun kediyi?" "Görüyorum, kediye ne olmuþ?"

"Daha ne olacak? Ýftarlýk pideleri yiyor" demez mi? Tepem attý.

"Haným sen de ne kadar cimrisin. Ýnsan bir pide için bu kadar çýðlýk atar mý? Ýþte camiye gidiyorum. Ne kadar pide istersen alýr getiririm, hem de tazesinden" deyince, haným bu sefer saf saf bana baktý, dedi kir

"Ýlahi hoca, asýl saf olan sensin! Ben pideye mi acýyorum? Görmüyor musun, þu mübarek Ramazan gününde hayvan oruç tutmuyor, oruç? Þapur þupur pide yiyor. Ben hayvanýn oruç yediðine kýzýyorum, ona üzülüyorum."

Tepem iyice attý. Ben de dedim ki:

"Ýlahi hatun, sen bilmiyor musun ki, hayvanlar oruç tutmaz, sen bilmiyor musun ki hayvanlar namaz kýlmaz, sen bilmiyor musun ki, hayvanlar açýk yerlerini örtme ihtiyacý duymazlar."

Cemal Hoca cemaate döner: "Nasýl bizim bu saf hatuna iyi söylemiþ miyim?"

Gönderen: 21.09.2007 - 20:05
Bu Mesaji Bildir   hudaperest üyenin diger mesajlarini ara hudaperest üyenin Profiline bak hudaperest üyeye özel mesaj gönder hudaperest üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
guldestesi su an offline guldestesi  
99 Mesaj -
kahkaha kahkaha paylasimin icin Allah Razı Olsun evet cok guzel soylemis hatuna Güle Güle
Gönderen: 21.09.2007 - 20:31
Bu Mesaji Bildir   guldestesi üyenin diger mesajlarini ara guldestesi üyenin Profiline bak guldestesi üyeye özel mesaj gönder guldestesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hudaperest su an offline hudaperest  
RE:
5 Mesaj
Alıntı
Orijýnalý guldestesi

kahkaha kahkaha paylasimin icin Allah Razı Olsun evet cok guzel soylemis hatuna Güle Güle

ecmain olsn...sevinçli
Gönderen: 21.09.2007 - 20:34
Bu Mesaji Bildir   hudaperest üyenin diger mesajlarini ara hudaperest üyenin Profiline bak hudaperest üyeye özel mesaj gönder hudaperest üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  
821 Mesaj -
Alıntı
"Ýlahi hatun, sen bilmiyor musun ki, hayvanlar oruç tutmaz, sen bilmiyor musun ki hayvanlar namaz kýlmaz, sen bilmiyor musun ki, hayvanlar açýk yerlerini örtme ihtiyacý duymazlar."

SeLaMun AleyküM..

Anlayana ne oldugunu, kim oldugunu hatýrlatan bir yazý..
Mizahi acýdan verilmeside cok hos..
Paylasýmýn icin Allah(c.c.) razý olsun..

Ýbret alanlar, kendine ceki düzen verenler olur ÝnsaAllah..

Meas Selam..
Gönderen: 21.09.2007 - 21:19
Bu Mesaji Bildir   DoLuNaY üyenin diger mesajlarini ara DoLuNaY üyenin Profiline bak DoLuNaY üyeye özel mesaj gönder DoLuNaY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VeRvO su an offline VeRvO  
RE: Nsl bizim hatuna iyi söylemiş miyim?..
567 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý hudaperest

Cemal Hoca cemaate döner: "Nasýl bizim bu saf hatuna iyi söylemiþ miyim?"

Tam yerinde söylemiþgöz kırpma

Zaten insanlarla hayvanlarý ayýran farklardan biride ibadet deðilmidir...

Ekleme çok güzeldigülAllah Razı Olsungül
Gönderen: 22.09.2007 - 10:54
Bu Mesaji Bildir   VeRvO üyenin diger mesajlarini ara VeRvO üyenin Profiline bak VeRvO üyeye özel mesaj gönder VeRvO üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Sahra  
Misafir
söylemiþ söylemesinede dýþardakilerde anlayabilmiþmi?acaba ama hoca mesajýný vermiþya önemli olan o zaten isteyen anlar istemeyen anlamaz.herkes kendi bilir sonunuda allah bilir....
Gönderen: 22.09.2007 - 11:02
Bu Mesaji Bildir   Yukari
eylülüm. su an offline eylülüm.  
235 Mesaj -
anlayana denilecek türden bi yazý

saðolasýn paylaþýmýn için

Mevla razý olsun

daim muhabbetle..
Gönderen: 22.09.2007 - 11:13
Bu Mesaji Bildir   eylülüm. üyenin diger mesajlarini ara eylülüm. üyenin Profiline bak eylülüm. üyeye özel mesaj gönder eylülüm. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 696 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56000 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.